Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 136

Θέμα: Ποιό On - Off να πάρω;;;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2008
    Μηνύματα
    4

    Ποιό On - Off να πάρω;;;

    Γειά χαρά σε όλους. Αποφάσισα κατόπιν αρκετής σκέψης να αγοράσω μια πολυπόθητη on-off. Κάνοντας όμως μια έρευνα άρχισα να κολλάω. Κατέληξα στα εξής μοντέλα που μου αρεσαν αρκετά άλλα επειδή είμαι νέος στον χώρο δεν ξέρω ποια να διαλέξω όσον αφορά το θέμα αηιοπιστίας στον χρόνο και επιδόσεων. Τα μοντέλα που κατέληξα είναι τα εξής :

    1. V-Strom 650 abs.
    2. Transalp 700 abs.
    3. Bmw F650 GS.
    4. Bmw F800 GS.

    Παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας οι έχοντας τις παραπάνω μηχανές ή προτείνετε μου κάποια άλλη εαν ξέρετε.

    Εκ των προτέρων σας ευχαριστώ..

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ :

    Το KAWASSAKI VERSUS 650 ABS τι σας λέει; Ευχαριστώ όλο το forum για τις συμβουλές που μου έδωσε και ειλικρινά χαίρομαι για την άμεση ανταπόκριση σας.
    Αγάπη και ειρήνη σε όλους !!!

  2. #2
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Κανενα απο αυτα.


    Παρε Kawasaki Versys 650 abs

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2008
    Μηνύματα
    4
    Δεν έχω ακούσει καλά λόγια για αυτό. Το έχει ένας γνωστός μου και θέλει να το δώσει. Ευχαριστώ πάντως για την συμβουλή. Θα το ψάξω λίγο καλύτερα.
    Αγάπη και ειρήνη σε όλους !!!

  4. #4
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    τοτε να σου πουμε οτι και το 800ρι της μπεμβε εχει γινει ανακληση...εαν δεν το ξερεις παντως μου κανει εντυπωση που ακουσες κακα λογια για το βερσυς(αν και δε μας λες τι)και φυσικα δε ξερω αν αυτος που σου το ειπε εχει εμπειρια απο μοτοσυκλετες...ξερεις και εγω ακουσα οτι το τζιξερ1000 δεν ειναι καλο....το πηγε ενας ΑΟ μια ευθεια και του τα εδωσε λεει ολα και το πουλαει τωρα(ελεος λεμε)...τες πα κανε τεστ ραιντ και κοιτα μονος σου

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #5
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432

    Re: Ποιό On - Off να πάρω;;;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Iwanna
    Γειά χαρά σε όλους. Αποφάσισα κατόπιν αρκετής σκέψης να αγοράσω μια πολυπόθητη on-off. Κάνοντας όμως μια έρευνα άρχισα να κολλάω. Κατέληξα στα εξής μοντέλα που μου αρεσαν αρκετά άλλα επειδή είμαι νέος στον χώρο δεν ξέρω ποια να διαλέξω όσον αφορά το θέμα αηιοπιστίας στον χρόνο και επιδόσεων. Τα μοντέλα που κατέληξα είναι τα εξής :

    1. V-Strom 650 abs.
    2. Transalp 700 abs.
    3. Bmw F650 GS.
    4. Bmw F800 GS.

    Παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας οι έχοντας τις παραπάνω μηχανές ή προτείνετε μου κάποια άλλη εαν ξέρετε.

    Εκ των προτέρων σας ευχαριστώ..
    Από αυτά που λες μόνο το F800 GS και το Transalp 700 abs είναι on-off.Τα υπόλοιπα,μαζί και το Versys είναι μόνο on...
    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2008
    Μηνύματα
    4
    Ρε παίδες χαλαρώστε. Για αυτόν τον λόγο γράφω νέος στην αρχή του μυνήματος και για αυτό και ζητώ τις συμβουλές σας. Το ότι είπε ο φίλος μου ότι δεν είναι καλό δεν πάει να πεί ότι αυτό που μου είπε θα το δέσω και κόμπο!!!! Απλά θέλω να ψαχτώ καλά πριν κάνω οποιαδήποτε αγορά για να μην την πατήσω. Θέλω με την μηχανη που θα πάρω να γυρίσω όλη την Ελλάδα και όχι μόνο ΑΝΕΤΑ χωρίς να έχω τον φόβο του εάν θα με πάει και διαφορα τέτοια. Όσο για τις bmw έτυχε τις 2 απο κοντά και ψιλοψάρωσα απο θέμα εμφάνισης. Την V-Strom γιατί την απορίπτεται; Λόγο το ότι έχει γίνει σούπα ή λόγο όγκου;
    Αγάπη και ειρήνη σε όλους !!!

  7. #7
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Iwanna
    Ρε παίδες χαλαρώστε. Για αυτόν τον λόγο γράφω νέος στην αρχή του μυνήματος και για αυτό και ζητώ τις συμβουλές σας. Το ότι είπε ο φίλος μου ότι δεν είναι καλό δεν πάει να πεί ότι αυτό που μου είπε θα το δέσω και κόμπο!!!! Απλά θέλω να ψαχτώ καλά πριν κάνω οποιαδήποτε αγορά για να μην την πατήσω. Θέλω με την μηχανη που θα πάρω να γυρίσω όλη την Ελλάδα και όχι μόνο ΑΝΕΤΑ χωρίς να έχω τον φόβο του εάν θα με πάει και διαφορα τέτοια. Όσο για τις bmw έτυχε τις 2 απο κοντά και ψιλοψάρωσα απο θέμα εμφάνισης. Την V-Strom γιατί την απορίπτεται; Λόγο το ότι έχει γίνει σούπα ή λόγο όγκου;
    Εγώ δεν απορίπτω τπτ απλά σου διευκρινίζω κάποια πράγματα.Για την χρήση που λες όμως ποιο πάνω δλδ να γύρισεις την Έλλαδα αλλά και εξωτερικό όλα τα μηχανάκια που αναφέρεις κάνουν.Αλλά αν θες να πατάς χώμα και μάλιστα όχι μόνο να πατάς αλλά και να "πετάς" V-Strom,F650 και Versys δεν κάνουν...
    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2008
    Μηνύματα
    4
    Δεν θέλω να πετάω, θέλω να πατάω στην άσφαλτο άλλα και εάν χρειαστεί και σε χώμα, χωρίς να έχω πρόβλημα. Για τα 2 μοντέλα που αναφέρεις γιατί δεν κάνουν για την δουλειά που τα θέλω; Έχουν παρουσιάσει κάποια προβλήματα;
    Αγάπη και ειρήνη σε όλους !!!

  9. #9
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Iwanna
    Δεν θέλω να πετάω, θέλω να πατάω στην άσφαλτο άλλα και εάν χρειαστεί και σε χώμα, χωρίς να έχω πρόβλημα. Για τα 2 μοντέλα που αναφέρεις γιατί δεν κάνουν για την δουλειά που τα θέλω; Έχουν παρουσιάσει κάποια προβλήματα;
    Δεν το λέω για το λόγο των προβλημάτων απλά για το ότι δεν κάνουν για χώμα...Η δουλεία τους είναι για άσφαλτο...Ναι σίγουρα μπορούν να περάσουν ένα απλό χωματόδρομο αλλά μέχρι εκεί... Προσωπική άποψη: V-Strom sucks...
    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

  10. #10
    Παρε vstrom να τελειωνεις. Το τελειο μηχανακι ειναι και το ξερεις. Απλως ηθελες να το διαβασεις εδω μεσα και ετυχε να πεσεις στην αρχη στους λαθος ανθρωπους.
    Ευτυχως που το ειδα το θεμα εστω και αργα.:rotflmao:

  11. #11
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Παρε vstrom να τελειωνεις. Το τελειο μηχανακι ειναι και το ξερεις. Απλως ηθελες να το διαβασεις εδω μεσα και ετυχε να πεσεις στην αρχη στους λαθος ανθρωπους.
    Ευτυχως που το ειδα το θεμα εστω και αργα.:rotflmao:
    :rotflmao: πάμε πάλι..


    ΥΓ εγώ δεν λέω άποψη αφού δεν σε λένε Ιωάννα













    ΥΓ2 Επειδή είμαι στις καλές μου θα σου πω..Αν θες πραγματικό on off για αντρες κοίτα το tenere..

  12. #12
    Το τενερε, ειναι πιο ακριβο απ το vstrom και του λειπει ενας κυλινδρος καθως και καμια 20αρια αλογα.

  13. #13
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Το καινούριο F650GS.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    αρχικα (κατα την γνωμη μου παντα) καλα κανεις και κοιτας κατι με abs γιατι θα σε γλιτωσει απο χαζοτουμπες μεσα στην Αθηνα καθ'οτι νεος μπορει να πανικοβληθεις καποια στιγμη και να τσαρουχωσεις τα φρενα.


    παμε παρακατω.

    ολα τα μηχανακια που αναφερεις και αυτα που σου ανεφεραν (versys) ειναι καλα και αξιοπιστα.
    ολα κανουν για αυτα που θες να κανεις.
    το ολο ζητημα κρινεται σε λεπτομερειες. και αναφερω μερικες.
    θεση οδηγησης.
    επιδοσεις.
    εμφανιση.
    καταναλωση.
    σερβις και ανταλλακτικα. (σε περιπτωση πτωσης)
    τιμη.
    κ.λ.π.

    πολλα μπορει να μοιαζουν και στα παραπανω. μετα παει καθαρα θεμα γουστου.

    παρε κανενα περιοδικο με συγκριτικο (καποια απο αυτα θα τα ανεφερουν σιγουρα)
    και κανε και ενα test ride στα 2-3 επικρατεστερα.

    καλες αγορες.









    υ.γ.1: καλως ηρθες!
































    υ.γ.2: πες σε κανεναν διαχειριστη να αλλαξεις το nick σου γιατι εχει να πεσει πολυ δουλεμα.
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Το ΤΑ 650 σε μεταχειρισμένο είναι πολύ καλή αγορά και απο Σεπτέμβριο και μετά θα γίνει ακόμα καλύτερη .

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ζητείται μεγάλο on-off για να με πάρει δικάβαλο
    από Λεωνίδας στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2006, 18:34
  2. Ποιο να παρω?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2006, 00:20
  3. ποιο κρανος να παρω;;;;;
    από efialtis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2005, 23:11
  4. ποιο να παρω?!125!
    από piasonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2005, 20:54
  5. Ποιο να πάρω?
    από LEON_BOLOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2005, 22:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF