Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: yamaha fazer 600cc 2002 , να την αγορασω???

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103

    yamaha fazer 600cc 2002 , να την αγορασω???

    Καλησπερα παιδια , χρονια πολλα σε ολους και ευτυχισμενος ο καινουργιος χρονος. Οπως δηλωνει και ο τιτλος σκεφτομαι την αγορα της yamaha fazer 600cc 2002 . Να σημειωσω οτι εχω μια εμπειρια στο θεμα διτροχα οδηγαω 4 χρονια μηχανη μιρου κυβισμου, καθως και οτι διαθετω maximum 3000 ευρω για την αγορα της. Με αυτα τα κριτηρια λοιπον θα ηθελα να με διαφωτισετε, εσεις που γνωριζετε πολλα πραγματα στο θεμα μηχανη. Θα σας ημουν ευγνωμων αν μου λεγατε αν η συγκεκριμενη μηχανη ειναι καταλληλη για εμενα καθως και τι προβληματα παρουσιαζει, αν ειναι αξιοπιστη κτλ. Οσο για τον εξοπλισμο εννοειτε πως τον διαθετω απο τωρα, καθως και διπλωμα απεριοριστων κυβικων. Το ποσο που διαθετω ειναι καλο η ειβαι λιγα τα λεφτα? Σας ευχαριστω εκ΄τω προτερων.

  2. #2
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: yamaha fazer 600cc 2002 , να την αγορασω???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Hondakias23
    Θα σας ημουν ευγνωμων αν μου λεγατε αν η συγκεκριμενη μηχανη ειναι καταλληλη για εμενα καθως και τι προβληματα παρουσιαζει, αν ειναι αξιοπιστη κτλ.

    φιλε μου καλη επιλογη ...αξιοπιστη ειναι αλλα κοιτα και το παρελθον της πριν την αγορασεις ...

    Καλη τιμη[3000] για ALL AROUND εργαλειο .....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Καταλαβα. Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Απο επιδοσεις πως παει (τελικη δηλαδη, επιταχυνση), εψαχνα στο net δεν βρηκα πολλα παραγματα. Και το υψος μου δεν πιστευω να ειναι εμποδιο (ειμαι 1.70)?

  4. #4

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Σ΄ευχαριστω φιλε μου. Το υψος μου δεν πιστευω να ειναι εμποδιο(1.70) ελπιζω τουλαχιστον!

  6. #6
    εγώ προτείνω να πας να πάρεις ένα καινούργιο που έχει και καλες προσφορες.
    με τα 3.000? καβατζα παίρνεις ένα ωραίο δάνειο και εισαι άνετος.
    Χωρις να αγχώνεσαι για το ποιον της μηχανης σου.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Σ' ευχαριστω για την συμβουλη, αλλα δεν ξερω εχω μια φοβια με τα δανεια. Ασε που ειμαι και φοιτητης.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Hondakias23
    Σ' ευχαριστω για την συμβουλη, αλλα δεν ξερω εχω μια φοβια με τα δανεια. Ασε που ειμαι και φοιτητης.
    και εγω φοιτητης ειμαι γιαυτο στο λεω.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  9. #9
    νομπελιστας χημειας!!! Το avatar του/της pilotos_xtreme
    Εγγραφή
    18/07/2008
    Μηνύματα
    463
    αφου εισαι χοντακιας ,yamaha πας κ περνεις????
    Θέλω να με πας εκεί που όλα είναι ωραία
    και να 'χω πάντοτε παρέα
    σου λέω θέλω να με πας
    Θεσσαλονίκη με φεγγάρι
    όλους τους πόνους μου να΄πάρει
    να ξημερώσεις στο Βαρδάρη
    εκεί για πάντα να με πας

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Ηondakias ημουν με τον Σαρακακη αλλαξοπιστησα!

  11. #11
    Λοιπόν το Fazer που λες είναι 10 κλάσεις ανώτερο από τα νεότερα μοντέλα (μοτέρ, φρένα, μοχλικό). Είναι καλλίτερο ακόμα και από Hornet , αλλά χωρίς την ποιότητα και τη μακροζωϊα Honda.
    Eγω θα το έπαιρνα.

    Μακρυά από δάνεια. Μη μπαίνεις σε μια στρεβλή λογική που σε ακολουθεί ισοβίως.

  12. #12
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian

    Eγω θα το έπαιρνα.

    Μακρυά από δάνεια. Μη μπαίνεις σε μια στρεβλή λογική που σε ακολουθεί ισοβίως.
    κι εμενα το 2ο μηχανακι ηταν yamaha 600(YZF thundercat) φοραν το ιδιο μοτορι...
    και αν το προσεξεις και το φροντισεις (service,βαλβιδες,carbs) θα σε υπηρετησει σαν πιστο σκυλι...

    ΘΥΜΑΜΑΙ ομως πως μου κακοφανηκε που εβαλα ΔΑΝΕΙΟ 48δοσεων... μικρες δοσεις βεβαια , δεν "τσουζαν" αλλα περναει τοσος καιρος και χανεις το νοημα και την αισθηση του ΤΙ πληρωνεις...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  13. #13
    Το παλιό Fazer- άκι είναι πάρα πολύ καλό μηχανάκι και αυτό φαίνεται και από το τρόπο που δουλεύει στο δρόμο , αλλά και από την ποιότητα κατασκευής του όταν το βλέπεις λυμένο στο συνεργείο ...

    αναρτήσεις που δουλεύουν καλά , φρένα πάρα πολύ καλά και μοτέρ που ψηλά αγριεύει και κάνει πολύ ωραίο θόρυβο .. όλα συνεργάζονται όμορφα και μάλιστα χωρίς τα κομπιάσματα και τα άνοιξε- κλείσε που είχε το πρώτο ψεκαστό μοντέλο που ακολούθησε ...

    {και είναι και όμορφο (και το παλιό με τετράγωνα φανάρια και το face lift ) - υποκειμενικά μιλώντας}

    προβλήματα δεν έχουν ακουστεί το μόνο μείον θα έλεγα είναι το 160-άρι ελαστικό και το (χαρακτηριστικό της Yamaha) θορυβώδες κιβώτιο ειδικά στο κούμπωμα της πρώτης αλλά γενικά το μοτέρ είναι πολύ αξιόπιστο ...


    στα τρία χιλιάρικα μπορεί (αν πας και κάνα πεντακοσάρικο ψηλότερα) να πάρεις πολύ καθαρό από το 2002 και μετά (αυτό που αντικατέστησε το μοντέλο με τα τετράγωνα φανάρια)

    ψάξτο με υπομονή και προσοχή δες κάποιο που να σου αρέσει και τσέκαρε το σε μάστορα ...


    δες και εδώ για λίγα ακόμη specs ...

    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...fazer%2098.htm

    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...fazer%2000.htm

    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...fazer%2001.htm



  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Παιδια με φτιαξατε λεμε! Μαζευω λιγα χρηματα ακομα και βουρ! Κανεις αλλος, καμια αποψη?

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Παιδια ξερει κανεις τα περι μεταβιβασης? Ποιο θα ειναι το κοστος μεταβιβασης απο τον προηγουμενο ιδικοτητη σε εμενα της Yamaha fazer 600cc του 2002. Η ολη διδικασια που γινεται? Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF