Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Νεουπας aboard

  1. #1

    Νεουπας aboard

    Βασικα δεν εβρισκα καπου αλλου να το γραψω αλλα το εβαλα εδω στα γενικα(Εαν ειναι να μεταφερθει αντμιν αναλαβετε )

    Καλως Ορισα λοιπον και εγω στην κοινοτητα σας^.^
    Δεν ασχολουμαι με μηχανες,αλλα τους τελευταιους μηνες εχει αρχησει και φουντωνει η επιθυμια μου να ασχοληθω σε 1 χρονο(?),σε 2(?) με μηχανες..Βλεπω ρε παιδια τους οργανωμενους στην εθνικη οδο οταν
    σταματανε στο περιπτερο της εθνικης και εγω ειμαι με το οικογενειακο οπελ ζαφιρα η το κτελ με παρεα και το ματι σου κολλαει πισω απο το τζαμι του ιχ ,σαν να εισαι 5χρονο οταν κοιταει το ματι του στις σοκολατες στο ψιλικατζιδικο..Δεν τρελενομαι για παπακι.Μηπως θα ηταν καλο να αρχησω απο κει πρωτα?Να μαθω οδηγικες συμπεριφορες κλπ?Η δεν χρειαζεται?

    Κυριος ανασταλτικος παραγοντας εως τωρα η επιθυμια γονεων και συγγενων..Υπηρχαν 2 συνομιληκοι μου (19) που σκοτωθηκαν το περασμενο χρονο γνωστοι στην οικογενεια και ειναι ακομα νωπο στην μνημη τους..Επισης παλιοτερα υπηρχαν παρομοια περιστατικα με θανατο ενος κολλητου ενος θειου μου.
    Απο οτι βλεπω αυτη η πιεση για μηχανη που ασκω θα μου φερει πιο γρηγορα ενα διπλωμα αυτοκινητου παρα μηχανης

    Ο ουριος ανεμος που με εφερε στο φορουμ σας και κολλησα απλα.

    Ακομα και για εναν νεουπα ειναι φανταστικο^.^

    ~Αρης

  2. #2
    Καλώς ήρθες


    προτίμησε ένα μικρού κυβισμού μηχανάκι (με συμπλέκτη εννοώ ) ... θα μάθεις τα χούγια των μηχανών πιο εύκολα και θα είναι πιο γρήγορη η μετάβαση σου σε κάτι μεγαλύτερο αργότερα που να μπορείς να κάνεις "υπερατλαντικά" ταξίδια ...

    διάβασε τα άπειρα Thread που υπάρχουν για προστατευτικό εξοπλισμό που θα τον φοράς παντού ..

    όσο για το θέμα κόντρας γονιών - μηχανής υπήρχε και θα υπάρχει πάντα σε πολλές οικογένειες .. αυτό το ορίζεις εσύ ...



  3. #3

  4. #4
    καλωσήλθες στο χωρο της μοτοσυκλέτας (αν θα μπορούσε να χαρακτηρισθει ετσι ενα φόρουμ)

    καλωσήλθες στη ζωή της ισορροπίας (στα πλάισια της δυναμικής και της ευρύτερης φυσικά έννοιας)



    όπως προείπε ο Άκης πάρε κάτι με συμπλέκτη και ντεπόζιτο μπροστά απο τη σέλλα, οι προστασίες στο ρουχισμό είναι αυτονόητες, και διάβασε προσεκτικά τα θέματα που βρίσκονται στα τιπς και τρίκς όσων αφορούν τεχνική οδήγησης.

    θα πρότεινα να προσανατολιστείς αρχικά σε κάποιο on-off 250 κυβικών

  5. #5
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Ότι είπαν και τα παιδιά από πάνω: Ξεκίνα με κάποια μικρή, ελαφριά και εύκολη μοτοσυκλέτα με συμπλέκτη (κάνα CBF250, YBR250, YBR125, XT125, κλπ). Θα σε μάθει πολλά. Πάντα πλήρης εξοπλισμός (κράνος, γάντια, μπότες, μπουφάν), χειμώνα-καλοκαίρι. Προσοχή και σύνεση παντού και πάντα και θα δεις την εμπειρία σου να ανεβαίνει μέρα με τη μέρα.

    Άντε και καλώς ήλθες...


  6. #6
    Η αληθεια ειναι πως πρεπει να κατσω να ασχοληθω και να διαβασω θεματα,τιπς και οτι αλλο βρω πως "τρωγεται" εδω μεσα
    Εμπειριες παλιοτερων σαφως και σημαντικες

    Οκ δεν ειμαι ο τυπος που βουταει το μηχανακι για μοστρα,καγκουρια η οπως αλλιως πειτε το..Κρανος,εξοπλισμος ειναι must

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Welcome!

  8. #8
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Επισης για νεο οδηγο θα προτεινα το συγκεκριμενο ακρως φιλικο στον αναβατη CB 400 που χρησιμοποιουν και σχολες οδηγων

    Ιδιαιτερα φτηνο επισης σε μεταχειρισμενο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda cb400 super four 05  2.jpg 
Προβολές:	213 
Μέγεθος:	57,8 KB 
ID:	151094

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    καλως ηρθες.

  10. #10
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    καλωστονα........ αν τελικΑ παρεις 2κυκλο .... η δικια σου η ευθυνη προς τον κυκλο σου, οικογενειακο και φιλικο θα ειναι πολυ πιο 'ζορικια' ...γιατι θα χεις αναλαβει μια υποσχεση ...να κρατας τα μυαλα σου καλα τοποθετημενα εκει που πρεπει...στο κρανος & και οχι στο γκαζι
    Accipere quam facere praestat injuriam

  11. #11
    Live Hard, Ride Free Το avatar του/της kreator
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    3
    Άντε καλώς ήρθες και καλή παραμονή στο forum!



    Και μη ξεχνας τα μυαλά μες στο κεφάλι...
    : The one that fail are not these who try and fail but these who fail to try.

    Now :a34:

  12. #12
    Καλώς τον!!

    Επιτέλους ένας κάτω των 20 ετών με μυαλά στο κεφάλι που δε μιλάει για τζουσουξουρου και R1 για πρώτο μηχανάκι!!

  13. #13
    welcome
    Όλα άλλαξαν
    "..δεν είναι απίστευτα... αλλά πιστευτά... γι'αυτο γίνονται."

    H Ελληνική γλώσσα είναι τόσο πλούσια με μοναδικότητα σε κά-θε μία λέξη, η σύγχρονη αργκό επίσης με άλλες τόσες ερμηνίες, αλλά ταυτόχρονα είναι τόσο φτωχή και με τόσα κενά, που δεν υπάρχει συνδυασμός και σειρά γραμμάτων για να εκφράσουν κάποια πράγματα. Keyboards, monitors, βιβλία, ομιλία... κάποια πράγματα εκφράζονται μόνο με ένα βλέμα... έστω και αν δεν μπορεί να αποδώσει στο 100% την βαρύτητα και την σημαντικότητά τους.

  14. #14
    beer drinker Το avatar του/της nakedorange
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    599
    Άλλος ένας δικυκλιστής...




    Χρόνια σου πολλά!



    @ +1 σε όσα είπαν τα παιδιά παραπάνω (για τον εξοπλισμό,μικρή μηχανή με συμπλέκτη κλπ)



  15. #15
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
    Καλώς τον!!

    Επιτέλους ένας κάτω των 20 ετών με μυαλά στο κεφάλι που δε μιλάει για τζουσουξουρου και R1 για πρώτο μηχανάκι!!
    Βασικα ειναι ο 2ος, (αφου βαλουμε και τον Awesomesause) που ακουγεται ισσορροπημενος

    There is still hope :smilea:

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "all aboard" productions presents
    από spyro στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 551
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2024, 08:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF