PDA

View Full Version : Βεβαιωση παραβασης μη καταβολης διοδιων



Σελίδες : [1] 2

sterba2
29/03/2010, 10:45
Οπως λεει και ο τιτλος μου ηρθε το παραπανω ραβασακιι συστημενο σημερα απο την ΤΕΟ (ανωνυμη εταιρεια εκμεταλλευσης και διαχειρισης ελληνικων αυτοκινητοδρομων).
Η παραβαση εγινε 8 μηνες πριν.
Αναφερει ημερομηνια,ωρα και κατευθυνση και τον αριθμο πινακιδας μου.
Το προστιμο ειναι το 20πλασιο της τιμης των διοδιων και αν δε πληρωθει εντος 15 ημερων γινεται 50πλασιο.

Αν δε το πληρωσω μπορει η εταιρεια να το μεταβιβασει στην εφορια?
Ποσο ''σωστο'' ειναι να εχει οποιαδηποτε ανωνυμη εταιρεια προσβαση σε προσωπικα μας δεδομενα?
Εχει παρει καποιος τετοιο χαρτακι??

Gandalf dr685sm
29/03/2010, 11:15
www.pesoxi.gr

Εκεί θα βρείς αρκετές πληροφορίες επί του θέματος... καλά ξεμπερδέματα.

Gandalf

africanos31
29/03/2010, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sterba2
Οπως λεει και ο τιτλος μου ηρθε το παραπανω ραβασακιι συστημενο σημερα απο την ΤΕΟ (ανωνυμη εταιρεια εκμεταλλευσης και διαχειρισης ελληνικων αυτοκινητοδρομων).
Η παραβαση εγινε 8 μηνες πριν.
Αναφερει ημερομηνια,ωρα και κατευθυνση και τον αριθμο πινακιδας μου.
Το προστιμο ειναι το 20πλασιο της τιμης των διοδιων και αν δε πληρωθει εντος 15 ημερων γινεται 50πλασιο.

Αν δε το πληρωσω μπορει η εταιρεια να το μεταβιβασει στην εφορια?
Ποσο ''σωστο'' ειναι να εχει οποιαδηποτε ανωνυμη εταιρεια προσβαση σε προσωπικα μας δεδομενα?
Εχει παρει καποιος τετοιο χαρτακι??

Στην εφορια δεν μπορι να παει..........ειναι ιδιωτικη εταιρεια

VANDA
29/03/2010, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sterba2
Οπως λεει και ο τιτλος μου ηρθε το παραπανω ραβασακιι συστημενο σημερα απο την ΤΕΟ (ανωνυμη εταιρεια εκμεταλλευσης και διαχειρισης ελληνικων αυτοκινητοδρομων)...



Στο site της ΤΕΟ (http://www.teo.org.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=2&lang=en), βλέπω:

Η ΤΕΟ Α.Ε. είναι δημόσια επιχείρηση, μονομετοχική με κύριο μέτοχο το Ελληνικό Δημόσιο το οποίο εκπροσωπείται από το Υπουργείο Οικονομικών.

Την εποπτεία της ΤΕΟ Α.Ε. ασκεί το ΥΠΕΧΩΔΕ.

africanos31
29/03/2010, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Στο site της ΤΕΟ (http://www.teo.org.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=2&lang=en), βλέπω:

Η ΤΕΟ Α.Ε. είναι δημόσια επιχείρηση, μονομετοχική με κύριο μέτοχο το Ελληνικό Δημόσιο το οποίο εκπροσωπείται από το Υπουργείο Οικονομικών.

Την εποπτεία της ΤΕΟ Α.Ε. ασκεί το ΥΠΕΧΩΔΕ.

Einai Α.Ε.........δεν μπορει να εισπραξει απο εφορια

koulis19
29/03/2010, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Einai Α.Ε.........δεν μπορει να εισπραξει απο εφορια Ολα γινονται εδω περα.:beer:

Albatros
29/03/2010, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Einai Α.Ε.........δεν μπορει να εισπραξει απο εφορια
Οργανισμός Λιμένος Ηρακλείου(ΟΛΗ) Α.Ε. μιά χαρά μου έστειλε τη ρετσεβούτα μέσω Εφορίας...
:mad:

blackbusa
29/03/2010, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Στο site της ΤΕΟ (http://www.teo.org.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=2&lang=en), βλέπω:

Η ΤΕΟ Α.Ε. είναι δημόσια επιχείρηση, μονομετοχική με κύριο μέτοχο το Ελληνικό Δημόσιο το οποίο εκπροσωπείται από το Υπουργείο Οικονομικών.

Την εποπτεία της ΤΕΟ Α.Ε. ασκεί το ΥΠΕΧΩΔΕ.

εχμμμμ...ποσο αξιοπιστο ειναι ενα site Που εχει να κανει update εδω και εναν χρονο???:look:

sergiosm
29/03/2010, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Einai Α.Ε.........δεν μπορει να εισπραξει απο εφορια


Το ότι είναι ΑΕ ΔΕΝ σημαίνει απαραίτητα ότι είναι ιδιώτης

:wave2:

megatim
29/03/2010, 16:08
Φίλε μου σε ποιά διόδια δεν πλήρωσες; Για να ξέρουμε τί μας περιμένει και εμάς ... :beer:

africanos31
29/03/2010, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Albatros
Οργανισμός Λιμένος Ηρακλείου(ΟΛΗ) Α.Ε. μιά χαρά μου έστειλε τη ρετσεβούτα μέσω Εφορίας...
:mad:

Εσενα σιγουρα ηταν κληση του Λιμενικου..........απλα τα χρηματα δεν πανε στο λιμενικο υπαληλοι γιναν και αυτοι των εταιρειων.......

ASTRAKITCAR
29/03/2010, 16:45
πως ξερου οτι περασες απο εκει?

υπεγραψες καποιο εγγραφο?

αν οχι και πηραν την πινακιδα σου απο καμερα,ειναι παρανομο..λογω προσωπικων δεδομενων δεν μπορουν μεσω καμερας να το κανουν αυτο..ΔΕΝ ειναι τροχαια-δημοσια αρχη δηλ.ειναι ιδιωτικη εταιρεια και δεν μπορουν να το στειλουν εφορια...επιπλεον μπορεις να κανεις αγωγη για παραβιαση προσωπικων δεδομενων..

αυτα ξερω,,ωστοσο ρωτα αν εχει αλλαξει κατι τελευταια..

Cpt. Haddock
29/03/2010, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
πως ξερου οτι περασες απο εκει?

υπεγραψες καποιο εγγραφο?

αν οχι και πηραν την πινακιδα σου απο καμερα,ειναι παρανομο..λογω προσωπικων δεδομενων δεν μπορουν μεσω καμερας να το κανουν αυτο..ΔΕΝ ειναι τροχαια-δημοσια αρχη δηλ.ειναι ιδιωτικη εταιρεια και δεν μπορουν να το στειλουν εφορια...επιπλεον μπορεις να κανεις αγωγη για παραβιαση προσωπικων δεδομενων..

αυτα ξερω,,ωστοσο ρωτα αν εχει αλλαξει κατι τελευταια..

Όταν πας να περάσεις και δε θες να πλΕρώσεις, πριν ανοιξουν τη μπάρα κοιτάνε την πινακίδα σου.

Το ΤΕΟ δεν ειναι ιδιωτική εταιρία :wave2:

africanos31
29/03/2010, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Όταν πας να περάσεις και δε θες να πλΕρώσεις, πριν ανοιξουν τη μπάρα κοιτάνε την πινακίδα σου.

Το ΤΕΟ δεν ειναι ιδιωτική εταιρία :wave2:

Βαζε αυτοκολητο οπως εγω οταν πας ταξιδια εθνικες..............και μολις φθανεις σε πολη το ξεκολας.........

Cpt. Haddock
29/03/2010, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Βαζε αυτοκολητο οπως εγω οταν πας ταξιδια εθνικες..............και μολις φθανεις σε πολη το ξεκολας.........

Αρθρο 90


4. Αυτός που θέτει σε κυκλοφορία αυτοκίνητο όχημα, το οποίο δεν έχει
τοποθετημένες και τις δύο πινακίδες αριθμού κυκλοφορίας, οι οποίες έχουν
νόμιμα χορηγηθεί, καθώς και εκείνος, ο οποίος κυκλοφορεί άλλης κατηγορίας
όχημα, που δεν είναι εφοδιασμένο με κανονικές πινακίδες αριθμού κυκλοφο-
ρίας, τιμωρείται με διοικητικό πρόστιμο τριακοσίων (300,00) ευρώ. Με διοι-
κητικό πρόστιμο τριακοσίων (300,00) ευρώ τιμωρείται και αυτός που οδηγεί
οδικό όχημα του οποίου οι πινακίδες δεν είναι, για οποιοδήποτε λόγο, ευκρινώς
ορατές ή αναγνωρίσιμες από τεχνικά μέσα βεβαίωσης παραβάσεων ή τοποθε-
τεί επ’ αυτών μη αντανακλαστικό υλικό. Για τη σχετική παράβαση που αφορά
φορτηγά οχήματα έχουν εφαρμογή οι ειδικές διατάξεις του ν. 3446/2006.

:wave2:

africanos31
29/03/2010, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αρθρο 90



:wave2:

Εχεις δει μπλοκο σε εθνικη με διοδια???? που ολοι πανε πανω απο 120.........θα σκοτωθει και ο οδηγος αν πεταχτει κανεις μεσα και οι αστυνομικοι....Χρονια ειναι αυτο το κολπο.Για δες καθε Σαβ/κο προς επιδαυρο ποσες εκατονταδες μοτο ειναι χωρις πινακιδες...........
Μολις μπεις σε αστικη περιοχη το ξεκολας..........

africanos31
29/03/2010, 17:13
στα διοδια τα τελευταια στο ρευμα προς αθηνα (απο χαλκιδα) εχει καμερες μετα τα διοδια και εχει οριο ταχυτητας 60 ή 80 !!!!! Ποιος παει ταξιδια μεχρι 120?? Γι αυτο βαζουν καμερες γιατι δεν μπορουν να κανουν μπλοκα στους καινουργιους μεγαλους δρομους..(και για περισσοτερο χρημα-κλησεις)

Cpt. Haddock
29/03/2010, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Εχεις δει μπλοκο σε εθνικη με διοδια???? που ολοι πανε πανω απο 120.........θα σκοτωθει και ο οδηγος αν πεταχτει κανεις μεσα και οι αστυνομικοι....Χρονια ειναι αυτο το κολπο.Για δες καθε Σαβ/κο προς επιδαυρο ποσες εκατονταδες μοτο ειναι χωρις πινακιδες...........
Μολις μπεις σε αστικη περιοχη το ξεκολας..........

Δε διαφωνώ, αλλα απο τη στιγμή που προτείνεις κατι στον άλλον που ειναι καλώς ή κακώς παράνομο, καλό είναι να γνωρίζει και τις πιθανές συνέπειες.

Τα 300 ευρώ δεν ειναι λίγα :winka:



Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Εχεις δει μπλοκο σε εθνικη με διοδια????

Πολλές φορές (χθες ειδα δύο...)

africanos31
29/03/2010, 17:27
ε τοτε θα πανε τα διοδια σε λιγα χρονια 5 ευρω για τις μοτο.........Εγω οπου εχω παει δεν εχω πληρωσει ποτε(μονο στη γεφυρα Ριου αντιριου πληρωνω.και με περιπολικα παραδιπλα και τους το λεω κι ολας οτι αυτοι οι δρομοι εχουν χιλιοπληρωθει απο τον λαο και δεν πληρωνω.....και τους λεω να κανουν το ιδιο

Cpt. Haddock
29/03/2010, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
ε τοτε θα πανε τα διοδια σε λιγα χρονια 5 ευρω για τις μοτο.........Εγω οπου εχω παει δεν εχω πληρωσει ποτε(μονο στη γεφυρα Ριου αντιριου πληρωνω.και με περιπολικα παραδιπλα και τους το λεω κι ολας οτι αυτοι οι δρομοι εχουν χιλιοπληρωθει απο τον λαο και δεν πληρωνω.....και τους λεω να κανουν το ιδιο

ναι, οκ

τα ίδια και τα ίδια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Εχω βαρεθει να τα λέω και να τα γράφω.... :rolleyes:

Nik0s
29/03/2010, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
ε τοτε θα πανε τα διοδια σε λιγα χρονια 5 ευρω για τις μοτο.........Εγω οπου εχω παει δεν εχω πληρωσει ποτε(μονο στη γεφυρα Ριου αντιριου πληρωνω.και με περιπολικα παραδιπλα και τους το λεω κι ολας οτι αυτοι οι δρομοι εχουν χιλιοπληρωθει απο τον λαο και δεν πληρωνω.....και τους λεω να κανουν το ιδιο

Άμα σου 'ρθει κανα μπουγιουρντί όμως από καμιά ΑΕ, δε θα κλαίγεσαι, ΟΚ ?

Έλεος πια με τις δικαιολογίες στις δικές μας παρανομίες - μαλακίες.

Χτες κατι βλαμμένα είχαν κάνει κατάληψη στα διόδια της Αττικής Οδού και άφηναν όλο τον κόσμο να περνάει τσάμπα. Εκτός από το οτι πήγα να τους πατήσω με το τερατώδες αντι-οικολογικό SUV μου, έφαγαν κι ένα :a06:

sterba2
29/03/2010, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Φίλε μου σε ποιά διόδια δεν πλήρωσες; Για να ξέρουμε τί μας περιμένει και εμάς ... :beer:

Στα Μαλγαρα με κατευθυνση προς Θεσσαλονικη

sterba2
29/03/2010, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
πως ξερου οτι περασες απο εκει?

υπεγραψες καποιο εγγραφο?

αν οχι και πηραν την πινακιδα σου απο καμερα,ειναι παρανομο..λογω προσωπικων δεδομενων δεν μπορουν μεσω καμερας να το κανουν αυτο..ΔΕΝ ειναι τροχαια-δημοσια αρχη δηλ.ειναι ιδιωτικη εταιρεια και δεν μπορουν να το στειλουν εφορια...επιπλεον μπορεις να κανεις αγωγη για παραβιαση προσωπικων δεδομενων..

αυτα ξερω,,ωστοσο ρωτα αν εχει αλλαξει κατι τελευταια..

Εννοειτε οτι δεν εδωσα κανενα στοιχειο μου,απλως η κοπελα στο ταμειο ειδε τη πινακιδα μου (αναφερεται το ονομα της και εχει υπογραψει) στο χαρτι της παραβασης.
Στο φακελο που παρελαβα περαν της κλησης δεν υπαρχει καποιο αποδεικτικο στοιχειο (φωτογραφια).
Η παραβαση εγινε Ιουλιο 2009 και μετα απο 8 μηνες μου ηρθε το ραβασακι

drspeed
29/03/2010, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sterba2
Στα Μαλγαρα με κατευθυνση προς Θεσσαλονικη
Αυτά είναι τα μοναδικά διόδια που είναι ακόμα στο κράτος αστροπελέκι μου.
Για αυτό και λέει ΤΕΟ Α.Ε.Αλλιώς θα έλεγε Νέα Εθνική οδός Α.Ε ή όπως την λένε τώρα.....

sterba2
29/03/2010, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Αυτά είναι τα μοναδικά διόδια που είναι ακόμα στο κράτος αστροπελέκι μου.

Που σημαινει οτι μπορει να παει μεσω εφοριας η κληση αν δε τη πληρωσω???
Αν αρνηθω τη παραβαση και ζητησω καποιο αποδεικτικο στοιχειο ?

drspeed
29/03/2010, 22:33
Θα σου βγεί κάτι παραπάνω για την εκτύπωση της φωτογραφίας αλλά έχουν φωτογραφία.Να είσαι σίγουρος για αυτό.
Και ναι, από εκεί και μόνο μπορεί να πάει εφορία.
Λογικά πρέπει να έχει και ένα δύο ακόμα το κράτος αλλά δεν θυμάμαι ποια είναι
Το ένα πρέπει να είναι νέα Ευκαρπία αν δεν κάνω λάθος.

africanos31
29/03/2010, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Άμα σου 'ρθει κανα μπουγιουρντί όμως από καμιά ΑΕ, δε θα κλαίγεσαι, ΟΚ ?

Έλεος πια με τις δικαιολογίες στις δικές μας παρανομίες - μαλακίες.

Χτες κατι βλαμμένα είχαν κάνει κατάληψη στα διόδια της Αττικής Οδού και άφηναν όλο τον κόσμο να περνάει τσάμπα. Εκτός από το οτι πήγα να τους πατήσω με το τερατώδες αντι-οικολογικό SUV μου, έφαγαν κι ένα :a06:

Bλαμενοι ειναι οσοι δεν ειναι μαλακες να πληρωνουν κατι που ηδη εχουν πληρωσει πολλες φορες........και παλευουν γι αυτο.<ελπιζω να μη σου πηραν το νουμερο και το βρεις καμμενο........εγω θα το κανα σιγουρα........
Μπας και εχεις μπαμπα εργολαβο(που χρεωσε το κρατος μαζι με τα λαμογια υπουργους 3 φορες πανω τα δημοσια εργα) και χει παρει κανα διοδιο?

frappe rider
30/03/2010, 03:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sterba2
Στα Μαλγαρα με κατευθυνση προς Θεσσαλονικη


Κι εμένα από τα ίδια μου ήρθε χθες.20 ευρώ...5/8/2009 η παράβαση, θα πάω να το πληρώσω το πρωί να τελειώνω.Αφού την έκανα την κουτσουκέλα αναλαμβάνω την ευθήνη και τέλος :winka:

Cpt. Haddock
30/03/2010, 04:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
[...].<ελπιζω να μη σου πηραν το νουμερο και το βρεις καμμενο........εγω θα το κανα σιγουρα........[...]

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Cpt. Haddock
30/03/2010, 04:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sterba2
Στα Μαλγαρα με κατευθυνση προς Θεσσαλονικη

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλα ρε πουστη μου, βρήκες κι εσύ το ενα απο τα δυο κρατικά διόδια να μην πληρώσεις; :bigcry: :bigcry: :bigcry:

TROOPER
30/03/2010, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Χτες κατι βλαμμένα είχαν κάνει κατάληψη στα διόδια της Αττικής Οδού και άφηναν όλο τον κόσμο να περνάει τσάμπα. Εκτός από το οτι πήγα να τους πατήσω με το τερατώδες αντι-οικολογικό SUV μου, έφαγαν κι ένα :a06:

δε καταλαβα...τσαντιστηκες που δεν πληρωσες διοδια???:a21: :a21:

alexioannides
30/03/2010, 09:00
o xeiroteros tropos na ksekinas thn mera sou einai o parakatw:

na sou erxetai eidopoihthrio apo ta elta....
na phgaineis prwi prwi gia na paralabeis elpizontas na einai tipota ksexasmena after market mpixlimpidakia...

kai anti gia auta na paralambaneis to parakatw....


kai ola auta apo thn episkepsh mou ston KASTORIA....!:mad:


193972

Cpt. Haddock
30/03/2010, 09:04
Επειδή την πάτησε κι άλλος....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=100085

Καλά βρε μλκες στα δύο τελευταία κρατικά διόδια βρήκατε να μην πληρώσετε; :lol:

Nik0s
30/03/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε καταλαβα...τσαντιστηκες που δεν πληρωσες διοδια???:a21: :a21:

Τσαντίζομαι όταν σε αυτή τη χώρα κάνει ο καθένας ότι γουστάρει.

Αν δηλαδή έρθει κάποιος στη δουλειά σου και σε αναγκάσει να μην πληρώνεσαι για τις υπηρεσίες που παρέχεις, με το έτσι θέλω, δεν θα τσαντιστείς ?

Δε με νοιάζει αν είναι διόδια, σουβλάκια, ή μοτοσυκλέτες....

Nik0s
30/03/2010, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
\<ελπιζω να μη σου πηραν το νουμερο και το βρεις καμμενο........εγω θα το κανα σιγουρα........


Όσο γι'αυτό, νομίζω τα λόγια είναι περιττά... :lol:

VANDA
30/03/2010, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
o xeiroteros tropos na ksekinas thn mera sou ...


Υπάρχουν σίγουρα και πολύ χειρότεροι, οπότε μη σκας και τόσο.. :wave2:

alexioannides
30/03/2010, 09:11
KAI EGW TA IDIA!!! SHMERA MOU HR8E.
MALGARA PROS KATEY8YNSH 8ESSALONIKH...
SKATA!!!

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=100166

alexioannides
30/03/2010, 09:14
mou ekopse thn fora kai thn xara ths hmeras re....
mporouse na einai kai epistrofh forou!!!!!

:rotflmao:

950dim
30/03/2010, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
o xeiroteros tropos na ksekinas thn mera sou einai o parakatw...

Καλα,ασε και κανα περιθωριο για τιποτε χειροτερο...

jimtarasxt660x
30/03/2010, 09:15
Βάλε τον Καστοριά να στην πληρώσει:evil: :evil: :evil:

byron
30/03/2010, 09:16
Για 20? όλη η βαβούρα ρε τσίπη? :lol:

TROOPER
30/03/2010, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
.....

Αν δηλαδή έρθει κάποιος στη δουλειά σου και σε αναγκάσει να μην πληρώνεσαι για τις υπηρεσίες που παρέχεις, με το έτσι θέλω, δεν θα τσαντιστείς ?....

μου το κανει το κρατος καθημερινα νικο.εχει να γινει αναπροσαρμογη κρατικου τιμολογιου απο το 1992 στο δικο μου επαγγελμα.

το να κλεισω λοιπον τα διοδια ειναι το λιγοτερο νομιζω.η το να μην πληρωσω.

iosif
30/03/2010, 09:17
τα μαλγαρα ειναι κρατικα (νομιζω τα μονα που εχουν μεινει) και οφειλεις να πληρωσεις και μαλιστα μπορουν να μην σηκωσουν την μπαρα να περασεις. σε ολα τα αλλα -ιδιωτικα- φευγεις απλα και ομορφα

αλλα και παλι νομιζω οτι επρεπε πρωτα να στειλουν ειδοποιηση οταν δεν κατεβαλλες τα διοδια, να δωσεις προθεσμια να πληρωσεις ατοκο το ποσο στην τραπεζα και μετα να στειλουν προστιμο.

Nik0s":Αν δηλαδή έρθει κάποιος στη δουλειά σου και σε αναγκάσει να μην πληρώνεσαι για τις υπηρεσίες που παρέχεις, με το έτσι θέλω, δεν θα τσαντιστείς ?"

δηλαδη ρε φιλε εισαι ιδιοκτητης διοδίων?:rotflmao:

TROOPER
30/03/2010, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Υπάρχουν σίγουρα και πολύ χειρότεροι, οπότε μη σκας και τόσο.. :wave2:

+ολα και αλλα τοσα!!!!!!

VANDA
30/03/2010, 09:18
Φρόνιμα παιδιά.. Δεν είναι βλαμμένοι όσοι αντιδρούν στα διόδια, ούτε όμως είναι απάντηση το κάψιμο αυτοκινήτου αυτών που δεν συμφωνούν..

SVX
30/03/2010, 09:24
Σιγα ρε μλκ Αλεξη.....20ευρω.... Μια καλη καρμποναρα κι ενα 2λιτρο κοκα-κολα ειναι.... :rolleyes:


ΕσΥ δεν ειπες κανεις διαιτα?:lol:





μονο τα ΔΙΟΔΙΑ σας τσατιζουν?



ΚΑΘΕ Καλοκαιρι αυτο που γινεται με τις "παραλιες" που εχουν εισοδο ΔΕΝ ειναι χειροτερο?
μονο απο τον Ιουνιο και μετα το θυμουνται και ο Ελληνας το βλεπει στις ειδησεις και κουναει το κεφαλι......


Να κανεις ενα μπανιο σε δημοσια παραλια πληρωνεις για ομπρελα και ξεπλωστρα καμια 15αρια ευρω :look:

McGyver
30/03/2010, 09:24
Συγγνώμη για την ερώτηση, αλλά αυτό το "Αποφυγή καταβολής του τέλους με την χρησιμοποίηση παρακαμπτηρίων οδών" τι στον κόρακα είναι και κυρίως γιατί γ@μώ το φελέκι μου συνιστά παράβαση;;;

TROOPER
30/03/2010, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
μονο τα ΔΙΟΔΙΑ σας τσατιζουν?



ΚΑΘΕ Καλοκαιρι αυτο που γινεται με τις "παραλιες" που εχουν εισοδο ΔΕΝ ειναι χειροτερο?
μονο απο τον Ιουνιο και μετα το θυμουνται και ο Ελληνας το βλεπει στις ειδησεις και κουναει το κεφαλι......


Να κανεις ενα μπανιο σε δημοσια παραλια πληρωνεις για ομπρελα και ξεπλωστρα καμια 15αρια ευρω :look:

αυτο ειναι αλλο τοπικ ρε :lol:

alexioannides
30/03/2010, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
Βάλε τον Καστοριά να στην πληρώσει:evil: :evil: :evil:

auto einai sigouro!!!!



Καλα,ασε και κανα περιθωριο για τιποτε χειροτερο...

mallon exeis dikaio


Για 20? όλη η βαβούρα ρε τσίπη? ...

oi kairoi einai dyskoloi!!! to xrhmathsthrio epese,....



Σιγα ρε μλκ Αλεξη.....20ευρω.... Μια καλη καρμποναρα κι ενα 2λιτρο κοκα-κολα ειναι....


ΕσΥ δεν ειπες κανεις διαιτα? ...

20euro = ta paksimadakia mou gia 3 mhnes!!!!

alexioannides
30/03/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Συγγνώμη για την ερώτηση, αλλά αυτό το "Αποφυγή καταβαολής του τέλους με την χρησιμοποίηση παρακαμπτηρίων οδών" τι στον κόρακα είναι και κυρίως γιατί γ@μώ το φελέκι μου συνιστά παράβαση;;;

nai h alh8eia einai oti auto me tsathse kai mena!!!!

Sapadak
30/03/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Να κανεις ενα μπανιο σε δημοσια παραλια πληρωνεις για ομπρελα και ξεπλωστρα καμια 15αρια ευρω :look:


Πληρωνει κανεις για τετοια πραγματα?:alien:


Αποκεντρωση τωρα :rotflmao:

Cpt. Haddock
30/03/2010, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
nai h alh8eia einai oti auto me tsathse kai mena!!!!

τι ακριβώς δεν καταλαβαίνετε; :confused:

alexioannides
30/03/2010, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
μονο τα ΔΙΟΔΙΑ σας τσατιζουν?



ΚΑΘΕ Καλοκαιρι αυτο που γινεται με τις "παραλιες" που εχουν εισοδο ΔΕΝ ειναι χειροτερο?
μονο απο τον Ιουνιο και μετα το θυμουνται και ο Ελληνας το βλεπει στις ειδησεις και κουναει το κεφαλι......


Να κανεις ενα μπανιο σε δημοσια παραλια πληρωνεις για ομπρελα και ξεπλωστρα καμια 15αρια ευρω :look:

ANTE RE KOSTANTARA ROYFA THN KOILIA SOU POU 8ELEIS KAI PARALIES....
XAAX
AX
AX
AXAX
AX


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
30/03/2010, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Συγγνώμη για την ερώτηση, αλλά αυτό το "Αποφυγή καταβολής του τέλους με την χρησιμοποίηση παρακαμπτηρίων οδών" τι στον κόρακα είναι και κυρίως γιατί γ@μώ το φελέκι μου συνιστά παράβαση;;;

Αν την κάνεις απ΄το πλάϊ. Η παράβαση του alex λέει "Διαφυγή οχήματος" όμως... :smokin:

McGyver
30/03/2010, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αν την κάνεις απ΄το πλάϊ.

Μά'στα ευχαριστώ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Η παράβαση του alex λέει "Διαφυγή οχήματος" όμως... :smokin:

Το ξέρω ρε θείο...

sterba2
30/03/2010, 10:42
Μολις επικοινωνησα με τα γραφεια της εταιρειας ΤΕΟ στην Αθηνα.
Ο υπαλληλος ευγενικοτατος.Αντιλαμβανεται την ταλαιπωρια για μια μηχανη αλλα με το αυτοματοποιημενο συστημα δε μπορουν να κανουν κατι αλλο.
Ζητησα καποιο αποδεικτικο στοιχειο αλλα δεν υπαρχει τιποτα!! Φωτο βγαινει μονο οταν περνας απο τα τεο pass.
μονο η μαρτυρια της υπαλληλου.
Η εταιρεια εχει δικαιωμα να ζητησει τα χρηματα για τα επομενα 5 χρονια.
Επισης τα στοιχεια μας τα περνουν απο το ΥΠΕΧΩΔΕ μεσω της Αρχης Προστασιας Προσωπικων Δεδομενων (ετσι μου ειπε τουλαχιστον).

p@nos
30/03/2010, 10:49
καλα ρε φιλε...περασες διοδια ετσι, με την πινακιδα επανω?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

africanos31
30/03/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Φρόνιμα παιδιά.. Δεν είναι βλαμμένοι όσοι αντιδρούν στα διόδια, ούτε όμως είναι απάντηση το κάψιμο αυτοκινήτου αυτών που δεν συμφωνούν..

Eχεις δικιο....ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΨΙΜΟ ;) ;)

drspeed
30/03/2010, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Eχεις δικιο....ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΨΙΜΟ ;) ;)
Αυτοί είναι καμμένοι από καιρό.
Απορώ τι χρήση μπορεί να έχει στην Αθήνα ένα Jeep 5.700 κυβικών????Τα πεζοδρόμια μπορείς να τα ανέβεις και με λιγότερα κυβικά αλλά με λιγότερο στίλ μάλλον........
Και γενικά αφού αυτοί που τα έχουν τα έχουν μόνο και μόνο γιατί πήρε ένα τέτοιο και ο γείτονας που βγάζει λιγότερα, αυτοί γιατί να μή πάρουν!!!!!!!

Nik0s
30/03/2010, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Αυτοί είναι καμμένοι από καιρό.
Απορώ τι χρήση μπορεί να έχει στην Αθήνα ένα Jeep 5.700 κυβικών????Τα πεζοδρόμια μπορείς να τα ανέβεις και με λιγότερα κυβικά αλλά με λιγότερο στίλ μάλλον........
Και γενικά αφού αυτοί που τα έχουν τα έχουν μόνο και μόνο γιατί πήρε ένα τέτοιο και ο γείτονας που βγάζει λιγότερα, αυτοί γιατί να μή πάρουν!!!!!!!


Τότε να πετάξουμε και όλα τα μηχανάκια πάνω από 200 κυβικά...

PortisHead
30/03/2010, 12:48
Επισης να πινουμε μονο νερο , ζεις και χωρις Coca Cola.

:D

Για σοβαρευτειτε :lol:

drspeed
30/03/2010, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Τότε να πετάξουμε και όλα τα μηχανάκια πάνω από 200 κυβικά...
Θα με τρελάνεις????????
ΝΑ μου πεις ότι τα 1000 είναι άχρηστα να σου πώ ναι αλλά μη μου λές ότι δεν μπορείς να ζήσεις στην Αθήνα με 2.000 κυβικά γιατί θα τρελαθώ.
Τράβα ταξίδι με το 200 cc μηχανάκι να δώ μέχρι πού θα φτάσεις........
δεν σου μάθανε ότι καρπούζια και αχλάδια δεν συγκρίνονται και δεν αθροίζονται ??????

McGyver
30/03/2010, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Τράβα ταξίδι με το 200 cc μηχανάκι να δώ μέχρι πού θα φτάσεις........

Εγώ που έκανα τη μισή Ελλάδα βόλτα με ένα 125αράκι να κρατήσω τώρα το 5λιτρο;

Nik0s
30/03/2010, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Θα με τρελάνεις????????

Αμέ, κάνουμε και τίποτα άλλο εδώ μέσα ? :lol:



ΝΑ μου πεις ότι τα 1000 είναι άχρηστα να σου πώ ναι αλλά μη μου λές ότι δεν μπορείς να ζήσεις στην Αθήνα με 2.000 κυβικά γιατί θα τρελαθώ.

Δεν είπα αυτό. Λέω οτι δεν θέλω. Όπως όλοι μας αγοράζουμε μοτοσυκλέτες με περιττά κυβικά και δυνατότητες για χρήση στην πόλη, έτσι γίνεται και με τα αυτοκίνητα. Το αν επιλέγει κάποιος να μετακινείται καθημερινά στην πόλη με μια μοτοσυκλέτα 1000 κυβικών ή ένα αυτοκίνητο 5000 κυβικών είναι άλλο θέμα.



Τράβα ταξίδι με το 200 cc μηχανάκι να δώ μέχρι πού θα φτάσεις........
δεν σου μάθανε ότι καρπούζια και αχλάδια δεν συγκρίνονται και δεν αθροίζονται ??????

Γιατί να πας ταξίδι με μηχανάκι 200 cc ?? Πάρε το 1000αρι αυτοκινητάκι σου και πήγαινε. Μήπως το να πας ταξίδι με τη μοτοσυκλέτα δεν είναι ανάγκη αλλά ευχαρίστηση ? λέω εγ'ω τώρα....

africanos31
30/03/2010, 12:56
Τι να την κανεις την φερραρι αμα εχεις παλαμαρι...................

Μιλαμε πρεπει να σαι μεγαλος φιγουρας.......και με μικρο πουλι για να κυκλοφορεις με τετοια αμαξια στην Αθηνα.........

PortisHead
30/03/2010, 12:59
Ενταξει.
τωρα θα θεσπισουμε και κανονες τι χρειαζεται και τι μας ειναι απαραιτητο.

Ρε σεις ? αυτα ειναι καταλοιπα της Σοβιετικης Ενωσης.

Ο καθενας αγοραζει και κυκλοφορει οτι του γουσταρει , οχι οτι νομιζετε "εσεις" οτι "του" ειναι απαραιτητο.

africanos31
30/03/2010, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Αμέ, κάνουμε και τίποτα άλλο εδώ μέσα ? :lol:




Δεν είπα αυτό. Λέω οτι δεν θέλω. Όπως όλοι μας αγοράζουμε μοτοσυκλέτες με περιττά κυβικά και δυνατότητες για χρήση στην πόλη, έτσι γίνεται και με τα αυτοκίνητα. Το αν επιλέγει κάποιος να μετακινείται καθημερινά στην πόλη με μια μοτοσυκλέτα 1000 κυβικών ή ένα αυτοκίνητο 5000 κυβικών είναι άλλο θέμα.



Γιατί να πας ταξίδι με μηχανάκι 200 cc ?? Πάρε το 1000αρι αυτοκινητάκι σου και πήγαινε. Μήπως το να πας ταξίδι με τη μοτοσυκλέτα δεν είναι ανάγκη αλλά ευχαρίστηση ? λέω εγ'ω τώρα....

Μεγαλε δεν εχουμε αυτοκινητο ολοι.....(στη Αθηνα ζω παπι καθε μερα(εχει 120.000 χλμ και ταξιδια με τη μεγαλη) Εκτος αν εισαι παντρεμενος με παιδια.........και ενταξει αν μενεις Β.Ελλαδα που εχει χιονια το χειμωνα λογικο ειναι αλλα στην αθηνα γιατι να παρω αμαξι?(ασε που δεν βγαινω οικονομικα ασφαλεια-τελη και συντηρηση μοτο και αυτοκινητο)

drspeed
30/03/2010, 13:04
Χάσαμε λίγο το θέμα.

Λοιπόν το συμπέρασμα είναι ότι αν θέλετε να μή πληρώνετε διόδια ,μάθετε πρώτα ποια είναι κρατικά και ποια ιδιωτικά.....

Cpt. Haddock
30/03/2010, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Λοιπόν το συμπέρασμα είναι ότι αν θέλετε να μή πληρώνετε διόδια ,μάθετε πρώτα ποια είναι κρατικά και ποια ιδιωτικά.....

Διότι η διαφορά ειναι οτι στα κρατικά η ειδοποίηση θα παει (μετα) στην εφορία, στα ιδιωτικά θα γίνει δικάσιμος.

Και άντε για τα διόδια Ζευγολατιού και Ρίου που ειναι σε δρόμο ΜΗ πληρούντα προδιαγραφές αυτοκινητοδρόμου, κατι μπορεί να γίνει, στα υπόλοιπα όμως η υπόθεση ειναι χαμενη απο χέρι.

:wave2:

africanos31
30/03/2010, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ενταξει.
τωρα θα θεσπισουμε και κανονες τι χρειαζεται και τι μας ειναι απαραιτητο.

Ρε σεις ? αυτα ειναι καταλοιπα της Σοβιετικης Ενωσης.

Ο καθενας αγοραζει και κυκλοφορει οτι του γουσταρει , οχι οτι νομιζετε "εσεις" οτι "του" ειναι απαραιτητο.

μΕΓΑΛΕ ΗΔΗ στις μεγαλες σοβιετικες πολεις Κοπεγχαγη,Κεντρο λονδινου,Στοκχολμη δεν επιτρεπεται να κυκλοφορουν αυτοκινητα....ή πληρωνουν διοδια στο κεντρο της πολης
Αμα δηλαδη ο αλλος εχει λεφτα θα καταλαμβανει με το τζιπ του τον μισο δρομο οταν παρκαρει(γιατι δεν εχει φτιαχτει δρομος στην Αθηνα οπως στην αμερικη για τετοια θηρια......Αν ειχαμε χωρο ας επερνε και νταλικα(που και αυτες γι αυτο το λογω απαγορευονται να παρκαρουν σε αστικες περιοχες)
Αρα με το σκεπτικο σου και γω που εχω μεγαλο πουλι να κυκλοφορω γυμνος...:eyepop: :eyepop:

Cpt. Haddock
30/03/2010, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
μΕΓΑΛΕ ΗΔΗ στις μεγαλες σοβιετικες πολεις Κοπεγχαγη,Κεντρο λονδινου,Στοκχολμη δεν επιτρεπεται να κυκλοφορουν αυτοκινητα....ή πληρωνουν διοδια στο κεντρο της πολης

Αχα!

Τώρα θέλουμε διόδια ε; :evil:

drspeed
30/03/2010, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Διότι η διαφορά ειναι οτι στα κρατικά η ειδοποίηση θα παει (μετα) στην εφορία, στα ιδιωτικά θα γίνει δικάσιμος.

Και άντε για τα διόδια Ζευγολατιού και Ρίου που ειναι σε δρόμο ΜΗ πληρούντα προδιαγραφές αυτοκινητοδρόμου, κατι μπορεί να γίνει, στα υπόλοιπα όμως η υπόθεση ειναι χαμενη απο χέρι.

:wave2:
ΑΝ λέμε ΑΝ γίνει δικάσιμος μπορείς να δικαιωθείς ακόμα και για 2 εκατοστά λάθος διαγράμμισης ή ακόμα και για την σωστή διαγράμμιση που έχει γίνει με ακατάλληλα υλικά.....
Μη το ψάχνεις τόσο..... έτσι και αλλιώς η δικαιολογία τους για τις ακριβές τιμές είναι ότι τα λεφτά ΘΑ πάνε για να φτιαχτεί η Ιωνία οδός οπότε και πάλι άκυρο το επιχείρημά τους.

Cpt. Haddock
30/03/2010, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
ΑΝ λέμε ΑΝ γίνει δικάσιμος μπορείς να δικαιωθείς ακόμα και για 2 εκατοστά λάθος διαγράμμισης ή ακόμα και για την σωστή διαγράμμιση που έχει γίνει με ακατάλληλα υλικά.....
Μη το ψάχνεις τόσο..... έτσι και αλλιώς η δικαιολογία τους για τις ακριβές τιμές είναι ότι τα λεφτά ΘΑ πάνε για να φτιαχτεί η Ιωνία οδός οπότε και πάλι άκυρο το επιχείρημά τους.

Είσαι δικηγόρος ή έχεις δικαιωθεί επι τη βάση όσων γράφεις; :confused:

Γιατι υποθέσεις ευκολα κανουμε, όταν ακουστεί η λυπητερή όμως (+ αμοιβή δικηγόρου και δικαστικά έξοδα) να δω ποιος θα πληρώσει...

Αποφάσεις με "ΑΝ" δε βγάινουν πάντως :wave2:


υ.γ. ιΟνία οδός (απο το Ιόνιο πέλαγος όχι την Ιωνία)

Nik0s
30/03/2010, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Μεγαλε δεν εχουμε αυτοκινητο ολοι.....(στη Αθηνα ζω παπι καθε μερα(εχει 120.000 χλμ και ταξιδια με τη μεγαλη) Εκτος αν εισαι παντρεμενος με παιδια.........και ενταξει αν μενεις Β.Ελλαδα που εχει χιονια το χειμωνα λογικο ειναι αλλα στην αθηνα γιατι να παρω αμαξι?(ασε που δεν βγαινω οικονομικα ασφαλεια-τελη και συντηρηση μοτο και αυτοκινητο)


Ωραία....

για πληροφόρησή σου λοιπόν, είμαι παντρεμένος, έχω σκύλο που παίρνω παντού μαζί, και 2 εξοχικά, ένα σε νησί και ένα στο βουνό που το χειμώνα έχει 3 μέτρα χιόνι.

ΟΚ τώρα ?

(και να γιατί δεν μπορείς να λες να κάψουμε τα αυτοκίνητα ή τους ιδιοκτήτες αυτών...)

Cpt. Haddock
30/03/2010, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ωραία....

για πληροφόρησή σου λοιπόν, είμαι παντρεμένος, έχω σκύλο που παίρνω παντού μαζί, και 2 εξοχικά, ένα σε νησί και ένα στο βουνό που το χειμώνα έχει 3 μέτρα χιόνι.


Πότε πήρες σκύλο; :mad:

Nik0s
30/03/2010, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πότε πήρες σκύλο; :mad:

:lol: :lol: :lol:

Ακριβώς πριν 7 μήνες :)


193989

drspeed
30/03/2010, 13:21
Εγώ που μένω Πάρνηθα τζιπ δεν έχω και για σκι πάω με το peugeot και στο νησί μόνο με το κότερο.........
Αρχίζει να μου φέρνει κόντρα του στιλ εγώ την έχω μεγαλύτερη.........:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sterba2
30/03/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Διότι η διαφορά ειναι οτι στα κρατικά η ειδοποίηση θα παει (μετα) στην εφορία, στα ιδιωτικά θα γίνει δικάσιμος.

Και άντε για τα διόδια Ζευγολατιού και Ρίου που ειναι σε δρόμο ΜΗ πληρούντα προδιαγραφές αυτοκινητοδρόμου, κατι μπορεί να γίνει, στα υπόλοιπα όμως η υπόθεση ειναι χαμενη απο χέρι.

:wave2:

Με τι αποδεικτικο στοιχειο???φωτογραφια δεν υπαρχει!!
ισχυει ο λογος της υπαλληλου απεναντι στον δικο μου?

Nostra
30/03/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
μΕΓΑΛΕ ΗΔΗ στις μεγαλες σοβιετικες πολεις Κοπεγχαγη,Κεντρο λονδινου,Στοκχολμη δεν επιτρεπεται να κυκλοφορουν αυτοκινητα........

σοβιετικες πολεις η κοπεγχαγη και η στοκχολμη... ρε πουστη μου... :mad: :mad: :mad:

καλά είπα εγώ πως δεν εγιναν σωστά οι εκκαθαρίσεις... να δεις που θα απαγορέψουν τωρα στις νεολαίες να καβαλανε τα καγιέν του μπαμπα!... :sick: :wacko: :wacko: :dizzy:

:D

McGyver
30/03/2010, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
σοβιετικες πολεις η κοπεγχαγη και η στοκχολμη... ρε πουστη μου... :mad: :mad: :mad: :D

Kαι το ΛΟΝΔΙΝΟ ρε, και το ΛΟΝΔΙΝΟ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
30/03/2010, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sterba2
Με τι αποδεικτικο στοιχειο???φωτογραφια δεν υπαρχει!!
ισχυει ο λογος της υπαλληλου απεναντι στον δικο μου?

Αποδεικτικό στοιχείο οτι ΔΕΝ πληρωσες;

ρε σεις τι γραφετε; :lol:

Nostra
30/03/2010, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Kαι το ΛΟΝΔΙΝΟ ρε, και το ΛΟΝΔΙΝΟ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ευτυχως που εχει μεινει το Μανχάταν και το βερολίνο...

Cpt. Haddock
30/03/2010, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ευτυχως που εχει μεινει το Μανχάταν και το βερολίνο...

Με αυτη τη σειρά :smokin:

Nostra
30/03/2010, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ωραία....

για πληροφόρησή σου λοιπόν, είμαι παντρεμένος, έχω σκύλο που παίρνω παντού μαζί, και 2 εξοχικά, ένα σε νησί και ένα στο βουνό που το χειμώνα έχει 3 μέτρα χιόνι.

ΟΚ τώρα ?

φιλαράκι, γραψε ύψος και βάρος και τύπο πηγουνιού να σου βρούμε και μια γκόμενα να κλείσεις σαν άντρας :D

africanos31
30/03/2010, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ωραία....

για πληροφόρησή σου λοιπόν, είμαι παντρεμένος, έχω σκύλο που παίρνω παντού μαζί, και 2 εξοχικά, ένα σε νησί και ένα στο βουνό που το χειμώνα έχει 3 μέτρα χιόνι.

ΟΚ τώρα ?

(και να γιατί δεν μπορείς να λες να κάψουμε τα αυτοκίνητα ή τους ιδιοκτήτες αυτών...)

Και γω ανηκω στην πλειοψηφια των ελληνων που δεν εχουν εξοχικο και πληρωνουν στεγαστικο για τα επομενα 20 χρονια και δεν μενει τιποτα στην ακρη........γι αυτο θα τα καιω!!!! :eek: :eek:
Να παρεις μοτο με καλαθι......:hypnotize :hypnotize να βαζεις και το σκυλο.......τη γυναικα αφου την παντρευτηκες δυσκολα θα φυγε οποτε στη μοτο παντα και σουζες.....ελπιζω να υπεγραψες προγαμιαιο συμβολαιο γιατι θα σου φαει τα εξοχικα!!!!!:lol: :lol:

africanos31
30/03/2010, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
φιλαράκι, γραψε ύψος και βάρος και τύπο πηγουνιού να σου βρούμε και μια γκόμενα να κλείσεις σαν άντρας :D

χαχαχαχαχααχχαχαχα εγω θελω ΝΑΝΟ!!!!!!!

Nik0s
30/03/2010, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
φιλαράκι, γραψε ύψος και βάρος και τύπο πηγουνιού να σου βρούμε και μια γκόμενα να κλείσεις σαν άντρας :D

ενδιαφέρεσαι Τασούλη ?? :D :blush:

Nostra
30/03/2010, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
ενδιαφέρεσαι Τασούλη ?? :D :blush:

Κάνε καμιά κόρη εσύ και εδώ είμαστε... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=98435) :D :D

Nik0s
30/03/2010, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Κάνε καμιά κόρη εσύ και εδώ είμαστε... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=98435) :D :D


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Nostra
30/03/2010, 14:16
Τελικά δε μας είπατε ...

εκειΆ που δεν υπάρχει μπάρα περνάμε χαμογελαδερά για όχι? :D

κι αμα έρθει χαρτάκ' το κάνουμε σουβέρ για όχι? :D


:a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014:

sterba2
30/03/2010, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αποδεικτικό στοιχείο οτι ΔΕΝ πληρωσες;

ρε σεις τι γραφετε; :lol:

Αποδεικτικο στοιχειο οτι το μηχανακι που περασε ηταν δικο μου!!
μπορει η υπαλληλος να εχει μυωπια

Cpt. Haddock
30/03/2010, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sterba2
Αποδεικτικο στοιχειο οτι το μηχανακι που περασε ηταν δικο μου!!
μπορει η υπαλληλος να εχει μυωπια


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καλά ρε, αυτό θα πεις στο δικαστήριο; :bigcry: :bigcry:

Panos1313
30/03/2010, 14:23
Γιατι οχι το κλασσικο οτι δεν οδηγουσες εσυ τη μηχανη?
Θα σε ρωτησουν ποιος οδηγουσε.
Θα δωσεις υπαρκτη διευθυνση στην Αμερικη και ενα ονομα (δευτερος ξαδερφος σου που ειχε ερθει για διακοπες). Αστους να βγαλουν ακρη.

Cpt. Haddock
30/03/2010, 14:24
Ρε, με κατι τέτοια γίνονται πλούσιοι οι δικηγόροι στην Ελλάδα :lol:


Συνεχίστε τις προτάσεις μαγκες, έχει γέλιο :bigcry:

byron
30/03/2010, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Συνεχίστε τις προτάσεις μαγκες, έχει γέλιο :bigcry:

+990....ότι να΄ναι :lol:

sapila racing
30/03/2010, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sterba2
Αποδεικτικο στοιχειο οτι το μηχανακι που περασε ηταν δικο μου!!
μπορει η υπαλληλος να εχει μυωπια

Να απαιτήσεις να περάσει απο εξετάσεις σε δικό σου γιατρό!

Αν ειναι και καλή γκόμενα, ντύνεσαι εσυ γιατρός μετά και την εξετάζεις. :winka:

drspeed
30/03/2010, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Να απαιτήσεις να περάσει απο εξετάσεις σε δικό σου γιατρό!

Αν ειναι και καλή γκόμενα, ντύνεσαι εσυ γιατρός μετά και την εξετάζεις. :winka:
= ενζυμική επιπεφυκίτιδα :lol: :lol: :lol:

sapila racing
30/03/2010, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
= ενζυμική επιπεφυκίτιδα :lol: :lol: :lol:

Ορίστε, και γιατρό σου βρήκαμε! :lol: :rotflmao:

ΚΑΣΤΟΡΙΑ
30/03/2010, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Σιγα ρε μλκ Αλεξη.....20ευρω.... Μια καλη καρμποναρα κι ενα 2λιτρο κοκα-κολα ειναι.... :rolleyes:


ΕσΥ δεν ειπες κανεις διαιτα?:lol:





μονο τα ΔΙΟΔΙΑ σας τσατιζουν?



ΚΑΘΕ Καλοκαιρι αυτο που γινεται με τις "παραλιες" που εχουν εισοδο ΔΕΝ ειναι χειροτερο?
μονο απο τον Ιουνιο και μετα το θυμουνται και ο Ελληνας το βλεπει στις ειδησεις και κουναει το κεφαλι......


Να κανεις ενα μπανιο σε δημοσια παραλια πληρωνεις για ομπρελα και ξεπλωστρα καμια 15αρια ευρω :look:

Μητσο Απλα ο Αλεξ λεει οτι αλλο περιμενε και αλλο ηρθε....
Δεν γκρινιαζει για το 20αρικο...
Την εκανε την μ@λ@κ1α και θα πληρςσει..
Οσο για τις παραλιες....
Οι ''εκμεταλευτες'' των παραλιων βαση νομοθεσιας ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σε αφησουν να στησεις την ομπρελα σου και μετα και ΜΟΝΟ τοτε μπορουν να συνεχισουν την δουλεια τους.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΡΕΥΣΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΜΠΡΕΛΑ Η ΝΑ ΣΕ ΥΠΟΧΡΩΣΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hillbilly
30/03/2010, 17:51
και αμα πεις οτι σε εχει αχτι η υπαλληλος και λεει ψεματα?να απολυθει κ ολας η ρουφιανα.:p