Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Αλλόνησος

  1. #1
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835

    Post Αλλόνησος

    Δε με λέτε, έχει πάει κανείς Αλλόνησο?
    Απόψεις, τιμές, ποια μέρη αξίζουν..

    Για δώστε φως όσοι ξέρετε.



  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Το μόνο σχετικό που βρήκα ήταν αυτό. & όχι και τόσο καλά λόγια..

  3. #3
    λοιπον mike αν και δεν το γουσταρω λογω ενδοσποραδικης κοντρας, ειναι ενα ησυχο νησι για να χαλαρωσεις, γενικα μαζευει λιγο κοσμο (αρκετους ιταλους) και ειναι για πιο "χαλαρες" καταστασεις, ειναι πολυ καλη φαση για καμπινγκ, νομιζω εχει και οργανωμενο δεν θυμαμαι γιατι εχω να παω και πολλα χρονια (αν και διπλα).
    τα πεθερικα μου πιγανε πριν απο 2 εβδομαδες και τους αρεσε παρα πολυ, αλλα αυτοι ειναι και μεγαλοι ανθρωποι οποτε η αποψη τους ειναι υπο αμφισβιτιση,
    τωρα για το πως θα πας η φτηνοτερη λυση και η καλυτερη (αν φυγεις απο αθηνα) ειναι να πας απο κυμη (λεπτομεριες για τηλεφωνα εισητηρια κτλ με πμ.) παλια ειχε και καραβι απο ηρακλειο για θεσ/κη και περναγε απο την σκιαθο και εκει αλλαζες αλλα δεν ξερω κατα ποσο βολευει και αν υπαρχει κατι αναλογο ακομα.
    αυτα τα ολιγα, ξερω δεν σε καλυψα αλλα ειναι μια αρχη,
    κατσε να μπει και ο Argy_kap μπας και ξερει περισσοτερα.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  4. #4
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    μικε, ψαχνομαι για αλόννησο για μετά τον 15υγουστο και έχω μαθει οτι

    -Το πιο γραφικο - ομορφο μερος για διαμονη είναι η χώρα που έχει και καποια (μινιμουμ) νυχτερινη ζωή
    -Η χώρα είναι ορεινή, αρα χρειάζεσαι μεταφορικό μέσο για το μπάνιο
    -Οι παραλίες λίγες και μετριες.

    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818

    Re: Αλλόνησος

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Δε με λέτε, έχει πάει κανείς Αλλόνησο?
    Απόψεις, τιμές, ποια μέρη αξίζουν..

    Για δώστε φως όσοι ξέρετε.



    Το Αγ. Ορος είναι πολύ καλυτερο..... εκτός αν πας για να ζήσεις τον έρωτά σου.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Το Αγ. Ορος είναι πολύ καλυτερο..... εκτός αν πας για να ζήσεις τον έρωτά σου.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Απ'αυτά που ακούγονται μάλλον αδικείς το Άγιον Όρος... πολλοί πήγανε και δεν γυρίσανε...! :rotflmao:

  7. #7
    Μιχάλη εγώ θα σου πω...
    Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΗΣΥΧΙΑ!!!
    Πήγαμε πριν αρκετά χρονια και παντού ψυθιριζαμε...
    Καθαρή θάλασσα αλλά αρκετά βράχια μέσα και έξω... μπορεί να χρειαστείτκανα πεδιλάκι από αυτά τα πλαστικά.
    Μάλλον υπάρει καράβι από Αγιο Κωνσταντίνο...

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    ... Αγιο Κωνσταντίνο...
    απο Αγιο ΔΕΝ συμφαιρει !!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  9. #9
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Mike Σποραδες πηγα περσι, 3 ζευγαρια με μηχανες...Σκιαθος πολυ τουριστικη (με την κακη την εννοια... ) φυγαμε μετα πο λιγες ωρες αφου πρωτα επισκευθηκαμε την ομορφοτερη ισως παραλια που ειδα, το Καστρο...πηγαμε Αλλονησσο, καμπινγκ πανω απο το Πατητηρι (λιμανι). Ωραιο με μεγαλα πευκα, απιστευτη δροσια και πολυ ησυχια...δεν ειχε τιποτα απο οσα εχουν τα κλασσικα καμπινγκ (μινιμαρκετ, εστιατοριο, ρεσεψιον κτλ...) ειχε ομως ενα μικρο μονοπατι που σε οδηγουσε σε μια φυσικη πισινα μακρια απο φασαρια και κοσμο πολυ... . Η Χωρα φανταστικη και γραφικη, οι θαλασσες πεντακαθαρες, οι παραλιες τιποτα το φοβερο, γενικα φτηνα και φιλοξενα, λιγη νυχτερινη ζωη αλλα ωραια, καλο και οικονομικο φαγητο,καλοι σχετικα δρομοι και βατοι χωματοδρομοι...ζευγαροκατασταση γενικα...
    Τελος Σκοπελος, ενα δασος μεσα στο Αιγαιο...ωραιες παραλιες, καταπληκτικες θαλασσες, νοστιμο φαγητο με καλες τιμες (καλυτερες απο κυκλαδες που μενω...), πολυ νυχτερινη ζωη για ολα τα γουστα... Πας ανετα κια χωρις ταιρι... Δεν παιζει καμπινγκ αλλα βρηκαμε πολυ φτηνα δωματια(κατω απο 30 ευρο) στον γραφικο (εντελως ομως....) Μανώλο...(αν τον δεις θα καταλαβεις :rotflmao: )
    καλες διακοπες φιλαρακι
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #10
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Μην πας με 2 καραβια(Κρητη- Πειραια κ Αγ.κωσταντινο- Αλονησσο) και ο δικος διαδρομη Αθηνα-Αγιο Κωσταντινο...προτιμησε το εξωτικο Μαροκο θα σου ερθει φτηνοτερα...
    Μονο αν παιζει το δρομολογιο απο Κρητη προς Κυκλαδες- Σποραδες-Θεσσαλονικη συμφερει...εγω ετσι πηγα...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  11. #11
    Γυρίστε όλοι στην επαρχία Το avatar του/της glargkatzis
    Εγγραφή
    05/03/2009
    Μηνύματα
    222
    φίλε ρώτησα χθές βόλος-αλλόνησος-βόλος 150 ευρώ 2 άτομα με μηχανή !!!
    Vstrom 650
    PieceLand,Larissa

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Απο τα πιο ωραια νησια που εχω επισκεφ8ει Δεν εχω δει τοσο πευκο σε νησι-Ηρεμο μην περιμενεις νυχτερινη ζωη κτλ..

    Φαγητο καταπληκτικο..Να πας ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στον μάϊνα ειναι ψαροταβερνα στη μεση περιπου του νησιου-δεν εχω φαει καλυτερο ψαρι..Αν 8ες κρεατικο-μαγειρευτο στη χωρα Ο Μπαμπης νομιζω λεγεται και για γλυκο με απιστευτη 8εα στην Μανια

    Οι παραλιες ειναι καλες αν εισαι της μασκας και του ψαροντουφεκου..Απο κει και περα εχει μια με αμμουδια αλλα εχει πολυ κοσμο και εμενα δε μαρεσε..Απο τα πιο κα8αρα νερα που 8α κολυμπησεις..

    Καλες διακοπες..περιμενουμε φωτο:smilea:


  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOMASKTM
    Εγγραφή
    27/07/2006
    Μηνύματα
    922
    Αρχικά δημιουργήθηκε από glargkatzis
    βόλος-αλλόνησος-βόλος 150 ευρώ 2 άτομα με μηχανή !!!

    πω ρε τους απατεώνες !!!!,
    με 180 € 2 ατομα και μηχανη πας Ιταλία.
    mike εχεις π.μ

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    651
    ψηνομαι και εγω για φετος να παω προς αλλονησο και μεχρι στιγμης καλα λογια διαβαζω.ακριβως αυτο που θελω πρασινο,ησυχια,ωραιες παραλιες κλπ κλπ
    μια ερωτηση μονο προς οσους εχουν παει,γινετε χαμος απο μελισσες και σφηκες??ρωταω γιατι η κοπελια μου ειναι αλλεργικη.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
    ψηνομαι και εγω για φετος να παω προς αλλονησο και μεχρι στιγμης καλα λογια διαβαζω.ακριβως αυτο που θελω πρασινο,ησυχια,ωραιες παραλιες κλπ κλπ
    μια ερωτηση μονο προς οσους εχουν παει,γινετε χαμος απο μελισσες και σφηκες??ρωταω γιατι η κοπελια μου ειναι αλλεργικη.
    ναι ρε φιλε, οπου δασος και σφηγκες... μην αγχωνεσαι ομως μπορεις να εχεις μαζι σου κορτιζονουλα και καθε περιπτωση.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σκιαθος-Σκοπελος-Αλλονησος
    από OzZzZzY στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2008, 05:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF