Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: test ride z750 z750s

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142

    test ride z750 z750s

    καλημερα, μηπως ξερει καποιος που μπορω να δοκιμασω τα παραπανω μηχανακια ωστε να καταληξω αν θα παρω tdm900 η z750s?

  2. #2
    Καλημέρα...

    Το Ζ750S δεν ξέρω που και αν το δίνουν για test ride...

    Για το Ζ750 μπορείς να πάς στον Νικολάου στην Βουλιαγμένης...
    http://img214.imageshack.us/img214/2570/cyborgfenderyv2.jpg
    "That's what happens when Earth fucks with Space... never forget that..."

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    ειχα παει πριν κανα μηνα και μου ειπε οτι ολα τα μηχανακια τα εχουν οι δημοσιογραφοι. ξερεις δηλ αν τα εχουν επιστρεψει και ειναι πλεον διαθεσιμα για τον καθενα?

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
    ειχα παει πριν κανα μηνα και μου ειπε οτι ολα τα μηχανακια τα εχουν οι δημοσιογραφοι. ξερεις δηλ αν τα εχουν επιστρεψει και ειναι πλεον διαθεσιμα για τον καθενα?
    Δεν ξέρω φιλε μου...

    Απλά πριν απο εναν χρόνο το Ζ750 το είχα κάνει test ride στον Νικολάου...

    Τωρα το αν δίνει μηχανάκια για τεστ σε δημοσιογράφους και πότε του τα επιστρέφουν πραγματικά δεν το γνωρίζω...

    Απλά δεν νομίζω οτι κάποιος άλλος δίνει το Ζ για test ride...εκτός και αν δεν το έχω πάρει πρέφα...

    Υπομονή...
    http://img214.imageshack.us/img214/2570/cyborgfenderyv2.jpg
    "That's what happens when Earth fucks with Space... never forget that..."

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
    ειχα παει πριν κανα μηνα και μου ειπε οτι ολα τα μηχανακια τα εχουν οι δημοσιογραφοι. ξερεις δηλ αν τα εχουν επιστρεψει και ειναι πλεον διαθεσιμα για τον καθενα?
    Δηλαδη αν καταλαβα τα μηχανακια που βλεπουμε στα τεστ,ΔΕΝ τα δινει η αντιπροσωπια??!?!?!?!?!

    Αν ειναι οντως ετσι τοτε ειναι απαραδεχτο,οποιος με ξερει καταλαβαινει γιατι το λεω....

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    παντως εγω λεω να γινω δημοσιογραφος και να παρω για τεστ το BMW κ1200ς και να ξεχασω να το επιστρεψω. Τουλαχιστον να βγαλω το καλοκαιρι.:rotflmao:

  7. #7

    Smile

    Δες τα Προσωπικά μηνύματα σου για το test ride z750 z750s σου γράφω που να πας.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  8. #8
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Για τον Νικολάου το έχω ξαναπεί!

    ΔΕΝ ΕΧΕΙ TEST RIDE!!!!!!!!!

    Εγώ το είχα πάριε πριν από 3+ μήνες και ούτε τότε είχε.
    Μάλιστα μου είχε πει ότι το είχε πουλήσει σε έναν ξάδερφό του!


    Το λέω απλά γιατί ο γελοίος έχιε ακόμα στη διαφήμιση το ότι έχει test ride!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    Σημερα το απογευμα πηγα και δοκιμασα το z750s. Ηταν οπως το περιμενα και εξηγώ: εχοντας ηδη δοκιμασει το fazer και το tdm900 ηθελα να δοκιμασω κατι που να εχει ροπη στις χαμηλομεσαιες οπως το 2ο και δυναμη ψηλα οπως το 1ο. Διαβαζοντας μεχρι σημερα τα τεστ απο τα περιοδικα και εχοντας διαβασει και σχολια απο αλλα παιδια εδω μεσα περιμενα το καβασακι να προσομοιαζει αυτη την συμπεριφορα και επεσα μεσα. Νομιζω οτι το καβασακι εχει πολυ ωραιο κινητηρα με ομαλη αποδοση , γεματο γκαζι και σχεδον γραμμικη αποδοση μεχρι τις 7000 και μετα χανεις τη βελονα του ταχυμετρου (προσοχη οχι στροφομετρου). Σιγουρα, κατοχοι ss δεν θα ενθουσιαστουν πολυ αλλα το να εχεις ενα μηχανακι, να πηγαινεις ανετα και ευκολα στη δουλεια μεσα στην Αθηνα και μετα να γυριζεις σπιτι απο Κατεχακη, νομιζοντας οτι ο δρομος δεν εχει ευθειες (τελειωνουν γρηγορα), ειναι κατι που μπορει να συγκινει και να συνεπαιρνει τους περισσοτερους. Στις στροφες πρεπει να ειναι καλο. Δεν θελησα να το πιεσω στα λιγα λεπτα που ανεβοκατεβηκα την κατεχακη γιατι ειχε και φθαρμενα λαστιχα (με τετοιο γκαζι δεν γινεται να μην φθαρουν) αλλα εστριβε με σχετικη ευκολια και ενας εμπειρος με καινουρια λαστιχα φανταζομαι μπορει να στριβει με πολλα. Μα θα μου πειτε εχει μονο καλα. Βρηκα και καποια σημεια που δεν μου αρεσαν. Εχοντας συνηθισει απο on off μου φανηκε κοντο μηχανακι και η θεση λιγο αβολη απο τη μεση και κατω δηλ στη στενη γωνια των ποδιων. Επισης δεν παιρνει κεντρικο σταντ που εγω το χρειαζομαι εκει που παρκαρω. Η προστασια απο τον αερα νομιζω ηταν καλη. Ενιωσα λιγο πιεση στους ωμους αλλα και παραπανω να ηταν δεν το καταλαβα αφου προσπαθουσα να σκεφτω πως γινεται να πηγαινει απο τα 120 στα 180 μεχρι να πεις καβασακι. Παντως ειναι τιμιο μηχανακι. Τωρα θα με ρωτησετε τι αποφασισα να αγορασω! θα το σκεφτω και θα σας πω τη Δευτερα....:smilea:

  10. #10
    Στο Λεωνίδα έκανες το test ride?
    Έγω είχα κάνει βόλτα το Z1000 δε μου άρεσε που δεν είχε ροπη χαμηλα αλλα απο αναρτήσεις και γκάζι απαιχτο. :rotflmao:
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    Ναι στο Λεωνιδα. Το Z1000 δεν ξερω πως ειναι αλλα φανταζομαι λογω κυβικων η ροπη του χαμηλα να ειναι καλη. Εδω με το 750 και δεν νιωθεις κενο στη ροπη σε ολο το ευρος στροφων.

  12. #12
    Καθόλου κάλη ρόπη.
    Το 750 δουλεύει πολύ καλύτερα χαμηλα το 1000 δουλεύει ψηλά.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  13. #13
    Μιας και ειπες για στροφες,να σου πω και εγω την γνωμη μου μιας και εχω το s!

    Στα στροφιλικια υσχυει οτι ακριβως και για το γυμνο,αλλαζει κατευθυνση σαν να ηταν 140 κιλα,και η δυναμη του κινητηρα απο χαμηλα ερχεται να σε ξελασπωσει αν μπεις με ''μια πανω''

    Στις μεγαλες τωρα ταχυτητες(180+),το fairing σε αφηνει να συγκεντρωθεις στον δρομο και στην τεχνικη που θα επιλεξεις!

    Το πιο γρηγορο που εχω μπει σε στροφη(με καποια μεγαλη κλιση) ειναι με 210 και ηταν βραχος,αν και με ενα stabilizater θα αφαιρουσε και το τελευταιο ψιλοπαιξιμο που υπαρχει στο τιμονι.

    Πολλες φορες εχω την εντυπωσει μετα απο εντονη επιταχυνση οτι παω 160+,ενω εχω περασει τα 200,τα οποια τα φτανει με χαρακτηριστικη ανεση.

    Παντως αυτο για την δυναμη χαμηλα,εχω περασει ατελειωτα στροφιλικια χωρις να ανεβαζω πανω απο 7-8000 στροφες,για τετοιο τραβηγμα χαμηλα μιλαμε!
    Σε βαθμο που να απορεις γιατι πρεπει να ανεβασεις στροφες,σαν δικυλινδρο ενα πραγμα!
    Και μολις το κανεις αυτο,αρχικα θα νομισεις οτι ψηλα ''δεν παει'',πραγμα ομως που δεν συμβαινει,απλα ειναι τοσο γραμμικο χωρις ξεσπασματα,και σου δινει αυτην την αισθηση!
    Και αυτο θετικο ομως,αφου δεν φοβασαι οτι θα σε προδωσει πανω στην στροφη!

    Αυτοι πιστευω οτι ειναι οι κυριοι λογοι που το 750 εχει πουλησει τοσο πολυ

  14. #14
    Είναι ενα μηχανάκι που τα κάνει ολα και αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίας δεκάρας.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  15. #15
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
    Καθόλου κάλη ρόπη.
    Το 750 δουλεύει πολύ καλύτερα χαμηλα το 1000 δουλεύει ψηλά.
    φιλε μου αμα δε ξερεις καλυτερα να μασας

    το 1000 εχει καμπυλη ροπης και ιπποδυναμης που σε ολο το φασμα ειναι μεγαλυτερη απο το 750 (και απο τα περισσοτερα, για να μη πω ολα, τα μεχρι 1000ρια 4κυλινδρα ss στις χαμηλομεσαιες αμα θες να μαθεις!!!)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. test ride για Z 750?
    από javaneze στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2005, 18:36
  2. CBF-600S test ride
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 01:43
  3. Test Ride Triumth
    από GTZ750 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2005, 12:13
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2004, 22:17
  5. Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 21:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF