Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: Σπουδες μηχανικου μοτοσκυκλετας

  1. #31
    Αραχτό Μέλος Το avatar του/της red_monster
    Εγγραφή
    01/03/2007
    Μηνύματα
    224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
    με ελαχιστες εξερεσεις και αυτες γιατι γουσταρουν το σπορ


    αν μου βρεις ενα μηχανολογο να μου "κατεβασει" μοτερ και να το δεσει παλι εγω θα γινω αστροναυτης


    και ακομα πιο χαλια να παμε σε μηχανικα μερη, ψαλιδια κλπ
    Μην το γενικεύεις τόσο άμα δεν είσαι σίγουρος.
    Ο ενας είναι μορφωμένος και με αποδείξεις έξυπνος και ο άλλος είναι τις "πιάτσας" , η λογική του έλληνα οτι την ζωη τις μηχανές κλπ τα μαθαίνεις στην πιάτσα και όχι στα σεμινάρια.

    Και στο κάτω κάτω δεν σπουδάζει 5 χρόνια τρώγοντας αράπικο φυστίκη σε κάθε εξεταστική για να έρχεται ο κάθε καμμένος με την λαδωτεριέρα του.
    Μια φίλη μου πτυχιακός μελέταει εδώ και 1 χρόνο κομμάτι της ατράκτου του γιουροφιτερ
    Η δουλειά του είναι να δημιουργεί εκ του μηδενός και να προσαρμόχεται στις εκάστοτε καταστάσεις και όχι να επισκευάζει. όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω αυτός είναι ο τεχνικός και όχι ο μηχανικός
    V - 2 p o W e r


    γαζώνουν λέμε...

  2. #32
    όχι ρε φίλε η φίλη σου "δεν ξέρει να σκέφτεται"...

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    @gdevelek:δεν το'πιασα τι εννοεις.

    @aggelos_sv: μπερδευεσαι λιγο με την κατασταση στα πανεπιστιμια.αυτη τη στιγμη υπαρχει επισιμη σενεργασια αρκετων σχολων με εταιρειες.το πολυτεχνειο της κρητης βγαζει κοντα τα μισα του εξοδα να φανταστεις.
    αυτο ομως ειναι ασχετο με τα προβληματα που υπαρχουν και δεν εχει σχεση με τις καταληψεις.απλα το λεω για να μην συγχεουμαι πραγματα.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
    με ελαχιστες εξερεσεις και αυτες γιατι γουσταρουν το σπορ


    αν μου βρεις ενα μηχανολογο να μου "κατεβασει" μοτερ και να το δεσει παλι εγω θα γινω αστροναυτης


    και ακομα πιο χαλια να παμε σε μηχανικα μερη, ψαλιδια κλπ
    οπως ακριβως και ενας πολ.μηχ. δεν μπορει να κανει μια ολοκληρωμενη μελετη(στατικα) για ενα σπιτι.θεωρητικα ισως και να επρεπε να μπορει αλλα στην πραξη κατι τετοιο δεν παιζει.

    οταν λοιπον βγεις μηχ.μηχ. ξερεις αριστα τα περι χαλυβα ή αλουμινιου(ιδιοτητες, συμπεριφορες, τροπους κατεργασιας, μεθοδους ελεγχου κτλ) και θα επρεπε να μπορεις να φτιαξεις ενα πλαισιο, στην πραξη αυτο αποκλειεται.
    τα πλαισια(απλα επειδη ανεφερα αυτο) ειναι μια επεστημη απο μονη της και η σχολη σου δινει το υποβαθρο(φυσικομαθηματικα κτλ) να μπορεσεις να τη μαθεις 1ον, σχετικα γρηγορα 2ον(πχ μεταπτυχιακο).

  4. #34
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
    [B


    οπως ακριβως και ενας πολ.μηχ. δεν μπορει να κανει μια ολοκληρωμενη μελετη(στατικα) για ενα σπιτι.θεωρητικα ισως και να επρεπε να μπορει αλλα στην πραξη κατι τετοιο δεν παιζει.
    [/B]
    Τότε τί μπορεί να κάνει?Να διαλέξει τους μπιντέδες και τα κουρτινόξυλα???

    Γαμώ την μπουτάνα μου , έφαγα 7 χρόνια απ'τη ζωή μου...
    Να χέσω για Στατική1,Στατική2,Στατική3,.....,Στατική85,Αντισεισμικές.. πλισμένα...Προεντεταμένα...Σιδηρές...
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Τότε τί μπορεί να κάνει?Να διαλέξει τους μπιντέδες και τα κουρτινόξυλα???

    Γαμώ την μπουτάνα μου , έφαγα 7 χρόνια απ'τη ζωή μου...
    Να χέσω για Στατική1,Στατική2,Στατική3,.....,Στατική85,Αντισεισμικές.. πλισμένα...Προεντεταμένα...Σιδηρές...

    οριστε εχουμε κ ζωντανο παραδειγμα

    οταν τελειωσες αν σου εδιναν ενα κομματι χαρτι ή σε βαζαν μπροστα απο ενα cad και σου λεγαν φτιαξε μας ενα τριοροφο εσυ αβαδιστα κ χωρις 2η σκεψη εντος συντομου χρονικου διαστηματος θα παρουσιαζες ενα ωραιοτατο σχεδιο ετοιμο για κατασκευη και με ησυχη τη συνειδηση σου οτι θα μεινει εκει ορθιο;;
    (υποψιν χωρις φοιτιτικη προυπηρεσια σε γραφειο πατερα θειου κτλ)
    (κ εσυ 7ετια ε;ωραια εχω καιρο μπροστα μου )

  6. #36
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Τότε τί μπορεί να κάνει?Να διαλέξει τους μπιντέδες και τα κουρτινόξυλα???

    Γαμώ την μπουτάνα μου , έφαγα 7 χρόνια απ'τη ζωή μου...

    ακριβως ρε φιλε...

    πολιτικοι μηχανικοι πφφφ...

    εφφετζηδες ειστε, τραβα διαλεξε καμια κουρτινα να λες οτι κανεις κατι...


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #37
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Όταν λες αυτό εδώ:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza

    οπως ακριβως και ενας πολ.μηχ. δεν μπορει να κανει μια ολοκληρωμενη μελετη(στατικα) για ενα σπιτι.θεωρητικα ισως και να επρεπε να μπορει αλλα στην πραξη κατι τετοιο δεν παιζει.

    εννοείς "φρέσκος"και χωρίς προϋπηρεσία μάλλον ε?(όπως θα είμαι σε λίγους μήνες κι εγώ )
    Μωρέ μπορεί,απλά θα το κάνει με βήματα χελώνας και σίγουρα με καθοδήγηση κλπ...

    Ρε παιδιά,σε οτιδήποτε επάγγελμα παίζει ρόλο η εμπειρία και η τριβή με το αντικείμενο.
    Ο γιατρός δεν μπορεί να χειρουργήσει με το που θα πάρει το πτυχίο του.
    Ο τεχνικός οχημάτων με το που θα βγει απ'το ΙΕΚ(ή απ'όπου βγει...δεν ξέρουμε...θα μας βρίζει ο Ozzzzzyς ) σίγουρα δεν λύνει-δένει μοτέρ πελάτη μόνος του.
    Η κομμώτρια πρέπει να κόψει κάνα δυό αυτιά για την εμπειρία :rotflmao: :rotflmao:
    Κλπ κλπ
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  8. #38
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    ακριβως ρε φιλε...

    πολιτικοι μηχανικοι πφφφ...

    εφφετζηδες ειστε, τραβα διαλεξε καμια κουρτινα να λες οτι κανεις κατι...


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Μπααα..
    Στις κουρτίνες μας βοηθάνε οι αγαπητές συμφοιτήτριες ,οι οποίες είναι κλάσεις ανώτερες απ'αυτές των μηχανολόγων :a029: :a029: :a029:

    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
    @gdevelek:δεν το'πιασα τι εννοεις.
    δες το μήνυμά μου στην προηγούμενη σελίδα

  10. #40
    Αραχτό Μέλος Το avatar του/της red_monster
    Εγγραφή
    01/03/2007
    Μηνύματα
    224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Μπααα..
    Στις κουρτίνες μας βοηθάνε οι αγαπητές συμφοιτήτριες ,οι οποίες είναι κλάσεις ανώτερες απ'αυτές των μηχανολόγων :a029: :a029: :a029:




    Μην το ξαναπείς αυτό για τις γυναίκες μηχανολόγους... Είναι πολλές , θυμάμαι μια μέρα είχα δει μια παρέα απο 2 (ΝΑΙ ΝΑΙ ΔΥΟ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ) μαζεμένες ...:rotflmao: :rotflmao:
    V - 2 p o W e r


    γαζώνουν λέμε...

  11. #41
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Μπααα..
    Στις κουρτίνες μας βοηθάνε οι αγαπητές συμφοιτήτριες ,οι οποίες είναι κλάσεις ανώτερες απ'αυτές των μηχανολόγων :a029: :a029: :a029:


    ποιος σου ειπε οτι στους μηχανολογους εχει φοιτητριες?

    κατι θυληκα με μουσια εχει μονο...




    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Όταν λες αυτό εδώ:



    εννοείς "φρέσκος"και χωρίς προϋπηρεσία μάλλον ε?(όπως θα είμαι σε λίγους μήνες κι εγώ )
    Μωρέ μπορεί,απλά θα το κάνει με βήματα χελώνας και σίγουρα με καθοδήγηση κλπ...

    Ρε παιδιά,σε οτιδήποτε επάγγελμα παίζει ρόλο η εμπειρία και η τριβή με το αντικείμενο.
    Ο γιατρός δεν μπορεί να χειρουργήσει με το που θα πάρει το πτυχίο του.
    Ο τεχνικός οχημάτων με το που θα βγει απ'το ΙΕΚ(ή απ'όπου βγει...δεν ξέρουμε...θα μας βρίζει ο Ozzzzzyς ) σίγουρα δεν λύνει-δένει μοτέρ πελάτη μόνος του.
    Η κομμώτρια πρέπει να κόψει κάνα δυό αυτιά για την εμπειρία :rotflmao: :rotflmao:
    Κλπ κλπ
    ναι με το που βγει εννουσα(μαλακια δεν τογραψα)

  13. #43
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    λοιπον μου ειπαν οτι πολυ καλο ειναι το καινουργιο τμημα που δημιουργηθηκε στα ΙΕΚ Δελτα


    Οπως επισης ακουσα τα καλυτερα για το merton college στην Αγγλια.
    link
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Το Λεξικό του Μηχανικού
    από Bowleno στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2010, 16:28
  2. Αναζήτηση μηχανικού
    από greg64 στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2008, 03:25
  3. σπουδες στη Σόφια?
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2007, 20:46
  4. ρυθμιση μηχανικού μειγματοδότη
    από dukeandthecity στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2006, 17:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF