Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: πληροφορίες για διαδρομή στην Ευρώπη?

  1. #1

    πληροφορίες για διαδρομή στην Ευρώπη?

    19/06/2009 έως 28/06/2009

    19/06 Λάρισα-Ηγουμενίτσα
    Ηγουμενίτσα-Βενετία
    20/06 Βενετία-Νίκαια Γαλλία 572km
    21/06 Νίκαια-Παρίσι 935 km
    22/06 διανυκτέρυση Παρίσι
    23/06 Παρίσι - Άμστερνταμ 504km
    24/06 Άμστερνταμ-Ελβετία 750km (δεκτές πληροφορίες σχετικά με την διαδρομή...διανυκτέρευση)
    25/06 Ελβετία διανυκτέρευση
    26/06 Ελβετία-Βενετία ~600km
    27/06 Βενετία-Ηγουμενίτσα

    ~3500km

    η διαδρομή που μελετήσαμε είναι αυτή
    Κάθε πρόταση σχετικά με την διαδρομή και ειδικά Άμστερνταμ-Βενετία ειναι κάτι παραπάνω απο ευπρόσδεκτη


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	diadromi1.jpg 
Προβολές:	397 
Μέγεθος:	86,7 KB 
ID:	162711
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  2. #2
    cpt τα φώτα σου....
    ευχαριστώ
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  3. #3

    Re: πληροφορίες για διαδρομή στην Ευρώπη?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    19/08/2009 έως 28/08/2009

    19/08 Λάρισα-Ηγουμενίτσα
    Ηγουμενίτσα-Βενετία
    20/08 Βενετία-Νίκαια Γαλλία 572km
    21/08 Νίκαια-Παρίσι 935 km
    22/08 διανυκτέρυση Παρίσι
    23/08 Παρίσι - Άμστερνταμ 504km
    24/08 Άμστερνταμ-Ελβετία 750km (δεκτές πληροφορίες σχετικά με την διαδρομή...διανυκτέρευση)
    25/08 Ελβετία διανυκτέρευση
    26/08 Ελβετία-Βενετία ~600km
    27/08 Βενετία-Ηγουμενίτσα

    ~3500km

    η διαδρομή που μελετήσαμε είναι αυτή
    Κάθε πρόταση σχετικά με την διαδρομή και ειδικά Άμστερνταμ-Βενετία ειναι κάτι παραπάνω απο ευπρόσδεκτη
    Αύγουστο η παραλιακή διαδρομή στη νότια Γαλλία είναι πηγμένη. Να το έχετε υπόψη καθώς αυτό μπορεί να σας καθυστερήσει αρκετά και να μη βγούν εύκολα τα χιλιόμετρα που υπολογίζετε, ιδιαίτερα τα 930 Νίκαια - Παρίσι σε μια μέρα.

    Για την επιστροφή, θα είναι κρίμα να περάσετε μέσα απο Ελβετία και να μην κάνετε κάποιο αλπικό πάσο. Αξίζει με χίλια να έχετε χρόνο και να κάνετε το κομμάτι Davos - paso Stelvio (λίγο πιο ανατολικά απο ότι έχεις χαράξει στο χάρτη). Ωστόσο επειδή πρόκειται για ορεινά περάσματα με χαμηλές μέσες ωριαίες, δεν θα βγουν τα 600 χλμ σε μια μέρα περνώντας απο εκεί.

  4. #4

    Re: Re: πληροφορίες για διαδρομή στην Ευρώπη?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Αύγουστο η παραλιακή διαδρομή στη νότια Γαλλία είναι πηγμένη. Να το έχετε υπόψη καθώς αυτό μπορεί να σας καθυστερήσει αρκετά και να μη βγούν εύκολα τα χιλιόμετρα που υπολογίζετε, ιδιαίτερα τα 930 Νίκαια - Παρίσι σε μια μέρα.

    Για την επιστροφή, θα είναι κρίμα να περάσετε μέσα απο Ελβετία και να μην κάνετε κάποιο αλπικό πάσο. Αξίζει με χίλια να έχετε χρόνο και να κάνετε το κομμάτι Davos - paso Stelvio (λίγο πιο ανατολικά απο ότι έχεις χαράξει στο χάρτη). Ωστόσο επειδή πρόκειται για ορεινά περάσματα με χαμηλές μέσες ωριαίες, δεν θα βγουν τα 600 χλμ σε μια μέρα περνώντας απο εκεί.

    φιλε συγνωμη αλλα αλλος απο την παρεα το εκανε post και εκανε λαθος στο 8,,,,,,ιουνιο θα γηνει η διαδρομη.... (john doe) xxexexxeexeexeex

    πεσ μου λιγο τη διαδρομή πρεπει να περασv για να κανο το περασμα που λες......γιαυτο τον λογο το ποσταραμε,,,,,!

    σκεφτικαμε να βγαλουμε nice - paris σε μια μερα για να μηνουμε 2 βραδια στο παρισι....!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Φιλαράκι καταρχάς καλό ταξίδι να έχεις αλλά έχοντας την περσινή εμπειρία από την Ευρώπη (Πάτρα-Ιταλία-Ελβετία-Γερμανία-ολίγον από Βέλγιο-Ολλανδία) σου λέω ξεκάθαρα πως τα χλμ που έχεις είναι πάρα μα πάρα πολλά. Δεν βγαίνουν! Ίσως να τα βγάλεις τυπικά δηλαδή να μπορέσεις να τα κάνεις αλλά κατά τη γνώμη μου θέτεις λόγω κούρασης κλπ τον εαυτό σου σε κίνδυνο κι επίσης και το πιο σημαντικό δεν θα το χαρείς! Είναι αλλιώς εκεί και οι δρόμοι και οι ταχύτητες και τελικά και η οδήγηση.
    Και βάζεις Άμστερνταμ-Ελβετία 750 χλμ που σημαίνει ότι θα έχεις την κούραση από τις προηγούμενες μέρες+τους μπάφους κλπ από το Άμστερνταμ! Το θεωρώ φίλε μου πολύ τραβηγμένο.
    Για μένα 3.500 χλμ σε 8 μέρες (από τις 20 μετράω) είναι πάρα πολλά. Για διαμονή κοίτα τα ξενοδοεχεία Ετάπ και σε κάμπινγκ. Ψάξε να βρεις στο διαδίκτυο κάμπινγκ που να έχουν και καλυβίτσες αν δεν θες σκηνή. Ελβετία όπως σου είπα κα ο Γιάννης είναι αμαρτία να την περάσεις όχι από κάποιο πάσο. Εγώ σου προτείνω το πέρασμα του Σαν Γκοντάρ κι αν θες πριν κάνε δεξιά εκεί που λέει για Άγιο Βερνάρδο και πήγαινε μέχρι το αλπικό χωριό με τους γνωστούς σκύλους. Αν το κάνεις όμως να ξέρεις αφήνεις κι άλλη ώρα. Επίσης για μέσα στο ¨Αμστερνταμ έχει πολύ καλό κάμπινγκ με καλυβίτσες κλπ. Για ξενοδοχείο κοίτα το Αστερίξ μέσα στην πόλη.
    Για Νίκαια κλπ δεν ξέρω δεν έχω πάει αλλά σωστά σου είπε ο συμφορουμίτης πως θα΄γίνεται της κακομοίρας. Η μισή Ευρώπη θα είναι εκεί.
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  6. #6

    Re: Re: Re: πληροφορίες για διαδρομή στην Ευρώπη?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    φιλε συγνωμη αλλα αλλος απο την παρεα το εκανε post και εκανε λαθος στο 8,,,,,,ιουνιο θα γηνει η διαδρομη.... (john doe) xxexexxeexeexeex

    πεσ μου λιγο τη διαδρομή πρεπει να περασv για να κανο το περασμα που λες......γιαυτο τον λογο το ποσταραμε,,,,,!

    σκεφτικαμε να βγαλουμε nice - paris σε μια μερα για να μηνουμε 2 βραδια στο παρισι....!
    ok

    σε αυτό το λινκ θα βρεις τον αναλυτικό χάρτη της διαδρομής που κάναμε εμείς πέρυσι στο ταξιδιωτικό στις άλπεις (βλ. υπογραφή μου). Η διαδρομή περνά απο ωραία πάσα και απο το στελβιο, αλλά χωρίς το νταβός.

    Ωστόσο ξανατονίζω ότι αυτές οι διαδρομές βγαίνουν αργά (εμείς καλύπταμε κατα μέσο 350 χλμ τη μέρα εκεί πάνω και μας έπιανε η δύση του ήλιου). Οπότε ή τροποποιείτε το πρόγραμμα σας, ή απλά διαλέγετε ένα απο όλα αυτά, έτσι για το γαμώτο !

    (εκτός και αν δεν έχετε πρόβλημα να ταξιδεύετε και βράδυ).

    α, και υπόψην ... Ιούνιο εκεί πάνω στα πάσα έχει κρύο!

  7. #7
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827

    Re: Re: πληροφορίες για διαδρομή στην Ευρώπη?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Αύγουστο η παραλιακή διαδρομή στη νότια Γαλλία είναι πηγμένη. Να το έχετε υπόψη καθώς αυτό μπορεί να σας καθυστερήσει αρκετά και να μη βγούν εύκολα τα χιλιόμετρα που υπολογίζετε, ιδιαίτερα τα 930 Νίκαια - Παρίσι σε μια μέρα.
    +10000000000 Προσοχή σε όσους το επιχειρήσουν...Οσες φορές έκανα τη μαλακία να πάω οδικώς Ισπανία με αναγκαστικό πέρασμα τη συγκεκριμένη εποχή από Κυανή Ακτή και γαλλική ριβιέρα ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ!!!!Ξεχάστε δε μαγκιές με μπασίματα και προσπεράσεις γιατί θα τον πιείτε κανονικά τα γαλλικά στρουμφάκια δεν χαρίζουν κάστανα ειδικά στα κοσμοπολίτικα θέρετρα της Μεσογείου όπου ακόμα και να μην τους δείτε με τις γαμωκάμερες θα σας έρθει η 500άρα στο σπίτι με τσεκάκι μέσω της Πρεσβείας μας εκεί!!!
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  8. #8

    ξανατονιζω......

    καναμε λα8ος στην ημερομινια..... ιουνιο θα γηνει η διαδρομη.....!

    μεχρι αμστερνταμ δεν νομηζω να υπαρχει προβλημα στα χλμ,,,,,εκτος τα 900 εως το παρισι οπου και γιαυτο θα μείνουμε 2 βράδια εκει!


    λοιπον τωρα απο αμστερνταμ πρωι θα φυγουμε στης 24.....και πρεπει 26 απογευμα να ήμαστε βενετια......νομίζω οτι βγαίνει χωρις να εχω εμπειρία ταξιδιου στην ευρωπη με μηχανη! (με αμαξι εχω παει)

    27 το πρωί ειναι η επιστροφή!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093

    Re: ξανατονιζω......

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    καναμε λα8ος στην ημερομινια..... ιουνιο θα γηνει η διαδρομη.....!

    μεχρι αμστερνταμ δεν νομηζω να υπαρχει προβλημα στα χλμ,,,,,εκτος τα 900 εως το παρισι οπου και γιαυτο θα μείνουμε 2 βράδια εκει!


    λοιπον τωρα απο αμστερνταμ πρωι θα φυγουμε στης 24.....και πρεπει 26 απογευμα να ήμαστε βενετια......νομίζω οτι βγαίνει χωρις να εχω εμπειρία ταξιδιου στην ευρωπη με μηχανη! (με αμαξι εχω παει)

    27 το πρωί ειναι η επιστροφή!

    φίλε μου άνευ παρεξήγησης και εκνευρισμού. θες τη γνώμη μας ή το έχεις αποφασίσει ήδη;;;;
    Εγώ πήγα πέρσι Ευρώπη όπως και ο Γιάννης. Εγώ είμαι κατά μία έννοια πιο άπειρος διότι ο Γιάννης πήγε με παρέα που είχε ξαναπάει Ευρώπη και ήξερε. Οπότε άσε τι σου λέω εγώ πες ότι οδηγούσα και πιο συγκρατημένα κλπ. Σου έγραψε κάτι όμως και δεντο πρόσεξες. Ότι έβγαζαν ημερησίως περί τα 350 χλμ! Και στο ξαναλέω ήταν παρέα που ξέρει από ταξίδια στιν Ευρώπη. Δενβγαίνουν τα χλμ που λες. Θα δυσκολευτείς πάρα πολύ δεν θα το χαρείς και ίσως να εκνευριστείς-κινδυνεύσεις κιόλας. Δεν είναι Ελλάδα φίλε μου οδηγείς αλλιώς εκεί. Ειδικά από τις εθνικές τους!
    Εγώ έφυγα για να πάω Μιλάνο από Φλορεντία αν θυμάμαι καλά και στο τέλος έλεγα αμάν πια που είναι!!!!
    Και στο λέει με τον τρόπο του και ο άλλος συμφορουμίτης για τη Γαλλία. Είναι ίσως το πιο γνωστό θέρετρο της Ευρώπης για καλοκαίρι.
    Από κει και πέρα... μόνος σου αποφασίζεις εμείς λέμε απλά τη γνώμη μας
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  10. #10

    Re: Re: ξανατονιζω......

    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    φίλε μου άνευ παρεξήγησης και εκνευρισμού. θες τη γνώμη μας ή το έχεις αποφασίσει ήδη;;;;
    Εγώ πήγα πέρσι Ευρώπη όπως και ο Γιάννης. Εγώ είμαι κατά μία έννοια πιο άπειρος διότι ο Γιάννης πήγε με παρέα που είχε ξαναπάει Ευρώπη και ήξερε. Οπότε άσε τι σου λέω εγώ πες ότι οδηγούσα και πιο συγκρατημένα κλπ. Σου έγραψε κάτι όμως και δεντο πρόσεξες. Ότι έβγαζαν ημερησίως περί τα 350 χλμ! Και στο ξαναλέω ήταν παρέα που ξέρει από ταξίδια στιν Ευρώπη. Δενβγαίνουν τα χλμ που λες. Θα δυσκολευτείς πάρα πολύ δεν θα το χαρείς και ίσως να εκνευριστείς-κινδυνεύσεις κιόλας. Δεν είναι Ελλάδα φίλε μου οδηγείς αλλιώς εκεί. Ειδικά από τις εθνικές τους!
    Εγώ έφυγα για να πάω Μιλάνο από Φλορεντία αν θυμάμαι καλά και στο τέλος έλεγα αμάν πια που είναι!!!!
    Και στο λέει με τον τρόπο του και ο άλλος συμφορουμίτης για τη Γαλλία. Είναι ίσως το πιο γνωστό θέρετρο της Ευρώπης για καλοκαίρι.
    Από κει και πέρα... μόνος σου αποφασίζεις εμείς λέμε απλά τη γνώμη μας
    Στέλιο μια σημείωση: τα 350 ημερησίως αφορούν διαδρομές αποκλειστικά πάνω στα πάσα. Δλδ ξεκινούσε η μέρα μας νωρίς στην επαρχία και βρισκόμασταν εκεί πάνω μέχρι να αρχίσει να πέφτει ο ήλιος.

    Διαφορετικά, βγαίνουν περισσότερα χλμ σε μια μέρα...

    Επίσης έχει να κάνει με το πόσο εγκρατής είναι ο κάθε ένας στη ... θέα που βλέπει εκει πάνω και πόσο συχνά σταματάει να χαζεύει το τοπίο και να βγάζει φωτός (εκεί πάνω, θες να το κάνεις αυτό)

  11. #11

    Re: Re: ξανατονιζω......

    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    φίλε μου άνευ παρεξήγησης και εκνευρισμού. θες τη γνώμη μας ή το έχεις αποφασίσει ήδη;;;;
    Εγώ πήγα πέρσι Ευρώπη όπως και ο Γιάννης. Εγώ είμαι κατά μία έννοια πιο άπειρος διότι ο Γιάννης πήγε με παρέα που είχε ξαναπάει Ευρώπη και ήξερε. Οπότε άσε τι σου λέω εγώ πες ότι οδηγούσα και πιο συγκρατημένα κλπ. Σου έγραψε κάτι όμως και δεντο πρόσεξες. Ότι έβγαζαν ημερησίως περί τα 350 χλμ! Και στο ξαναλέω ήταν παρέα που ξέρει από ταξίδια στιν Ευρώπη. Δενβγαίνουν τα χλμ που λες. Θα δυσκολευτείς πάρα πολύ δεν θα το χαρείς και ίσως να εκνευριστείς-κινδυνεύσεις κιόλας. Δεν είναι Ελλάδα φίλε μου οδηγείς αλλιώς εκεί. Ειδικά από τις εθνικές τους!
    Εγώ έφυγα για να πάω Μιλάνο από Φλορεντία αν θυμάμαι καλά και στο τέλος έλεγα αμάν πια που είναι!!!!
    Και στο λέει με τον τρόπο του και ο άλλος συμφορουμίτης για τη Γαλλία. Είναι ίσως το πιο γνωστό θέρετρο της Ευρώπης για καλοκαίρι.
    Από κει και πέρα... μόνος σου αποφασίζεις εμείς λέμε απλά τη γνώμη μας

    φιλε απλα ρωτάω να μαθω......δεν εχω βγάλει ακομα την διαδρομή γιαυτο και ποσταρα εδω.
    επισης δεν ειμαι μονος μου ,,,4 μηχανες θα παμε!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  12. #12

    Re: ξανατονιζω......

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    λοιπον τωρα απο αμστερνταμ πρωι θα φυγουμε στης 24.....και πρεπει 26 απογευμα να ήμαστε βενετια......νομίζω οτι βγαίνει χωρις να εχω εμπειρία ταξιδιου στην ευρωπη με μηχανη! (με αμαξι εχω παει)
    αυτό, ναι. Αυτό βγαίνει και σας παίρνει να κάνετε τη διαδρομή davos-stelvio...

    για το 1ο σκέλος του ταξιδιού έχω τις επιφυλάξεις μου... θα σας φύγει ο πάτος!!


  13. #13
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Εχει δίκιο ο προηγούμενος φίλος ,οι γαλλικοί αυτοκινητόδρομοι είναι φοβερά μπερδεγουέι γιατί συνεχώς σε διασταυρώνουν με τους περιφερειακούς άσε που κατά τακτά διαστήματα έχει συνεχώς πλατειάκια που συνδέουν τοπικές αρτηρίες...Βγαίνουν τα χιλιόμετρα που είπες στην τσίτα φίλε μου και από τη στιγμή που ξέρεις το δρόμο ΠΡΟΣΟΧΗ!!!Τα GPS πολλές φορές ειδικά στους γαλλικούς δρόμους μπερδεύουν τις εθνικές με τους περιφερειακούς και τούμπαλιν και αν σου συμβεί κάτι τέτοιο και λόγω απειρίας αντε να βγείς μετά στο σωστό δρόμο ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ μιλάμε για μια χώρα όπως και η Ισπανία επίσης ΠΟΥ ΣΝΟΜΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ τους αγγλοσάξωνες και τη γλώσσα τους που σημαίνει αν χρειαστείτε κάτι ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΑ εκεί θα σας κοιτούν σαν εξωγήινους Οπλιστείτε λοιπόν με υπομονή αλλωστε ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ όμορφη και συναρπαστική πάντα και δώστε περιθώριο στο χρόνο του ταξιδιού Οχι ότι δεν μπορείτε να τρέξετε και να προλάβετε τα πάντα,απλά η υπέρβαση ορίου ιδιαίτερα σε Γαλλία και Σκανδιναβία ΤΣΟΥΖΕΙ
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  14. #14

    Re: Re: ξανατονιζω......

    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    αυτό, ναι. Αυτό βγαίνει και σας παίρνει να κάνετε τη διαδρομή davos-stelvio...

    για το 1ο σκέλος του ταξιδιού έχω τις επιφυλάξεις μου... θα σας φύγει ο πάτος!!


    εχεχχεεχχεχ.....το nice -parisi? λες? ειναι 900 χλμ το συζητήσαμε και είπαμε πως θα το βγάλουμε με την προϋπόθεση να μηνουμε 2 βραδια παρισι για ξεκουραση μετα!.......αμα δεν βγει κανουμε και σταση εχουμε μια μερα παραπανω!


    απο βενετια βγαίνουμε το πρωι 7-8 για να φτάσουμε νικαια ειναι 572 χλμ......(τοσο δυσκολο να ειναι?)
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093

    Re: Re: Re: ξανατονιζω......

    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Στέλιο μια σημείωση: τα 350 ημερησίως αφορούν διαδρομές αποκλειστικά πάνω στα πάσα. Δλδ ξεκινούσε η μέρα μας νωρίς στην επαρχία και βρισκόμασταν εκεί πάνω μέχρι να αρχίσει να πέφτει ο ήλιος.

    Διαφορετικά, βγαίνουν περισσότερα χλμ σε μια μέρα...

    Επίσης έχει να κάνει με το πόσο εγκρατής είναι ο κάθε ένας στη ... θέα που βλέπει εκει πάνω και πόσο συχνά σταματάει να χαζεύει το τοπίο και να βγάζει φωτός (εκεί πάνω, θες να το κάνεις αυτό)

    κι εμείς Γιάννη αυτό προσπαθώ να πω που δεν πήγαμε από πάσα... στο γυρισμό από κανένα ένα περάσαμε του Σαν Γκοντάρ στο πήγαινε μόνο δεν κάναμε τόσα πολλά τη μέρα. Δεν βγαίνουν. Ειδικά κάτι 900ρες και κάτι τέτοια τα ξεχνάς. Γνώμη μου πάντα. και βάζω μέσα και αυτό που λες τους καφέδες λίγο το χάζι λίγο από δω λίγο φωτό από κει όλα αυτά.
    Αν δεν πάνε από πάσα θεωρώ ότι θα κάνουν μεν περισσότερα όχι όμως δε όσαο νομίζει ο φίλος από την Λάρισα.


    "φιλε απλα ρωτάω να μαθω......δεν εχω βγάλει ακομα την διαδρομή γιαυτο και ποσταρα εδω.
    επισης δεν ειμαι μονος μου ,,,4 μηχανες θα παμε"!

    Φίλε μου για να το κάνω πιο συγκεκριμένο. Έχεις:

    1). Ένα ταξίδι το οποίο θέλεις να απολαύσεις και να χαρείς. Επομένως και να δεις πράγματα να γεμίσεις εικόνες.
    2). Λίγες συνολικά ημέρες όχι λίγες συνολικά λίγες για τα χλμ που έχεις βγάλει τις αποστάσεις και τους προορισμούς.
    3). Έχεις επιλέξει κάποιους προορισμούς οι οποίοι είναι άκρως τουριστικοί όπως την Νίκαια και το ¨Αμστερνταμ. Που σημαίνει πολύς κόσμος.
    4). Στο ¨Αμστερνταμ στάνταρ θα ψιλοξεσαλώσεις. Επιπλέον κούραση
    5). Δεν έχεις ξαναβγεί από ότι κατάλαβα στην Ευρώπη επομένως πρέπει να προσαρμοστείς στους ρυθμούς εκεί να πάρεις το κολλάει κλπ κλπ.
    6). Βάλε σε όλα αυτά τις στάσεις για τσιγάρο το αχ πιάστηκε ο κώλος μου της φίλης σου αν πας διπλός το θέλω καφέ κατούρημα μ έπιασε κόψιμο να τσιμπήσουμε να κάνουμε να δείξουμε συν φωτό α ωραία φαίνεται πάμε και πιο δω...

    αν τα βάλεις κάτω όλα αυτά δεν νομίζω ότι σου βγαίνουν τα χλμ. Και όπως σου είπα και αρχικά ίσως με πίεση αλλά αρκετή πίεση να τα καταφέρεις. Αξίζει όμως;;; Τι θα δεις και τι θα απολαύσεις;;;;
    Α βάλε και κάτι τελευταίο. Ότι τις 2 τελευταίες μέρες του γυρισμού βγαίνει όλη η κούραση.
    Για μένα φιλαράκι θα σου έλεγα περίπου 500 χλμ τη μέρα. Αυτό το Βενετία-Νίκαια αλλά και το Άμστερνταμ-Ελβετία ειδικά μετά το ¨Αμστερνταμ θα σου έλεγα να το κσεχάσεις. Γνώμη μου πάντα και εντελώς φιλικά και μόνο .
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Συμβουλές για διαδρομή στην Πελοπόννησο
    από Asaverle στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2010, 14:26
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2008, 12:55
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 10:52
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2006, 22:30
  5. Πληροφορίες για διαδρομή
    από sas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2004, 08:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF