Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: ΤΙΜΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΩΝ

  1. #1

    ΤΙΜΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΩΝ

    Εχω την εξης απορια.Το 2003 αγορασα καινουργια ενα HONDA VFR ABS η τιμη του τοτε ηταν 13.800ε συν 1000ε βαλιτσες 14.800 συνολο.
    Τιμη λογικη αν σκεφτει κανεις ποιοτητα κατασκευης και τεχνολογια HONDA
    Ακομη δεν εχει κυκλοφορισει το νεο μοντελο,η μηχανη μου εχει 50.000χλμ σχεδον τιποτα αν σκεφτουμαι οτι εχει ανετα ζωη για 150-200.000 ακομη.
    Την εχω βαλει για πουλημα και εχω κατεβει στις 5000ε διλαδη μεσα σε μια 5ενταετια χανω σχεδον 10.000ε και δεν την εχω πουλησει ακομη.
    Δηλαδη ποσο πρεπει να την δωσο για να την πουλησω? τσαμπα?
    Καποιος μου ειπε για ανταλαγη με ενα χτ 600 του 20003 το δινει 3100ε και φυσικα ειπα οχι.
    Γιατι αν αυτοσ το δινει 3100 που το αγορασε καινουργιο περιπου 6000ε εγω ποσο πρεπει να δωσο τοδικο μου?
    Αυτα σαν απορια και σασ ευχαριστω!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	diafores 047.jpg 
Προβολές:	2979 
Μέγεθος:	83,5 KB 
ID:	148510

  2. #2
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    5000 είναι SUPER TIMH και για την μηχανή και για τα δεδομένα της αγοράς. Απλά η μόδα είναι τα SS & Supersport όπως και τα On-Off (πάντα). Τα τουριστικά μηχανάκια δεν είχαν ποτέ πολύ πέραση και άρα απευθύνεσαι σε περιορισμένο αριθμό πιθανών αγοραστών. Χρειάζεται απλά να περιμένεις και όχι να κατέβεις κι άλλο στην τιμή (εκτός εαν καιγεσαι να την δώσεις).

    Καλό όμως είναι να μην ανέβουν άλλο τα χιλιόμετρα γιατί μετά δυσκολευει ακόμη περισσότερο το πράγμα.

  3. #3
    φίλε έχεις το δίκιο σου αλλά ΠΑΝΤΑ αυτός που αγοράζει καινούριο μηχανάκι χάνει ΠΑΡΑ πολλά στην πρώτη μεταπώληση

    επίσης το μηχανάκι σου δεν έχει πέραση στην ελλάδα

  4. #4
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434

    Re: ΤΙΜΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΩΝ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lowfligt
    Εχω την εξης απορια.Το 2003 αγορασα καινουργια ενα HONDA VFR ABS η τιμη του τοτε ηταν 13.800ε συν 1000ε βαλιτσες 14.800 συνολο.
    Τιμη λογικη αν σκεφτει κανεις ποιοτητα κατασκευης και τεχνολογια HONDA
    Ακομη δεν εχει κυκλοφορισει το νεο μοντελο,η μηχανη μου εχει 50.000χλμ σχεδον τιποτα αν σκεφτουμαι οτι εχει ανετα ζωη για 150-200.000 ακομη.
    Την εχω βαλει για πουλημα και εχω κατεβει στις 5000ε διλαδη μεσα σε μια 5ενταετια χανω σχεδον 10.000ε και δεν την εχω πουλησει ακομη.
    Δηλαδη ποσο πρεπει να την δωσο για να την πουλησω? τσαμπα?
    Καποιος μου ειπε για ανταλαγη με ενα χτ 600 του 20003 το δινει 3100ε και φυσικα ειπα οχι.
    Γιατι αν αυτοσ το δινει 3100 που το αγορασε καινουργιο περιπου 6000ε εγω ποσο πρεπει να δωσο τοδικο μου?
    Αυτα σαν απορια και σασ ευχαριστω!
    Ενημερωτικα σου λεω φιλε οτι η τιμη σου ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!
    Εγω το ειχα δει απο τοτε που το εδινες 6000 και το λιγουρευτικα......
    Αλλα δεν εχω να το παρω τωρα.... δυστυχως

    Ελπιζω να το δωσεις το συντομοτερο.
    Ομως μην το σκοτωσεις σε κανενα μαγαζι γιατι θα στο παρουν φτηνα και θα το δινουν πανω απο 7000 στανταρ.





  5. #5
    καλή είναι η τιμή .... μόνο οι βαλίτσες αν ρωτήστε πόσο κάνουν στη Honda θα φρίξετε ...


    κάτσε ρε παλικάρι για να καταλάβω κάτι ... πήγες σε μαγαζί και στο αγόραζαν λιγότερο από πέντε χιλιάρικα ;;; θα τρελαθούμε δηλαδή ...

  6. #6

    Re: ΤΙΜΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΩΝ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lowfligt
    Καποιος μου ειπε για ανταλαγη με ενα χτ 600 του 20003 το δινει 3100ε και φυσικα ειπα οχι.
    Τον ρίχνεις ρε lowflight.... κανονικά έπρεπε να του δώσεις και κανά 1000ρικο που σε βγάζει απ΄τη δύσκολη θέση.

    Θα βρεθεί αγοραστής. Μην το σκοτώνεις τσάμπα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #7
    Ευχαριστω για τα καλα σας λογια,ανεβικα λιγο ψυχολογικα γατι δεν μου καθοταν καλα οτι 5000 ειναι πολλα για αυτην την μηχανη.
    Βασικα εχω αναγκη τα μετρητα για αυτο και την δινω.
    Φιλε σε μαγαζι δυσκολα να σου δωσουν μετρητα μονο ανταλαγη.
    Η θα σου πουν αστην στη βιτρινα και αν βρεθει αγοραστης.
    Οταν βγω απο την οικονομικη στενοτητα και βγει το νεο vfr θα το παρω γιατι δεν λεει χωρις μηχανη.

  8. #8

    Re: Re: ΤΙΜΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΩΝ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    ...Θα βρεθεί αγοραστής. Μην το σκοτώνεις τσάμπα.


    έχει δίκιο ο Βύρωνας - το μηχανάκι αν είναι καθαρό (που έτσι δείχνει) θα φύγει χωρίς να το σκοτώσεις ....


    άσχετο - σχετικό

    ...κάποια στιγμή πήγα να δώσω ανταλλαγή το ΧΧ που έχω και όταν μου είπαν τιμή που το έπαιρναν αποφάσισα να το κρατήσω ...

    αν δείς ότι δεν φεύγει αυτό θα σου πρότεινα να κάνεις - εκτός και αν υπάρχει ανωτέρα βία οπότε πάω πάσο φίλε ...



  9. #9
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα και γω οταν εψαχνα να δωσω το multi ..με εξτρα επανω κοντα στο πεντοχιλιαρο .... ειχα 60.000χλμ και οποιος τα εβλεπε τα θεωρουσε παρα πολλα ... δηλαδη ειναι πολλα αυτα τα χλμ για μια μηχανη 1000cc και καλοσυντηρημενη ; ελεος ... δεν ξερω για τις αλλες αγορες αλλα η ελληνικη που οι περισσοτεροι αλλαζουν καθε 2-3 χρονια μηχανακι ισως τελικα τα χλμ αυτα να θεωρουνται πολλα ...
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lowfligt
    Ευχαριστω για τα καλα σας λογια,ανεβικα λιγο ψυχολογικα γατι δεν μου καθοταν καλα οτι 5000 ειναι πολλα για αυτην την μηχανη.
    Βασικα εχω αναγκη τα μετρητα για αυτο και την δινω.
    Φιλε σε μαγαζι δυσκολα να σου δωσουν μετρητα μονο ανταλαγη.
    Η θα σου πουν αστην στη βιτρινα και αν βρεθει αγοραστης.
    Οταν βγω απο την οικονομικη στενοτητα και βγει το νεο vfr θα το παρω γιατι δεν λεει χωρις μηχανη.
    Φίλε μου μην παρασύρεσαι και μην σκοτώνεις το μηχανάκι σου...

    Ειδικά τώρα τελευταία εκμεταλλευόμενοι και τον πανικό που σπέρνουν τα ΜΜΕ για την κρίση έχουν εμφανιστεί και εδώ μέσα μερικοί που το παίζουν "σκληροτράχηλοι έμποροι" και ζητάνε να αγοράσουν μηχανάκια σε εξευτελιστικές τιμές... Φυσικά οι ίδιοι είναι αυτοί που όταν θέλουν να πουλήσουν το δικό τους ζητάνε 20% πάνω από τις τρέχουσες τιμές της πιάτσας....
    Τι να κάνουμε...Η φυλή μας βλέπεις διαθέτει μπόλικο επιχειρηματικό δαιμόνιο και περίσσεια εξυπνομαγκιάς...

    Μην μασάς...Φρόντισε η τιμή σου να είναι στα λογικά όρια για αυτό που πουλάς και οπλίσου με υπομονή...

  11. #11
    THANKS ANYWAY.EΤΣΙ ΕΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΟ ΕΝΑΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΚΤΚΗ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 500.000ΧΛΜ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΔΩ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΑ 50.000ΧΛΜ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥ.
    ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑΞΙΔΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΕΓΛΕΖΟ ΑΠΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΖΖR-1100 ΜΕ 200.000 ΜΙΛΙΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΚΑΤΕΒΙΚΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΙΜΑ.
    ΜΕ 5000-6000 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ Η ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ.

  12. #12
    Δυστυχώς κι εγώ αγόρασα χτ660χ κούτα και με εξατμίσεις και λάστιχα έχει φτάσει 8000,αν το πουλήσω που το προσπαθησα,δεν το δίνω πάνω από 5000,και θεωρείται και εμπορεύσιμο.Φαγώθηκα κι εγώ να πάρω κούτα.Η γνώμη μου είναι οτι είναι λάθος να αγοράζεις μοτό καινούρια γιατί μπορείς να πάρεις μεταχειρισμένο φουλ εξτρα με πολύ λιγότερα χρήματα.Η μοτοσυκλέτα φαίνεται αν έχει κάτι σε αντίθεση με το αυτοκίνητο που είναι κρυφή πληγή το μεταχειρισμένο.Εγώ τουλάχιστον μοτο καινούρια δεν θα ξαναπάρω.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p_bourinos
    Η γνώμη μου είναι οτι είναι λάθος να αγοράζεις μοτό καινούρια γιατί μπορείς να πάρεις μεταχειρισμένο φουλ εξτρα με πολύ λιγότερα χρήματα.Η μοτοσυκλέτα φαίνεται αν έχει κάτι σε αντίθεση με το αυτοκίνητο που είναι κρυφή πληγή το μεταχειρισμένο.Εγώ τουλάχιστον μοτο καινούρια δεν θα ξαναπάρω.
    έτσι ακριβώς

    το πάς το μτχ σε έμπιστο μάστορα να το δει και τελειώνεις

    ΠΟΛΥ καλύτερο value for money τα μτχ

  14. #14
    Είχα βάλει και το δικό μου για πούλημα πριν λίγο καιρό που ήταν να φύγω από Ελλάδα για μεγάλο διάστημα και ευτυχώς δεν πουλήθηκε γιατί ματαιώθηκε η μετακίνηση μου - θα κοπάναγα το κεφάλι στον τοίχο αν το 'χα σκοτώσει... Αν μπορέσεις κράτα το γιατί δύσκολα θα το ξαναπάρεις, ειδικά αφού το έχεις από καινούριο...

  15. #15
    καπιο μελος... Το avatar του/της soteas
    Εγγραφή
    31/07/2007
    Μηνύματα
    38
    υπομονηηηηηηηη!!!!!!!!



    για ολα τα μηχανακια υπαρχει και ο συγκεκριμενος ενδιαφερομενος,
    μην τρελενεσε...



    χαλαρωσε και απολαυσε το...
    γλυκια μικρη μου μανιβελα....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΙΜΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΩΝ
    από batigoal στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2008, 10:08
  2. ΤΙΜΕΣ ΝΕΩΝ ΜΟΝΤΕΛΩΝ
    από lord_dimos76 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 22:51
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2006, 01:23
  4. ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ Wings ΣΕ ΤΙΜΕΣ ΖΟΥΠΕΡ...
    από BAD BOY στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2005, 09:35
  5. ΤΙΜΕΣ & ΩΡΑΡΙΟ ΠΛΟΙΟΥ ...
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2004, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF