Σελίδα 53 από 137 ΠρώτοΠρώτο ... 343484950515253545556575863103 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 781 έως 795 από 2050

Θέμα: Xt 660 Z Aftermarket

  1. #781
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jannis_XT
    Από Τρίτη που παίρνω άδεια και θα πάρω τα βουνά ακόμη και να ρίχνει καρέκλες.
    Με το μαλακό όμως να την στρώσουμε πρώτα

  2. #782
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Έχει και όμορφες διαδρομές στην Κρήτη. Μέχρι 4500 για το στρώσιμο και δεν θα βαρεθεις αφού έχει μόλικη ροπή μέχρι εκεί.
    Sent from me using a computer.

  3. #783
    Έχω μια απορία. Εδω και πολύ καιρό διαβάζω το forum, πώς δεν υπάρχει κανένα βίντεο από δικούς μας? Στο you tube υπάρχουν κάτι βιντεάκια αλλά είναι από κάτι ξενέρωτους Βρεττανούς.

  4. #784
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris_a
    Εγγραφή
    23/10/2009
    Μηνύματα
    120
    τον συνδυασμό της εξάτμισης με άλλα καλούδια τον ανέφερα όχι για να κερδίσουμε σε ιπποδύναμη - ροπή, αλλά για το αν η αλλαγή της εξάτμισης οδηγεί μακροπρόθεσμα σε μη σωστή λειτουργία της μηχανής. Αυτό θέλω να μάθω.
    Γιατί όπως ανέφερα σε άλλο θέμα το μηχανάκι δεν το πήρα για 1 - 2 χρόνια αλλά για περισσότερα, οπότε μάλον θα περιοριστώ σε αλλαγή ζελατίνας (έχει γίνει με πολύ θετικά αποτελέσματα) και στη συνέχεια χούφτες (μάλον μαμα), προστατευτικά κάγκελα και βλέπουμε

  5. #785
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris_a
    τον συνδυασμό της εξάτμισης με άλλα καλούδια τον ανέφερα όχι για να κερδίσουμε σε ιπποδύναμη - ροπή, αλλά για το αν η αλλαγή της εξάτμισης οδηγεί μακροπρόθεσμα σε μη σωστή λειτουργία της μηχανής. Αυτό θέλω να μάθω.
    Γιατί όπως ανέφερα σε άλλο θέμα το μηχανάκι δεν το πήρα για 1 - 2 χρόνια αλλά για περισσότερα, οπότε μάλον θα περιοριστώ σε αλλαγή ζελατίνας (έχει γίνει με πολύ θετικά αποτελέσματα) και στη συνέχεια χούφτες (μάλον μαμα), προστατευτικά κάγκελα και βλέπουμε
    Εγώ προσωπικά δε ξέρω. Πιστεύω μέχρι αύριο θα σου λύσουν την απορία τα παιδιά εδώ γιατί οι περισσότεροι έχουν αλλάξει.:smilea:

  6. #786
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Την αναπνοή του κινητήρα βελτιώνεις. Αν ρυθμιστεί σωστά το μίγμα κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. Το θέμα εδώ είναι πως όλα τα καινούρια είναι φιμωμένα για να περνούν τις προδιαγραφές ρύπων. Αυτά τα αλογάκια θες να πάρεις πίσω. Μερικές φορές το κόστος είναι δυσανάλογο βέβαια.
    Sent from me using a computer.

  7. #787

    ....

    Απο βιντεακια θα ανεβασω συντομα εγω και φυσικα χωματινα σε εντουραδικες διαδρομες ετσι για να εχουνε να λενε μερικοι!!!
    :a44:

  8. #788
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Εγω μετα απο αλλαγη εξατμισης, φιλτρο και φιλτροκουτι απλα σας λεω οτι η μηχανη αποκταει αυτο που της ελειπε.
    Μεγαλυτερη ροπη σε ολο το φασμα των στροφων.
    Απο αλογα και δυναμη στα ψηλα οχι τιποτα το ιδιαιτερο αλλα δεν νομιζω καποιος που την αγορασε να ειχε αυτο κατα νου.
    Στα 42 μου αρχισα να κανω παλι ταρζανιες στο δρομο.
    Και στο ταξιδι βοηθαει πολυ στο τραβηγμα σε προσπεραση.
    Αν λοιπον βρειτε μια καλη εξατμιση σε καλη τιμη παρτε τη.
    Δεν θα μετανιωσετε.
    Φιλτρο και φιλτροκουτι νομιζω δεν χρειαζεται να θιξουμε το θεμα της τιμης.
    Α, και στο καυσιμο μου εκανε κατι ρυθμισουλες (δεν ρωτησα ακριβως τι ) και ειναι τζαμι.
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  9. #789
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
    Εγω μετα απο αλλαγη εξατμισης, φιλτρο και φιλτροκουτι απλα σας λεω οτι η μηχανη αποκταει αυτο που της ελειπε.
    Μεγαλυτερη ροπη σε ολο το φασμα των στροφων.
    Απο αλογα και δυναμη στα ψηλα οχι τιποτα το ιδιαιτερο αλλα δεν νομιζω καποιος που την αγορασε να ειχε αυτο κατα νου.
    Στα 42 μου αρχισα να κανω παλι ταρζανιες στο δρομο.
    Και στο ταξιδι βοηθαει πολυ στο τραβηγμα σε προσπεραση.
    Αν λοιπον βρειτε μια καλη εξατμιση σε καλη τιμη παρτε τη.
    Δεν θα μετανιωσετε.
    Φιλτρο και φιλτροκουτι νομιζω δεν χρειαζεται να θιξουμε το θεμα της τιμης.
    Α, και στο καυσιμο μου εκανε κατι ρυθμισουλες (δεν ρωτησα ακριβως τι ) και ειναι τζαμι.
    Εξάτμιση οκ.
    φίλτρο οκ.
    φιλτροκούτι ?? (εννοείς αυτό της dna που καταργεί το πάνω μέρος?)
    p.c ??


    Οι ρυθμίσεις στο μείγμα χωρίς pc απ ότι ξέρω έχουν πολύ μικρό εύρος. καυσανάλυση έκανες?
    Sent from me using a computer.

  10. #790
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Εξάτμιση οκ.
    φίλτρο οκ.
    φιλτροκούτι ?? (εννοείς αυτό της dna που καταργεί το πάνω μέρος?)
    p.c ??


    Οι ρυθμίσεις στο μείγμα χωρίς pc απ ότι ξέρω έχουν πολύ μικρό εύρος. καυσανάλυση έκανες?
    φιλτροκουτι αυτο εννοω.
    pc μου ειπε ο μηχανικος οτι δεν ειναι απαραιτητο
    καυσαναλυση κατι εκανε και ρυθμισε αλλα δεν ρωτησα λεπτομερειες.
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  11. #791
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Τι φιλτροκούτι έβαλες? Κάπου μέσα στο φόρουμ αναφέρεις "φίλτρο και καπάκι" και νόμισα αυτό της dna που καταργεί το επάνω μέρος. Τι ακριβώς έβαλες?
    Sent from me using a computer.

  12. #792
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Τι φιλτροκούτι έβαλες? Κάπου μέσα στο φόρουμ αναφέρεις "φίλτρο και καπάκι" και νόμισα αυτό της dna που καταργεί το επάνω μέρος. Τι ακριβώς έβαλες?
    Αυτο το dna εννοω.
    Και μπορω να σου πω οτι ειδα μεγαλη διαφορα.
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  13. #793
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    peskandritsos βάλτο και σε ένα δυναμόμετρο να δούμε και εμείς τι γίνεται αλλά να δεις και εσύ αν το μείγμα είναι όντως σωστό. Με φίλτρο και εξάτμιση εγώ δεν θα το άφηνα χωρίς καυσανάληση για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
    Η dna λέει λέει πως με το stage 1 (αλλαγή φίλτρου μόνο) δεν θέλει pc.
    Mε το stage 2 (φίλτρο και αλλαγή στο καπάκι) θέλει και pc.
    Για όσους θέλουν να αλλάξουν το καπάκι του φίλτρου μαζί με το φίλτρο αλλά δεν διαθέτουν pc υπάρχει αυτό DNA-TCI-Y6E08-S1 που μειώνει την εισαγωγή αέρα. (δλδ stage 1 με άλλο καπάκι)
    Δες εδώ ..
    http://www.dnafilters.com/newspdf/DN...0_Z_Tenere.pdf
    το stage 1 έχει 3 part no.
    στο stage 2 λείπει αυτό που σου είπα.

    Αν έχεις το stage 1 και οι εξατμίσεις έχουν ακόμα τους καταλύτες μπορεί να μην χρειάζεσαι τίποτα.
    Αν έχεις το stage 2 χρειάζεσαι οπωσδήποτε pc ακόμα και με την μαμά εξάτμιση.
    Sent from me using a computer.

  14. #794
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    peskandritsos βάλτο και σε ένα δυναμόμετρο να δούμε και εμείς τι γίνεται αλλά να δεις και εσύ αν το μείγμα είναι όντως σωστό. Με φίλτρο και εξάτμιση εγώ δεν θα το άφηνα χωρίς καυσανάληση για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
    Η dna λέει λέει πως με το stage 1 (αλλαγή φίλτρου μόνο) δεν θέλει pc.
    Mε το stage 2 (φίλτρο και αλλαγή στο καπάκι) θέλει και pc.
    Για όσους θέλουν να αλλάξουν το καπάκι του φίλτρου μαζί με το φίλτρο αλλά δεν διαθέτουν pc υπάρχει αυτό DNA-TCI-Y6E08-S1 που μειώνει την εισαγωγή αέρα. (δλδ stage 1 με άλλο καπάκι)
    Δες εδώ ..
    http://www.dnafilters.com/newspdf/DN...0_Z_Tenere.pdf
    το stage 1 έχει 3 part no.
    στο stage 2 λείπει αυτό που σου είπα.

    Αν έχεις το stage 1 και οι εξατμίσεις έχουν ακόμα τους καταλύτες μπορεί να μην χρειάζεσαι τίποτα.
    Αν έχεις το stage 2 χρειάζεσαι οπωσδήποτε pc ακόμα και με την μαμά εξάτμιση.
    Δυναμομετρο το ειχε βαλει ο μαστορας και ειχε δειξει αν θυμαμαι καλα 49,8 η 48,9 με την καμπυλη ιπποδυναμης και ροπης να πηγαινουν σχεδον παραλληλα χωρις ξεσπασματα ουτε η μια ουτε η αλλη.
    Αυτο που δεν θυμαμαι ειναι αν του ειχα πει για το καλυμα του φιλτρου.
    Αλλα σε καμια βδομαδα μαλλον παω για τα 20.000 χλμ και θα κανω αρκετες ερωτησεις, οπως επισης θα του πω αν μπορει να μου τυπωσει την δυναμομετρηση να σας την δειξω.
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  15. #795
    Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
    Δυναμομετρο το ειχε βαλει ο μαστορας και ειχε δειξει αν θυμαμαι καλα 49,8 η 48,9 με την καμπυλη ιπποδυναμης και ροπης να πηγαινουν σχεδον παραλληλα χωρις ξεσπασματα ουτε η μια ουτε η αλλη.
    Αυτο που δεν θυμαμαι ειναι αν του ειχα πει για το καλυμα του φιλτρου.
    Αλλα σε καμια βδομαδα μαλλον παω για τα 20.000 χλμ και θα κανω αρκετες ερωτησεις, οπως επισης θα του πω αν μπορει να μου τυπωσει την δυναμομετρηση να σας την δειξω.
    Πόσο σου βγήκε όλη η ιστορία?

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για Xt 660 R!!
    από fasma στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2006, 18:07
  2. XT 600 και XT 660 μετατροπή
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 15:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF