Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 68

Θέμα: ΒΕΡΟΙΑ-ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215

    ΒΕΡΟΙΑ-ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ

    ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΟ RR ΜΟΥ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΚΑΤΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΞΑΚΟΥΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ SUPER MOTO. ΑΛΛΑ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΓΙΑ SUPERSPORT.ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΣΤΗΝ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ.Η ΑΣΦΑΛΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ (ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ) ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ 200+++.ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΑΜΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΑ Σ'ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΘΗΤΑ.

  2. #2

  3. #3
    ρε φιλε σε καμια καφετερια σταματησες?να φας μπουγατσα με τυρι?
    το βολευ ελληνιδων κορασιδων παει απο εγνατια κ οχι μοτοσυκλετες.
    νιαου

  4. #4
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493

    Re: ΒΕΡΟΙΑ-ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAKIS-RR
    ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ SUPER MOTO.

    Σε συγκριση με τον δρομο της Καστανιας τι εχεις να πεις??????????

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215

    KASTANIA

    ΠΟΙΕΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ.ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕ SUPERSPORT ΣΕ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΤΟ 80 ΤΟΙΣ 100 ΤΩΝ ΣΤΡΟΦΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 100 ΧΛΜ.ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ (ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ)?------Η ΚΑΣΤΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ (ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΚΩΛΟΣΑΜΑΡΑΚΙΑ)....ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΗΧΑΝΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥΜΗΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΩ....

  6. #6
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Ταλαιπωρια δλδ η Καταρα?????????

    Οντος η Καστανια ιδικα στο κατεβασμα ειναι ολα τα ???????. Μακαρι να ειχα φορμουλα για να την ξυνω.

    Και με στεετ παρακαλω φαντασου τι θα κανει ενα ss.

  7. #7

    Re: KASTANIA

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAKIS-RR
    ΠΟΙΕΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ.ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕ SUPERSPORT ΣΕ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΤΟ 80 ΤΟΙΣ 100 ΤΩΝ ΣΤΡΟΦΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 100 ΧΛΜ.ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ (ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ)?------Η ΚΑΣΤΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ (ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΚΩΛΟΣΑΜΑΡΑΚΙΑ)....ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΗΧΑΝΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥΜΗΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΩ....
    εδω κ 20 χρονια κανω αυτη τη διαδρομη τουλαχιστον 6 φορες τον χρονο.με οσες μηχανες κ αν εχω αλλαξει.
    πανε να στριψεις απο νεαπολη-τσοτυλι-επταχωρι-ιωαννινα.για αρκετα χρονια πηγαινα απο εκει οταν η μηλια ηταν ακομα χωματοδρομος.
    γραφε με μικρα γραμματα.με κεφαλαια οταν παρεις χιλιαρι.:rotflmao:
    νιαου

  8. #8
    afrikanos paliouras Το avatar του/της miscelano
    Εγγραφή
    18/11/2005
    Μηνύματα
    395
    kat arxhn file den perases apo katara...phges apo grebena mhlia kai bghkes sto metsobo...h katara einai apo to metsobo trikala...kai akousan kala t autia mou????den einai gia ss???diladi esy to ss to euxaristiesai mono sthn egnatia???kai prin ginei h egnatia pou to euxaristiosoun???eleos

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harvester
    Εγγραφή
    08/07/2008
    Μηνύματα
    319
    η καταρα δεν ειναι για ss?
    :rotflmao:
    τι ραψιμο θα σου εριχνα και εσενα με το σκουτερ :rotflmao:

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215
    sopate re griroroi ego to 1000ari den to xriazomai .eseis oi grigori ti briskete na strivete me 100 xlm?????kai se petala?????mALON DEN KSERETE TI THA PEI SS.PISTA MPIKATE POTE?KAI I EGNATIA GIA IGOUMENITSA DEN EINAI EUTHIA ALLA EXEI KATI STROFES GIA NA MPAINEIS ME 250-270-230 EKTOS AN FOBASTE NA STRIPSETE ME TOSA .TOTE PARTE TA SKOTERAKIA SAS KAI PIGENETE APO TIN KATARA KAI AFISTE EMENA STIN ADRENALINI.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215
    H PINIKIDA EGAFE KATARA TORA AN DEN HKSERE H PINAKIDA....KAI KSEREIS ESI....

  12. #12
    Μπαλαλάικα Το avatar του/της miraze
    Εγγραφή
    24/11/2005
    Μηνύματα
    439
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAKIS-RR
    H PINIKIDA EGAFE KATARA TORA AN DEN HKSERE H PINAKIDA....KAI KSEREIS ESI....

    Πατριώτ......................πέρασες από τον ΑΥΧΕΝΑ ΤΗΣ ΜΗΛΙΑΣ και όχι από τον ΑΥΧΕΝΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΑΣ, όμως όντος η πινακίδα γράφει προς κατάρα.

    Και επειδή οι γληγοροι εδώ μέσα είναι πολλοί , γράψε και στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για εμάς τους ΑΡΓΟΥΣ που δεν προλαβαίνουμε να διαβάζουμε και να μεταφράζουμε παράλληλα.

    Α! και κάτι τελευταίο να σου πω επειδή κάνω κάθε εβδομάδα εδώ και 12 χρόνια το δικό σου ταξιδιώτικό...............(μεταξύ μας.............οι κάμερες στο καπάκι μετά τα τουνελ του Μετσόβου......λειτουργούν )
    Αυτό το μονοπάτι που να οδηγεί




  13. #13
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    καταρα...

    λοιπον η καταρα εχει δυο περασματα απο πανω... κι απο κατω Τρικαλα κλπ....
    εχω κανει το δρομο αυτον πολλες φορες με ss και με comuter er-5... η καστανια ειναι σφιχτη για ss ΤΕΛΟΣ εχω κανει εκεινο το δρομο 100δες φορες γιατι σπουδαζα κοζανη... εχω ξυσει μαρσπιε στο cbr600f στην καστανια τωρα με την καινουργια ασφαλτο στο ανεβασμα.... το κατεβασμα με τη ζωοδοχο πηγη και ειδικα στα πεταλα πανω απο τον πολυμυλο ειναι μια επιπονη διαδικασια.... θα ντριφταρα πολυ ευχαριστως ΚΑΙ με supermoto εκει.... καστανια τελος.
    Για την καταρα τωρα εχω πεσει εκει και σερνομουν με 220.... θα σας δειξω που..... τωρα ποιος βρισκει λογικο το να τρεχεις εκει..... λοιπον προτιμω τισ στροφες απο γρεβενα-μηλια μετσοβο παρα πενταλοφο κλπ... που ειναι και 40-50 χλμ παραπανω..... η καταρα εχει στροφεσ να μπεισ με παρα πολλα αλλα δεν εχει καμια σωστη κλιση... παιζεις συνεχεια με low siding..... ο δρομοσ απο πενταλοφο προισφερεται για μεγαλυτερες μεσες ωριαιες... αλλα οι λακουβες που εχει ο σκατοδρομος με απογειωσαν πολλες φορες..... το να δουλευω 2α κοφτη (2α140χ.α.ω. κοφτη 3η 200) συχνα 3η και παρα πολυ σπανια να γεμιζω 4η με κουραζε.... ΚΑΙ τελος ο κολλητος μου που περναγε τον ιδιο δρομο με ΚΤΜ DukeII με ξεκωλιαζε στις μεσες ταχυτητες και στην ταχυτητα μες στην στροφη.....

    Η εγνατια.... προσφερεται για πολυ ψηλες μεσες ωριαες παντα πανω απο 220..... κοζανη βεροια οι στροφες μεγαλε ειναι πολυ κλειστες ακομα και για ss αν πηγαινεις με 270.... αν πηγαινεις ειπα....
    Και ναι εκει στην αριστερη με τις αναρτησεις συμπιεσμενες τερμα λιγα χλμ εξω απο τη βεροια με το κοντερ στα 270 και τη μποτα να νιωθεις οτι θα ξυσει.... ΝΑΙ φοραω ΚΑΙ μποτες για κοζανη βεροια...

    Τελος αν οι στροφες για βεροια ηγουμενιτσα ειναι γκαυλα.... τοτε ο Μπραλλος τι ειναι??????????
    ολος ο δρομος απο Λαμια ως Αντιρριο??????
    οι στροφες με την καινουργια ασφαλτο στο δρομο για Σερρες????
    Λαρισα Ελλασονα??? με τις παρατεταμενες που ειναι για ΠΟΛΛΛΛΛΛΑ Χ.Α.Ω???????

    ελα που καναμε καραμελιτσα την καταρα... που στην τελικη κανεις σας μπορει να μην εχει δοκιμασει εκει τα ορια του....... ΕΓΩ το ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ!!!!
    και δεν μ'αρεσε το αποτελεσμα...
    περιμενετε φωτο....
    κι ο κυριος που αναφερ8ηκε σε scooter ασ ρωτησει στις Σερρες για ενα italjet που εμπαινε στα πιτς σε εκεινη τη δεξια μπαινοντας τοτε (2003) στην πιστα ετοιμο να ξυσει τα πλαινα του...... και σταματαγε με rolling endo..... το εχω ακομα αμα θες.....
    το cbr δεν υπαρχει πια.....
    Λογω του οτι κατεβαινα απο κοζανη παλι...απο καστανια παλι... και αφου ελιωσα στις στροφες χανοντας συνεχεια μουτρα και ουρα... κι οταν τελιωσα και εφτασα βεροια με εκλεισε ενα λεωφορειο κι εσκασα πανω στις μπαριερες...... οκ?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00439.jpg 
Προβολές:	610 
Μέγεθος:	58,0 KB 
ID:	172068

  14. #14
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΝΑΚΙΔΑ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ

  15. #15
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ...

    ... τα πλαστικα εκει μεσα ειναι απο το μωρο απο την πτωση τοτε... η μηχανη πανω ειναι το μωρο μετα την επιδιορθωση.... ειχε κι απο ενα R1 βυσσινι εκει μεσα, και κατι παιδια που σταματησαν για να με βοηθησουν (και ειχαν ενα gsxr και ενα R1 αν θυμαμαι καλα φορτωμενα σε αγροτικο και γυρναγαν απο Σερρες), ειπαν οτι ηταν του κολλητου τους που εφυγε κι αυτος με το ιδιο τροπο εκει....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00443.jpg 
Προβολές:	597 
Μέγεθος:	90,7 KB 
ID:	172072

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF