Σελίδα 94 από 105 ΠρώτοΠρώτο ... 44848990919293949596979899104 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.396 έως 1.410 από 1564

Θέμα: Honda Bros

  1. #1396
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    11
    Γεια χαρα παιδες...Κανω ανακατασκευη ενα bros 400 το pgm και εχω καποιες αποριες...1)Εαν βγαλω τα διαφράγματα απο το καζανι τι αποτελεσμα θοριβου θα έχω???και μηπως δεν αξιζει και να βαλω αλλη εξατμηση???2)εχω την 18αρα ζαντα πισω και θελω να βαλω εκεινη την εξαστερη την 17αρα...απο τι μηχανακι ειναι αυτη για να το ψαξω???
    Nothing Else Maters!!!

  2. #1397
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2013
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hercmour Προβολή μηνύματος
    Γεια χαρα παιδες...Κανω ανακατασκευη ενα bros 400 το pgm και εχω καποιες αποριες...1)Εαν βγαλω τα διαφράγματα απο το καζανι τι αποτελεσμα θοριβου θα έχω???και μηπως δεν αξιζει και να βαλω αλλη εξατμηση???2)εχω την 18αρα ζαντα πισω και θελω να βαλω εκεινη την εξαστερη την 17αρα...απο τι μηχανακι ειναι αυτη για να το ψαξω???
    Παλίκαρε καλησπέρα,η πίσω ζάντα που ψάχνεις είναι απο vfr..θέλει τορνοδουλειά για να μπει στο μπροσάκι..για την εξάτμιση,γνώμη μου είναι πηγαινε για άλλο τελικό.Καλή συνέχεια στην ανακατασκευή σου...

  3. #1398
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Comet Προβολή μηνύματος
    για αυτο ναι.
    για μαμα γιατι?

  4. #1399
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2013
    Μηνύματα
    9
    Είναι official!!!!Είμαι κάτοχος Βros 650!!!Το τσίμπησα φθηνά το εργαλείο και το πρότζεκτ ξεκινάει...Μαμά???ποιος είπε μαμα???...Καλως σας βρήκα!!!

  5. #1400
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mad shark
    Εγγραφή
    04/01/2010
    Μηνύματα
    113
    βαρατε μαγγες να βλεπω τα μποσακι τουμπανο να γουσταρω και αμα εχουν και κανα τουρμπακι επανω εκι να δης χαρες
    Τελευταία τροποποίηση από mad shark; 14/11/2015 στις 18:25. Αιτία: λαθος
    mad shark
    τερμα το γκαζι

  6. #1401
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2014
    Μηνύματα
    27
    Καλησπέρα σε ολους που αγαπαμε το brosακι μας. Εγώ από ανάγκη αγόρασα το συγκεκριμένο μοντέλο αλλα νομίζω ότι εχω πάθει καψούρα. Για να μην κουράζω θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος για πιο λόγο ο ένας κύλινδρος δεν δουλεύει καποιες φορές ειδικά οταν μείνει δυο τρείς μέρες χωρίς να δουλέψει. Ο μηχανικός μου κατάληξε αφου καθαρίσαμε ρυθμισαμε καρμπυρατερ οτι φταινε οι βελόνες με τις βελονοθηκες. Τις έχουμε παραγγείλει και τις περιμενουμε να τις βάλουμε τις επόμενες μέρες. Το κόστος λίγο μεγαλο 48 ευρω εκαστη αλλά .....δεν εχω αλλη επιλογή. Οποιοδήποτε σχόλιο η παρατήρηση δεκτή.........

  7. #1402
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Καλημερα!! Εμενα που καποτε,μου εβγαινε off ο ενας κυλινδρος, (ο μπροστα ) ηταν επειδη επνιγε το μπουζι! Αλλαξα μπουζι και εδω και ενα χρονο,δεν εχει κανει τιποτα! Να εχεις το νου σου,επειδη το ενα μπουζι απο τον μπροστα κυλινδρο ειναι λιγο δυσκολο να αλλαχτει,πολλες φορες οι μαστορες το αμελουν! Ετσι κ εμενα,ειχε μεινει το ενα παλιο!Για κανε μια αλλαγη,και αν συνεχισει,προχωρας και στις υπολοιπες (πιο ακριβες) εναλλακτικες!

  8. #1403
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2014
    Μηνύματα
    27
    Καλημερα. Τα μπουζι και οι πιπες εχουν αλλαχτεί. Αλλαξαμε και τα βελονάκια αλλα παλι δεν στεγανοποιει ~κατα τα λεγομενα του μηχανικού του οποιου εχω πολυ εμπιστοσυνη~ οποτε αποφασίσαμε να αλλαξουμε και τις θηκες.

  9. #1404
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mad shark
    Εγγραφή
    04/01/2010
    Μηνύματα
    113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aslamatz Προβολή μηνύματος
    Καλημερα. Τα μπουζι και οι πιπες εχουν αλλαχτεί. Αλλαξαμε και τα βελονάκια αλλα παλι δεν στεγανοποιει ~κατα τα λεγομενα του μηχανικού του οποιου εχω πολυ εμπιστοσυνη~ οποτε αποφασίσαμε να αλλαξουμε και τις θηκες.
    κατα την ταπινη μου αποπση μαλον δεν εχει να κανει με τοις βελονες και τοις θηκες αλλα πιθανοτερο θεωρω θεμα με τα ρευματα σου τσεκαρε και τους πολαλπασιαστες σου καλου κακου
    mad shark
    τερμα το γκαζι

  10. #1405
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2014
    Μηνύματα
    27
    Καλημερα mad shark. Τα ρευματα τα εχω αναφερει στο μηχανικό πολλές φορές αλλα με διαβεβαιώνει ότι είμαστε οκ. Έτσι και αλλιώς όταν αλλάζουμε μπουζι είναι ολα οκ. Εαν μεινει πνίγεται στη βενζίνη ο πίσω κύλινδρος...

  11. #1406
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mad shark
    Εγγραφή
    04/01/2010
    Μηνύματα
    113

    ρευματα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aslamatz Προβολή μηνύματος
    Καλημερα mad shark. Τα ρευματα τα εχω αναφερει στο μηχανικό πολλές φορές αλλα με διαβεβαιώνει ότι είμαστε οκ. Έτσι και αλλιώς όταν αλλάζουμε μπουζι είναι ολα οκ. Εαν μεινει πνίγεται στη βενζίνη ο πίσω κύλινδρος...
    οταν λες αν μινει πνιγεται τη ενωις γινε πιο σαφης αν θες να πεις οτι το μοτοσακο το παρκαρις και πχ την αλλη μερα πνιγεται στο καυσημο ο πισο κυληνδρος τοτε το θεμα σου ειναι και με τη βελονα αλλα και με το φλοτερ/πλοτηρα του καρμπ σου ενδεχομενος και με το βαλβιδακι υποπιεσης στο τεποζητο και γιαυτο σου κανει και τα κουλα στη φαση της λειτουργιας του ασχετο αλλα πιθανον χρισημο αν χριαστης μεμβρανες υποπιεσης για τα καρμπ τεργιαζουν γαντι απο vtz400 honta απλος μεγαλονης τοις τριπες στην πλαστικη ροδελα τους οσο της δικιασου μαμα bross και ετιμος ελπιζω ωα βοηθησα φιλε
    mad shark
    τερμα το γκαζι

  12. #1407
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2014
    Μηνύματα
    27
    Καλημέρα. Τελικά βάλαμε τις βελόνες και τις βελονοθηκες και απο οτι φαίνεται δουλεύει μια χαρά. Βέβαια είναι νωρίς ακόμη για να πω με σιγουριά οτι όλα ειναι καλά...ο καιρός θα δείξει. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.Τώρα ψάχνω για κοντέρ. Εαν κάποιος έχει μπορουμε να το συζητήσουμε σε οποια κατάσταση και εαν ειναι. Εχω για όποιον ενδιαφέρεται στροφομετρο σε πολύ καλη κατάσταση..

  13. #1408
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2014
    Μηνύματα
    27
    Σορρυ δεν σου απαντησα mad shark. Όντως έτσι γινότανε μόλις έμενε λίγο καιρό αχρησιμοποίητο - τωρα τελευταία και για μια μερα ισως- γέμιζε ο πισω κύλινδρος βενζίνη και μετα βραχυκύκλωνε το μπουζι. Νομίζω οτι ο διακόπτης στο ρεζερβουάρ δεν είναι υποπιεσης οποτε δεν τιθεται θέμα εκεί. Στο φλοτερ ειχε κατεβει η σταθμη αλλα δεν δουλεύαν τα προζιγκελ με αποτελεσμα χαμηλα να μην τροφοδοτείται σωστά.

  14. #1409
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mad shark
    Εγγραφή
    04/01/2010
    Μηνύματα
    113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aslamatz Προβολή μηνύματος
    Σορρυ δεν σου απαντησα mad shark. Όντως έτσι γινότανε μόλις έμενε λίγο καιρό αχρησιμοποίητο - τωρα τελευταία και για μια μερα ισως- γέμιζε ο πισω κύλινδρος βενζίνη και μετα βραχυκύκλωνε το μπουζι. Νομίζω οτι ο διακόπτης στο ρεζερβουάρ δεν είναι υποπιεσης οποτε δεν τιθεται θέμα εκεί. Στο φλοτερ ειχε κατεβει η σταθμη αλλα δεν δουλεύαν τα προζιγκελ με αποτελεσμα χαμηλα να μην τροφοδοτείται σωστά.
    κανενα προβλημα φιλε μη σκας το θεμα ειναι να λησης το προβλημα σου κοντερ που χριαζεσε δεν εχω αλλα αν θες να αναβαθμησης το μπροστηνο σου σηστημα εχω μπροστηνο upsidedown απο gsxr400 με τροχο κομπλε δαγκανες τρομπα φρενου αλλα χορις δισκους ηταν στραβοι και τους πεταξα επισης 1 ολοκληρο bross 400 pgm 2 με πισο υποπλεσιο καβουκι και μονοσελα απο gsxr 400 94 και μποστηνα απο zxr400 κομπε τα το μοτοσακο δουλεβει κανονικα αλλα ειναι χορις χαρτια το εκανα μονιμη διαγραφη γιατι ειχα 3 ιδια το μπροστηνο και το μοτοσακο τα δινω με πολι μικρι τιμη γιατι πλεων εδω και 3 χρονια ειμαι μονιμα γερμανια και δεν μπωρω να ασχοληθω αλλο εχω και 1 με μοτερ xrv afrika twin 750 turbo αλλα αυτο δεν πωλειται
    mad shark
    τερμα το γκαζι

  15. #1410
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2014
    Μηνύματα
    27
    Ευχαριστώ πολύ να 'σαι καλά. Την μηχανή την εχω για επαγγελματική χρήση αν και την γουσταρω πολύ αλλα γενικώς είμαι τού "μαμά" κατάσταση. Τωρα πάντως δουλεύει πολύ ομαλότερα και νομίζω ότι ειμαι οκ. Τα ξαναλέμε καλα να περνάς και καλές βόλτες....

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Bros 400 ???
    από Anritsu στο forum Honda
    Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2011, 12:15
  2. Honda Bros
    από plutonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 21:15
  3. Honda Bros
    από empemp στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 10:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF