Σελίδα 8 από 59 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 876

Θέμα: Bmw R51/3 ταξιδι στο χρονο

  1. #106
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SpyrosAfricaner
    Σπυρακο χτυπησες φλεβα...η αδυναμια μου και το ξερεις..και bmw και ασπρη...εφ οσον δεν εχεις πιεση χρονου και αερα στο budget κοιτα εξαντλησε ολα τα περιθωρια ωστε η κυρια να γινει μια κουκλα οπως της αξιζει αλλωστε..!!! Αν ειχα στην κατοχη μου τετοιο εργαλειο και restored κιολας,θα το χα να παιρνει ποζες στο σαλονι μου.....keep walking.!!! Σου χω εμπιστοσυνη
    περνα την κυριακη για καφε να την δεις απο κοντα...

  2. #107
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    ακριβως οπωσ τα λες ειναι.ο ιδιοκτητης μου εχει δωσει σχεδον απεριοριστο budjet.αλλα οπως ειπες και εσυ δεν τον πειραζει καποια κοματια να ειναι δανεισμενα απο αδελφα μοντελα,οσο αυτο δεν επηρεαζει το αισθητικο αποτελεσμα.και αυτο εχει εξηγηση.την ανακατασκευη την ειχε κανει ο πατερας του,και θελει να την αναστησει ακριβως ετσι σαν παρακαταθηκη...συνεχιστε να με παρατηρειτε για να μαθαινουμε...
    Ωραία λοιπόν.
    Τα στεφάνια και τα φρένα που εχει τώρα ειναι καλύτερα απο τα παλιότερα και δεν ενοχλούν οπότε τα αφήνεις. Ασε που αυτά τα αλουμινένια στεφάνια είναι πραγματικά αθάνατα.
    Τον αυτόματο εφ΄όσον βάλεις μονόσελλα μπορείς να τον μετακομίσεις κάτω απο το εμπρός, δεν θα φαίνεται και θα είναι μαι χαρά.
    Δεν είναι original αλλά εφ όσον δουλεύει μην τον πειράξεις καθόλου, είναι τρομερά ευαίσθητοι στις ρυθμίσεις.
    Εγω τον εχω βάλει ακριβώς εκει που σου λέω στο R26.

    H σέλλα που έχει δεν είναι μαιμού, είναι κανονική σέλλα BMW και τις έβαζαν όλοι τότε γιατί ηταν πολύ καλυτερες δικάβαλλο. Με τα δύο μονόσελλα και αναβάτες διαφορετικού βάρους στις λακούβες πήγαινε βαρκα γυαλό αφού ο καθένας ειχε αλλη συχνότητα ταλάντωσης.
    Ειναι και ακριβή, μην την πετάξετε!

    Ο διακόπτης ειναι PAL αλλά δουλευει καλά, αστον και εν ανάγξη αν κανει διακοπές στις ψηλές στροφές η σε λακούβες σφίξε τα μπρούτζινα ελάσματα.

    Μην κάνεις χρώμια και νίκελ στο μοτέρ, θα ειναι χάλια. Επίσης τα προστατευτικα εμπρόςο πίσω το χαλάνε για μένα και θα άφηνα μόνο τα εμπρός το πολύ.

    Το χρώμα είναι βασικό, αν θέλει άσπρο καντε το αλλά δεν εβγαινε άσπρο. Τα μεταγενεστερα R50 έβγαιναν κρέμ. Κλειδί είναι τα διπλά φιλέτα που γίνονται στο χέρι!

    Αν πραγματικά θέλει να βρεί ποιά μέρα ακριβώς βγήκε απο το εργοστάσιο υπάρχει υπηρεσία που πληρώνεται και σου βγάζει και πιστοποιητικό, αλλιώς στείλε ενα email στο Andreas.Harz@partner.bmw.de και θα σου το βρεί.
    Απ οτι λέει ο duane ειναι καλός άνθρωπος, αν το ζητήσει ευγενικά θα σου απαντήσει.
    To site του duane ειναι χύμα αλλά έχει πολλές πληροφορίες.
    http://w6rec.com/duane/bmw/index.htm

    Εδω μπορείς να βρείς εύκολα όλα τα ανταλλακτικά με σχέδια
    http://www.realoem.com/bmw/select.do...R51%2F3&arch=1


    Αυτα για τώρα, και αν θες κατι πεστο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #108
    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε ζηλεύω...το όνειρο μου είναι να είχα κι εγώ ένα γκαράζ δικό μου και να έχω μέσα διάφορα τέτοια κοσμήματα να παίζω...!!

    Καλή επιτυχία στο project σου..

  4. #109
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ωραία λοιπόν.
    Τα στεφάνια και τα φρένα που εχει τώρα ειναι καλύτερα απο τα παλιότερα και δεν ενοχλούν οπότε τα αφήνεις. Ασε που αυτά τα αλουμινένια στεφάνια είναι πραγματικά αθάνατα.
    Τον αυτόματο εφ΄όσον βάλεις μονόσελλα μπορείς να τον μετακομίσεις κάτω απο το εμπρός, δεν θα φαίνεται και θα είναι μαι χαρά.
    Δεν είναι original αλλά εφ όσον δουλεύει μην τον πειράξεις καθόλου, είναι τρομερά ευαίσθητοι στις ρυθμίσεις.
    Εγω τον εχω βάλει ακριβώς εκει που σου λέω στο R26.

    H σέλλα που έχει δεν είναι μαιμού, είναι κανονική σέλλα BMW και τις έβαζαν όλοι τότε γιατί ηταν πολύ καλυτερες δικάβαλλο. Με τα δύο μονόσελλα και αναβάτες διαφορετικού βάρους στις λακούβες πήγαινε βαρκα γυαλό αφού ο καθένας ειχε αλλη συχνότητα ταλάντωσης.
    Ειναι και ακριβή, μην την πετάξετε!

    Ο διακόπτης ειναι PAL αλλά δουλευει καλά, αστον και εν ανάγξη αν κανει διακοπές στις ψηλές στροφές η σε λακούβες σφίξε τα μπρούτζινα ελάσματα.

    Μην κάνεις χρώμια και νίκελ στο μοτέρ, θα ειναι χάλια. Επίσης τα προστατευτικα εμπρόςο πίσω το χαλάνε για μένα και θα άφηνα μόνο τα εμπρός το πολύ.

    Το χρώμα είναι βασικό, αν θέλει άσπρο καντε το αλλά δεν εβγαινε άσπρο. Τα μεταγενεστερα R50 έβγαιναν κρέμ. Κλειδί είναι τα διπλά φιλέτα που γίνονται στο χέρι!

    Αν πραγματικά θέλει να βρεί ποιά μέρα ακριβώς βγήκε απο το εργοστάσιο υπάρχει υπηρεσία που πληρώνεται και σου βγάζει και πιστοποιητικό, αλλιώς στείλε ενα email στο Andreas.Harz@partner.bmw.de και θα σου το βρεί.
    Απ οτι λέει ο duane ειναι καλός άνθρωπος, αν το ζητήσει ευγενικά θα σου απαντήσει.
    To site του duane ειναι χύμα αλλά έχει πολλές πληροφορίες.
    http://w6rec.com/duane/bmw/index.htm

    Εδω μπορείς να βρείς εύκολα όλα τα ανταλλακτικά με σχέδια
    http://www.realoem.com/bmw/select.do...R51%2F3&arch=1


    Αυτα για τώρα, και αν θες κατι πεστο.
    υποχρεως....keep watching...

  5. #110
    Η χαρά της ανάγνωσης και του οφθαλμόλουτρου.
    Συνέχισε ακάθεκτος.

  6. #111
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    χθες το απογευμα που εβρεχε μονοτονα(ελαααα).τελος παντων ειχαμε συνεχεις διακοπες ρευματος και αφου δεν μπορουσα να δουλεψω στο υπογειο εψαξα τη βιβλιογραφια μου.και τι βρηκα?
    τευχος μοτο 277 φεβρουαριος 2002 αρθρο για R51/3 με τιτλο ιζολδη...συνοπτικα...
    1950 βγαινει η R51/2 η οποια ειχε δυο εκκεντροφορους που επερναν κινηση απο το στροφαλο με καδενα.επειδη ομως το συστημα εκανε θορυβο και ηταν φασαριοζικο στην αντικατασταση του....
    1951 βγαινει η R51/3 με μονο εκκεντροφορο που επερνε απευθειας κινηση με γραναζι απο το στροφαλο.το ρεζερβουαρ μεγαλωνει απο τα 14lt στα 17lt.νεο φαρδυτερο ταμπουρο με δυο εκκεντρα.
    1953 η R51/3 αποκταει αλουμινενιες ζαντες...(μαλλον αυτες που φοραει το δικο μου)
    1955 βγαινει η R50 και αντικαθιστα το τηλεσκοπικο πηρουνι με ενα τυπου EARLES(μαλλον σαν και αυτο που φοραει το δικο μου)

  7. #112
    Το τυπου earles ειναι το σπαστο πιρουνι τυπου δελτα που λεμε
    http://www.dropbears.com/b/bmw/images/r69forks.gif
    Eσενα εχει κανονικα μπουκαλες (χωρις φυσουνες)
    http://jeff.dean.home.att.net/r51.jpg

    http://nephrorad.files.wordpress.com...3-01-04_09.jpg

  8. #113
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Σπύρο το 55 άλλαξαν το μπροστινό κι έγινε με βραχίονες, σπαστό.

  9. #114
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fidel_98_99
    Το τυπου earles ειναι το σπαστο πιρουνι τυπου δελτα που λεμε
    http://www.dropbears.com/b/bmw/images/r69forks.gif
    Eσενα εχει κανονικα μπουκαλες (χωρις φυσουνες)
    http://jeff.dean.home.att.net/r51.jpg

    http://nephrorad.files.wordpress.com...3-01-04_09.jpg
    δικιο εχεις αλλα γιαυτο εγραψα τη μαγικη λεξη ΜΑΛΛΟΝ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros

    1950 βγαινει η R51/2 η οποια ειχε δυο εκκεντροφορους που επερναν κινηση απο το στροφαλο με καδενα.επειδη ομως το συστημα εκανε θορυβο και ηταν φασαριοζικο στην αντικατασταση του....
    η οποια ηταν και η μονη δικυλινδρη με δυναμο(bosch) και οχι μανιατο,οπως ολες οι υπολοιπες...φιλτρο αερα"χελωνα"...και βρωμογκαζο...150 τα ειχε...

    επισης ειναι η πλεον μου αγαπημενη bmw με μικρη διαφορα απο την r/12...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bmw_1950_r51-2_494cc.jpg 
Προβολές:	1710 
Μέγεθος:	71,0 KB 
ID:	188553
    frankly my dear, i dont give a damn...

  11. #116
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    πρωι πρωι του σαββατου και κατεβαινω στην υπογα με συμμαχους ενα γερο καφε και αυτο...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	1543 
Μέγεθος:	53,4 KB 
ID:	188759

  12. #117
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    βγαζω λοιπον τη beba εξω και τρωει φαρμακο και πλυσιμο,απο την καλη...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9.jpg 
Προβολές:	1538 
Μέγεθος:	86,2 KB 
ID:	188760

  13. #118
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    και απο την αναποδη...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6.jpg 
Προβολές:	1546 
Μέγεθος:	85,7 KB 
ID:	188761

  14. #119
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    καθαρη πλεον η γερμανιδουλα μας,επιστρεφει στη ραμπα και ξεκιναω να βγαζω ολα τα υγρα της(το πιασατε το υπονοουμενο).
    πρωτα τα λαδακια απο το καρτερ που μας εβγαλε και μια φαγωμενη ταπα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5.jpg 
Προβολές:	1540 
Μέγεθος:	40,8 KB 
ID:	188762

  15. #120
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    στη συνεχεια το λαδι απο το κιβωτιο ταχυτητων που ειναι ιδιο με αυτο στη μηχανη.ο κατασκευαστης λεει 20αρι το χειμωνα και 40ρι το καλοκαιρι.ο πατερας του ιδιοκτητη ειχε παρει το μεσο ορο και εβαζε 30αρι...διακρινοντε η ταπα πληρωσης και αποστραγγισης...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15.jpg 
Προβολές:	1525 
Μέγεθος:	77,2 KB 
ID:	188766

Σελίδα 8 από 59 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ
    από V-PLAYER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2006, 03:24
  2. Ταξιδι στο Ισραηλ.
    από stamktm στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2006, 23:40
  3. Ταξίδι στο Εξωτερικό - Πινακίδα
    από Pavlos01 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2006, 11:26
  4. Φτηνό Ταξίδι στο Βερολίνο
    από byron στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2005, 12:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF