Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Καταστημα Imported Bikes στο Παγκρατι...????

  1. #1

    Καταστημα Imported Bikes στο Παγκρατι...????

    Καλησπερα παιδια...σκεφτομαι να αλλαξω το μωρο μου και ψαχνοντας γενικα το τι παιζει με τις τιμες βρηκα το ανωτερο μαγαζι . το ξερει κανεις??? εινια σωστος σαν επαγγελματιας η θα τρεχω και δε θα φτανω??? Επισης αν ξερει κανεις, κανει ανταλλαγες??? Τον πηρα τηλεφωνο αλλα δε το σηκωνει κανεις ( ειναι και μεσημερι βεβαια... )


    Για να ακουσω καμια γνωμη??

  2. #2
    Πολύ καλές τιμές στα παραεισαγωγής μηχανάκια του, αλλά οι ανταλλαγές ήταν ξεφτίλα. Φίλος είχε πάρει Κ7 1000 πριν 2 χρόνια, 2.500? κάτω απ΄την τιμή του επίσημου.

    Εχουν αλλάξει βέβαια τα πράγματα από τότε (στα μηχανάκια αντιπροσωπείας εννοώ)
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Οι τιμες του στα παραεισαγωγης ειναι ακομα καλες μιας και το τσεκαρα...αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι αν θα παρω καλη τιμη στο δικο μου ....ευχαριστω παντως για την απαντηση

  4. #4
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Για ανταλλαγή με μεταχειρισμένο, μου είχε κάνει την καλύτερη προσφορά
    απ'όσους είχα ρωτήσει (και ήταν πολλοί!). Τελικά δεν την έκανα για άσχετους λόγους.

    Φίλος είχε αγοράσει μεταχειρισμένο του εισαγωγής και έμεινε χωρίς κανένα
    παράπονο από το κατάστημα (όχι όμως και από το συνεργαζόμενο συνεργείο)

    Αν μη τι άλλο αξίζει να περάσεις μια βόλτα
    Ξέρω από βέσπα!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
    Φίλος είχε αγοράσει μεταχειρισμένο του εισαγωγής και έμεινε χωρίς κανένα
    παράπονο από το κατάστημα (όχι όμως και από το συνεργαζόμενο συνεργείο)
    Δηλαδη αναγκαια πρεπει να το πηγαινεις στο συνεργαζομενο συνεργειο?
    Δεν καλυπτουν εγγυηση τα εξουσιοδοτημενα service,εαν το αγορασεις απο εκει,επειδη ειναι παραεισαγωγης?
    The only easy day was yesterday.

  6. #6
    Για να καταλαβετε καλυτερα, σκεφτομαι να κανω ανταλλαγη το δικο μου και να παρω καινουριο απο κει μιας και ειδα οτι εχει καλες τιμες.

    Το συνεργειο δε με νοιαζει ιδιαιτερα ( σχετικο αυτο ) μιας και εχω δικο μου μηχανικο που θα πηγαινω τη μηχανη. Αυτο ομως που με καιει περισσοτερο ειναι αν σε ανταλλαγες κανει καλες τιμες ( στη παλια μηχανη εννοειται ) η τις παιρνει μονο σε εξευτελιστικες τιμες.

  7. #7
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Red Rider
    Δηλαδη αναγκαια πρεπει να το πηγαινεις στο συνεργαζομενο συνεργειο?
    Δεν καλυπτουν εγγυηση τα εξουσιοδοτημενα service,εαν το αγορασεις απο εκει,επειδη ειναι παραεισαγωγης?
    Δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τα καινούργια, καθώς του φίλου ήταν παλιό και δεν είχε τέτοιο θέμα.
    Αλλά με την αγορά του κάλυπτε (κάτι σαν δική του εγγύηση; δε ξέρω ακριβώς) 6 μήνες σερβις
    (ή κάτι τέτοιο) οπότε στο συνεργείο...άστα...

    αλλά μην το κουράζουμε γιατί πολλά δε ξέρω/θυμάμαι ως προς το ποιά ακριβώς η σχέση
    του αγοραστή με το εκεί συνεργείο, έχει γίνει ήδη ράδιο αρβύλα :P

    Από το κατάστημα πάντως κανένα παράπονο!
    Ξέρω από βέσπα!

  8. #8
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias24
    Για να καταλαβετε καλυτερα, σκεφτομαι να κανω ανταλλαγη το δικο μου και να παρω καινουριο απο κει μιας και ειδα οτι εχει καλες τιμες.

    Το συνεργειο δε με νοιαζει ιδιαιτερα ( σχετικο αυτο ) μιας και εχω δικο μου μηχανικο που θα πηγαινω τη μηχανη. Αυτο ομως που με καιει περισσοτερο ειναι αν σε ανταλλαγες κανει καλες τιμες ( στη παλια μηχανη εννοειται ) η τις παιρνει μονο σε εξευτελιστικες τιμες.
    Εμένα δε μου άρεσε η τιμή που μου το έπαιρνε
    αλλά αντικειμενικά ήταν 500 ευρώ πάνω από τη δεύτερη καλύτερη
    προσφορά ανάμεσα σε 5-6 μάντρες
    Ξέρω από βέσπα!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    893
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias24
    Για να καταλαβετε καλυτερα, σκεφτομαι να κανω ανταλλαγη το δικο μου και να παρω καινουριο απο κει μιας και ειδα οτι εχει καλες τιμες.
    Αυτο ομως που με καιει περισσοτερο ειναι αν σε ανταλλαγες κανει καλες τιμες ( στη παλια μηχανη εννοειται ) η τις παιρνει μονο σε εξευτελιστικες τιμες.
    το παιδι ειναι ειλικρινής,εχουν ψωνησει πολλά άτομα απο γειτονικο φορουμ...εμενα ειδε το cbr μου εδειξε τα εμφανησιακα προβληματα που έχει και μου είπε τόσο μπορω να στο παρω.με λιγα λογια προσεχει πολυ τι παιρνει,πρεπει να ναι ΑΨΟΓΟ εμφανησιακα.Θα προσπαθησει να βγαλει κανενα πεντακοσαρικο απ το μηχανακι σου δε θα στο παρει 2.000 για να το πουλησει 5.000.

    αν δεν το εχεις σε κατασταση βιτρινας που λένε δυσκολα θα στο πάρει.δεν εχει και τον τρελο χώρο να μαζευει μηχανακια.

    τεσπα πέρνα απο κει και βλέπεις,πάντως γενικα έχει θετικα σχολια το μαγαζι

  10. #10
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    και εκει να μην εισαι απολυτα ικανοποιημενος, πας παραδιπλα, στον συγγενη του τον Τάκη.... "Τροχόραμα"

    Αμφοτεροι καλα παιδια και καλοι επαγγελματιες.
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  11. #11
    ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες....
    το δικο μου ευτυχως ειναι σε αριστη κατασταση, μια μικρη γρατζουνια εχει που αν δε σας τη δειξω δυσκολα 8α τη δειτε...τελος παντων, σημασια εχει πως ο ανθρωπος φαινεται να ειναι ενταξει οποτε αξιζει να περασω μια βολτα απο κει, στη τελικη δε χανω τιποτα.

  12. #12
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Εγώ το προτίμησα το μαγαζί.
    Πολύ καλή εξυπηρέτηση και πολύ υπομονετικός μιάς και 3 μήνες μετά την αγορά ακόμη τον πρήζω και δε λέει κουβέντα.

    Πήγαινε έστω να μιλήσεις μαζί του και θα καταλάβεις.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  13. #13
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    δε μπορω πραγματικα να καταλαβω το λογο υπαρξης τετοιων thread..... δηλ οκ εμεις σου ειπαμε μια αποψη.... αν δε πας εκει να σου πει αυτος τη τιμη που σου δινει για το δικο σου μηχανακι, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΆΜΕ?

    επίσης γράφεις αν δινει "εξευτελιστικές τιμες" για τα μεταχειρισμένα... αυτο ειναι σχετικο οπως καταλαβαίνεις... οπως επίσης ισως ξερεις οτι η αγορα μεταχερισμενων ειναι "πεθαμενη" ... υπαρχει πιθανοτητα να μη σου κανει καν προσφορα για το μηχανακι σου (το ειδα στην αγγελια σου)... τοσο ασχημα ειναι τα πραματα

  14. #14
    Aν το ερώτημα του αφορούσε το κατάστημα της Αλεξάνδρας, θα είχε λόγο ύπαρξης το thread?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #15
    σωστός ο byron!

    είναι αποδεδειγμένα αξιόπιστος τόσα χρόνια, σωστός στους χρόνους παράδοσης και εξυπηρετικός.
    Ανταλλαγές γενικά έχω καταλάβει ότι τις αποφεύγει, γι αυτό και η τιμή που θα σου δώσει, μάλλον δε θα σε ικανοποιήσει ..
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προτάσεις για βαφέα κοντά στο Παγκράτι
    από Toumpas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2011, 13:00
  2. Bai-import bikes
    από g_m900 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2011, 16:01
  3. Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2007, 12:51
  4. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2006, 02:03
  5. Χρονια Πολλα Imported bikes
    από gcrook στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 08:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF