Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Μικρά φώτα θέσης - Ψείρες

  1. #1

    Μικρά φώτα θέσης - Ψείρες

    Ξέρει κανείς πως βγαίνουν για να αλλάξω λαμπάκια? Το χέρι μου φτάνει αλλά δεν μπορώ να δω τίποτα σε αυτή την θέση για να συμπεράνω πως βγαίνουν..
    V-Strom 650
    Grand Cherokee Limited 4.7
    Vespa 50S
    Aek

  2. #2
    Πιανεις τα δυο λαστιχενια ντουι και τα στριβεις για να ξεκουμπωσουν, δε θυμαμαι αν ειναι με φορα η αντιθετα απο φορα δεικτων ρολογιου, προσπαθησε το. Στριβεις-τραβας-πατας-το δινεις στον διπλα, ε ε ε ε ε ε ε... σορρυ, αλλαζεις λαμπα, το ξαναβαζεις μεσα και το ξαναστριβεις.

  3. #3
    Τα τράβηξα προς τα εξω και βγήκανε. Ας ελπίσουμε ότι θα τα ξαναβάλω με την ίδια ευκολία. Λοιπόν γράφουν τα εξείς..

    KOITO 12V5W W5W E4 2AR JAPAN 53Z.

    Σκέφτομαι να βάλω άλλα πιο λευκά. Πχ στο αυτοκίνητο έβαλα PIAA Extreme white και είναι κορυφή.
    V-Strom 650
    Grand Cherokee Limited 4.7
    Vespa 50S
    Aek

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    θέλει προσοχή μη σου φύγει κανα λεντάκι μέσα στο φανάρι και επίσης κουμπώνουν κάπως δύσκολα τα μαύρα λαστιχένια αυτά ντουί, εγώ θα έβγαζα λίγο το κοντέρ να δουλέψω άνετα.
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  5. #5
    Πήγα Φρατζή πρωί πρωί αλλά δεν βρήκα τίποτα.Είχε κάτι led αρκετά δυνατά αλλά δεν γουστάρω led. Moυ φέρνει λίγο σε Μπουρνάζι...Κορυδαλλό...γενικά παμ πλατεία...Θα συνεχίσω να ψάχνω για PIAA Extreme white
    V-Strom 650
    Grand Cherokee Limited 4.7
    Vespa 50S
    Aek

  6. #6
    Μαλιστα... απιστευτο πως 2 λαμπακια W5W, κοινως ψειρες, ειναι ικανα να προσδωσουν κοινωνικο χαρακτηρισμο.

    Τι να κανουμε, κι εμεις οι των Δ.Π. ειμαστε παμ' πλατεια βλεπεις... Ασχετα αν εγω δεν ασχοληθηκα με τις ψειρες παρα μονο για να αλλαξω μια που μου καηκε.

    Γιατι αμα σου πω σε τι μου φερνουν εμενα γενικα πχ τα Τσεροκι θα καταληξουμε σε βιντεοκλιπ του Μαζωνακη.

    Τεσπα, καλα να ειμαστε ολοι και να περναμε καλυτερα απ'οπου κι αν ειμαστε.

    Τα φισακια για να μπουνε θελουν προσοχη. Αν τα εβγαλες απλως τραβοντας τα χωρις να τα στριψεις εχει γινει κατα 99% παπατζα και εχει μετακινηθει το ντουι μεσα στο λαστιχενιο περιβλημα. Κοινως τα 2 λαμακια εκει μεσα εχουν τραβηχτει πισω με αποτελεσμα το καινουριο λαμπακι που θα βαλεις να μην κατσει καλα και να σου πεσει στο φαναρι, οποτε μετα θα πρεπει να Μαγκαϊβερισεις... Ελεγξε λοιπον οτι το νεο λαμπακι εχει κατσει καλα. Βαλε το ντουι στη θεση του περιστρεφοντας το αριστερα δεξια μεχρι να νιωσεις οτι εκατσε καλα. Μετα το στριβεις μιση βολτα και το νιωθεις οτι κουμπωνει.

    Αυτα... Παω τωρα να παρω το Γεωργουλη απο το λουλουδαδικο να παμε για καφε στην Αιγλη.

    :rotflmao:

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
    Μαλιστα... απιστευτο πως 2 λαμπακια W5W, κοινως ψειρες, ειναι ικανα να προσδωσουν κοινωνικο χαρακτηρισμο.

    Τι να κανουμε, κι εμεις οι των Δ.Π. ειμαστε παμ' πλατεια βλεπεις... Ασχετα αν εγω δεν ασχοληθηκα με τις ψειρες παρα μονο για να αλλαξω μια που μου καηκε.

    Γιατι αμα σου πω σε τι μου φερνουν εμενα γενικα πχ τα Τσεροκι θα καταληξουμε σε βιντεοκλιπ του Μαζωνακη.

    Τεσπα, καλα να ειμαστε ολοι και να περναμε καλυτερα απ'οπου κι αν ειμαστε.

    Τα φισακια για να μπουνε θελουν προσοχη. Αν τα εβγαλες απλως τραβοντας τα χωρις να τα στριψεις εχει γινει κατα 99% παπατζα και εχει μετακινηθει το ντουι μεσα στο λαστιχενιο περιβλημα. Κοινως τα 2 λαμακια εκει μεσα εχουν τραβηχτει πισω με αποτελεσμα το καινουριο λαμπακι που θα βαλεις να μην κατσει καλα και να σου πεσει στο φαναρι, οποτε μετα θα πρεπει να Μαγκαϊβερισεις... Ελεγξε λοιπον οτι το νεο λαμπακι εχει κατσει καλα. Βαλε το ντουι στη θεση του περιστρεφοντας το αριστερα δεξια μεχρι να νιωσεις οτι εκατσε καλα. Μετα το στριβεις μιση βολτα και το νιωθεις οτι κουμπωνει.

    Αυτα... Παω τωρα να παρω το Γεωργουλη απο το λουλουδαδικο να παμε για καφε στην Αιγλη.

    :rotflmao:
    1. Ευχαριστώ φίλε για τις οδηγίες.
    2. Είμαι από το Κερατσίνι εγώ ο ίδιος και δεν άφησα καν υπονούμενο για τις περιοχές παρά για συγκεκριμένους κάγκουρες που πάνε πλατεία για (να ακουστεί το μπάσο ή η καινούρια ελευθέρας...να δούμε τα μπλε λαμπάκια στους υαλοκαθαριστήρες.. κλπ). Έκανα απλή αναφορά σε ιδιαίτερα διάσημες για αυτά τα φαινόμενα πλατείες. Με παρεξήγησες λοιπόν καθότι ότι είπα είναι κοινή γνώση.

    Επανέρχομαι στο θέμα μας που είναι η αλλαγή φωτών θέσης . Βρήκα τελικά της PIAA στο Μαρούσι τα Xtreme white plus me με ένα 20ρικο που είναι εξαιρετικά φώτα. Τα έχω ήδη βάλει στο τσερόκι οπότε αν θες έλα να τα δεις για να έχεις άποψη.
    V-Strom 650
    Grand Cherokee Limited 4.7
    Vespa 50S
    Aek

  8. #8
    Mea culpa...

    Καλα για τους καγκουρες με τα μπασα και τις εξατμισεις και τα μπλε λεντακια ουτε λογος. Μαζι σου ειμαι...

    20Ε ειναι ακριβουτσικα για ενα ζευγαρι ψειρες αλλα θα μου πεις ΡΙΑΑ ειναι αυτα...

  9. #9
    Thanks Coco$
    V-Strom 650
    Grand Cherokee Limited 4.7
    Vespa 50S
    Aek

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/11/2007
    Μηνύματα
    10
    grdaemon αν σου ειναι ευκολο βαλε καμια φωτο με τα νεα λαμπακια για να δουμε και εμεις τι παιζει...
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ

Παρόμοια θέματα

  1. Λάμπα με λευκό φως για τα φώτα θέσης
    από lotinia στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2009, 17:43
  2. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω...
    από anisoropos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2004, 00:15
  3. Τα φώτα σας
    από frikis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 16:46
  4. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2004, 16:12
  5. Τα φώτα σας.. (χωμάτινα λάστιχα)
    από wizard στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 14:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF