Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Ανταλλακτικα και E-bay

  1. #1
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49

    Ανταλλακτικα και E-bay

    Καλημερα σε ολους! Ψαχνομενος σοβαρα τις τελευταιες μερες, μου δημιουργηθηκε (ξανα) η εξης απορια:
    Αξιζει κανεις να παραγγειλει ανταλλακτικα και μερη μηχανης (καινουρια ή μεταχειρισμενα) απ'οξω για να γλυτωσει κανα φραγκο, ή σε περιπετειες θα μπλεξει, θα τα διπλο-τριπλο πληρωσει και θα βλαστημαει που δεν τα πηρε απο την πατριδα; Και επειδη δεν εχω και μεγαλες γνωσεις απο αγορες εκτος Ελλαδος, αναφερομαι σε site οπως το E bay κατα βαση, γιατι εχω ακουσει πολλα καλα αλλα και ασχημα ιστοριδια. Αν καποιος μπορει να πει μια γνωμη θα βοηθησει αρκετα!

  2. #2
    -------------------- Το avatar του/της jfx
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    230
    αξιζει, και ειδικά σε ανταλλακτικά μειωμενης ζητησης, οι διαφορες στις τιμες ειναι χαοτικές.

    Βεβαια υπαρχει παντα το ρισκο να γινει το οτιδηποτε, αλλα αμα εχεις μια επαφη με ebay και ξερεις να επιλεγεις καλες αγγελιες, τοτε θα εισαι οκ.

    Δες τιμες απο συγκεκριμενα ανταλλακτικα απο εδω στην αντιπροσωπεια και δες και στο ebay Και θα καταλαβεις. Τωρα για μεταχειρισμενα δεν ξερω που βρισκονται οι τιμες εδω παντως η ποικιλία και οι επιλογες που έχεις στο ebay δε θα υπαρχει εδω.
    κάποιος μαλάκας μου σβήνει τα ποστ.

  3. #3
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Καλημερα jfx! Δηλαδη οταν λες να ξερω να επιλεγω εννοεις να προτιμω αγγελιες απο top-rated sellers και γενικα απο πωλητες με υψηλο ποσοστο θετικων feedback(πχ 99,8%-100%) ;; Γιατι οκ αν ειναι τοσο απλο σιγουρα θα το προτιμησω μιας και απο κατι αναζητησεις που εχω κανει ετσι για να δω τι παιζει σε τιμες εχω δει πραγματι πολυ μεγαλες διαφορες, απλα δεν ξερω και με τα μεταφορικα εξοδα τι παιζει, μηπως καμια φορα δεν συμφερει, γι'αυτο και η απορια μου...

  4. #4
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.489
    Για τα μεταφορικά σε ενημερώνουν οι πωλητές, αν δεν το αναφέρουν απευθείας.
    Μην κάνεις όμως το λάθος και αγοράσεις κάτι που δεν αναφέρει μεταφορικά και ζητήσεις την τιμή τους μετά, θα σου ζητήσουν ο,τι γουστάρουν!
    Πρώτα κανόνισε τα μεταφορικά και μετά αγόρασε

    Για τα προβλήματα που φοβάσαι, σ' εμένα που έγινε δυο φορές λάθος, τα αντικατέστησαν κανονικότατα, το μόνο πρόβλημα ήταν η καθυστέρηση. Βέβαια η αγορά και στις δύο περιπτώσεις ήταν από Αγγλία. Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο!

    Τώρα για κάτι φλασάκια που είχα αγοράσει για το Hornet και ζήτησα εγγύηση γιατί μετά από 2 μήνες το ένα έπαψε να λειτουργεί πήρα τα @@ μου
    Όχι ότι περίμενα κάτι παραπάνω αλλά ήθελα να τσεκάρω.




  5. #5
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Καταλαβα, βεβαια καλο θα ηταν να μην υπαρχει αυτη η διαδικασια, ουπς -λαθος - στειλτο- παρτο -περιμενε-ευχαριστω, αλλα αν ειναι πραγματικα συμφερουσα μια αγορα οπως και η τιμη συνολικα(και με μεταφορικα) , τοτε οκ πιστευω αξιζει, αλλα απ'οτι καταλαβα για μικροπραγματακια δεν ειναι και δραματικα κερδοφορα η διαδικασια...

  6. #6
    Καποια στιγμη ειχα φερει 2 καπακια βολαν για busa απο τον Pit-Eck ,και τα 2 χαλασαν γυρω απο την βαση που βιδωνουν τα πηνια με ρηγμα μετα απο μερικη χρηση του σε συνθηκες ταξιδιου σε 2 διαφορετικα μοτο .
    του ειπα τα σχετικα αλλα ποτε δεν μου εστειλε απαντηση και συνεχιζει να τα πουλαει..
    Υπαρχουν ευκαιριες αλλα υπαρχει και αρκετη σαβουρα στο E-Bay τα καλα κοματια συνηθως ειναι μεταχειρισμενα και αποστέλλονται μονο στην χωρα που εχει εδρα ο πωλητης ...γιατι αραγε;;

  7. #7
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Μαααλον δεν ειναι για πολλα πολλα αν δεν ειναι κανεις 100% σιγουρος...Γιατι αν ειναι να τα 2πλοπληρωσεις και να αρχισεις τα καντηλια δεν αξιζει... Ε το πολυ πολυ κανα πλαστικοοοοο, καμια μανετουλα, καμια βαση πινακιδας ηλεκτρικη...απ'οτι καταλαβα για τετοια χρηση το κοβω, τουλαχιστον προσωπικα...δεν ειμαι για μπλεξιματα και αλλαγες με αυτες τις μηνιαιες καθυστερησεις ουχι...
    Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς
    -Ανάχαρσις
    ------------------- - - - - - - - - - - - - -
    Ειμαι κορυφαιος εραστης, γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου :a31:

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2007, 17:10
  2. Αγορές και e-bay..
    από gavos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 13:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF