Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: τρεμουλο τιμονιου κ9 1000

  1. #1

    Question τρεμουλο τιμονιου κ9 1000

    γεια σας παιδια!! εχω ενα κ9 1000 και εχω ενα προβληματακι....

    στα πολλα μου κανει ενα τρεμουλο το τιμονι.. αλλα τοσο εντονα που αν δεν εχω τον νου εκεινη τη στιγμη με εχει πεταξει απο πανω στο χαλαρο.βεβαια σε καμια βδομαδουλα ερχεται και το σταβλιζατερ (ohlins θα βαλω) αλλα γιατι να το κανει αυτο? αφου εχει ηδη σταμπλιζατερ επανω και μαλιστα ηλεκτρονικο.. φταιει κατι?

  2. #2
    αζυγοσταθμιστη ζαντα,στραβη ζαντα,στραβο λαστιχο,πολλη προφορτιση στην πισω αναρτηση...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  3. #3
    τα 3 πρωτα δεν ειναι σιγουρα.. το τελευταιο πωσ να το checkαρο?? επισης εχω σκεφτει μηπως ειναι ρολεμαν τιμονιου η μηπως εχει προβλημα το σταμλιζατερ του.

    ενα στιγμιαιο τρεμουλο ειναι στο τερμα γκαζι της 2ας και της 3ης περισσοτερο...

  4. #4
    Φθαρμένα ελαστικά;

    (μ@λακία ερώτηση αλλά θα την κάνω. Υποθέτω δεν φοράς τίποτε top-case ή κάτι ανάλογο, έτσι; )
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από grentzos
    τα 3 πρωτα δεν ειναι σιγουρα.. το τελευταιο πωσ να το checkαρο?? επισης εχω σκεφτει μηπως ειναι ρολεμαν τιμονιου η μηπως εχει προβλημα το σταμλιζατερ του.

    ενα στιγμιαιο τρεμουλο ειναι στο τερμα γκαζι της 2ας και της 3ης περισσοτερο...
    μισο κιλο γιατι τωρα μας τα μπλεκεις...

    στην αρχη ειπες για τρεμουλο στα πολλα και τωρα μας λες για 2ες 3ες τερμα γκαζι...

    αν κρατιεσαι απο το τιμονι στην επιταχυνση,ειναι φυσιολογικοτατη αυτη η συμπεριφορα...1000 εχεις με 160 αλογα και 200 κιλα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  6. #6
    τα 3 πρωτα δεν ειναι σιγουρα.. το τελευταιο πωσ να το checkαρο?? επισης εχω σκεφτει μηπως ειναι ρολεμαν τιμονιου η μηπως εχει προβλημα το σταμλιζατερ του.

    ενα στιγμιαιο τρεμουλο ειναι στο τερμα γκαζι της 2ας και της 3ης περισσοτερο...

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μισο κιλο γιατι τωρα μας τα μπλεκεις...

    στην αρχη ειπες για τρεμουλο στα πολλα και τωρα μας λες για 2ες 3ες τερμα γκαζι...

    αν κρατιεσαι απο το τιμονι στην επιταχυνση,ειναι φυσιολογικοτατη αυτη η συμπεριφορα...1000 εχεις με 160 αλογα και 200 κιλα...

    Λαθος διατυπωση η 1η...

    Δηλαδη ειναι φυσιολογικο αυτο που κανει??
    Εκτος απ το να βαλω αλλο σταμπλιζατερ υπαρχει αλλη λυση??

  8. #8
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από grentzos
    υπαρχει αλλη λυση??
    Μην κρατιέσαι απ' το τιμόνι ή μην πας τέρμα γκάζι. Και τα δυο θα σε βοηθήσουν να εξελιχθείς ως αναβάτης.

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από grentzos
    Λαθος διατυπωση η 1η...

    Δηλαδη ειναι φυσιολογικο αυτο που κανει??
    Εκτος απ το να βαλω αλλο σταμπλιζατερ υπαρχει αλλη λυση??
    κανε το εξης...την επομενη φορα που θα ανοιξεις τερμα γκαζι,προσπαθησε να εχεις χαλαρα τα χερια στο τιμονι και να κρατηθεις με τα ποδια απο το τεποζιτο...ετσι ειναι το σωστο...επισης ριξε ολο το βαρος σου μπροστα...με απλα λογια δαγκωσε την ζελατινα...

    καντο και τα ξαναλεμε...

    υ.γ. προσεκτικα ε...μην φας τα μουτρα σου και μετα μου ζητας τα ρεστα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  10. #10
    οποτε ολα ειναι οκ,εκτος απο μενα...

    θα κανω τις συμβουλες σας πραξη και θα σας πω τα αποτελεσματα!
    σας ευχαριστω πολυ!μου ανοιξατε τα ματια

  11. #11
    για να μη παιδεύεσαι άδικα, χαλάρωσε λίγο το ελατήριο πίσω απο προφόρτιση και όλα θα φτιάξουν μ΄έναν τρόπο μαγικό...
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  12. #12
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    φίλε το σταμπιλιζατέρ είναι για το καραφούτσο δεν είναι τίποτα, εμένα το κάνει συνέχεια όταν ανοίγω το γκάζι

  13. #13
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    για να μη παιδεύεσαι άδικα, χαλάρωσε λίγο το ελατήριο πίσω απο προφόρτιση και όλα θα φτιάξουν μ΄έναν τρόπο μαγικό...
    τό έχω κάνει ήδη και δεν θα βρεί λύση έτσι

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    τό έχω κάνει ήδη και δεν θα βρεί λύση έτσι
    εσύ πες μας τα κιλά σου, και το συζητάμε θες και Κ9...τράβα πάρε ένα μπουσα να ξεμπερδευεις μια και καλή με μηχανές...

    και μόνο αν χαλαρώσεις λίγο πίσω απο συμπίεση και επαναφορά (πιο γρήγορες δλδ), χωρίς να πειράξεις το ελατήριο, μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση.

    στο ''δικό μας'' πάντως, το πρόβλημα λύθηκε μια και καλή, όταν χαμηλώσαμε το μπροστινό λιγουλάκι ...
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  15. #15
    φιλε εχω ενα κ6 1000 και μου το χει κανει με 4η τερμα επειδη οπως ειπαν και οι παραπανω κρατηθηκα απο το τιμόνι...πρεπει να τοχεις παντα στο μυαλο σου οταν ανοίγεις...ασυναισθητα το ένα χερι τραβαει πιο πολυ απο το αλλο και οταν αρχίζει να σηκωνεται η μπροστα ξεκιναει το μακελιο...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τρεμουλο τιμονιου στο 990
    από mykonos στο forum KTM
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2008, 09:49
  2. Τρέμουλο τιμονιού, the day after
    από kles στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 20:01
  3. Τρέμουλο τιμονιού
    από kles στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2007, 13:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF