Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Άδεια οδήγησης μοτοποδηλάτου

  1. #1

    Άδεια οδήγησης μοτοποδηλάτου

    Γειά σας παιδιά, έχω μια ερώτηση που αφορά την άδεια οδήγησης μοτοποδηλάτου που θέλω να βγάλω. Έχω δίπλωμα αυτοκινήτου και στις 9/11 δίνω τα θεωρητικά, θέλω να ρωτήσω στην οδήγηση τί πρέπει να κάνω; μου είπαν για κάτι σλάλομ σε κόνους, μπορείτε να μου πείτε όμως ακριβώς;

  2. #2
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Κώνοι, πορεία σε ευθεία και προσοχή στα φλας.... αν έχεις άδεια οδηγησης αυτοκινήτου , δεν δίνει για σήματα.

    Συνήθως δίνεις με παπάκι δικό σου ή με κάποιο που θα έχεις προμηθευτεί εκεί... πάνε πολλάααααα χρόνια απο τότε που είχα δώσει τότε, οπότε και κάτι μπορεί να έχει αλλάξει.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #3
    Ευχαριστώ Gandalf, θα ήθελα να ρωτήσω και το εξής, ξέρω να οδηγώ μόνο αυτόματο σκούτερ, αρκεί για να περάσω την εξέταση;

  4. #4
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Δεν νομίζω... θα χρειαστεί να ξέρεις να βάζεις ταχύτητες σε παπί (δεν είναι δύσκολο... 1 πίσω , όλες οι άλλες πατάς το μπροστά στον λεβιέ ταχυτήτων) που φυσικά είναι χωρίς συμπλέκτη.

    Δεν ξέρω τώρα τι γίνεται με τα νέα διπλώματα για μοτό που βγάζουν και θα τα χωρίσουν για μέχρι 125 αυτόματα Α1 και μη αυτόματα μέχρι 125 για Α1 πάλι.

    Προς το παρόν πάντως αν ισχύει ότι ίσχυε και παλιά , θα χρειαστεί να μάθεις πως μπαίνουν οι ταχύτητες στο παπάκι... αν και μόνο με την πρώτη να πας στις εξετάσεις δεν θα έχεις πρόβλημα για τις βλακείες που ζητάνε.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #5
    Για άδεια μοτοποδηλάτου δίνεις με μοτο 50κ.εκ σκούτερ ή παπί ότι θέλεις,καλύτερα με σκούτερ είναι πιο εύκολο για τους ελιγμούς. Κάνεις μία ευθεία πορεία πάνω σε μία γραμμή και μπένεις σε ένα κύκλο όπου κάνεις γύρο από 2 κόνους 2 οχτάρια βγάζοντας το χέρι και ανάβοντας φλας(τώρα γιατί χέρι και φλας μαζί δεν κατάλαβα), μετά φεύγεις πάλι ευθεία.

  6. #6
    για μοτοσικλετες 250 κ.ε και ανω 1 δακτυλο στο φρενο ειναι αρκετο. Και φρεναρισμα πανικου να γινει θα πιασει αριστα εστω και με 1 δακτυλο, περισσοτερα ειναι επικινδυνο κατα τη γνωμη μου.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/04/2009
    Μηνύματα
    29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Δεν νομίζω... θα χρειαστεί να ξέρεις να βάζεις ταχύτητες σε παπί (δεν είναι δύσκολο... 1 πίσω , όλες οι άλλες πατάς το μπροστά στον λεβιέ ταχυτήτων) που φυσικά είναι χωρίς συμπλέκτη.

    Gandalf file m....gerases....ta motopodilata exoun allo sasman....oles katw k g na vgaleis panw....alla....kati mou fenetai para3eno....egw 3erw 1 katw k oi alles panw g t alla sasman...oxi mia pisw k oi alles brosta

  8. #8
    kati mou fenetai para3eno....egw 3erw 1 katw k oi alles panw g t alla sasman...oxi mia pisw k oi alles brosta


    Εντάξει...πέθανα....!
    Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι οτι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι γεμάτοι αμφιβολίες..

Παρόμοια θέματα

  1. O Lorenzo απόκτησε άδεια οδήγησης μοτοσυκλέτας(!)
    από sleepson στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2012, 17:19
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 16:56
  3. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2008, 20:12
  4. Νέα άδεια οδήγησης από το 2013!!
    από Electra στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 16:39
  5. Άδεια οδήγησης
    από tati στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2006, 13:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF