Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: yamaha crypton x vs kawasaki zx130 vs yamaha ybr 125

  1. #1
    αλλιώς AnTiPaSTi Το avatar του/της mustaine1990
    Εγγραφή
    22/06/2007
    Μηνύματα
    59

    yamaha crypton x vs kawasaki zx130 vs yamaha ybr 125

    θελω να παρω την πρώτη μου μηχανη και ειμαι μεταξυ των δυο παπιων και του μοτοσυκλετακιου. θελω να ειναι οικονομικο, ποιοτικο σαν κατασκευη, πρακτικο, αξιοπιστο και να εχει καλη συμπεριφορα στο δρομο


    ποιο απο τα 3 θα μου προτεινατε?


    δεκτες και αλλες προτασεις μεχρι 2500 ευρω

    ευχαριστω
    οteenαναι...

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    ybr

  3. #3
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    αφου βαζεις οριο τα 2,500 χιλιαρικα, cbf 250 μεταχειρισμενο...

    και ασε τα παπια στην ακρη...

  4. #4
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Σαν κάτοχος του ybr σου προτείνω το ybr, ειδικά αν έχεις σκοπό μετά να προχωρήσεις σε κάτι μεγαλύτερο και είναι η πρώτη σου μοτοσυκλέτα. Έχω το νέο 07 μοντέλο με το fuel injection και είναι απίστευτα οικονομικό. Μετρημένα 450 χλμ με πλήρες γέμισμα και το μηχανάκι είχε ακόμα.. λίγο πολύ 50 χλμ/ λίτρο.. Καλή ποιότητα κατασκευής, άθραυστο αφού μιλάμε για μια πολύ απλή κατασκευή, καλό μπροστινό φρένο, πολύ άνετη σέλα για τον συνεπιβάτη, για τα δεδομένα της κατηγορίας πάντα. Στα αρνητικά του είναι οι επιδόσεις, που είναι ανάλογες του κυβισμού του, τα μαμά λάστιχα τα οποία είναι αίσχος και τα αλλάζεις πάντα όσο πιο γρήγορα μπορείς (εγώ θα τα αλλάξω σε 15 μέρες πριν αρχίσουν οι πρώτες βροχές) και σε σύγκριση με ένα παπί, ο χώρος που δεν έχει κάτω από την σέλα.. Εγώ έχω γράψει 5.000 χλμ περίπου με αυτό, αλλά το έχουν άλλοι τρεις φίλοι μου, 1ας το προηγούμενο μοντέλο με το καρμπυρατέρ ο οποίος έχει γράψει αρκετά χλμ, έχοντας πάει μέχρι και δικάβαλος Ανώγεια με χιόνια.. και άλλοι δύο που έχουν το καινούριο μοντέλο όπως και εγώ με περίπου 10.000 χλμ έκαστος. Κανένας δεν είχε κανένα πρόβλημα για την ώρα, εκτός από εμένα που σκληρίζει που και που το πίσω φρένο (ταμπούρο) αλλά θα το διορθώσω λογικά χωρίς κόστος. Στα συν, ξέχασα να βάλω και το πολύ καλό δίκτυο της μοτοδυναμικής (αχρείαστο να ναι ) και τις χαμηλές τιμές των ανταλλακτικών.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2007_ybr125_color_midnight-black_prv_tcm26-140524.jpg 
Προβολές:	4263 
Μέγεθος:	13,0 KB 
ID:	141624

  5. #5

    mpoukales k kalamia gia ybr125??

    ena ap ta liga arnitika gia ayto to mixanaki ine ta antallaktika bebea einai genikotero provlima ayto me oles tis eteries...pou lete gia allagi kalamion k mpoykalon mazi me tis tsimoyxes (8 eyro i mia) xoris ergatika paei peripoy sta 360+ eyro...k opos katalavenete psaxno gia metaxeirismena..ekana mia mikri ereyna meso enos mixanikoy alla den yparxei tpt.

    yparxei kapou kanena link me MANTRES ME METAXEIRISMENA na paro kana tilefono mpas k glitoso ayto to klepsimo..? eyxaristo..
    na fobasai na min perasei i zoi k exeis mono siopi na 8ymasai..

  6. #6
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: mpoukales k kalamia gia ybr125??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iliasana
    ena ap ta liga arnitika gia ayto to mixanaki ine ta antallaktika bebea einai genikotero provlima ayto me oles tis eteries...pou lete gia allagi kalamion k mpoykalon mazi me tis tsimoyxes (8 eyro i mia) xoris ergatika paei peripoy sta 360+ eyro...k opos katalavenete psaxno gia metaxeirismena..ekana mia mikri ereyna meso enos mixanikoy alla den yparxei tpt.

    yparxei kapou kanena link me MANTRES ME METAXEIRISMENA na paro kana tilefono mpas k glitoso ayto to klepsimo..? eyxaristo..
    ώπα ώπα, αν κατάλαβα καλά ψάχνεις καλάμια για ybr? 360? Κάτι δεν πάει καλά γιατί ένα φιλαράκι άλλαξε εδώ (Ηράκλειο Κρήτης), κόστος χωρίς εργασία 100κάτι.. αλλά θα ρωτήσω να σου πω ακριβές ποσό αν τον δω αύριο στην σχολή.. το ybr γενικά έχε υπόψην σου ότι έχει πολύ φτηνά ανταλλακτικά..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Σαν κάτοχος του ybr σου προτείνω το ybr, ειδικά αν έχεις σκοπό μετά να προχωρήσεις σε κάτι μεγαλύτερο και είναι η πρώτη σου μοτοσυκλέτα. Έχω το νέο 07 μοντέλο με το fuel injection και είναι απίστευτα οικονομικό. Μετρημένα 450 χλμ με πλήρες γέμισμα και το μηχανάκι είχε ακόμα.. λίγο πολύ 50 χλμ/ λίτρο.. Καλή ποιότητα κατασκευής, άθραυστο αφού μιλάμε για μια πολύ απλή κατασκευή, καλό μπροστινό φρένο, πολύ άνετη σέλα για τον συνεπιβάτη, για τα δεδομένα της κατηγορίας πάντα. Στα αρνητικά του είναι οι επιδόσεις, που είναι ανάλογες του κυβισμού του, τα μαμά λάστιχα τα οποία είναι αίσχος και τα αλλάζεις πάντα όσο πιο γρήγορα μπορείς (εγώ θα τα αλλάξω σε 15 μέρες πριν αρχίσουν οι πρώτες βροχές) και σε σύγκριση με ένα παπί, ο χώρος που δεν έχει κάτω από την σέλα.. Εγώ έχω γράψει 5.000 χλμ περίπου με αυτό, αλλά το έχουν άλλοι τρεις φίλοι μου, 1ας το προηγούμενο μοντέλο με το καρμπυρατέρ ο οποίος έχει γράψει αρκετά χλμ, έχοντας πάει μέχρι και δικάβαλος Ανώγεια με χιόνια.. και άλλοι δύο που έχουν το καινούριο μοντέλο όπως και εγώ με περίπου 10.000 χλμ έκαστος. Κανένας δεν είχε κανένα πρόβλημα για την ώρα, εκτός από εμένα που σκληρίζει που και που το πίσω φρένο (ταμπούρο) αλλά θα το διορθώσω λογικά χωρίς κόστος. Στα συν, ξέχασα να βάλω και το πολύ καλό δίκτυο της μοτοδυναμικής (αχρείαστο να ναι ) και τις χαμηλές τιμές των ανταλλακτικών.
    +660

    Αβλεπή YBR .
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  8. #8
    episimeno ksana mpoukales mazi me kalamia (AU8ENTIKA panta) 78 to ka8e kalami k i mpota de 8imame sinolo 360+ mazi me tsimouxes...8elo 2 kalamia k 2 mpotes..k 2 tsimoyxes.k ime apo irakleio kritis k antrea gnorizomaste filos toy baggeli ime :P oloi edo mazeytikame! lol giorgos edo.
    na fobasai na min perasei i zoi k exeis mono siopi na 8ymasai..

  9. #9
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iliasana
    episimeno ksana mpoukales mazi me kalamia (AU8ENTIKA panta) 78 to ka8e kalami k i mpota de 8imame sinolo 360+ mazi me tsimouxes...8elo 2 kalamia k 2 mpotes..k 2 tsimoyxes.k ime apo irakleio kritis k antrea gnorizomaste filos toy baggeli ime :P oloi edo mazeytikame! lol giorgos edo.
    Τώρα αν σου πω ότι εσένα θα ρωτούσα? Άλλος μου είχε πει? Γιατί ρε γαμώτο νόμιζα ότι κόστιζαν λίγο? (Μη γράφεις greeklish some old folks cannot read them ) Ρε συ 360 είναι σκέτη ληστεία.. Ούτε να υποψιαστώ δεν θέλω πόσο κοστίζει η αλλαγή τους σε μία μεγάλη μοτοσυκλέτα.. τι να πω..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  10. #10
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Ρε συ τώρα που το σκέφτηκα.. δεν κοιτάμε μήπως βρούμε τίποτα στο web..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    ασηζητιτη χ 135,,θα δεις το γιατι οταν το παρεις

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Εγω λεω YBR,και ας εχω crypton x.
    Νοιωθεις οτι οδηγεις κατι πιο μοτοσυκλετοειδες,και σιγουρα πιο ανετο.
    Ο μονος λογος που δεν το πηρα,ειναι η εμφανιση,που δεν μου αρεσει καθολου σε αντιθεση με το χ.
    Κατα τα αλλα ειναι top
    The only easy day was yesterday.

  13. #13
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από REDRS
    Εγω λεω YBR,και ας εχω crypton x.
    Νοιωθεις οτι οδηγεις κατι πιο μοτοσυκλετοειδες,και σιγουρα πιο ανετο.
    Ο μονος λογος που δεν το πηρα,ειναι η εμφανιση,που δεν μου αρεσει καθολου σε αντιθεση με το χ.
    Κατα τα αλλα ειναι top
    Ναι η εμφάνιση του είναι ένα θέμα για πολλούς, για να πω την αλήθεια ούτε εμένα με τρέλλαινε όταν το πήρα αλλά δεν έχω μετανιώσει καθόλου για την επιλογή μου. Ήταν η πιο λογική επιλογή εκείνη την στιγμή.
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  14. #14
    Αν σου αρέσει το στυλ του ybr μπορείς να ψάξεις για μεταχειρισμένο Honda CB 400 με τα 2500 χιλ. που διαθέτεις!Αρκετά πιο άνετο,οικονομικό και μεγαλύτερος κυβισμός-άλογα-δύναμη πράγμα που διευκολύνει τη δουλειά που θέλεις να κάνεις καθώς δεν θα χρειάζεται και να το πηγαίνεις τέρμα (λέμε τώρα)
    www.myspace.com/deathmetalito

  15. #15
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
    Αν σου αρέσει το στυλ του ybr μπορείς να ψάξεις για μεταχειρισμένο Honda CB 400 με τα 2500 χιλ. που διαθέτεις!Αρκετά πιο άνετο,οικονομικό και μεγαλύτερος κυβισμός-άλογα-δύναμη πράγμα που διευκολύνει τη δουλειά που θέλεις να κάνεις καθώς δεν θα χρειάζεται και να το πηγαίνεις τέρμα (λέμε τώρα)
    Πολύ σωστή επιλογή, το σκέφτομαι τώρα για αντικαταστάτη του ybr (ίσως και με την προοπτική να κρατήσω και το ybr για την πόλη) αλλά δεν τον καλύβει το μικρό δίπλωμα.. του 90 γράφει ότι είναι..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha crypton r 110 vs modenas kriss 125
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 12:26
  2. Yamaha FJR 1300 vs Kawasaki GTR 1400
    από OzZzZzY στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2009, 19:38
  3. Yamaha XJ6 vs Kawasaki ER-6F
    από theodore_tsi στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2008, 22:29
  4. Suzuki Vs Honda Vs Kawasaki Vs Yamaha
    από nakedorange στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2007, 19:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF