Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Άνθρωποι....??? ΧΑΧΑΧΑ

  1. #1
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051

    Άνθρωποι....??? ΧΑΧΑΧΑ

    Άνθρωποι ποιοί άνθρωποι, υπάρχει ακόμη αυτό το είδος?? Χα χα χα

    Χτες ακούγαμε κλάμα από γατάκι... βρε ψιτ βρε ψιψιψι τπτ καθώς πλησιάζαμε προς το σκουπιδοτενεκέ το κλάμα ήταν πιο έντονο... Κοιτάμε μέσα και βλέπουμε σ ένα κουβά τρία γατάκια (βδομάδας περίπου) που είχαν κλείσει με συρματόπλεγμα το πάνω μέρος για να μη βγούν και τα χαν πετάξει λες και ήταν σκουπίδια

    Αν είναι δυνατόν ποιο ον που θέλει να ονομάζεται άνθρωπος κάνει ένα τέτοιο πράγμα??? Το θεωρώ απαράδεκτο, ανήθικο και δε ξέρω εγώ τι.... Απ την άλλη να μου πεις με την ίδια ευκολία πετάνε και παιδιά τα γατάκια θα τους πείραζε??

    Τα καλά νέα :

    Τα μικρά τα μαζέψαμε, τα ταΐσαμε βάση οδηγιών κτηνιάτρου. Σήμερα φίλη μας θα τα πήγαινε στη κτηνίατρο να τα δει και να μας πει αν είναι καλά!!

    Για τα δυο γατάκια βρέθηκε σπίτι


    Αν μπορέσω θα σας περάσω και φωτογραφίες για να τα δείτε!!

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  2. #2

    Re: Άνθρωποι....??? ΧΑΧΑΧΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Άνθρωποι ποιοί άνθρωποι, υπάρχει ακόμη αυτό το είδος?? Χα χα χα

    Χτες ακούγαμε κλάμα από γατάκι... βρε ψιτ βρε ψιψιψι τπτ καθώς πλησιάζαμε προς το σκουπιδοτενεκέ το κλάμα ήταν πιο έντονο... Κοιτάμε μέσα και βλέπουμε σ ένα κουβά τρία γατάκια (βδομάδας περίπου) που είχαν κλείσει με συρματόπλεγμα το πάνω μέρος για να μη βγούν και τα χαν πετάξει λες και ήταν σκουπίδια

    Αν είναι δυνατόν ποιο ον που θέλει να ονομάζεται άνθρωπος κάνει ένα τέτοιο πράγμα??? Το θεωρώ απαράδεκτο, ανήθικο και δε ξέρω εγώ τι.... Απ την άλλη να μου πεις με την ίδια ευκολία πετάνε και παιδιά τα γατάκια θα τους πείραζε??

    Τα καλά νέα :

    Τα μικρά τα μαζέψαμε, τα ταΐσαμε βάση οδηγιών κτηνιάτρου. Σήμερα φίλη μας θα τα πήγαινε στη κτηνίατρο να τα δει και να μας πει αν είναι καλά!!

    Για τα δυο γατάκια βρέθηκε σπίτι


    Αν μπορέσω θα σας περάσω και φωτογραφίες για να τα δείτε!!
    re Lenaki apo ta gatakia perimenes na deis oti exoume xefugei teliws?? edw tosa ginontai....

    ase pou merikes fores, analoga tin periptwsi, uparxoun anthrwpoi pou eite den boroun na kratisoun ta gatakia ( oxi oti einai lusi na ta petaxoun ) eite einai katadikasmena apo tin genna na psofisoun , opote den exoun epilogi.

    Sigoura den isxuei gai tin periptwsi pou periegrapses...alla den eiani panta etsi

  3. #3
    Ο άνθρωπος δεν συγκαταλέγεται στα ζώα ... τα προσβάλεις αν βάλεις και το δίποδο είδος μέσα ...


    Μπράβο ρε Έλενα ...

  4. #4
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586

    Κοντός...

    Με την ίδια ακριβώς τακτική...απέκτησα και εγώ ένα πανέμορφιο και υγιέστατο πορτοκαλί γατάκι, που έκλαγε μέσ ασε ένα κάδο. Μετά από 1 περίπου λεπτό, πέρασε το σκουπιδιάρικο.....

    Πλέον τρέχει πάνω κάτω μαζί με τον άλλο μου γάτο, που είναι λίγο πιο μεγάλος...

    Τα ονόματα αυτών...Ο Κοντός και ο Μια Σπιθαμή....




    Μπράβο για την πράξη σου!!!

  5. #5
    Άνθρωποι??? Κι όμως υπάρχει ακόμα αυτό το είδος....Σαν εσένα και όπως και άλλους που είμαστε λίγοι όμως, αλλά είμαστε ακόμα εδώ...Πάρε παράδειγμα τον εαυτό σου με αυτό που έκανες
    Ένα ΜΠΡΑΒΟ σε σένα, το οποίο μπορεί να ακούγεται μικρό, αλλά κρύβει πολλά....ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ....!!!!

  6. #6
    Κάποιος (δεν θυμάμαι ποιός) είχε πει ότι αυτό που μας κάνει ανθρώπους είναι η συμπεριφορά μας στα ζώα.

    Και αυτό που μας κάνει ζώα.....

    είναι η συμπεριφορά μας στα ζώα (και όχι μόνο)...

    Η ανθρωπιά μας δεν φαίνεται μόνο από καλές πράξεις σαν τη δική σου Έλενα
    αλλά και από την καθημερινή συμπεριφορά μας. Σε δίποδα και τετράποδα.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  7. #7
    Φτάσαμε ν'αποκαλούμε "ΑΝΘΡΩΠΙΑ" το αυτονόητο... μην το πάρετε στραβά, εννοείται πως η πράξη της Έλενας ήταν υπέροχη κι ανθρώπινη, είναι όμως δεδομένη κι εκεί που έφτασε η ανθρωπότητα την κάνει να δείχνει ηρωική. Κρίμα !

    Έτσι αισθάνθηκα κι εγώ πριν κανα χρόνο, είδα στη μέση του δρόμου μια σακούλα δεμένη -απ'αυτές που λες ότι πέσανε απ'το σκουπιδιάρικο- και για καλή μου τύχη κουνήθηκε την τελευταία στιγμή. Μου φάνηκε ύποπτη και παραμέρισα το αυτοκίνητό μου ενώ κατεβαίνοντας σταμάτησα και το επόμενο που πήγαινε κατά πάνω της. Η σακούλα συνέχισε να κουνιέται μέχρι που ακούστηκαν και τα νιαουρίσματα... 3 γατάκια άφησε ο εθεόφοβος στη μέση του δρόμου μέσα στη σακούλα, θα περνούσα από πάνω τους και θα νόμιζα ότι πάτησα σκουπίδια..

    Μέχρι να τη βγάλω στην άκρη και να την ανοίξω είχαν σταματήσει αλλά 3-4 αυτοκίνητα και οι επιβαίνοντες άρχισαν να μου συμπεριφέρονται σαν να έσωσα τον κόσμο, ποιον κόσμο μωρέ ; Αυτόν ;

  8. #8
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051

    Re: Re: Άνθρωποι....??? ΧΑΧΑΧΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    re Lenaki apo ta gatakia perimenes na deis oti exoume xefugei teliws?? edw tosa ginontai....

    ase pou merikes fores, analoga tin periptwsi, uparxoun anthrwpoi pou eite den boroun na kratisoun ta gatakia ( oxi oti einai lusi na ta petaxoun ) eite einai katadikasmena apo tin genna na psofisoun , opote den exoun epilogi.

    Sigoura den isxuei gai tin periptwsi pou periegrapses...alla den eiani panta etsi
    Όχι Γιώργο, δε περίμενα να το καταλάβω από τα γατάκια...

    Απλά κάθε μέρα βλέπω πόσο σκληροί και απάνθρωποι γινόμαστε...

    Καταλαβαίνω να μη θέλει κάποιος να έχει 5-6 γατιά στο σπίτι του, αλλά δε τα πετάς.... άφησέ τα να μεγαλώσουν λίγο να γίνουν αυτόνομα και ψάξε να τα δώσεις, άφησε τα στο δάσος κάπου αλλού εκτός από τον σκουπιδοτενεκέ..

    Το thread δε το έγραψα για να ακούσω μπράβο, τα ζώα τα αγαπώ(εκτός από τις κατσαρίδες χαχα) γιατί έμαθα να ζω με αυτά και με έμαθαν οι γονείς μου . Το έγραψα για να ξυπνήσουμε λίγο από το λήθαργο που έχουμε πέσει



    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  9. #9

    Re: Re: Re: Άνθρωποι....??? ΧΑΧΑΧΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Όχι Γιώργο, δε περίμενα να το καταλάβω από τα γατάκια...

    Απλά κάθε μέρα βλέπω πόσο σκληροί και απάνθρωποι γινόμαστε...

    Καταλαβαίνω να μη θέλει κάποιος να έχει 5-6 γατιά στο σπίτι του, αλλά δε τα πετάς.... άφησέ τα να μεγαλώσουν λίγο να γίνουν αυτόνομα και ψάξε να τα δώσεις, άφησε τα στο δάσος κάπου αλλού εκτός από τον σκουπιδοτενεκέ..

    Το thread δε το έγραψα για να ακούσω μπράβο, τα ζώα τα αγαπώ(εκτός από τις κατσαρίδες χαχα) γιατί έμαθα να ζω με αυτά και με έμαθαν οι γονείς μου . Το έγραψα για να ξυπνήσουμε λίγο από το λήθαργο που έχουμε πέσει


    den eipa oti to egrapses gia to bravo, pros theou...se kserw .
    apla kai to na ta afiseis sto dasos i kapou na megalwsoun opws les...pali ta katadikazeis...den allazei kati.
    DEN SYMFWNW ME TO NA TA PETAXEIS VEVAIA...pigaine kai asta se filozwiki an boreis i kati tetoio.

  10. #10
    "Ανθρωποι".....


    Ελενιτσα μου ΜΠΡΑΒΟ....
    Νίκος
    Open Horizons

  11. #11
    Αμα στείρωναν και καμια γάτα... δεν θα υπήρχε αυτό το θέμα...


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Τι να λεμε τώρα !!!!!!!!!!!
    ΕΥΓΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscn0320_dce.jpg 
Προβολές:	257 
Μέγεθος:	65,1 KB 
ID:	138234

  13. #13
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Μπράβο για την κίνηση.. ζω για την μέρα που θα πετύχω κάποιον να πακετάρει τέτοιο δέμα.. θα πέσει το ξύλο της αρκούδας.. αν δεν φάει και καμιά με το κράνος ολότελα και τον χώσω αυτόν αναίσθητο σε καμιά κούτα.. (επειδή δεν είμαι και κανένα θηρίο μπορεί να φέρω και τον Dim που δηλώνει πάντα εθελοντής.. :rotflmao: ) χωρίς πλάκα, θα έπρεπε να τους κάνουμε το ίδιο.. Ζώα.. Μπράβο σε όλους σας που έχετε ευαισθητοποιηθεί κατά καιρούς.. δεν διάβασα όλα τα μνματα αλλά είδα ότι δεν είσαστε λίγοι.. και εμείς έχουμε δύο γατάκια που εδώ και δύο χρόνια αποτελούν κανονικά μέλη της οικογένειας μας.. αν μπορέσω θα βρω καμιά φωτογραφία αργότερα..

  14. #14
    Το πιο απαιτητικό θηλυκό που είχα ποτέ μου .... :wacko: :wacko:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tsika 009 (600 x 800).jpg 
Προβολές:	212 
Μέγεθος:	94,3 KB 
ID:	138244

  15. #15
    Mπραβο ρε Ελενα!

    Δυστυχώς έχω βρεθεί στην ίδια θεση με σενα πολλές φορες...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περισσοτερο ανθρωποι......
    από atropos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2005, 10:00
  2. Καλημερα Ανθρωποι
    από KaTaNaS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2004, 13:48
  3. Χαζοί Άνθρωποι
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2004, 11:50
  4. Αν είναι αλήθεια αυτά δεν πάνε καλά οι άνθρωποι
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 23:52
  5. Υπάρχουν ακόμη άνθρωποι...
    από fastheo στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2003, 11:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF