Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: z750s μεταχειρισμενο-ΔΙΑΦΟΡΕΣ

  1. #1

    z750s μεταχειρισμενο-ΔΙΑΦΟΡΕΣ

    Καλησπέρα,
    θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο Z750S (τώρα έχω ένα cb500, το οποίο είναι καλό αλλά... λίγο!) και θα ήθελα να ξέρω ποιές διαφορές είχαν τα τελευταία μοντέλα που κυκλοφόρησαν.
    Το τελευταίο μοντέλο κυκλοφόρησε από το 04 μέχρι το 07;
    Στις χρονιές αυτές υπήρχαν άλλες αλλαγές πέρα από τους χρωματισμούς;
    Υπήρχε πρίν; πιο μοντέλο αντικατέστησε;

    Ζητάω και μια άποψη από κατόχους
    -Παιδιά προβλήματα σας βγάζει σε ενοχλητικό βαθμό;
    -Ταιριάζει σχάρα/βαλίτσα (ξέρω, είναι καλυτερα χωρίς, αλλά επειδή είναι απαραίτητη, το κάνει πολύ χάλια
    -Περα από ταξίδια (εντός ελλάδας) που κάνω και είναι ο βασικός λόγος που αλλάζω το cb, για μετακινήσεις μέσα στην πόλη είναι καθόλου φιλικό (πχ στη vfr800 δεν στρίβει το τιμόνι!). Όχι κέντρο αλλα μεγαλούτσικες αποστάσεις πχ Χαλάνδρι - Πειραιάς. Νομίζω ότι είναι καλή επιλογή

    Ευχαριστώ
    Κώστας

    ΥΓ Πουλάει κανένας το δικό του;

  2. #2
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Ζ750 πωλούνται πολλά Z750s όχι Καλές αγορές και πάντα όρθιος
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  3. #3
    Πάρε ένα τηλέφωνο εδώ: 2104951981
    Λέγεται Μέης και είναι στην Γρ. Λαμπράκη στην Αμφιάλη.

    Από εκεί πήρα και εγώ το δικό μου και νομίζω πως έχει ένα z750s σε μπλε

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της nasos75
    Εγγραφή
    10/04/2006
    Μηνύματα
    88
    Ειναι τιμιο μηχανακι, θα σε καλυψει σιγουρα και με το παραπανω σε αυτα που περιγραφεις, εγω εχω αυτο που φαινεται στο αβαταρ με 30000χλμ (του 06 )και δεν μου εχει βγαλει τιποτα για την ωρα. Απο οσο ξερω μετα το 2006 δεν ξαναβγηκε.

  5. #5
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    λεπον

    φυσικα και μπορεις να του βαλεις βαλιτσες και/η μπαγκστερ
    ειναι ευκολοδηγιτο μεσα στην πολη το τιμονι στριβει αρκετα (οχι σαν παπι λιγο χειροτερα απο ον οφ)
    κανουν συντονισμους τα πλαστικα (φερινγκ) μετα τις 6.000ρπμ
    δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης
    εχει ικανοποιητικη καταναλωση καυσιμων
    το φερινγκ σου παρεχει μια καποια προστασια απο τον αερα (αναλογα τον σωματοτυπο σου)
    δεν εχει διαφορες
    εχεις σταματησει να βγαινει
    ο συνεπιβατης καθετε καλα και εχει και χειρολαβες στην ουρα που διευκοληνουν (οπως επισεις και η ενιαια σελα του)
    δεν εχει hugger αλλα μπορεις να του βαλεις (εαν θες λεπτομερεια εγω εχω βαλει της puig)

    αν σου ερθει κατι αλλο πες το
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  6. #6
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις

    EVI αν βάλω βαλίτσες θα βγάλω τις χειρολαβές του συνοδηγού;
    Σκέφτομαι να βγάζω τη βαλίστα και να μενει με τη σχάρα (πχ το σκ για βόλτες). Ίσως του χαλάει λιγότερο την εμφάνιση!!


    Η μηχανή είναι αρρώστια! (φαντάζομαι συμφωνείτε)
    Ο λόγος που δεν παίρνω καινούργια ή/και μεγαλύτερη μηχανή είναι η χαρά που νιώθεις κάθε φορά που ανεβαίνεις κατηγορία/κυβισμό/ιπποδύναμη κλπ.
    50cc-125cc-225cc-500cc και τώρα 750cc/100+PS ! Κάθε φορά τρελαίνομαι από τη στιγμή που μου μπαίνει η ιδέα της αλλαγής. Καλύτερα νέα (ελαφρώς μεταχειρισμένη) μηχανή κάθε 1,5-2 χρόνια παρά καινούργια και να την κρατάς καμιά δεκαετία! Τι γνώμη έχετε;

    Κώστας

  7. #7
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kkobits
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις

    EVI αν βάλω βαλίτσες θα βγάλω τις χειρολαβές του συνοδηγού;
    Σκέφτομαι να βγάζω τη βαλίστα και να μενει με τη σχάρα (πχ το σκ για βόλτες). Ίσως του χαλάει λιγότερο την εμφάνιση!!


    Η μηχανή είναι αρρώστια! (φαντάζομαι συμφωνείτε)
    Ο λόγος που δεν παίρνω καινούργια ή/και μεγαλύτερη μηχανή είναι η χαρά που νιώθεις κάθε φορά που ανεβαίνεις κατηγορία/κυβισμό/ιπποδύναμη κλπ.
    50cc-125cc-225cc-500cc και τώρα 750cc/100+PS ! Κάθε φορά τρελαίνομαι από τη στιγμή που μου μπαίνει η ιδέα της αλλαγής. Καλύτερα νέα (ελαφρώς μεταχειρισμένη) μηχανή κάθε 1,5-2 χρόνια παρά καινούργια και να την κρατάς καμιά δεκαετία! Τι γνώμη έχετε;

    Κώστας




    Η γνωμη μου......... καλοριζικη καλοταξιδι


    www.kawasaki-bikers.gr οτι θες για καβα θα το βρεις εκει

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1
    Το ς ειναι ενα μηχανακι για ολες τις δουλειες. Τα κανει ολα και συμφερει, γρηγορα, οικονομικα, και αξιοπιστα. Στα τεσσερα χρονια που την εχω δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα. Το μονο ενοχλητικο ειναι καποια τριξηματα απο το φαιρινγκ που ομως διορθωνονται αν αφιερωσεις λιγο χρονο και η καπως κατηφορικη σελα ισως ενοχλησει λιγο.
    Αν σε ενδιαφερει σκεφτομαι να πουλησω το δικο μου. Ειναι 2005 μοντελο, μαυρο και εχει 24000 χλμ και εννοειτε οτι ειναι σε αριστη κατασταση.

  9. #9
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    z750s κυκλοφορισαν μονο μοντελα 2005 και 2006

    ειναι ιδια και της δυο χρονιες μονο τα χρωματα αλλαζουν (το μπλε του 2005 εγινε μπλε ματ το 2006 και αντι για κοκκινο "λαβα ρεντ" του 2005 βγηκε το ασιμη το 2006. το μαυρο εγινε απλα λιγο "πιο μαυρο" στις λεπτομεριες του το 2006 οπως πχ το τριγωνακι κατω απο τη σελα που εγινε μαυρο απο "μπεζκατι"... )

    το μηχανακι σταματησε τη παραγωγη του το 2006

    οποιος σου πει κατι διαφορετικο απο το παραπανω ειναι ασχετος η θελει να σου φαει τα λεφτα

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrishndsm
    Πάρε ένα τηλέφωνο εδώ: 2104951981
    Λέγεται Μέης και είναι στην Γρ. Λαμπράκη στην Αμφιάλη.

    Από εκεί πήρα και εγώ το δικό μου και νομίζω πως έχει ένα z750s σε μπλε
    Το ζαχαρωνα κιεγω καποτε αυτο.
    Αν το εχει ακομα....ειναι πολύ πέννα το συγκεκριμενο μηχανακι.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzi
    Το ς ειναι ενα μηχανακι για ολες τις δουλειες. Τα κανει ολα και συμφερει, γρηγορα, οικονομικα, και αξιοπιστα.
    Ο φίλος τα λέει όλα με λίγες λέξεις. Έτσι είναι...
    Και εγώ έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συμπεριφορά του.
    Το έχω προς πώληση, αλλά με βαριά καρδιά. Ο λόγος είναι ότι είμαι στο 1.97 και δυσκολεύομαι και με τα πόδια και με την κάλυψη από τον αέρα αν και δοκίμασα ψηλότερες ζελατίνες. Κάποιος έως 1.90 δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

    Είναι καλή αγορά και αν βρεις κάποιο στην περιοχή σου στο συστήνω ανεπιφύλακτα.

    Καλές βόλτες

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2009
    Μηνύματα
    12

    z 750

    εχω z απο το 06 με 30000χλμ μονο service στην ωρα του και τπτ αλλο ολα μια χαρα.
    οι τιμες των ανταλακτικων λογικες.
    δεν ξερω για τι εβγαλαν κακο ονομα οσο αναφορα τις τιμες των ανταλακτικων και για την αξιοπιστια..μαλλον η kawasaki κραταει κακο ονομα απο παλια μοντελα που ειχαν προβληματα.
    το z παντως δοξα το θεο μεχρι στιγμης δεν εχει παθει τπτ.

  13. #13

    Z750S

    FILARAKI GIA EMENA EINAI I KALITERI EPILOGI POU MPORIS NA KANIS KAI EAN SE ENDIAFERIA AKOMA GIATI DEN IDA POTE EINAI I AGELIA KAI EXW ENA S TO OPIO TO POULAO GIA LOGOUS IGIAS TO MIXANAKI EINAI PENA EXEI MONO ENA PESIMO KIAFTO STAMATIMENOS EGW NA TO KAVALISO DEN IPARXI PERIPTOSI KSANA EAN ENDIAFERESE EPIKINONISE MAZI MOU TASOS 6971612268..EYXARISTO KAI EAN EINAI POLLI PALIA I AGELIA KAI ENOXLISA ASKOPA SIGNOMI

Παρόμοια θέματα

  1. den brisko kawasaki z750
    από tzo80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 18:05
  2. Διαφορεσ
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 16:38
  3. Elliniki Pragmatikotita z750 I Fazer (i mallon Kawasaki i Yamaha)
    από jp79 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 11:09
  4. Kawasaki Z750 Vs Hornet Vs Fazer
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 16:38
  5. Allagi moto(Z750)
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2004, 21:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF