Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: κλείνει το περιοδικό "ΜΟΤΟ" ???

  1. #31
    @ Zpower.

    Η καλύτερη και πιο εμπεριστατωμένη άποψη. Συμφωνώ απολύτως.

  2. #32
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Πλακα-πλακα να μαζευτουμε οσοι εχουμε παλια τευχη απο Μοτοτεχνικη-Μοτο-Μotosport και να τα μαζεψουμε-γιατι οχι-σε μιας μορφη (μοτο)βιβλιοθηκη για να εχουμε να διαβαζουμε
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #33
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Η κατρακύλα ξεκίνησε πολύ πιο νωρίς για μένα... απο τον καιρό που έχασε όλο τον πυρρήνα φανατικών αναγνωστών (και το προσυπογράφω αυτό)... απο τα άτομα του moto board... απο το κίτρινο BB δηλαδή.

    - Χάνοντας ενα κομμάτι ατόμων (περί τα 200 άτομα μεν... αλλά οι περισσότεροι απο εμάς , μπαίναμε σε πράξεις εθελοντικής δράσης...να θυμίσω το "οδική ασφάλεια το 03 ) που ουσιαστικά διαφήμιζαν το κομμάτι του μοτοσυκλετισμού που όλοι αγαπάμε.. εκείνο που μιλάει για "μοτοσυκλετιστική αλληλεγγύη , χαβαλέ, αλλά και σοβαρό προβληματισμό. Αποποιήθηκε εκεί το "παρεϊστικό" κομμάτι του.

    - Αλλάζοντας το ύφος της γραφής απο το περιοδικό που σωστά ειπώθηκε για το ΧΤ αλλά και πιο νωρίς με μια μανία με την ΚΤΜ και γενικά μοντέλα μιας συγκεκριμένης αντιπροσωπείας, μη θίγοντας μειονεκτήματα τους έστω και στο παραμικρό. Πολιτική διαφημίσεων.

    - Όταν οι συντάκτες που πραγματικά έδιναν ύφος στο περιοδικό , αποχώρησαν είτε οικειοθελώς...είτε επειδή "έπρεπε".

    - Όταν οι αναγνώστες απο φίλοι μοτοσυκλετιστές, έγιναν πελάτες...

    Κάπου εκεί χάθηκε το παιχνίδι. Γιατί εγώ που ήθελα τεχνικά στοιχεία και χαρακτηριστικά όντως προτιμώ το web και την απευθείας πληροφόρηση. Απο το περιοδικό ήθελα την άποψη του καθημερινού αναβάτη και το πως βλέπει το μοντέλο πέρα απο τα ψυχρά νούμερα.

    Αν λοιπόν χάνεται η μαγεία.. κάποια στιγμή θα χαθεί και το ενδιαφέρον... και θα έρθει η λήθη.

    "τα πάντα ρείν"

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  4. #34
    παιδια λυπαμε για τους εργαζομενους αλλα πρεπει να πω οτι το εν λογο περιοδικο τα τελευταια χρον ΟΤΙια παει απο το κακο στο χειροτερο απο πωλησεις και πριν την κριση.
    ΓΕΓΟΝΟΣ ειναι οτι εγω και πολυ αλλοι φιλοι μου ειμαστε χρονια φαν του ΜΟΤΟ αλλα παει αρκετος καιρος που το πληρωναμε στο περιπτερο .
    Επομενως οι διευθηνση με την κατευνθηση που ειχε δωσει στος αρμοδιους,
    ειδικα στα τεστ που ειναι τα πιο διμοφιλη αρθρα ειχαν γινει πραγματα και θαυματα και παρασκηνια.
    Οποιος εχει ασχοληθει καταλαβαινει.
    Κατα την αποψη ηταν αναμενομενο κριμα στους εργαζομενους που ειναι εντελως στον αερα!
    Ελπιζω να πανε ολα καλα.

  5. #35
    Africaνικο μέλος Το avatar του/της avlihos
    Εγγραφή
    12/06/2008
    Μηνύματα
    174
    το 0-300 απο 15νθήμερο μηνιαίο
    το 2Τ σε εφημερίδα και μετά για 20 μέρες στα ράφια
    το ΜΟΤΟ για φούντο αφού "η BMW που όλοι αγαπήσαμε" έγινε βραχνάς...

    Τελικά ποιός φταίει; οι συντάκτες; Οι αναγνώστες; οι διαφημιστικές εταιρείες; το ίδιο το σύστημα που βρωμάει σαπίλα και οι γνώμες θαβονται για να πουλήσει το Μπεμβεκατουμουχόνδαγιαμάχα πέντε ακόμα παραπάνω κομμάτια;

  6. #36
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Η κατρακύλα ξεκίνησε πολύ πιο νωρίς για μένα... απο τον καιρό που έχασε όλο τον πυρρήνα φανατικών αναγνωστών (και το προσυπογράφω αυτό)... απο τα άτομα του moto board... απο το κίτρινο BB δηλαδή.

    - Χάνοντας ενα κομμάτι ατόμων (περί τα 200 άτομα μεν... αλλά οι περισσότεροι απο εμάς , μπαίναμε σε πράξεις εθελοντικής δράσης...να θυμίσω το "οδική ασφάλεια το 03 ) που ουσιαστικά διαφήμιζαν το κομμάτι του μοτοσυκλετισμού που όλοι αγαπάμε.. εκείνο που μιλάει για "μοτοσυκλετιστική αλληλεγγύη , χαβαλέ, αλλά και σοβαρό προβληματισμό. Αποποιήθηκε εκεί το "παρεϊστικό" κομμάτι του.


    Gandalf

    εισαι λιγο υπερβολικος σε αυτο το συγκεκριμενο που εκανα quote εγω αγοραζα το μοτο και ΠΑΡΑ πολοι αλλοι που ξερω χωρις να εχουμε καμμια σχεση με το moto mag to board εξαλου ημουν εκει περα (μεσα στο board) και τα 9χιλιαρικα σε μοναδες που χτυπαει το μοτο δε βγαιναν απο τον μητσο και τον λινο(respect στον Λινο μας) μονο νταξη...και αυτοι σπασαν απο μονοι τους οταν τους απαγορεψαν τσοντες και βρισιες και κλπ μια ιντερνετικη παρεα ηταν που οκ εκανε και 5 πραγματα περισσοτερο λογο λεσχης

    αλλα οχι οτι αυτοι φυγαν και το μοτο επεσε

    τεραστια υπερβολη

    τα σεβη μου μαγε







    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #37
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    μα εννοείται βρε Evi... χεστήκαν για τις 200 πωλήσεις.. παραπάνω.

    Αλλά εκείνο που θίγω με αυτό το σχόλιο είναι πως όταν 200 άτομα , φανατικοί αναγνώστες την κάνουν με ελαφρά σαν αναγνώστες και μετέχοντες σε αρκετές εκδηλώσεις, δείχνει οτι το κλίμα είχε αλλάξει απο το παρεϊστικό όπως είπα σε κάτι πιο "επειχειρηματικό".

    Μερικές φορές δεν είναι τόσο ο απόλυτος αριθμός που δείχνει το κλίμα αλλαγής.

    Όταν λοιπόν χάνεις 200 φανατικές πωλήσεις ανά 15 μέρες (γιατί τόσο ήταν τότε)... ε θα έπρεπε να σε ανησυχεί... ειδικά όταν γίνεται με μια κίνηση μαζικά.

    Και οχι evi... δεν ήταν οι τσόντες και οι βρισιές.. ηταν το καθεστώς που προσπάθησαν να επιβάλουν. Η παρέα αυτή υφίσταται ακόμα (εδώ και 8-9 χρόνια περίπου) και δεν έχει αλλοιωθεί. Μπορείς άλλωστε να μας πετύχεις όλους στο motokafeneio ή μερικούς απο εμάς εδώ αφού ο μοτοσυκλετισμός , όπως γνωρίζουμε δεν έχει όρια και διαχωρισμούς.

    Αλλά πέρα απο αυτό... το ουσιαστικό πρόβλημα δημιουργήθηκε στο οτι το ύφος γραφής έφυγε απο αυτό του καθημερινού αναβάτη , του Stukerman αν θες... και πήγε στο promotion-copy των εταιριών. Και εκεί τελείωσε μαζί φυσικά με την επέλαση του web.

    Αν θες είναι και ενας λόγος γιατί το eBike πάει γ...ντας, σήμερα. Γιατί πέρα απο τις όποιες λογικά καταχωρήσεις και διαφημίσεις έχει και είναι αποδεκτές απόλυτα... εντούτοις όταν δεί κάτι στραβό θα το πεί και θα το δείξει σαν να είναι ο φίλος σου που καβάλησε ενα μηχανάκι και δεν του έκανε κλικ. Χωρίς όμως να προσπαθήσει να κατευθύνει και τους αναγνωστες. Απλά λέει οτι δεν του άρεσε αυτό και να το προσέξουμε. Που αν θες είναι και το ζητούμενο για μένα όταν θα πάρω το περιοδικό. Να δώ την γνώμη του Μήτσου.. του Γιάννη... του Πάνου... στο πως του φαίνεται αυτό το ρημάδι που θέλω να πάρω.

    Οχι οτι θα μου αλλάξουν γνώμη , αλλά ρε παιδάκι μου... επειδή και αυτοί θα είναι αναβάτες σαν και εμένα κάθε μέρα, αν η σέλα είναι κινέζικο μαρτύριο για τον πισινό τους, τότε μπορεί να είναι και για τον δικό μου. Γιατί να μην μου το πούν;

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  8. #38
    ΜΙΖΑΤΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της MX RIDER
    Εγγραφή
    01/11/2008
    Μηνύματα
    39

    wx thn ga.....me!!!

    an kleisei to MOTO thn patisame ... Eimai fanatikos anagnostis...
    ΑΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...

  9. #39
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Αν και το θεμα εναι χαμηλα, ...

    Νομιζω δεν θα κλεισει το ΜΟΤΟ. Απλα ισως αλλαξει χερια. Οταν εχεις εναν τοσο δυνατο τιτλο δεν τον αφηνεις να χαθει ποτε. Γνωμη μου. Καποιος μνηστηρας θα βρεθει να το αγορασει ή να το βοηθησει δεν ξερω απο επιχειρηματικα και λοιπα σχεδια.

    Απο την αλλη βεβαια ολα τα περιοδικα περνανε κριση, οταν δεν εχεις να αγορασεις αυτο που σου δειχνει γιατι να το αγορασεις; Απλο ειναι. Απο καναπεδες μεχρι αυτοκινητα. Ολα.

    Πιστευω οτι σιγα σιγα ολα θα πανε στο ιντερνετ. Ειναι μονοδρομος αν θελουν να επιβιωσουν.


  10. #40
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να αγοράζω περιοδικά του ειδικού τύπου, παρά μόνο όταν ετοιμάζομαι να αλλάξω μηχανή για να δω τι παίζει στις τιμές .......
    Παρ' όλα αυτά το Μοτό το ξεφύλλιζα πάντα αν μη τι άλλο για τη στήλη του Λύκου !!!
    Αυτή η στήλη σίγουρα θα μου λείψει .....

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να αγοράζω περιοδικά του ειδικού τύπου, παρά μόνο όταν ετοιμάζομαι να αλλάξω μηχανή για να δω τι παίζει στις τιμές .......
    Παρ' όλα αυτά το Μοτό το ξεφύλλιζα πάντα αν μη τι άλλο για τη στήλη του Λύκου !!!
    Αυτή η στήλη σίγουρα θα μου λείψει .....
    παίζει το blog του

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    παίζει το blog του
    Ένα link παρακαλώ;

    EDIT: Το blog είναι εδω:http://stoma-tou-lykou.blogspot.com/

  13. #43
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    παίζει το blog του
    It's not the same Johny .............

  14. #44
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    Διαδικτυακές εφημερίδες και περιοδικά στο μέλλον λοιπόν και βέβαια σειρά από την επόμενη σεζόν θα έχει και η τηλεόραση...
    Αυτο έπρεπε να είχε γίνει εδω και καιρό μπας και σταματήσουν να μας "πυροβολούν" κάθε μέρα και όλη μέρα!!
    Απο την tv ξεκινούν και τελειώνουν όλα.
    Ταπεινή άποψη.

    ΥΓ.Έχω να δω tv πάνω απο 2 μήνες και μπορώ να πω οτι νιώθω καλύτερα απο πριν...Το πρόβλημα δεν το αποφεύγω απλά δεν χρειάζεται να μου το υπενθυμίζει με τραγικούς τρόπους η tv.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το περιοδικό ΜΟΤΟ σας προσκαλεί στην ΜΟΤΟ ΧΡΟΝΙΑΣ 2009
    από X-HarrisX στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2009, 23:26
  2. Το πρωτο μου μοτο!
    από decoder στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2008, 13:39
  3. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ;; (ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΜΟΤΟ)
    από loufas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2006, 15:44
  4. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF