Σελίδα 50 από 137 ΠρώτοΠρώτο ... 40454647484950515253545560100 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 736 έως 750 από 2050

Θέμα: Xt 660 Z Aftermarket

  1. #736

    .

    Οι συγκεκριμμενες κανουν σιγουρα δουλεια στον αερα αλλα οσον αφορα το θεμα πτωσης πιστευω ειναι αχρηστες.Εγω θα τις αλλαξω με touratech και θα βαλω και κοντα αντιβαρα που παρολο το κοστος τους προφυλασουν τις μανετες και εχουν και καλυτερο οπτικο αποτελεσμα.Α παιδες το μηχανακι μας ειναι καθαρα 50/50 και μην ακουτε σκορπια λογια οτι ειναι βαρυ κλπ.βαλτε το χωμα αφοβα και καντε διαδρομες στη φυση θα το ευχαριστηθειτε!Για αυτους που εχουν βγαλει επισης τα 2 τελικα των εξατμισεων και εχουν βαλει 1 οπως εγω πρεπει να προσεξουν το μερος που κουμπωνει η σελα γιατι αφηνει κενο με αποτελεσμα να βαζει νερα και λασπες και να τα περναει στο χωρο της μπαταριας.Η λυση ειναι απλη με ενα κομματι σαμπρελας και τελος.Θα ανεβασω συντομα φωτο για να καταλαβετε.Παρτε και μια απο διαδρομη στη Πεντελη μετα απο πολλα γκαζια σε χωματινο-μαρμαρινο τεραιν.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1412_08-12-09.jpg 
Προβολές:	558 
Μέγεθος:	99,2 KB 
ID:	182909
    :a44:

  2. #737

    ..

    ..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1411_08-12-09.jpg 
Προβολές:	561 
Μέγεθος:	74,6 KB 
ID:	182911
    :a44:

  3. #738
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/02/2009
    Μηνύματα
    101

    Re: ..

    Καλημέρα φίλε μου και καλοτάξιδο!!

    Όσον αφορά τις χούφες της touratech να ξέρεις πως για να κάνουν δουλεια με τον αέρα πρεπει να βάλεις και τα spoiler που βγαίνουν extra γιατι σκέτες δεν κάνουν και πολλα πράγματα. Και εγώ τις touratech έχω και είναι αρκετα ανθεκτικες (τσεκαρισμένο!! ) spoiler δεν εχω βάλει, το αναβάλω συνέχεια.Τι εξατμιση έχεις βάλει?, πόσο περιπου κόστισε?, είδες μεγάλη διαφορα? αλλαξες και φιλτρο?, έκανες τιποτα άλλο στο μηχανάκι? Αυτα με τη ανάκριση!! Να σαι καλα και πάντα όρθιος!!!!

  4. #739
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Η εξάτμιση πρέπει να είναι X-racing, λίγο παλαιότερο μοντέλο.....
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  5. #740
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/07/2008
    Μηνύματα
    145
    Εγω εφτιαξα αντίβαρα για να κουμπώνουν οι χούφτες της ΤΤ διότι με τα αλουμινίου ήταν χάλια το τιμόνι. Θα ανεβάσω φωτό το Σάβατο να δείτε και εσείς.

  6. #741

    .

    Οσον αφορα τις χουφτες συμφωνω για τα σποιλερ και μαλιστα σκοπευω να βαλω λευκες με κοκκινα σποιλερ γιατι πιστευω οτι του πανε τελεια.Τωρα στο θεμα εξατμιση μου εφτιαξε μια χειροποιητη ο Racetech στον Πειραια και μη με ρωτησετε για τιμη διοτι μου εχει βαλει σε αρκετα μηχανακια που ειχα στο παρελθον και ειναι ειδικα για μενα πολλη σπεσιαλ .Η επιλογη παντος για μονο καζανακι ηταν καθαρα δικια μου γιατι πιστευω οτι ταιριαζει με το χαρακτηρα του Tenere ελαφρωνει κατα πολυ την ουριτσα του (μεγαλο συν αυτο) και του δινει πιο off παρουσιαστικο.Απο επιδοσεις δεν ειδα διαφορα παρα μονο με το φιλτρο K&N και το περιεργο ειναι οτι δεν ειδα και διαφορα στην καταναλωση μαλιστα ειδα μια σχετικη μειωση(μπορει και να ειναι η ιδεα μου) αυτο θα το δειξει η καυσαναλυση που θα κανω στο επομενο σερβις για να δω και τι γινετε με το μιγμα.Παντως ειναι αρκετα θορυβωδης παρολο που ειναι ταπωμενη και μην διανοηθει να βαλει κανεις μονο καζανακι χωρις το γνωστο τεχνασμα για τα σκασιματα ...... το μοτο θα δουλευει σα να εχει φαει φασολαδα ....χαχαχα!Τελος για το θεμα θορυβου υπαρχει λυση με τον να τη παω στον εξατμισα και να μου τη γεμισει πιο πολυ ετσι ωστε να μειωθει ο θορυβος παντως προς το παρον δε με ενοχλει και την αφηνω ως εχει.Παντως ξαναλεω το μοτο στο χωμα μαμαει για αυτο που ειναι και με γκαζι ανοιχτο και εξικιωση του μπροστινου του που ειναι λιγο μαλακο και αναπηδαει σχετικα ευκολα οργωνει στη κυριολεξια! και σας το λεω γιατι εχω και ενα KTM 690 Enduro r με το οποιο εχω οργωσει ολα τα βουνα του λεκανοπεδιου και συγκρινωντας το με το Τενερε καταλαβα ποσο εξυπνη μπορει να ειναι μια εταιρεια οπως η Yamaha που εφτιαξε κατι τοσο ομορφο και οικονομικο για πολλαπλη χρηση οπως ειναι το νεο Tenere!+1000 λοιπον και μην ακουτε τις σειρηνες τον καφετεριων και δωστε γκαζι στο χωμα,,αυτα!
    :a44:

  7. #742
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Τι βενζίνη βάζεις τώρα? Η Racetech έχουν καταλύτη ?
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  8. #743

    ...

    Βενζινη εβαζα και βαζω οπως και σε ολα μου τα μοτο 100αρα γιατι πιστευω οτι η ποιοτητα των ελληνικων βενζινων ειναι για κλαμματα αλλα ειδικα το τενερε δεν εχει προβλημα να δουλεψει και με χαμηλοτερων οκτανιων βενζινη σε αντιθεση ας πουμε με ενα ΚΤΜ 990 adventure που ειχα και το οποιο επρεπε να βραχυκλωθει ενα jumperaki κατω απο τη σελα για να δουλεψει με μειγμα φτωχοτερο.Η Racetech οπως προειπα ειναι χειροποιητες Made in Greece και πιστευω οτι για το μηχανακι μας κατι τετοιο ειναι υπεραρκετο διοτι το κοστος 700-1200 που μας πασαρουν οι επωνυμοι ειναι για τον που... καβαλα.Οταν και εγω ειχα ενα KAWA 14 και εψαχνα τις απολυτες επιδοσεις εβαλα μια ολοσωμη ARATA τιτανιου και την πληρωσα 2700 με powercommander για να παρω 17 αλογα στον τροχο και πιστευω οτι αξιζε.Στο γλυκο μας Tenere γιατι να δωσω ενα 1000 κοντα και να παρω 2-3 αλογατα??? αλλωστε απ οτι εμαθα στο μοτο μας με μονο καζανακι και power commander βγαζει κοντα στα 7 αλογα εγγυημενα δηλαδη πανω απο 10% αυξηση με κοστος ουτε 500 και πολυ πιθανον να το τολμησω απλα δεν θελω να αυξησω την καταναλωση του προς το παρον γιατι ετσι θα χασω ενα απο τα ατου της μηχανης μας που ειναι η οικονομια της.
    :a44:

  9. #744
    και επι τη ευκαιρια δειτε και αυτο...http://www.youtube.com/watch?v=J8XUcWYJ310
    :a44:

  10. #745
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/07/2008
    Μηνύματα
    145
    Οριστε και τα αντίβαρα!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Εικόνα0045.jpg 
Προβολές:	503 
Μέγεθος:	41,9 KB 
ID:	182952

  11. #746
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/07/2008
    Μηνύματα
    145
    .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Εικόνα0047.jpg 
Προβολές:	508 
Μέγεθος:	48,2 KB 
ID:	182953

  12. #747
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/07/2008
    Μηνύματα
    145
    ..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	506 
Μέγεθος:	41,8 KB 
ID:	182954

  13. #748
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermhc
    και επι τη ευκαιρια δειτε και αυτο...http://www.youtube.com/watch?v=J8XUcWYJ310
    Ρε τις κουλάνζτες ρε......ούτε ο Ταμίας δεν πάει έτσι.......

    Πάντως μετά απ' αυτό στο 0:43 πρέπει να έχασε ο τύπος 5-6 κιλά......
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  14. #749

    .

    Ειναι τελειες αυτες σκοπευω να βαλω και εγω!!
    :a44:

  15. #750
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/07/2008
    Μηνύματα
    145
    Είναι πάρα πολυ καλές.. Απλώς εγώ με αντίβαρα της ΤΤ ειχα φοβερούς κραδασμούς στο τιμόνι οπότε σχεδίασα και έφτιαξα αυτά με βάρος 400gr.

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για Xt 660 R!!
    από fasma στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2006, 18:07
  2. XT 600 και XT 660 μετατροπή
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 15:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF