Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: eksypnes/asteies atakes edw

  1. #1
    Banned Το avatar του/της gozntari
    Εγγραφή
    27/05/2008
    Μηνύματα
    58

    ekshpnes atakes edw

    Διάλεξε τους φίλους σου προσεκτικά … οι εχθροί θα σε διαλέξουν μονοί τους.
    Σήμερα είδα δυστυχώς πόσο μικρό τον έχω. Δεν πρόλαβα να το χαϊδεψω λίγο και αυτός χάθηκε από την χούφτα μου. Τι γελάς; Έχεις μεγαλύτερο μισθό;
    Ο έρωτας μας αποφεύγει όταν τον αναζητούμε, και μας κυνηγάει όταν τον αποφεύγουμε. Πληγώνουμε αυτούς που μας κυνηγούν, και κυνηγάμε αυτούς που μας πληγώνουν...
    Αθήνα πρωτεύουσα του πολιτισμού της μόλυνσης και της αντιπαροχής.
    Αν δεν μπορείς να αποφύγεις έναν βιασμό απόλαυσέ τον!
    Αν δεν μπορείς να βρεις λύση βρες άλλο πρόβλημα.
    Αν δεν τα καταφέρεις με την πρώτη, παράτα τα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεσαι ανόητος. Αν έχεις τύχη διάβαινε, αν έχεις χρήματα πάρε αυτοκίνητο...
    Αν τα λάθη διδάσκουν τότε έχω μια καταπληκτική μόρφωση.
    Αν χρησιμοποιήσετε το σαπούνι, μετά πλύνετε καλά τα χέρια σας.
    Αυτό που με ανησυχεί με το μέλλον είναι ότι όσο πάει και πλησιάζει. Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε.Γελάει τελευταίος όποιος δεν κατάλαβε το ανέκδοτο.
    Δεν είμαι προκατειλημμένος. Απλά μισώ τους πάντες.
    Δημόσιος υπάλληλος είναι εκείνος που έχει ένα πρόβλημα για κάθε λύση
    Έαν δεν επιτύχεις με την πρώτη προσπάθεια, κατέστρεψε κάθε τι που αποδεικνύει ότι προσπάθησες. .
    Είναι εύκολο να πεθαίνεις για μια γυναίκα, το δύσκολο είναι να ζεις μαζί της.
    Ευνούχοι ενωθείτε. Δεν έχετε τίποτα να χάσετε.
    Έχω διαβάσει τόσα πολλά γύρω από τους κινδύνους του ποτού και του τσιγάρου, που αποφάσισα να κόψω το διάβασμα.
    Ζωή είναι αυτό που μας συμβαίνει την ώρα που εμείς κάνουμε άλλα σχέδια Η ζωή είναι ωραία αλλά τα έχει με άλλον...
    Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους.
    Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.
    Η χώρα διαλύεται από την αδιαφορία αλλά τι με νοιάζει εμένα!!! Η ωριμότητα είναι το τέλος της νεότητας.
    Μερικές γυναίκες είναι σαν το τάβλι, ξεκινάς με τις πόρτες, συνεχίζεις με το πλακωτό και καταλήγεις στο ...φέβγα!!!
    Οι θρησκείες είναι το όπιο του λαού (Καρλ Μαρξ)
    H υπομονή είναι μεγάλο χάρισμα... Αλλά ποιός χαρίζει πια στις μέρες μας....
    Πρόσεχε τι εύχεσαι. Μπορεί να το πάθεις
    Η εξυπνάδα είναι 1% έμπνευση και 99% ιδρώτας!
    Απιστος ΔΕΝ ειναι ο άνδρας που ερωτοτροπεί αλλα αυτός που δεν ξαναεπιστρέφει στη γυναίκα του! (Διονυσος)
    Όχι άλλο κάρβουνο...! (Νίκος Κούρκουλος)
    Τα πράγματα είναι απλά, το μπέρδεμα είναι να το καταλάβεις...
    "Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν οι γυναίκες είναι ότι το σεξ δεν είναι καμία θεϊκή εμπειρία, είναι απλά μια αναγκαιότητα" (Charles Bukowski)
    "Θα ήθελα να ήμουν άντρας ...για ν' αγαπήσω μιά γυναίκα σαν εμένα"
    "Είναι πολύ σημαντικό να γνωρίσεις έναν άντρα όμορφο, επίσης έναν άντρα νοικοκύρη, επίσης έναν άντρα κουβαρντά, επίσης έναν άντρα που κάνει καλό sex... Μα το πιο σημαντικό απ' ολα είναι αυτοί οι τέσσερις να μην γνωρίζονται μεταξύ τους!..
    Δεν φταιει ο καθρέφτης ...αν η μούρη σου είναι στραβή. (Nilolay Gogol)
    ΦΤΩΧΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΙΓΑ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΑ!
    ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ
    ΣΙΩΠΗ: ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΡΟ - ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΜΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ.
    Η ΑΝΕΞΕΡΕΥΝΗΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΩΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ.
    Ο καλύτερος άνδρας για μία γυναίκα είναι ένας αρχαιολόγος... Όσο αυτή μεγαλώνει, τόσο αυτός συνειδητοποιεί την αξία της
    Και στους δύο γάμους μου ήμουν πολύ άτυχος. Με την πρώτη χώρισα ενώ με την δεύτερη έζησα μία ζωή.
    Ακόμα και μία κοινωνία ηλιθίων είναι ταξική. Έτσι ένας ηλίθιος πλούσιος είναι απλά πλούσιος ενώ ένας ηλίθιος φτωχός είναι απλά ηλίθιος.
    Ο ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙ (ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ)
    Η αγαμία δεν έχει έξοδα, αλλά φέρνει αδιέξοδα
    Ένα κλειστό βιβλίο είναι όπως ένα κλειστό μυαλό, απλώς ένα κομμάτι ξύλο.
    Η μετριοφροσύνη είναι μια από τις επτά χιλιάδες αρετές μου
    Τα βιβλία και οι άνθρωποι έχουν τους ίδιους εχθρούς. Την υγρασία, την φωτιά και το ίδιο τους το περιεχόμενο.
    ΜΕ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΛΗΣΜΟΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ , ΠΕΡΙΦΡΟΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ..!!
    ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΦΘΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΦΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΤΟΥ!!
    Η ΠΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΑΠΛΩΝΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙ ΑΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ. ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΗ ΜΕΝΟΥΝ ΑΔΕΙΑ!!
    ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΔΙΑΛΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΚΟ
    Οποιος αποκτήσει τα πιο πολλά πράγματα και τα περισσότερα χρήματα μέχρι να πεθάνει, ...ΚΕΡΔΙΖΕΙ!
    ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΓΧΩΡΗΣΟΥΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙΣ, ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕΣ
    Ανακάλυψα την ευτυχία από τον θόρυβο που εκανε φεύγοντας...
    "Ο κόσμος είναι ένα βιβλίο. Όσοι δεν ταξιδεύουν διαβάζουν μόνο μια σελίδα του" (Αγ. Αυγουστίνος)
    Η πραγματικότητα είναι μια ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη αλκοόλ.
    5 ΛΕΠΤΑ ΘΥΜΟΣ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΛΕΝΕ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ)
    Οταν οι άλλοι ανακάλυπταν το κρέας, εμείς είχαμε ήδη χοληστερίνη...
    Tα προβληματα των αλλων ειναι για να ξεχναμε εμεις τα δικα μας
    "Χαζομάρες, τα ηλεκτρονικά παιχνίδια δεν επηρεάζουν την ψυχολογία των παιδιών. Αν π.χ το Pac Man είχε επηρεάσει τη γενιά μας, τότε θα έπρεπε να είμαστε σε μια σκοτεινή αίθουσα και θα χοροπηδούσαμε πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά, μασουλώντας μαγικά χαπάκια και ακούγοντας μια επαναλαμβανόμενη μουσική..." (Christian Wilson, CEO Nintendo Inc, 1989 - θα το επαναλάμβανε σήμερα???)
    Ο πατέρας μου με χτύπησε μόνο μια φορά. Αρχισε τον Μάρτη του '47 και σταμάτησε το Νοέμβρη του '54. (Woody Allen)
    Ένα τεράστιο ταξίδι αρχίζει απλά με ένα βήμα... (Chinese Proverb)
    ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΡΟΛΟΪ, ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΙΚΟΣΙΤΕΤΡΑΩΡΟ "ΛΕΕΙ" ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΩΡΑ !
    Όλα τα πράγματα έχουν ένα τέλος. Τα λουκάνικα έχουν δύο...
    Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για σένα, γιατί απλώς οι άλλοι δεν σε σκέφτονται. Αναρωτιούνται τι σκέφτεσαι εσύ για εκείνους.
    Η τύχη είναι ένας χαμάλης που του φορτώνουμε πάντα τις βλακείες μας.
    Ο τεμπέλης είναι ένας νεκρός που, δυστυχώς, δεν μπορούμε να τον θάψουμε.
    Η ζωή είναι ένα κρεμμύδι που το καθαρίζουμε κλαίγοντας.
    Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του πλουσίου είναι ότι μπορεί να δανείζεται.
    Ο γάμος είναι όπως η τσίχλα. Όσο περισσότερο μασάς, τόσο λιγότερη ουσία έχει.
    Με τους άντρες συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο από ότι στις κότες: όσο γερνάνε, τόσο πιο τρυφεροί γίνονται.
    Ο έρωτας είναι σαν τον πόλεμο: τον αρχίζεις όταν θέλεις, και τον τελιώνεις όταν μπορείς.
    Μερικές γυναίκες θεωρούν άσεμνα τα γυναικεία μαγιό, αλλά οι υπόλοιπες έχουν ωραίο σώμα.
    Απειροι άνθρωποι ξοδεύουν χρήματα σε πράγματα που δεν τα επιθυμούν, για να καταπλήξουν ανθρώπους που δεν μπορούν να υποφέρουν.
    Το καλύτερο κατοικίδιο ζώο είναι το κοτόπουλο. Είναι το μόνο που μπορείτε να το φάτε ... πρίν ακόμα γεννηθεί.
    Ο κριτικός, επειδή δεν είναι ικανός να δημιουργήσει τίποτα, πασχίζει να καταστρέψει αυτά που δημιουργούν οι άλλοι.
    Η έκφραση «γυμνή αλήθεια» έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει.
    Οι άνθρωποι ονομάζουν «βίτσιο» τις χαρές που κατορθώνουν να απολαύσουν και «αρετή» την ανικανότητά τους για να το επιτύχουν.
    Το «κλπ.» είναι το σημάδι που το χρησιμοποιούμε για να δείξουμε πως δήθεν ξέρουμε περισσότερα απ' ό,τι λέμε.
    Όταν οι ηδονές μας εξαντλήσουν, πιστεύουμε ότι τάχα εξαντλήσαμε εμείς όλες τις ηδονές.
    Η γυναίκα είναι όπως η σκιά: την ακολουθείς, σε αποφεύγει. Την αποφεύγεις, σε ακολουθεί.
    Οι αληθινοί παράδεισοι είναι οι παράδεισοι που έχουμε χάσει (Marcel Proust)
    Ποτέ μην εμπιστεύεσαι τις γυναίκες που λένε την πραγματική τους ηλικία. Αφού μπορούν να πουν αυτό, μπορούν να πουν τα πάντα. (Oscar Wilde)
    Μπορείς πάντα να προβλέψεις τα γεγονότα αφού έχουν γίνει. (Eugene Ionesco)
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν. (Alexander Woollcott)
    Αυτός που μπορεί, κάνει. Αυτός που δεν μπορεί, διδάσκει. (George Bernard Shaw)
    Αυτός που δεν κάνει λάθη, συνήθως δεν κάνει τίποτα. (Edward John Phelps)
    Δέκα χρονών είναι η καλύτερη ηλικία για ένα παιδί. Πολύ μεγάλο για να κλαίει και πολύ μικρό για να δανείζεται το αυτοκίνητό σου.
    Δεν έχω τίποτα να δηλώσω, εκτός από την μεγαλοφυία μου. (Oscar Wilde, στο τελωνείο της Νέας Υόρκης)
    Δeν μισώ κανέναν εκτός από τον Χίτλερ. Και αυτόν για επαγγελματικούς λόγους. (Winston Churchill)
    Πολιτική είναι η τέχνη του να μοιράζεις μια πίτα με τέτοιο τρόπο ώστε να πιστεύει ο καθένας ότι έχει πάρει το μεγαλύτερο κομμάτι. (Ludwic Erhard)

  2. #2
    Banned Το avatar του/της gozntari
    Εγγραφή
    27/05/2008
    Μηνύματα
    58
    Όλοι οι άνθρωποι έχουν εθνικότητα. Οι Ιρλανδοί και οι Εβραίοι έχουν ψύχωση. (Brendan Behan)
    Η εμπειρία είναι μια χτένα που σου δίνει η ζωή αφού όμως έχεις χάσει τα μαλλιά σου. (Judith Stern)
    Τα λεφτά είναι ακριβώς όπως το σεξ. Δεν σκέφτεσαι τίποτε άλλο αν δεν τα έχεις και σκέφτεσαι όλα τα άλλα αν τα έχεις. (James Baldwin)
    Πιστευώ πως το σεξ μεταξύ δύο ανθρώπων είναι πολύ ωραίο πράγμα. Μεταξύ πέντε είναι φανταστικό. (Woody Allen)
    Στα πενήντα έχει κανείς τη φάτσα που του αξίζει. (George Orwell)
    Χρειάζεσαι κάποιον να σ' αγαπάει όσο ψάχνεις να βρεις αυτόν που θ' αγαπήσεις. (Shelagh Delaney)
    Οι γυναίκες μπορούν να συγχωρέσουν έναν άντρα που εκμεταλλεύτηκε μια ευκαιρία, ποτέ όμως κάποιον που την έχασε. (Charles Maurice de Talleyrand)
    Η μίνι φούστα της ήταν τόσο στενή που ανέπνεα με δυσκολία. (Benny Hill)
    Υπάρχει μόνο ένας τρόπος να χειριστείς μια γυναίκα αλλα κανείς δεν τον ξέρει.
    Ερωτεύτηκα δύο πράσινα μάτια. Το λάθος μου ήταν που παντρεύτηκα ολόκληρο το κορίτσι. (Joey Adams)
    Δεν υπάρχει τίποτα στον κόσμο όπως η αφοσίωση μιας παντρεμένης γυναίκας. Κρίμα πουκανένας σύζυγος δεν την έχει γνωρίσει. (Oscar Wilde)
    Ξέρεις τι σημαίνει να γυρίζεις το βράδυ σε μια γυναίκα που σου προσφέρει αγάπη, ζεστασία και τρυφερότητα? Σημαίνει ότι είσαι σε λάθος σπίτι. (Henny Youngman)
    Μην αισθάνεσαι ποτέ τύψεις για αυτά που έχεις σκεφτεί για την γυναίκα σου. Αυτή έχει σκεφτεί πολύ χειρότερα για σένα. (Jean Rostand)
    Οι τρείς ηλικίες του γάμου: στα είκοσι βλέπεις τηλεόραση μετά. Στα σαράντα βλέπεις τηλεόραση κατά την διάρκεια και στα εξήντα βλέπεις μόνο τηλεόραση. (Betram Toy)
    Πίσω από κάθε επιτυχημένο σύζυγο βρίσκεται μία πεθερά που δεν πιστευει στα μάτια της. (Hubert Humphrey)
    Όταν ένας άντρας φέρνει λουλούδια στη γυναίκα του χωρίς να υπάρχει λόγος - υπάρχει λόγος. (Molly McGee)
    Οι καλύτεροι εραστές είναι οι σύζυγοι που απατούν τις γυναίκες τους. (Marilyn Monroe)
    Μόνο ένας στους χίλιους άντρες γίνεται αρχηγός. Οι υπόλοιποι 999 ακολουθούν γυναίκες. (Groucho Marx)
    Οι ηλικιωμένοι άντρες είναι οι καλύτεροι εραστές γιατι πάντα σκέφτονται πως μπορεί να ειναι η τελευταία τους φορά. (Ian Fleming)
    Αυτό που οι περισσότεροι άντρες επιθυμούν είναι μια παρθένα που είναι πόρνη. (Edward Dahlberg)
    Οταν οι άντρες πάρουν αυτό που θέλουν μετά αναρωτιούνται γιατί το ήθελαν.
    Είχαμε μια υπέροχη στοματική επαφή. Εγώ της ζήτησα να κανουμε έρωτα και αυτή μου απάντησε όχι. (Woody Allen)
    Eίμαι πολύ καλός εραστής γιατί εξασκούμαι πολύ μόνος μου. (Woody Allen)
    Εγκράτεια? Η χειρότερη σεξουαλικη διαστροφή. (Aldous Huxley)
    Αν η ομοφυλοφιλία ήταν φυσιολογική, θα έφτιαχνε τον Αδάμ και τον Γιώργο.
    Προτιμώ να είμαι μαύρος παρά ομοφυλόφιλος, γιατί όταν είσαι μαύρος δεν χρειάζεται να το κρύβεις από τη μητέρα σου. (Charles Pierce)
    Καλύτερα πλούσιος και υγιής, παρά φτωχός και ασθενής
    Ας είχα την υγεία μου και ας ήμουν και πλούσιος
    Πρόσεχε, οι κάλοι που θα πατήσεις σήμερα να μην είναι συγγενείς με τους κώλους που θα φιλήσεις αύριο.
    Μάθε ν' ακούς. Μερικές φορές η ευκαιρία χτυπάει την πόρτα πολύ απαλά...
    Δείχνε σαν να ξέρεις πολύ καλά τι κάνεις, ενώ ταυτόχρονα αφήνεις να αιωρούνται αμφιβολίες για τις ικανότητες των άλλων.
    Δεν επιβιώνει ο πιο δυνατός ούτε ο πιο έξυπνος, αλλά αυτός που προσαρμόζεται καλύτερα στις αλλαγές.
    Δεν θυμάμαι. Ημουν πολύ μικρός όταν γεννήθηκα...
    Οι γυναίκες που αγαπούν από συμφέρον είναι σαν τις ηλεκτρικές σόμπες: καταναλώνουν πολύ και ζεσταίνουν ελάχιστα!
    Μην πιστεύεις το "πάντα" του ερωτευμένου και το "ποτέ" του μεθυσμένου!
    Υπάρχουν δύο τρόποι να περάσει ένα ζευγάρι όμορφα το σαββατόβραδό του: ...ο δεύτερος είναι να πάει cinema!
    Υπάρχουν τριών ειδών ψέμματα: το απλό ψέμμα, η ψευδορκία και ...η στατιστική!
    Με τις γυναίκες ισχύει ό,τι και με τις διαθήκες: ο τελευταίος αναιρεί όλους τους προηγούμενους!
    Οι ηλικιωμένοι δίνουν καλές συμβουλές γιατί δεν μπορούν πια να δώσουν το "κακό" παράδειγμα
    Στη ζωή βλέπεις ό,τι και στις ζυγαριές: οι άδειοι δίσκοι ανεβαίνουν και οι γεμάτοι κατεβαίνουν!
    Ποτέ δεν ξεχνάω ένα πρόσωπο... Για την περίπτωσή σου όμως θα κάνω μια εξαίρεση!
    ενας ηλίθιος μπορεί να κάνει περισσότερες ερωτήσεις σε ένα λεπτό, από όσες μπορούν να απαντήσουν δέκα σοφοί σε μία ώρα
    Ο ηλίθιος περιπλανιέται. Ο σοφός ταξιδεύει
    Πρέπει να είσαι σοφός για να μπορείς να λες ψέμματα και οι άλλοι να σε πιστεύουν. Ο ηλίθιος καλύτερα να είναι πάντα απολύτως ειλικρινής
    Τα λάθη του ηλίθιου τα γνωρίζει όλος ο κόσμος εκτός από τον ίδιο. Τα λάθη του σοφού τα γνωρίζει μόνο ο ίδιος και κανένας άλλος
    Ενας σοφός μαθαίνει πολλά από έναν ηλίθιο, ενώ ο ηλίθιος δεν μαθαίνει τίποτα από έναν σοφό
    Οι εργένηδες ξέρουν περισσότερα από τους παντρεμένους σχετικά με τις γυναίκες. Αν δεν ήξεραν, θα ήταν κι αυτοί παντρεμένοι
    Ο μόνος τρόπος να κρατήσεις ένα μυστικό, είναι να μην πεις σε κανέναν ότι γνωρίζεις κάποιο μυστικό
    Το ποιός είσαι, δεν αλλάζει. Αλλάζει αυτό που νομίζεις ότι είσαι
    Με τα λεφτά δεν μπορείς να κάνεις φίλους. Ομως κάνεις εχθρούς καλύτερου επιπέδου
    Δεν θα ήθελα να είναι η ζωή ένα μεγάλο αστείο, γιατί δεν το έχω "πιάσει"...
    Αρχιτέκτονας: Κάποιος που είτε δεν έχει τα αρχίδια για να γίνει μηχανικός είτε δεν είναι αρκετά πούστης για να γίνει σχεδιαστής
    Διπλωμάτης: Κάποιος που σου λέει να πας στον διάολο, με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε να ανυπομονείς να ξεκινήσεις το ταξίδι
    Σύμβουλος: Κάποιος που χρησιμοποιεί το ρολόι της γυναίκας σου, σου λέει την ώρα, και μετά σε χρεώνει για αυτό
    Τραπεζίτης: Αυτός που σου δανείζει την ομπρέλα του όταν έχει λιακάδα και την παίρνει πίσω όταν αρχίζει να βρέχει
    Ψυχολόγος: Κάποιος που κοιτάει κάπου αλλού όταν μία όμορφη γυναίκα μπαίνει μέσα στο δωμάτιο
    Νυμφομανής: Όρος που χρησιμοποιεί ο άντρας για την γυναίκα που θέλει σεξ περισσότερο από ότι αυτός
    Απαισιόδοξος: Αισιόδοξος με εμπειρία
    Γλώσσα: Σεξουαλικό όργανο, το οποίο μερικοί εκφυλιστικά το χρησιμοποιούνε για την ομιλία
    Δέκατο του δευτερολέπτου: Χρονικό διάστημα που μεσολαβεί μεταξύ του ανάμματος του πράσινου φαναριού και του κορναρίσματος του μαλάκα του πίσω αυτοκινήτου
    Μονογαμία: Καταπιεσμένη πολυγαμία
    Ομαδική δουλειά: Η δυνατότητα να ρίχνουμε το φταίξιμο για τα λάθη στους άλλους
    Πονοκέφαλος: Μέθοδος αντισύλληψης, χρησιμοποιούμενη κυρίως από γυναίκες
    Πόλεμος δεν είναι να πεθάνεις εσύ για την πατρίδα σου, αλλά ο άλλος ο καργιόλης για τη δικιά του
    Αυτά που δεν ξέρεις φτιάχνουν μια βιβλιοθήκη που καθένας μας θα ήταν περήφανος να έχει
    Μην αρχίσεις να αγχώνεσαι τώρα για το τι πρόκειται να συμβεί. Είσαι αρκετά σπαστικός με το άγχος σου για ό,τι συμβαίνει
    Για σένα είμαι άθεος. Για το Θεό είμαι νόμιμη αντιπολίτευση
    Μια μέρα καθόμουν και σκεφτόμουν σχεδόν απελπισμένος. Ένα χέρι ακούμπησε στον ώμο μου και μια φωνή είπε με βεβαιότητα: Ευθύμησε, γιατί τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι χειρότερα... Ευθύμησα λοιπόν και τα πράγματα στ' αλήθεια έγιναν χειρότερα
    Φοβού τη μισή αλήθεια. Μπορεί να κρατάς τη λανθασμένη μισή
    Δεν έχω πρόβλημα με το ποτό. Πίνω, μεθώ, πέφτω κάτω. Κανένα πρόβλημα
    Βασικά μου χρειάζεται μόνο ένα ποτό για να μεθύσω. Το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάμαι αν είναι το δέκατο τρίτο ή το δέκατο τέταρτο
    Πάντα κρατώ αποθέματα ποτού για την περίπτωση που δω κανένα φίδι, το οποίο επίσης κρατώ εύκαιρο
    Ποιος είπε πως είναι νωρίς για ποτό; Είναι ήδη αύριο στην Ευρώπη και χθες στην Κίνα
    Αρχισα δίαιτα. Σταμάτησα να πίνω και σε δυο βδομάδες έχασα δεκατέσσερις μέρες
    Στείλτε τα γράμματά σας νωρίς, ώστε τα ταχυδρομεία να μπορούν να τα χάσουν με την ησυχία τους τα Χριστούγεννα
    Ποτέ μην αναβάλλεις για αύριο ό,τι μπορείς να κάνεις μεθαύριο
    Υπάρχουν δύο είδη ανθρώπων: εκείνοι που τελειώνουν αυτό που αρχίζουν.
    Ο κόσμος ξεκίνησε χωρίς τον άνθρωπο και θα τελειώσει χωρίς αυτόν
    Αγαπώ την ανθρωπότητα. Τους ανθρώπους δεν μπορώ να αντέξω
    Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυίας και βλακείας είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια
    Τα δυο πιο κοινά στοιχεία στη φύση είναι το υδρογόνο και η ηλιθιότητα
    Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων... Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω... (Αϊνστάιν)
    Το κοινό λάθος που κάνουν όλοι όσοι θέλουν να κατασκευάσουν κάτι άτρωτο είναι ότι υποτιμούν την εφευρετικότητα των εντελώς ηλιθίων
    Το σύνολο της ευφυίας στον κόσμο παραμένει σταθερό, ο πληθυσμός αυξάνει
    Απεχθάνομαι την ευχαρίστηση να ευχαριστώ εκείνους που απεχθάνομαι
    Ο καλύτερος τρόπος για να κρατάς το λόγο σου είναι να μην τον δίνεις
    μην κρατάς αρνητική στάση λέγοντας: Δεν θα επιτύχω, δεν θα επιτύχω... Προτιμότερη είναι η θετική στάση: Θα αποτύχω, θα αποτύχω.
    Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις
    Δεν απέτυχα. Απλά βρήκα δέκα χιλιάδες μεθόδους που δε δουλεύουν
    Τίποτα δεν επιτυγχάνεται ευκολότερα από την αποτυχία
    Κάποτε ήμουν αναποφάσιστος. Τώρα δεν είμαι σίγουρος
    Αντίο σας. Πέρασα ένα υπέροχο απόγευμα. Αλλά δεν ήταν το σημερινό
    Αν χρειαστώ την άποψή σου, θα σου την πω
    Αρχιτεκτονική είναι η τέχνη να χαραμίζεις χώρο
    Η ασχήμια είναι ανώτερη από την ομορφιά γιατί κρατάει περισσότερο
    Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι θεωρούν ότι ο αυνανισμός δεν είναι κάτι καλό... Είναι σεξ με κάποιον που αγαπάς
    Πεζός: κάποιος που πίστευε ότι υπάρχουν ακόμα μερικά γαλόνια στο ντεπόζιτο της βενζίνης
    Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στην σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο
    Εκτός του σκύλου, το βιβλίο είναι ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου. Εντός του σκύλου είναι πολύ σκοτεινά για να διαβάσει κανείς
    Διγαμία είναι να έχεις μια επιπλέον γυναίκα. Μονογαμία είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα
    Γάμος είναι το τίμημα που πληρώνουν οι άντρες για το σεξ και σεξ είναι το τίμημα που πληρώνουν οι γυναίκες για το γάμο

  3. #3

    Re: asteies atakes edw

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari

    Ο έρωτας μας αποφεύγει όταν τον αναζητούμε, και μας κυνηγάει όταν τον αποφεύγουμε. Πληγώνουμε αυτούς που μας κυνηγούν, και κυνηγάμε αυτούς που μας πληγώνουν...
    Πόσο αλήθεια...χωρίς πλάκα
    If my wife would let me ride her as i ride my motorcycle...I`d be home home right now!

  4. #4
    Banned Το avatar του/της gozntari
    Εγγραφή
    27/05/2008
    Μηνύματα
    58
    ΝΑΙ φιλε (XTakias) αλλα σε αυτο απανταει μια αλλη ατακα

    Οι γυναίκες μπορούν να συγχωρέσουν έναν άντρα που εκμεταλλεύτηκε μια ευκαιρία, ποτέ όμως κάποιον που την έχασε.
    μην μενεις κολημενος και μην χανεις καμια ευκερια να πας με οποιαδιποτε (να βλεπετε βεβαια)αλλα και παλι δικεωμα σου

  5. #5
    "Ο έρωτας μας αποφεύγει όταν τον αναζητούμε, και μας κυνηγάει όταν τον αποφεύγουμε. Πληγώνουμε αυτούς που μας κυνηγούν, και κυνηγάμε αυτούς που μας πληγώνουν..."

    Το ειχε πει ο Χαϊντεγκερ "αμφοτεροι καταδιωκουμε οτι υποχωρει"

    Αυτα που μου αρεσαν:

    "Οι γυναίκες μπορούν να συγχωρέσουν έναν άντρα που εκμεταλλεύτηκε μια ευκαιρία, ποτέ όμως κάποιον που την έχασε. (Charles Maurice de Talleyrand)" εχω χασει μερικες

    Εγκράτεια? Η χειρότερη σεξουαλικη διαστροφή. (Aldous Huxley)

    Το κοινό λάθος που κάνουν όλοι όσοι θέλουν να κατασκευάσουν κάτι άτρωτο είναι ότι υποτιμούν την εφευρετικότητα των εντελώς ηλιθίων

    αυνανισμός Είναι σεξ με κάποιον που αγαπάς (το ειχε πει ο Woody Allen)

    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν. (Alexander Woollcott)

    Kαι μερικα που ξερω:

    Ο δρομος προς την κολαση ειναι στρωμενος με καλες προθεσεις (George Bernard Shaw)

    William Blake OΙ ΠΑΡΟΙΜΙΕΣ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΗΣ

    Να περιμενεις δηλητηριο απο το στασιμο νερο

    Σηνεση ,ειναι μια ασχημη γρια γεροντοκορη

    Οι κακοτραχαλοι δρομοι ειναι οι δρομοι της μεγαλοφυηας

    Ο δρομος της υπερβολης οδηγει στο παλατι της σοφιας

    Αυτος που το προσωπο του δε λαμπει δε θα γινει ποτε αστρο

    Η απασχολημενη μελισσα δεν εχει χρονο για γκρινια

    Κανενα πουλι δεν πετα αρκετα ψηλα αν πετα μονο με τα δικα του φτερα (δηλ. καντε φιλους)

    Η πιο εξαισια πραξη ειναι να δημιουργησεις μια επομενη

    Αν ο ηλιθιος επεμενε στη βλακεια του θα γινοταν σοφος

    Οι φυλακές ειναι χτισμενες με τις πετρες του νομου

    Τα μπουρδελα ειναι χτισμενα με τα τουβλα της θρυσκειας

    Η υπερβολη στη λυπη δημιουργει χαρα, η υπερβολη στη χαρα δημιουργρι θρηνο

    Η αλεπου καταργιεται τη παγιδα, ποτε τον εαυτο της

    Οτι τωρα αποδειχτηκε καποτε ηταν μονο φαντασια

    Αν εισαι παντα ετοιμος να εκφρασεις την αληθεια σου ο μετριος ανθρωπος θα σε αποφυγει

    Ο αετος ποτε δεν εχασε τοσο χρονο ,οσο εχασε οταν προσπαθησε να μαθει απο το κορακι

    Ποτε δεν ξερεις τι ειναι αρκετο, εκτος κι αν ειχες περισσοτερο απο αρκετο

    Ο αδυναμος στο θαρρος ειναι δυνατος στην υπομονη

    Οταν βλεπεις εναν αετο ,βλεπεις το σπερμα της μεγαλοφυηας,γι αυτο σηκωσε το κεφαλι

    Οπως η καμπια διαλεγει τα καλητερα φυλλα για να αφησει τα αυγα της ετσι κι ο παπας διαλεγει τις καλητερες χαρές για να αφησει τις καταρες του

    Την αληθεια δεν μπορεις να την κατανοησεις μονο να την πιστεψεις

    Κι ενα του φιλου μου Γιαννη:

    Οι ανθρωποι δεν ειναι κακοι ,ειναι ηλιθιοι.Αλλα οι ηλιθιοι κανουν κακο
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  6. #6
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    επειδη εχουν μεγαλο βαθμο σοβαροτητας, να τα μεταφερω στους προβληματισμους? μπορει να εχουν δωσεις αστειοτητας, αλλα ειναι τοσο σοφα και σοβαρα αρκετα απο αυτα!!!!

    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  7. #7
    Banned Το avatar του/της gozntari
    Εγγραφή
    27/05/2008
    Μηνύματα
    58
    μπορεί ο τίτλος να μην είναι τελείως αντιπροσωπευτικός .αλλά να ξέρεις bartlal
    ότι οι άνθρωποι με χιούμορ είναι πάντα έξυπνη και σοφή δυστυχώς όμως η όλοι οι σοφή δεν έχουν παντα χιούμορ
    (να αλαξω τιτλο μηπως?)να το κανω καλητερα εξυπνες ατακες

  8. #8
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
    (να αλαξω τιτλο μηπως?)να το κανω καλητερα εξυπνες ατακες
    done!


    Αρχικά δημιουργήθηκε από gozntari
    μπορεί ο τίτλος να μην είναι τελείως αντιπροσωπευτικός .αλλά να ξέρεις bartlal
    ότι οι άνθρωποι με χιούμορ είναι πάντα έξυπνη και σοφή δυστυχώς όμως η όλοι οι σοφή δεν έχουν παντα χιούμορ
    (να αλαξω τιτλο μηπως?)να το κανω καλητερα εξυπνες ατακες
    AKRIBWS epeidh einai eustoxes oi atakes/protaseis, 8ewrw thn yparksh tou parontos thread stous provlhmatismous. (oi parouses atakes) einai kyriws trofh gia syzhthKSh para gia gelia.

    tespa, as meinoun edw...


    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    επειδη εχουν μεγαλο βαθμο σοβαροτητας, να τα μεταφερω στους προβληματισμους? μπορει να εχουν δωσεις αστειοτητας, αλλα ειναι τοσο σοφα και σοβαρα αρκετα απο αυτα!!!!
    Επέστρεψε δυναμικά ο αγόραρος !!


  10. #10
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Επέστρεψε δυναμικά ο αγόραρος !!

    kai eseis τοσο καιρο ειχατε αφησει τα ανεμιστηρακια!



    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  11. #11
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    δεν κατάφερα να τα διαβάσω όλα...

    όμως....

    1. όσα βγάλαμε στα ξένα, στο μουνί και στην ταβέρνα
    2. το ψάρι θέλει υπομονή κι η γκόμενα κυνήγι

    αυτά....

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    kai eseis τοσο καιρο ειχατε αφησει τα ανεμιστηρακια!
    Έλειπε ο γάτος και χορεύαν τα ποντίκια



  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
    δεν κατάφερα να τα διαβάσω όλα...

    όμως....

    1. όσα βγάλαμε στα ξένα, στο μουνί και στην ταβέρνα
    2. το ψάρι θέλει υπομονή κι η γκόμενα κυνήγι

    αυτά....



    Απολυτη ισοπεδωση λεμε...
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  14. #14
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    3. Αδελφές και παληκάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια

    και το old time classic

    4. Οι πουτάνες κι οι τρελές έχουν τις τύχες τις καλές....

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
    3. Αδελφές και παληκάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια

    και το old time classic

    4. Οι πουτάνες κι οι τρελές έχουν τις τύχες τις καλές....

    Συνεχιζεις βλεπω...

    ατακα απο το ''κλαμα βγηκε απ' τον παραδεισο..''

    Μινα Αδαμακη:'' μ@...α μ@...α εχουν ριζικο
    μ@...α μ@...α εχουν μοιρα
    μα το δικο μου το μ@...ι
    μου το 'φαγε η ψειρα..''



    Επισης : Σοφια Φιλλιπιδου υποδυομενη τη βλαχαρα..: ''8α πα8ου κριιιιισ' !!!!''
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ta parapona edw...
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2005, 02:42
  2. Einai Ola Edw!!!!!!!!!!!!!!!
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2005, 17:03
  3. Atakes Gonewn
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 15:15
  4. Ti rolo paizoume edw
    από Viagra_650 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2004, 22:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF