Σελίδα 1 από 16 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 228

Θέμα: Gs500

  1. #1

    Gs500

    θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει σχετικα με το gs500 , αξιοπιστια , καταναλωση , συντηρηση , ανταλλακτικα κλπ .. γιατι απο'τι εχω διαβασει ειναι καλο μηχανακι και πουλιεται και σε καλες τιμες: 2000-3000 euro

  2. #2
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131

    Re: Gs500

    Αρχικά δημιουργήθηκε από toepoe
    θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει σχετικα με το gs500 , αξιοπιστια , καταναλωση , συντηρηση , ανταλλακτικα κλπ .. γιατι απο'τι εχω διαβασει ειναι καλο μηχανακι και πουλιεται και σε καλες τιμες: 2000-3000 euro
    Τρομερη αξιοπιστια, καταναλωση normal για την κατηγορια του, συντηρηση ελαχιστη, ανταλλακτικα λογικα πρεπει να υπαρχουν.

    Πολυ τιμιο μηχανακι εαν δεν ζητας και πολλα απο επιδοσεις, φρενα κτλ

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #3
    to eixa se f(airing).para polu kalo kai boliko mixanaki an ksereis ti perneis.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325

    17/07/2009

    το εχω απο το 2004 με40.000χιλ.παρα πολλη καλο,αξιοπιστο με ελαχιστο κοστος συντηρησης.αρκετα οικονομικο στα ταξιδια του και αρκετα καλο για εντος πολης μετακινησεις.δεν μου εχει βγαλει καμια ζημια,εχω αλαξει 2 σετ ελαστικα.2 σετ αλησογραναζα και τα καθηερωμενα σερβις λαδια φιλτρα μπουζι.ανετα ταξιδι με 2 ατομα και 160 χιλ,αν και η σελα του κουραζει μετα απο συνεχομενο 3ωρο.
    καλαματιανος

  5. #5
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46
    αντε βρισκω και καποιον σε φορουμ να εχει την ιδια μηχανη...για να μην κουραζω ελπιζω να ανταλλαξουμε αποψεις για αυτες..

  6. #6
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46
    επιπλέον χτες περασε ενα μαυρο σαν το δικο μου απο χαλκοκονδυλη και Γ Σεπτεμβρίου το μεσημερι και σημερα ενα μπλε που εμπαινε στην Πατησιων απο Μαρνη. Ετσι ετσι δυο σε δυο μερες...

  7. #7
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Φίλε VOLK πιο πολλά θα δεις αν κοιτάς για παρατημένα στα πεζοδρόμια...
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
    Φίλε VOLK πιο πολλά θα δεις αν κοιτάς για παρατημένα στα πεζοδρόμια...
    Τι?? Το δυέλυσες και το παράτησες στο πεζοδρόμιο???

  9. #9
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46
    φιλε lamoun αν δεν κανω λαθος και εσυ επαιζες με ενα τετοιο.....
    αρα γνωριζεις πολυ καλα οτι για τα λεφτα που δωσαμε πηραμε πολυ αξιοπιστο και τιμιο μηχανακι...
    το οποιο εμενα μου αρεσει και κυριως γιατι ειναι δικυλινδρο στα οποια οπως ξερεις δεν κυκλοφορουν και πολλα...
    εν τελει θα ελεγα αν μπορουσες να προσφερεις καποιες απο τις γνωσεις σου στο θεμα...

  10. #10
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46
    και κατι αλλο...ολως περιεργως παρατημενα δεν εχω δει καθολου...ενω παλια gs 500e στο δρομο εχω δει καμποσα...

  11. #11
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Μωρέ το μηχανάκι είναι όντως αξιόπιστο, και μπορείς να μάθεις πολλά πάνω του, αλλά δε νομίζω οτι αξίζει να δώσει κάποιος πάνω απο 2-2500Ε και για σχετικά καινούριο μοντέλο μάλιστα.
    Το καλό είναι οτι επειδή μηχανικά είναι πολύ απλό, άν έχεις μεράκι μπορείς να μάθεις πολλά και να κάνεις όλα τα σέρβις μόνος σου. Κάπου έχω βάλει έναν φωτο-οδηγό για ρύθμιση βαλβίδων, αλλά παίζει και βιντεάκι στο google, δες το άν ψάχνεσαι!

    Υ.Γ. Σακη σήμερα του έβαλα τα καλοκαιρινά ζιγκλέρ και το μοτεράκι πετάει!
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  12. #12
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46
    καταρχην ασχολουμαι ερασιτεχνικα με αυτοκινητα, οχι αγωνες σαν επιδοξος μηχανικος εννοω και κατι καταφερνω. με μηχανες πολυ λιγοτερα. στο gs ομως εβαλα το κτι της dynojet με φιλτρο dna αλλα με μαμα εξατμιση και πρεπει να πω οτι ενω στα χαρτια πηρε 5 ιππους , στην πραξη μεχρι τις μεσαιες ειναι το ιδιο και το μοτερ δεν θεωρω οτι δουλευει το ιδιο οπως πρωτα. εντωμεταξυ οι δυναμομετρησεις στα περιοδικα για το gs λενε για 39 ιππους , οσους δηλαδη (40) εδειξε το δυναμομετρο ε το κιτ και το φιλτρο.

    επειδη τη μηχανη τη χρησιμοποιω για τη δουλεια μου , σπανιως για κανα ταξιδι και εννοειται καθολου για πιστα αφου , ακομα και αν αυτη παει εγω ειμαι τελειως κουλος , το μονο που μπορω και θελω να ασχοληθω ειναι να την πασπατευω.Για τετοια δουλεια λοιπον συν σαν εργαλειο θεωρω οτι ειναι αστερι...
    με επισασε η πολυλογια και ζητω συγνωμη αλλα ειναι καταλοιπο της δουλειας μου. Καλο καλοκαιρι σε ολους.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    τι μπορω να κανω στο gs 500 f που εχω ωστε να ανεβασω την υποδηναμη του και αν γνωριζετε καποιον σοβαρο μηχανικο που αναλανβανει?ευχαριστω σε οποιν απαντηση!
    καλαματιανος

  14. #14
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
    τι μπορω να κανω στο gs 500 f που εχω ωστε να ανεβασω την υποδηναμη του και αν γνωριζετε καποιον σοβαρο μηχανικο που αναλανβανει?ευχαριστω σε οποιν απαντηση!
    Καλύτερα να μην το πειράξεις, το αποτέλεσμα δεν θα είναι ανάλογο του κόστους.
    Ειναι μια καλή μοτοσυκλέτα όπως είναι, αν θέλεις μεγαλύτερη ιπποδύναμη πάρε άλλη!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325

    ποσοι?????????

    ποσοι εχουμαι soyzoyki gs 500 μεσα απο το moto.gr??????????
    καλαματιανος

Σελίδα 1 από 16 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. gs500 f tuning
    από Mafiozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 23:20
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 11:58
  3. Suzuki Gs500
    από btmxyz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2006, 14:31
  4. Gs500
    από estefan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 00:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF