Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: διακοπές μηχανής σε beverly 250i

  1. #1

    διακοπές μηχανής σε beverly 250i

    πρόσφατα αγόρασα ένα beverly 250i S μεταχειρισμένο του 2008. μου παρουσίασε ένα πρόβλημα μια φορά, έκανε κάποιες διακοπές στην απόδοση του κινητήρα, σαν να κοβόταν η ροπή σαν λόξυγγας και μόλις σταμάταγα σε κάποιο φανάρι έσβηνε. στην αντιπροσωπεία μου κοίταξαν το injection και το καθάρισαν και έκτοτε δεν μου παρουσίασε πρόβλημα. ξαφνικά εχτές έκανε πάλι τα ίδια, και ως δια μαγείας την επόμενη μέρα έφτιαξε, σαν να μην παρουσιάστηκε ποτέ αυτό το πρόβλημα. θα εκτιμούσα πολύ να μου πείτε αν σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ή αν έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να είναι.
    Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Προφανώς κάτι "ενόχλησε" τον ψεκασμό (σκουπίδι ή ακατάλληλο καύσιμο) αλλά αυτός το "ξεπέρασε" ...

    Αν αρχίσει και στο παρουσιάζει συχνά, ρίξε μια ματιά στα φίλτρα (βενζίνης & αέρα) - με δεδομένο ότι το κύκλωμα του ψεκασμού είναι καθαρό ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Προφανώς κάτι "ενόχλησε" τον ψεκασμό (σκουπίδι ή ακατάλληλο καύσιμο) αλλά αυτός το "ξεπέρασε" ...

    Αν αρχίσει και στο παρουσιάζει συχνά, ρίξε μια ματιά στα φίλτρα (βενζίνης & αέρα) - με δεδομένο ότι το κύκλωμα του ψεκασμού είναι καθαρό ...

    σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Δεδομένου ότι το σύστημα ψεκασμου το ήλεγξε την πρώτη φορά το συνεργείο και η βενζίνη ήταν ίδια (μια φορά το γέμισα και το παρουσίασε στην ίδια βενζίνη) δεν ξέρω αν θα το παρουσιάσει ξανά. πρέπει να κάνω κάτι για να καθαρίσει το κύκλωμα τροφοδοσίας για τα σκουπίδια? φιλτρο βενζίνης, αέρα καινούργια. μπορεί να έχει σχέση με ηλεκτρικά? μπαταρία, κακή επαφή μπαταρίας?

  4. #4
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arisgiako
    μπορεί να έχει σχέση με ηλεκτρικά? μπαταρία, κακή επαφή μπαταρίας?
    Οι (πολύ) παλιοί μάστορες έλεγαν το εξής:
    " Όταν είσαι σίγουρος ότι φταίει το καρμπυρατέρ, ρίξε μια ματιά στις πλατίνες "
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Οι (πολύ) παλιοί μάστορες έλεγαν το εξής:
    " Όταν είσαι σίγουρος ότι φταίει το καρμπυρατέρ, ρίξε μια ματιά στις πλατίνες "

    το κατάλαβα το υποννούμενο, μάλλον θα πρέπει να κοιτάξω και τα ηλεκτρικά εφόσον την τροφοδοσία την κοίταξα. προς το παρών πάντως δεν έχει πρόβλημα, τι να πω θα δείξει. πάντως ποιά είναι η χειρότερη εκδοχή που μπορεί να μου παρουσιαστεί, εκτός από ηλεκτρικά.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Προφανώς κάτι "ενόχλησε" τον ψεκασμό (σκουπίδι ή ακατάλληλο καύσιμο) αλλά αυτός το "ξεπέρασε" ...
    Eνδιαφέρουσα άποψη....

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  7. #7
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Eνδιαφέρουσα άποψη....
    Τι θες τώρα ρε μάστορα ..???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #8
    συνεχίζω τη σύντομη κουβέντα με νέα δεδομένα. εχθές έκανε πάλι διακοπές (ο λεγόμενος λόξυγγας) εν κινήση και έσβησε κανα δυο φορές στο φανάρι. αυτό που θέλω να προσθέσω είναι αν φταίει το ντεπόζιτο της βενζίνης, να έχει υπολοίματα δηλάδή και μπλοκάρει τη τροφοδοσία γιατί και τις 2 φορές που το παρουσίασε το ντεπόζιτο ήταν σχεδόν άδειο. ακούω καμμιά ιδέα...
    ηλεκτρικά τσεκαρισμένα.

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arisgiako
    συνεχίζω τη σύντομη κουβέντα με νέα δεδομένα. εχθές έκανε πάλι διακοπές (ο λεγόμενος λόξυγγας) εν κινήση και έσβησε κανα δυο φορές στο φανάρι. αυτό που θέλω να προσθέσω είναι αν φταίει το ντεπόζιτο της βενζίνης, να έχει υπολοίματα δηλάδή και μπλοκάρει τη τροφοδοσία γιατί και τις 2 φορές που το παρουσίασε το ντεπόζιτο ήταν σχεδόν άδειο. ακούω καμμιά ιδέα...
    ηλεκτρικά τσεκαρισμένα.

    Αντλία καυσίμου ;

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    Αντλία καυσίμου ;

    δεν έχω κοιτάξει ακόμα....πάντως μετά το γέμισμα που έκανα σταμάτησε ως δια μαγείας. θα περιμένω να δω αν το κάνει και με γεμάτο ντεπόζιτο. πάντως σε περίπτωση που είναι αντλία βενζίνης δε θα πρέπει να το κάνει και σε γεμάτο ντεπόζιτο?

  11. #11
    Τρέχω και δεν φτάνω... Το avatar του/της Nefos
    Εγγραφή
    26/06/2007
    Μηνύματα
    152
    Τσέκαρε το μπουζί και την πίπα μήπως δεν κάνει καλή επαφή..εμένα στο scooter μου είχε κοπεί η πίπα και είχαμε ταλαιπωρηθεί μέχρι να το πάρουμε χαμπάρι.
    Επίσης κοίτα αν φοράς το κατάλληλο μπουζί για το συγκεκριμένο μηχανάκι.
    Μη μου δείχνετε τα προβλήματα
    Δείξτε μου τις λύσεις

  12. #12
    θα τα τσεκάρω όλα αυτά, χρήσιμα είναι απλά μου έχει κάνει εντύπωση ότι και τις 2 φορές που έχει παρουσιαστεί το ντεπόζιτο είναι σχεδόν άδειο, μου έχει μπει η ιδέα ότι είναι από υπολλείματα καυσίμου...απλά αυτό το ενδεχόμενο παίζει?

  13. #13
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arisgiako
    μου έχει κάνει εντύπωση ότι και τις 2 φορές που έχει παρουσιαστεί το ντεπόζιτο είναι σχεδόν άδειο, μου έχει μπει η ιδέα ότι είναι από υπολλείματα καυσίμου...απλά αυτό το ενδεχόμενο παίζει?
    Αν το "υπολλείματα" το αντικαταστήσεις με "ελλείματα", ίσως βγάλεις άκρη ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2012
    Μηνύματα
    2
    exo to idio problima telika ti ekanes?

  15. #15
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Μήπως δεν ''πατάει'' καλά ο πολλαπλασιαστής ;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προστασία μηχανής σε γκαράζ
    από Wizard13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2020, 10:52
  2. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2009, 13:14
  3. φορτωτικη μηχανης σε τρενο
    από planetsolega στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2009, 08:00
  4. Δέσιμο μηχανης σε φερρυ
    από dragonteo στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2008, 13:01
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2007, 14:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF