Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Ανακαίνιση

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2016
    Μηνύματα
    10

    Ανακαίνιση

    Καλησπερα στην παρεα.. Εχω ενα Χτ 660 r. Χρονια εκτος λειτουργίας. Μπορείτε να μου πειτε τι θα χρειαστεί σε ανταλλακτικά περα των εύκολων μπαταρια λάστιχα κτλ.. ευχαριστω εκ των προτέρων

  2. #2
    σοβαρά τώρα.


    ΠΩΣ να ξέρουν τι θα χρειαστεί, έτσι μαγικά, χωρίς να το δει κανείς, χωρίς να πάρει μπρος...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Teo1979S Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα στην παρεα.. Εχω ενα Χτ 660 r. Χρονια εκτος λειτουργίας. Μπορείτε να μου πειτε τι θα χρειαστεί σε ανταλλακτικά περα των εύκολων μπαταρια λάστιχα κτλ.. ευχαριστω εκ των προτέρων
    Κοιτα και τρομπα βενζινης και παντα με φρεσκια βενζινη αφου της βαλεις ολα τα αλλα να προσπαθεις να το βαλεις μπροστα...

    Υ.γ.Αν δεν βγαλεις ακρη το παιρνω εγω..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Μπουζι λαδια φιλτρα παραφλου και υγρα φρενων..
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2016
    Μηνύματα
    10
    Σοβαρα τωρα


    Νομιζω πως μια μηχανη οταν δεν λειτουργει για 5 χρονια. Εχει καποια στάνταρ που χρειαζεται. Αυτο και ρωτησα..χωρις να ειναι ο Νταβίντ Κόπερφιλντ καποιος..

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2016
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lmb990 Προβολή μηνύματος
    Μπουζι λαδια φιλτρα παραφλου και υγρα φρενων..
    Ευχαριστω

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2016
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Κοιτα και τρομπα βενζινης και παντα με φρεσκια βενζινη αφου της βαλεις ολα τα αλλα να προσπαθεις να το βαλεις μπροστα...

    Υ.γ.Αν δεν βγαλεις ακρη το παιρνω εγω..
    Ευχαριστω

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Teo1979S Προβολή μηνύματος
    Σοβαρα τωρα


    Νομιζω πως μια μηχανη οταν δεν λειτουργει για 5 χρονια. Εχει καποια στάνταρ που χρειαζεται. Αυτο και ρωτησα..χωρις να ειναι ο Νταβίντ Κόπερφιλντ καποιος..
    α με συγχωρείς, όταν λες "τα εύκολα" και βάζεις το "κτλ", φαντάστηκα πως τα λάδια/μπουζί/φίλτρα/παραφλού/υγρά εννοούνταν και περιλαμβάνονταν σε εκείνη την κατηγορία των αναλώσιμων που δεν χρειάζεται καν να ρωτήσεις (συνήθως δηλαδή).
    Με το καλό η ανάσταση και ενημέρωσε αν θέλεις.

    θα λαδώσεις και καμμιά ντιζούλα γκαζιού γιατί ενδέχεται να δυστροπήσει μετά από τόσο καιρό απραξίας.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2016
    Μηνύματα
    10
    Εχω μεινει πολυ πισω η αληθεια ειναι.. σε συνεργειο θα την παω αλλα εχω ακουσει κατι νούμερα τρελα νομιζω.. υποθετω παω και για γρανάζια αλυσίδα δισκοπλακες.. και ελεγα να τα ψάξω μονος τουλαχιστον τα ανταλλακτικά..

  10. #10
    όχι απαραίτητα τα τελευταία εκτός και αν είναι κολλημένοι κρίκοι και δεν ξεκολλήσουν με ένα καλό καθάρισμα/λάδωμα

    δισκόπλακες γιατί...;

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2016
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    όχι απαραίτητα τα τελευταία εκτός και αν είναι κολλημένοι κρίκοι και δεν ξεκολλήσουν με ένα καλό καθάρισμα/λάδωμα

    δισκόπλακες γιατί...;
    Νομιζω πως πρεπει να βρω μηχανικό δικο μου εννοω εμπυστοσυνης..? Να το δει.. εχεις δικιο..

  12. #12
    νομίζω πως όπου και να πας θα σε ξεπουπουλιάσουν γιατί θέλει αρκετές ώρες δουλειάς...

    μήπως να ξεκινήσεις λίγο το διάβασμα, από το πως θα αλλάξεις λάδια μόνος σου, πως θα καθαρίσεις αλυσίδα, πως θα γρασσάρεις ότι πρέπει, πως θα κάνεις αλλαγή υγρών κλπ κλπ κλπ και να αφήσεις για το συνεργείο ότι χρειάζεται ειδικά εργαλεία μόνο (δηλαδή τα λάστιχα)...;

    μετά τόσα χρόνια ακινησία, και τα καλάμια τα βλέπω επίφοβα για διαρροές και το αμορτισέρ.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2016
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    νομίζω πως όπου και να πας θα σε ξεπουπουλιάσουν γιατί θέλει αρκετές ώρες δουλειάς...

    μήπως να ξεκινήσεις λίγο το διάβασμα, από το πως θα αλλάξεις λάδια μόνος σου, πως θα καθαρίσεις αλυσίδα, πως θα γρασσάρεις ότι πρέπει, πως θα κάνεις αλλαγή υγρών κλπ κλπ κλπ και να αφήσεις για το συνεργείο ότι χρειάζεται ειδικά εργαλεία μόνο (δηλαδή τα λάστιχα)...;

    μετά τόσα χρόνια ακινησία, και τα καλάμια τα βλέπω επίφοβα για διαρροές και το αμορτισέρ.
    Καλα το να τα κανω μονος αποκλειεται.. δεν εχω χρονο ουτε για να την πλένω δυστηχως..
    εννοεις ξεπουλιασμα σε φαση να μην αξιζει καν.. η μηχανη ειναι καινούργια σχήμα λογου το καινούργια.. με 5.000 χιλιόμετρα

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    ποσα υπολογιζεις περιπου να δωσεις??
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2016
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lmb990 Προβολή μηνύματος
    ποσα υπολογιζεις περιπου να δωσεις??
    Αν αξιζει τον κοπο κανα 800αρι.. μεχρι τοσα μπορω εννοω..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF