PDA

View Full Version : αγνωστη μεταξυ αγνωστον!



wolfman13
14/06/2005, 16:23
κατεβενοντας απο αθηνα αυτο το σκ!κυριακη απογευματακη και με πολλες ευχαριστες και μη σκεψεις (η κακες ηταν περρισοτερες)
σταματισα μετα τα διοδια της κορινθους στα mcdonalds για να κανω ενα τσιγαρω και να ηρεμησω μιας και μετα βιας κρατουσα τιμονι.
ειδα στα αριστερα μου ενα zx10r και ενα τυπο να καθετε να απολαμβανει το τσιγαρο του οπως και εγω,κιταχτηκαμε και δεν δωσαμε σημασια παραπανο,
αργοτερα και πανω στο φευγιο και η δυο μιλησαμε, το παλλικαρη μου ειπε να προσεχω γιατι η ζελατινα απο το κρανος ηταν πουτανα απο τα κουνουπια και επρεπε να την καθαρισω και πιασεσαμε τη καθηερουμενη σηζητησει απο που εισαι που ησουν και ολα τα σχετικα,αφου επλυνα τη ζελατινα κατηφορισαμε μαζι προς ξυλοκαστρο για καφεδακι,
να εισαι καλα φιλε σπυρο μιας και με εκανες να αισθανθω λές και σε ξερω χρονια και που μουλισες το χρειαζομουν για να ξεθελωσο και στο γυρισμο ημουν τοσο ανετος που το ποτε εφτασα πατρα δεν το καταλαβα!!:)
καλα χιλιομετρα σπυρο παντα να εισαι καλα εσυ και το kawasaki σου!!!

gmakris
14/06/2005, 18:38
Αυτο εχουμε οι μοτοσυκλετιστες - εχουμε τοσα κοινά που "κολλαμε" αμεσως....

Δυστυχως υπαρχει και η αλλη αποψη οπου για μερικους η "κατασταση" ταυτιζεται με το ευκολο κερδος και την εκμεταλευση.....

(αυτα λεγαμε και στο Δελεαρ)



:wave2:

pissaman
15/06/2005, 09:07
Μια φορά κατεβαίνοντας για Πάτρα, πέτυχα ένα rally που κόλαγε σε ένα ΧΧ.
Περνώντας τους, ο τυπάς με το ΧΧ, παράτησε τον βλάκα, και ήρθε και πήγαμε παρέα. Στα διόδια σταματήσαμε είπαμε μερικές σαχλαμάρες και γελάσαμε! Πολύ γέλιο! Ανταλλάξαμε και τηλέφωνα και δώσαμε ραντεβού στο τέλος του ΣΚ να γυρίσουμε μαζί (μιας και είχαμε διαφορετικούς προορισμούς). Ήταν ένα από τα ποιο ευχάριστα δρομολόγια!
Έχουμε κρατήσει ακόμα επαφή και βρισκόμαστε που και που!
Δεν γίνονται αυτά, με τα αυτοκίνητα!

Alx 84
15/06/2005, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Μια φορά κατεβαίνοντας για Πάτρα, πέτυχα ένα rally που κόλαγε σε ένα ΧΧ.
Περνώντας τους, ο τυπάς με το ΧΧ, παράτησε τον βλάκα, και ήρθε και πήγαμε παρέα. Στα διόδια σταματήσαμε είπαμε μερικές σαχλαμάρες και γελάσαμε! Πολύ γέλιο! Ανταλλάξαμε και τηλέφωνα και δώσαμε ραντεβού στο τέλος του ΣΚ να γυρίσουμε μαζί (μιας και είχαμε διαφορετικούς προορισμούς). Ήταν ένα από τα ποιο ευχάριστα δρομολόγια!
Έχουμε κρατήσει ακόμα επαφή και βρισκόμαστε που και που!
Δεν γίνονται αυτά, με τα αυτοκίνητα!

auto einai pou zileuw me tis mixanes kai de mporoun na to katalaboun oi kolimenoi koutakides. Oi mixanobioi einai pio demenoi metaksu tous.

pissaman
15/06/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
auto einai pou zileuw me tis mixanes kai de mporoun na to katalaboun oi kolimenoi koutakides. Oi mixanobioi einai pio demenoi metaksu tous.
Όταν είχα κάνει το πρώτο μου ταξίδι με τη μηχανή, αντιμετώπισα κάτι πρωτόγνωρο! έβλεπα κάθε μηχανή από απέναντι να με χαιρετάει! Έχεις δει κανέναν κουτάκια, να σε χαιρετάει??? :confused:
Άντε γεια μας :beer:

Alx 84
15/06/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Όταν είχα κάνει το πρώτο μου ταξίδι με τη μηχανή, αντιμετώπισα κάτι πρωτόγνωρο! έβλεπα κάθε μηχανή από απέναντι να με χαιρετάει! Έχεις δει κανέναν κουτάκια, να σε χαιρετάει??? :confused:
Άντε γεια μας :beer:

oxi bebaia. Allwste 8a prepei na paizame monimos fotakia me tosa koutia pou uparxoun...

wolfman13
15/06/2005, 14:31
εγω τωρα τελευτεα βλεπω πολυς μοτοσυκλετιστες να μην χερετανε πλεον και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι??

tifoefs
15/06/2005, 14:35
η δε βλεπουν η κατι τους εκανες

:evil:

:wave2:

gtsiros
15/06/2005, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
εγω τωρα τελευτεα βλεπω πολυς μοτοσυκλετιστες να μην χερετανε πλεον και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι??

χαιρέτα τους εσύ!

adam_tsouk
15/06/2005, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
εγω τωρα τελευτεα βλεπω πολυς μοτοσυκλετιστες να μην χερετανε πλεον και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι??


δεν φαίνεσαι ρε με τον κουβά! (2 μέτρα άντρας)

:lol:


Τι θα γίνει με εκείνο το πολυαναμενόμενο...... :rolleyes:



:wave2:

pissaman
15/06/2005, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
χαιρέτα τους εσύ!
Δε χρειάζετε να καταλάβεις!
χαιρέτα, χαιρέτα!

Arcteryx
15/06/2005, 17:03
Κάμποσα χρόνια πριν όταν είχα πάρει το πρώτο μου παπί (και το τελευταίο:wacko: ) πήγαινα καμιά βόλτα και εβλεπα οτι όλους όσους συναντούσα στο δρόμο με μηχανές με χαιρετούσαν! Και εγώ ήμουν με το παπί το κατοστάρι! Τότε θυμάμαι είχα νιώσει πολύ ωραία και κατάλαβα την αλληλεγγύη μεταξύ μοτοσικλετιστών. Αυτό ήταν κάτι που με έκανε να μπω στον κόσμο των bikes ακόμα πιο πολύ. Απο τότε ως και σήμερα χαιρετώ κάθε δικυκλιστή και ας μην με χαιρετάνε μερικοί. Μόνο όταν βλέπω στο δρόμο άτομα χωρίς κράνος δεν μπορώ να τους χαιρετίσω.. δεν ξέρω αν το παθαίνει κανένας απο εσας αυτό.. αλλά εμένα δεν μου βγαίνει..:sick:

nimbus
15/06/2005, 17:18
...κι εγώ πρίν δυο χρόνια, καθώς πήγαινα Μ.Παρασκευή στο χωριό, είχε μείνει ένα παλικάρι από βενζίνη στο Αίγιο. Πρέπει να ντράπηκε πάρα πολύ:lol: Με σταμάτησε και μου είπε να του πάω ένα ντενεκεδάκι βενζίνη. Πράγματι, επέστρεψα μαζί με κάμποσα λίτρα βενζίνη. Του ευχήθηκα καλό ταξίδι και συνέχισα για το χωριό:)

pissaman
15/06/2005, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
...κι εγώ πρίν δυο χρόνια, καθώς πήγαινα Μ.Παρασκευή στο χωριό, είχε μείνει ένα παλικάρι από βενζίνη στο Αίγιο. Πρέπει να ντράπηκε πάρα πολύ:lol: Με σταμάτησε και μου είπε να του πάω ένα ντενεκεδάκι βενζίνη. Πράγματι, επέστρεψα μαζί με κάμποσα λίτρα βενζίνη. Του ευχήθηκα καλό ταξίδι και συνέχισα για το χωριό:)
Μήπως ήσουν με ένα αφρικα τότε? Είχα μείνει εγώ και ένα παιδί με ένα άφρικα μου έφερε ένα μπουκάλι βενζίνη!

crs-k
15/06/2005, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Μήπως ήσουν με ένα αφρικα τότε? Είχα μείνει εγώ και ένα παιδί με ένα άφρικα μου έφερε ένα μπουκάλι βενζίνη!

Κοριτσι ομως με DNA σου εφερε ?

:lol: :rotflmao: :lol:

pissaman
15/06/2005, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κοριτσι ομως με DNA σου εφερε ?

:lol: :rotflmao: :lol:

:confused: :confused: Δεν το πιασα! :confused: :confused: :confused: :bigcry:

crs-k
15/06/2005, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Μήπως ήσουν με ένα αφρικα τότε? Είχα μείνει εγώ και ένα παιδί με ένα άφρικα μου έφερε ένα μπουκάλι βενζίνη!



Το "παιδι" λεω ...

Ειναι κοριτσι !!! :winka:


Ρε 'συ Θοδώρα, μηπως ησουνα Θόδωρας πριν ? :confused: :eek: :eyepop:



:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

pissaman
15/06/2005, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το "παιδι" λεω ...

Ειναι κοριτσι !!! :winka:


Ρε 'συ Θοδώρα, μηπως ησουνα Θόδωρας πριν ? :confused: :eek: :eyepop:



:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:
Α!Α!Α!
:lol: :bawl: :lol: :lol:

darkwing
15/06/2005, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arcteryx
Κάμποσα χρόνια πριν όταν είχα πάρει το πρώτο μου παπί (και το τελευταίο:wacko: ) πήγαινα καμιά βόλτα και εβλεπα οτι όλους όσους συναντούσα στο δρόμο με μηχανές με χαιρετούσαν! Και εγώ ήμουν με το παπί το κατοστάρι! Τότε θυμάμαι είχα νιώσει πολύ ωραία και κατάλαβα την αλληλεγγύη μεταξύ μοτοσικλετιστών. Αυτό ήταν κάτι που με έκανε να μπω στον κόσμο των bikes ακόμα πιο πολύ. Απο τότε ως και σήμερα χαιρετώ κάθε δικυκλιστή και ας μην με χαιρετάνε μερικοί. Μόνο όταν βλέπω στο δρόμο άτομα χωρίς κράνος δεν μπορώ να τους χαιρετίσω.. δεν ξέρω αν το παθαίνει κανένας απο εσας αυτό.. αλλά εμένα δεν μου βγαίνει..:sick:


Οταν πηρα το Ζ750 και πηγα Ηγουμενιτσα απο Αθηνα ,στο δρομο για Πατρα με χαιρετησε ενα τυπακι οπου και ανταπεδωσα...Το κρανος δεν χωραγε το χαμογελο μου!!!Μια απο τις καλυτερες στιγμες της ζωης μου,δεν νομιζω να την ξεχασω κι ας εχει περασει μονο ενας χρονος.Αυτο που εχουν οι μηχανοβιοι μεταξυ τους δεν πιστευω να το εχω δει πουθενα αλλου.:beer: :beer: :beer: :beer:
:wave2:

tifoefs
16/06/2005, 00:17
Εδω Ολλανδια να δεις χαιρετουρα συννεφο !!!

Ειδικα καθε ΣΚ που αααν τυχει και εχει λιακαδα βγαζουν τα μοτορια απο τα γκαραζ και ξεσκιζονται στη χαιρετουρα !!

Εγω νομιζω οτι αν εχεις καπου 3-4 ωρες ταξιδι στη πλατη ειναι φαση να δεις ενα συναδελφο να σε χαιρεταει !
Κατ' αρχην ξυπνας και κοιτας παλι μακρυα, σπαει τη μονοτονια του ταξιδιου και χαιρετας και συ καποιον αλλο αν δεις αργοτερα !

Πολυ ευχαριστη συνηθεια νομιζω.


:beer: :beer: :beer:

nimbus
16/06/2005, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Μήπως ήσουν με ένα αφρικα τότε? Είχα μείνει εγώ και ένα παιδί με ένα άφρικα μου έφερε ένα μπουκάλι βενζίνη!


:lol: :lol: :lol: δεν το φτάνω το άφρικα:blush:

nimbus
16/06/2005, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το "παιδι" λεω ...

Ειναι κοριτσι !!! :winka:


Ρε 'συ Θοδώρα, μηπως ησουνα Θόδωρας πριν ? :confused: :eek: :eyepop:



:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:


όχι βρε Χρήστο, πάντα Θεοδώρα ήμουν:lol: :lol: :lol: :lol:

wolfman13
16/06/2005, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
:lol: :lol: :lol: δεν το φτάνω το άφρικα:blush:
συνονοματη και αγαπημενη φιλη υπαρχει τροπος να το φτασεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gtsiros
16/06/2005, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkwing
Οταν πηρα το Ζ750 και πηγα Ηγουμενιτσα απο Αθηνα ,στο δρομο για Πατρα με χαιρετησε ενα τυπακι οπου και ανταπεδωσα...Το κρανος δεν χωραγε το χαμογελο μου!!!Μια απο τις καλυτερες στιγμες της ζωης μου,δεν νομιζω να την ξεχασω κι ας εχει περασει μονο ενας χρονος.Αυτο που εχουν οι μηχανοβιοι μεταξυ τους δεν πιστευω να το εχω δει πουθενα αλλου.:beer: :beer: :beer: :beer:
:wave2:

Τι μου λες τώρα!!!

Και σκέψου, μπορεί κάποιος από αυτούς που χαιρέτησες, να ήταν κάποιος από το φορουμ!

Όταν πήγαινα με το GN250 ένα σκατένιο custom, με χαιρέτησε ένας με ενα μεγάλο SS! δεν το πίστευα! ΧΑΧΑΧΑΧΑ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: Ποιός θα περίμενε ότι κάποιος που έχει γείρει μέχρι τα μηνήγγια στη στροφή θα σκεφτεί να κάνει σήμα σε έναν με ένα μίζερο 250αρι custom...

και για πρώτη φορά θα δείτε πως είναι ο Τσίρος!...
...


ΙΔΟΥ!


17099

pissaman
16/06/2005, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros

Όταν πήγαινα με το GN250 ένα σκατένιο custom, με χαιρέτησε ένας με ενα μεγάλο SS! δεν το πίστευα! ΧΑΧΑΧΑΧΑ Ποιός θα περίμενε ότι κάποιος που έχει γείρει μέχρι τα μηνήγγια στη στροφή θα σκεφτεί να κάνει σήμα σε έναν με ένα μίζερο 250αρι custom...




Αυτό είναι το καλό...
Βλέπεις τους ραλάκιδες και σιχαίνονται τους πουντάκιδες! Οι bmwδάκηδες, βρίζουν τους πάντες, κτλ κτλ
Εδώ μπορεί να βρίζουμε ο ένας τη μάρκα του άλλου, αλλά στο δρόμο τους χαιρετάς όλους! Είναι ο συν-μοτοσυκλετιστής! Και όχι ο μισιτός σουζουκάκιας-χοντάκιας-ντουκατίστι κτλ κτλ!
:beer:
:lol: :lol: :smokin:

katsai
16/06/2005, 17:21
στο πρωτο μου ταξιδι με το R1 προς Θεσσαλονικη
εκανα σταση στου ΛΕΒΕΝΤΗ να χαλαρωσω λιγο & για ανεφοδιασμο.
κατα τον ανεφοδιασμο ηρθε διπλα μου ενα παλικαρι με 955i
κατευθειαν πιασαμε κουβεντα.
ανεβεναι στη Βεροια σε κατι αγωνες που ετρεχε ο αδερφος του
και φυσικα ενεβηκαμε μαζι.
τελικα απο ενα μονοτονο ταξιδι
εγινε το πιο ευχαριστο, μεχρι στιγμης.
να εισαι παντα καλα ρε Ακη και σε ευχαριστω, με βοηθησες, μαλλον παρακινησες να στριψω με χιλιομετρα που ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα δεν ειχα δει.

:beer: :beer:

gtsiros
16/06/2005, 17:37
ρε σεις! Όταν συναντάτε κάποιον μοτοσυκλετιστή, να του λέτε για το site για το forum! μπορεί να μπαίνει στο internet!

Lupo
18/06/2005, 15:02
Εντάξει.
Όλοι έχουμε χαιρετίσει κι έχουμε χαιρετηθεί, από άγνωστους-φίλους μοτοσυκλετιστές, στα λίγα ή στα πολλά χιλιόμετρα μας.:wave2:


Ενα-μιση χρόνο όμως, εκτός Ελλάδος, στην Κύπρο, και το βρισίδι που πρέπει να έχω φάει ,επειδή χαιρετάω τους απέναντι, δεν πρεπει να το έχει φάει κανείς!
Τους αναβοσβήνω τα φώτα και όταν είμαστε σε δρόμο με λιγότερα χιλιόμετρα τους βλεπω να με κοιτάνε (φαντάζομαι την έκπληξη στο βλέμμα τους μέσα απ'το κράνος) και να μου κάνουν εκείνη την χειρονομία που σημαίνει "ΤΙ ΘΕΣ ΡΕ?"!

Για πρώτη φορά, πριν ένα μήνα, κάποιος μου αναβόσβησε φώτα, πρώτος!
Υπάρχει ζωή τελικά!!!!!:D

Τελικά είχε μπλόκο λίγο πιο κάτω και απλά με προειδοποιούσε.
Κάτι ήταν κι αυτό!

:beer: :beer:

BAD BOY
19/06/2005, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo


Για πρώτη φορά, πριν ένα μήνα, κάποιος μου αναβόσβησε φώτα, πρώτος!
Υπάρχει ζωή τελικά!!!!!:D

Τελικά είχε μπλόκο λίγο πιο κάτω και απλά με προειδοποιούσε.
Κάτι ήταν κι αυτό!

:beer: :beer: :lol:
:rotflmao:
:lol:
:rotflmao:
:beer: :beer: :beer: :beer:

afrotwin
19/06/2005, 23:54
101. Την επόμενη φορά που ένας μοτοσυκλετιστής σε χαιρετήσει στο δρόμο, απάντησε με το γνωστό κωλοδάχτυλο. Η έκπληκτη αντίδρασή του είναι φανταστική και θα σου προσφέρει γέλιο για τα επόμενα 10 χιλιόμετρα της διαδρομής σου

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
20/06/2005, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
101. Την επόμενη φορά που ένας μοτοσυκλετιστής σε χαιρετήσει στο δρόμο, απάντησε με το γνωστό κωλοδάχτυλο. Η έκπληκτη αντίδρασή του είναι φανταστική και θα σου προσφέρει γέλιο για τα επόμενα 10 χιλιόμετρα της διαδρομής σου

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


αυτό θα πρέπει να έχει το απίστευτο γέλιο!!!:lol:

Lupo
20/06/2005, 07:29
Ειδικά για τον άλλον,
αν στην επιστροφή ,ξαναπετύχεις τον ίδιο να γυρνάει από απέναντι, κι εσύ να έχεις μείνει και να ψάχνεις κάποιον που να περνάει για να σε βοηθήσει, κι αυτός σου ανταποδώσει την γνωστή κίνηση!
Η άκφρασή σου, θα του προσφέρει γέλιο και "ευχάριστες σκέψεις", μέχρι να φτάσει στον προορισμό του!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
20/06/2005, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ειδικά για τον άλλον,
αν στην επιστροφή ,ξαναπετύχεις τον ίδιο να γυρνάει από απέναντι, κι εσύ να έχεις μείνει και να ψάχνεις κάποιον που να περνάει για να σε βοηθήσει, κι αυτός σου ανταποδώσει την γνωστή κίνηση!
Η άκφρασή σου, θα του προσφέρει γέλιο και "ευχάριστες σκέψεις", μέχρι να φτάσει στον προορισμό του!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


χαχαχαχα!!! σωστός!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: