PDA

View Full Version : Horner CB1000f



Dimitris0510
29/03/2010, 23:35
Καλησπερα σε όλους.

Ξεκινω αυτο το θεμα για να δημοσιευσω τους προβληματισμους μου και να παρω οσο το δυνατον περισσοτερες γνωμες για αυτη τη μηχανη-CB1000f 2010.
Τον τελευταιο καιρο και εχοντας μαζεψει καποια χρηματα, σκεφτομαι να προχωρησω στην αποκτηση μιας μεγαλου κυβισμου μηχανης. Έχω ρωτησει σε πολλα μαγαζια και αντιπροσωπιες και έχοντας δει αλλες τοσες μηχανες διαφορων κατηγοριων και κυβισμων κατεληξα σε αυτη. Η συγκεκριμενη είναι μεταχειρισμενη με 18000χλμ και εξωτερικα φαινεται τελεια. Τα έχω βαλει κατω εχω σκεφτει τα υπερ και τα κατα και σκεφτομαι να την παρω. Τωρα οι ενδοιασμοι μου εχουν να κανουν με τα εξης.
1) Τι πρεπει να προσεξω για να καταλαβω αν η μηχανη ειναι οντως τοσο καλη εσωτερικα οσο και εξωτερικα?
2) Με ζελατινα θα μπορω να κανω ενα μινι-ταξιδι 600-800 χλμ ή θα μου φυγει το σβερκο??
3) Θα ήθελα να μου πουνε τις εντυπωσεις τους ή ηδη κατοχοι της μηχανης, αν τους βολευευ για καθημερινη χρηση, μεσα στη κινηση της Αθηνας
4) Γενικα θα καρατησει την αξια μεταπωλησης της μετα απο 4-5 χρονια ή θα ψαχνομαι να βρω αγοραστη?? Την έχω πατησει στο παρελθον για αυτο και ρωτω.
Πιστευω οτι αυτες ειναι οι βασικες αποριες μου και περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις σας. Φυσικα περαιτερω σχολια κια αποψεις περι αξιοπιστιας και ποιοτητας ειναι αυπροσδεκτες αφου δεν ειχα στο παρελθον καποιο μηχανακι-μηχανη αυτης της εταιριας.

Φυλικα

Μητσος

Viking
29/03/2010, 23:45
Sorry αλλά μιλάμε για τούτην εδώ?

Ρωτάω γιατί είναι πολύ καινούριο μοντέλο και μου κάνουν εντύπωση τα χλμ που αναφέρεις.:beer:


193964

Dimitris0510
29/03/2010, 23:46
οχι μιλαμε για το Hornet το 1000 συγνωμη αν το εγραψα λαθος αλλα βλεπετε βραδυ και κουραση τι περιμενεις...:lol:

BLiTzER
29/03/2010, 23:58
Εμ... υπάρχει Hornet 1000?

Dimitris0510
30/03/2010, 00:00
http://www.doxupport.com/JMCNB_Multimedia/Pics/Honda_CB100R_blck_r.jpg


ξανα συγνωμηhttp://www.doxupport.com/JMCNB_Multimedia/Pics/Honda_CB100R_blck_r.jpg

Dimitris0510
30/03/2010, 00:05
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimitris0510
[B]http://www.doxupport.com/JMCNB_Multimedia/Pics/Honda_CB100R_blck_r.jpg


ξανα συγνωμη


193965

BLiTzER
30/03/2010, 00:07
CB1000 R, λοιπόν, όχι F :)

Δεν είχα τη χαρά να το οδηγήσω ακόμα, αλλά είναι κουκλάρα και πολύ παιχνιδιάρικο.

Ταξίδι 600-800 χλμ με ανθρώπινες ταχύτητες, δε σε πολυβλέπω (εκτός αν ταξιδεύεις στα 100χ.α.ώ). Αλλά πάντα είχα την απορία. ΓΙΑΤΙ να αγοράσεις γυμνό και να του βάλεις ζελατίνα? Το θεωρώ τουλάχιστον βλασφημία σε τέτοιο μηχανάκι.

Επίσης, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί να αγοράσει κάποιος γυμνό 1000+, με 120+ άλογα και τελικές που πιθανότατα δε θα δει ποτέ... Από την άλλη, έχω φίλη με ένα τέτοιο που μόλις κόψω από τα 280 για μισό δευτερόλεπτο, μου υπενθυμίζει ότι είναι ακριβώς εκεί...

Ξαναλέω, όμως, ότι είναι κουκλάρα και αν είχα τη δυνατότητα, χαλαρά έπαιρνα ένα για εντός έδρας ^^

Dimitris0510
30/03/2010, 00:12
Δεν ειμαι και ο Νο 1 εκδρομικος τυπος, κατα βαση τα χλμ θα τα κανει εντος Αθηνων.Σιγουρα δεν σκοπευω να του βαλω ζελατινα. Απλως σε ενα πιθανο ταξιδι κατι θα εκοβε πιστευω. Αν φυσικα υπαρχει καποια την οποια θα μπορω να βαλω χωρις να τρυπησω τιποτα.

camen
30/03/2010, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimitris0510
Δεν ειμαι και ο Νο 1 εκδρομικος τυπος, κατα βαση τα χλμ θα τα κανει εντος Αθηνων.Σιγουρα δεν σκοπευω να του βαλω ζελατινα. Απλως σε ενα πιθανο ταξιδι κατι θα εκοβε πιστευω. Αν φυσικα υπαρχει καποια την οποια θα μπορω να βαλω χωρις να τρυπησω τιποτα.

Αφου δεν εισαι εκδρομικος χλωμο το βλεπω να βγαζεις 800χλμ ταξιδι...Πρωτα θα πιαστει ο κωλος σου οποτε δε θα σε απασχολει ο αερας...:winka: :lol:


Το μηχανακι ειναι κουκλι,ειδικα σε λευκο...:smilea: Τρελο γκαζι και μικροκαμωμενο...
Αντε βρε καλοταξιδο...:beer: :beer: :beer:

chris_honda
30/03/2010, 07:20
Περι ορέξεως κολοκυθόπυτα....

Τα πάντα στη μότο είναι να σε γεμίζει, να την καβαλάς και να γουστάρεις....Αν το έχεις πάθει με το συγκεκριμένο πάρτην.

Εγω το μόνο που μπορώ να σου πώ, καθότι την βλέπω κάθε μέρα, είναι πως είναι ένα πολύ παιχνιδιάρικο μηχανάκι, που στην αρχή θα απορήσεις και να πρόκειται για 1000. Σαν οδηγική συμπεριφορά σου δίνει την αίσθηση του ποδηλάτου, πανάλοφρο, στρίβει καλλά φρένα, αξιόπιστο,αρκετό γκαζάκι... δεν θα σου ζητήσει ποτέ τίποτα.
Σε ότι αφορά το θέμα του ταξιδιού, δεδομένου οτι πριν είχα hornet 600, το μόνο που έχω να σου πώ ειναι πως σε ταξίδι πάνω απ τα 140 δεν θα την παλέψεις, + 4 - 5 bof. ανεμό θα παλεύεις να κρατηθείς εκεί πάνω.
Αλλά όλα ειναι θέμα γούστου, πάντος εγώ θα το περνα, αν κατά κύριο λόγο το δούλευα σε Αθήνα και κανά ταξιδάκι που και που.

Χρώμα Λευκό, μαμάει...

:wave2: :wave2:

DrBig
30/03/2010, 07:47
υπαρχουν ενα καρο ζελατινες να βαλεις, μικρες και μεγαλες. Κοιτα τα προιοντα της Puig.

golis
30/03/2010, 08:34
Για μέσα στην πόλη είναι ποδήλατο,είναι κλασικό Honda με διακόπτες 15ετίας ηλεκτρικό και εύκολο,κάντο μια βόλτα και αν βολευτείς επάνω του,πάρτο.
Στο τεστ που το είχα πάρει,μέσα στην Αθήνα είναι οκ.

Για ταξιδάκια όμως με μ.ω. 140+ χλμ θα σου βγάλει αυχενικό.

Μικρή Λουλού
30/03/2010, 09:52
eisai 24 xronwn kai 8es ena 1000ari gia thn poli..??
as elpisoume na ksereis kalo podilato mias kai oloi to vriskoun diaskedastiko kai efkolo...

golis
30/03/2010, 10:08
Τώρα που το ξανασκέπτομαι,περίμενε 6 χρόνια ακόμα να πήξει το μυαλό σου και μετά αγόρασε το...

Cpt. Haddock
30/03/2010, 10:13
για να παρεις χονδα πρέπει να νερουλιάσει το μυαλό... :smokin:

chris_honda
30/03/2010, 12:38
Τι πάθατε ρε;;; Γιατι μπαίνετε στο τρυπάκι των 125 - 250 - 400 - 600 κτλ... Μπορεί να έχει τα μυαλά μεσα στο κεφάλι του και να μην είναι κανας καγκουράκος...

Δηλαδη θελετε να μου πειτε οτι ολοι ξεκινησατε στα 18 με 125, στα 20 με 250....
Συνέλθετε!!!! Αν την γουστάρει ας ειναι καλοτάξιδη...

dimr1
30/03/2010, 13:21
Honda CB1000R ABS (2008-σήμερα): Παρά την μαχητική εμφάνιση, είναι γιαπωνέζικο και μάλιστα φοράει γραβάτα.
Κινητήρας: Από τις 2500 στροφές καθαρό τράβηγμα, με πολλή τετρακύλινδρη ροπή, ηλεκτρικό με πολλή δύναμη ψηλά, 130 ονομαστικοί ίπποι είναι αυτοί.

Κράτημα: Πολύ ευέλικτο, αποτελεσματικότατο, γρήγορο, με σχετικά μαλακές αναρτήσεις που φιλτράρουν πολύ τα όποια εμπόδια συναντήσει η μηχανή. Εκμηδενίζει τις αποστάσεις στο αστικό τοπίο, κρατάει ξεκούραστο τον αναβάτη και χωράει παντού. Το ABS εξαιρετικό. Οι πιο γρήγοροι αναβάτες εκτός πόλης θα προτιμούσαν περισσότερη πληροφόρηση και παιχνιδιάρικο χαρακτήρα.

Άλλα σχόλια: Εμφάνιση που σε ψήνει, λειτουργικότητα χρυσή τομή, γεμάτη ουσία, στο μεταξύ χάθηκε κάτι, λίγο, στον χαρακτήρα.




Για ταξίδι 600-800 χλμ άν δεν βάλεις μεγάλη ζελατίνα που θα του χαλάσει εντελώς την εμφάνιση, σε βλέπω να τρως πολύ αέρα πάνω από τα 160 χ.α.ω..

camen
30/03/2010, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimr1
Honda CB1000R ABS (2008-σήμερα): Παρά την μαχητική εμφάνιση, είναι γιαπωνέζικο και μάλιστα φοράει γραβάτα.
Κινητήρας: Από τις 2500 στροφές καθαρό τράβηγμα, με πολλή τετρακύλινδρη ροπή, ηλεκτρικό με πολλή δύναμη ψηλά, 130 ονομαστικοί ίπποι είναι αυτοί.

Κράτημα: Πολύ ευέλικτο, αποτελεσματικότατο, γρήγορο, με σχετικά μαλακές αναρτήσεις που φιλτράρουν πολύ τα όποια εμπόδια συναντήσει η μηχανή. Εκμηδενίζει τις αποστάσεις στο αστικό τοπίο, κρατάει ξεκούραστο τον αναβάτη και χωράει παντού. Το ABS εξαιρετικό. Οι πιο γρήγοροι αναβάτες εκτός πόλης θα προτιμούσαν περισσότερη πληροφόρηση και παιχνιδιάρικο χαρακτήρα.

Άλλα σχόλια: Εμφάνιση που σε ψήνει, λειτουργικότητα χρυσή τομή, γεμάτη ουσία, στο μεταξύ χάθηκε κάτι, λίγο, στον χαρακτήρα.




Για ταξίδι 600-800 χλμ άν δεν βάλεις μεγάλη ζελατίνα που θα του χαλάσει εντελώς την εμφάνιση, σε βλέπω να τρως πολύ αέρα πάνω από τα 160 χ.α.ω..

Δουλευεις στο τμημα marketing της Honda:confused: :rotflmao: :rotflmao:




:beer:

Dimitris0510
30/03/2010, 15:38
Σας ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις σας.

Αν και μονο 24 χρονων καγκουρακος δεν ειμαι-πιστευω. Δεν ειναι το πρωτο μηχανακι που καβαλαω και τωρα εχω ενα Beverly 250S και πραγματικα βαρεθηκα το scooter, αν και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο. Απο εκει και περα ελεγα για Hornett 600 αλλα αφου με σηκωνει η τσεπη για το 1000 γιατι οχι?? Οδηγω απο τα 14 μου και τα τελευταια 6 χρονια στην Αθηνα καθημερινα, αρα μια σχετικη εμπειρια πιστευω οτι την εχω για αυτο και σκεφτηκα κατι απο τα δυο παραπανω ως επομενο βημα, μιας και δεν ηθελα κατι σε on-off που σιγουρα ειναι πιο πρακτικο σε θεμα πολης.

Μικρή Λουλού
30/03/2010, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
Τι πάθατε ρε;;; Γιατι μπαίνετε στο τρυπάκι των 125 - 250 - 400 - 600 κτλ... Μπορεί να έχει τα μυαλά μεσα στο κεφάλι του και να μην είναι κανας καγκουράκος...

Δηλαδη θελετε να μου πειτε οτι ολοι ξεκινησατε στα 18 με 125, στα 20 με 250....
Συνέλθετε!!!! Αν την γουστάρει ας ειναι καλοτάξιδη...






exeis nevrakia mikre??
to "re" kai to "synel8ete",sthn parea sou.
an 8es na peis thn gnwmh sou,pesthn omorfa ki wraia.

den einai 8ema na eisai kagkouras,arkei na exeis mikrh empeiria gia na ginei h malakia.
an to beverly250 einai o pro8alamos twn 1000ariwn,paw paso.
anyway,kalh tyxh se oti apofasiseis.

dimr1
30/03/2010, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimitris0510
Σας ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις σας.

Αν και μονο 24 χρονων καγκουρακος δεν ειμαι-πιστευω. Δεν ειναι το πρωτο μηχανακι που καβαλαω και τωρα εχω ενα Beverly 250S και πραγματικα βαρεθηκα το scooter, αν και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο. Απο εκει και περα ελεγα για Hornett 600 αλλα αφου με σηκωνει η τσεπη για το 1000 γιατι οχι?? Οδηγω απο τα 14 μου και τα τελευταια 6 χρονια στην Αθηνα καθημερινα, αρα μια σχετικη εμπειρια πιστευω οτι την εχω για αυτο και σκεφτηκα κατι απο τα δυο παραπανω ως επομενο βημα, μιας και δεν ηθελα κατι σε on-off που σιγουρα ειναι πιο πρακτικο σε θεμα πολης.

Το Hornet είναι πιο χρηστικό στην πόλη, όμως στον ανοικτό δρόμο και στη γρήγορη οδήγηση υστερεί εμφανώς σε σχέση με το CB 1000 R και δεν είναι μόνο θέμα κινητήρα... Εξαρτάται που θέλει να ρίξει το βάρος κανείς.
Ο αέρας που τρώει ο αναβάτης στην Εθνική είναι ο ίδιος με όλα τα γυμνά πανω κάτω.

chris_honda
30/03/2010, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
exeis nevrakia mikre??
to "re" kai to "synel8ete",sthn parea sou.
an 8es na peis thn gnwmh sou,pesthn omorfa ki wraia.

den einai 8ema na eisai kagkouras,arkei na exeis mikrh empeiria gia na ginei h malakia.
an to beverly250 einai o pro8alamos twn 1000ariwn,paw paso.
anyway,kalh tyxh se oti apofasiseis.

Αν σε πείραξε το ρε και το συνέλθετε, ζητάω συγγνώμη, αλλά δεν δέδοχομαι και την νοοτροπία το ότι κάποιος στα 24 "απαγορεύετε" να πάρει 1000 γιατί θα φάει τα μούτρα του, γιατί και τέτοιο αφήσατε να εννοηθεί, μυαλά στο κεφάλι θέλει και ας είχε πατίνι πριν. Και γώ στα 26 μου πήρα την πρώτη μου μότο και ήταν 600, δεν με είδα να κανω μλκιες κτλ..

DrBig
30/03/2010, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
exeis nevrakia mikre??
to "re" kai to "synel8ete",sthn parea sou.
an 8es na peis thn gnwmh sou,pesthn omorfa ki wraia.


Γεια σου ρε μεγαλε...

Μικρή Λουλού
31/03/2010, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
Αν σε πείραξε το ρε και το συνέλθετε, ζητάω συγγνώμη,



ok,kanena provlima :)

Μικρή Λουλού
31/03/2010, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Γεια σου ρε μεγαλε...


8es na pros8eseis kati me tis 3 telitses?

iosif
31/03/2010, 08:55
αφου ειχες χορνετ σημαινει οτι ξερεις απο γυμνα
πανω κατω τα ιδια +περισσοτερη δυναμη

κοβει πιο πολυ αερα ενα tank bag απο μια ζελατινα που ειναι και ανιαισθητικη

προσωπικα με το χορνετ εχω κανει ταξιδια 500+500 επιστροφη χλμ 6-7 φορες και καθημερινα κανω 100 χλμ πηγαινε ελα σε ανοιχτο δρομο
ταξιδευω με 120 130 και ειμαι κουλ αν μουρθει για παιχνιδι το εχω

τσιμπα το ρε φιλε ειναι κουκλι!

SVX
31/03/2010, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif


κοβει πιο πολυ αερα ενα tank bag απο μια ζελατινα που ειναι και ανιαισθητικη



Εχετε παρεξηγησει τον ρολο της ζελατινας στα γυμνα..... μια μικρη ζελατινα δεν μπορει να σου κανει το Naked = Vstrom & Goldwing...

Απλά σπάει την φορα του αέρα και ενώ κανονικά θα έπεφτε στο στηθος και τον κυριο όγκο του κορμου που εχει την μεγαλυτερη αντισταση....τον κατευθυνει στο κρανος ή στην καλυτερη περιπτωση στο πανω μερος του κρανους....

Απο εκει και περα η ζελατινα δεν ειναι καλη αναλογα με το μεγεθος της...παιζει μεγαλο ρολο η αεροδυναμικη σχεδιαση(ρευστοδυναμικη και λοιπες μαλακιες) ... :wacko:

Τωρα αν ενα Tank bag Κοβει καλυτερα απο την ζελατινα και το ξερεις απο προσωπικη εμπειρια παω πασο.....

για το αν ειναι ομορφη , ειναι καθαρα αντικειμενικο..... :wave2:edit: υποκειμενικο :p


194134

sapila racing
31/03/2010, 09:22
Αλλο ένα οτιναναι thread χωρίς καμμία ουσία...

iosif ποιος είπε οτι εχει Hornet? Σε ποιόν απαντας? Το χεις κάψει η μου φαίνεται? scooter εχει ο άνθρωπος!

Αν πραγματικά πιστευεις οτι ενα tank bag κόβει περισσότερο απο μια ζελατίνα, ειναι ισως επειδή πας με 120.

DrBig
31/03/2010, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
8es na pros8eseis kati me tis 3 telitses?


Ναι αλλα δεν τολμω :blush:

golis
31/03/2010, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
για το αν ειναι ομορφη , ειναι καθαρα αντικειμενικο..... :wave2:

υποκειμενικό.... ;) :wave2:

iosif
31/03/2010, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αλλο ένα οτιναναι thread χωρίς καμμία ουσία...

iosif ποιος είπε οτι εχει Hornet? Σε ποιόν απαντας? Το χεις κάψει η μου φαίνεται? scooter εχει ο άνθρωπος!

Αν πραγματικά πιστευεις οτι ενα tank bag κόβει περισσότερο απο μια ζελατίνα, ειναι ισως επειδή πας με 120.

ΕΛΑ ΡΕ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΧΟΡΝΕΤ ΕΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΧΟΡΝΕΤ

ΡΕ ΣΑΠΙΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΚΑΚΡΑΥΓΗ ΕΙΣΑΙ!

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΖΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...

Παντως επειδη εχω ταξιδεψει πολλακις απο σεροου μεχρι R1 και απο χορνετ μεχρι tdm και vstrom με ζελατινες, τανκ μπαγκ αφειλω να πω οτι το τανκ μπαγκ σε μενα στα γυμνα κανει δουλεια.
και προσωπικα ταξιδευω οντως πιο ανετα ξαι ξεκουραστα με 120. μονο εκει στην κατερινη και λαρισα παιζω-τελικιαζω λογω βαρεμαρας
:rotflmao:

sapila racing
31/03/2010, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ΕΛΑ ΡΕ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΧΟΡΝΕΤ ΕΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΧΟΡΝΕΤ

ΡΕ ΣΑΠΙΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΚΑΚΡΑΥΓΗ ΕΙΣΑΙ!

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΖΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...

Παντως επειδη εχω ταξιδεψει πολλακις απο σεροου μεχρι R1 και απο χορνετ μεχρι tdm και vstrom με ζελατινες, τανκ μπαγκ αφειλω να πω οτι το τανκ μπαγκ σε μενα στα γυμνα κανει δουλεια.
και προσωπικα ταξιδευω οντως πιο ανετα ξαι ξεκουραστα με 120. μονο εκει στην κατερινη και λαρισα παιζω-τελικιαζω λογω βαρεμαρας
:rotflmao:

Μια και παντα ειχα γυμνά, το tank bag βοηθάει απλά για να ακουμπας πάνω, δεν κόβει τίποτα φυσικά, αλλά μεχρι τα 150 δεν εχεις πρόβλημα ετσι κι αλλιώς.
Με ενα σωστό τζαμάκι πας με 180 για καμμια 500ρια+ χιλιόμετρα αν εισαι και λίγο προπονημένος.
Στα 120 εμένα θα μα παρει ο υπνος... :lol:

:wave2:

camen
31/03/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μια και παντα ειχα γυμνά, το tank bag βοηθάει απλά για να ακουμπας πάνω, δεν κόβει τίποτα φυσικά, αλλά μεχρι τα 150 δεν εχεις πρόβλημα ετσι κι αλλιώς.
Με ενα σωστό τζαμάκι πας με 180 για καμμια 500ρια+ χιλιόμετρα αν εισαι και λίγο προπονημένος.
Στα 120 εμένα θα μα παρει ο υπνος... :lol:

:wave2:

Εγω παντως με το tankbag στο ΚΤΜ βολευομαι περισσοτερο...Οσο να ειναι ,κατι κοβει αφου πρωτα σκαει ο αερας πανω του...Βεβαια σε μεγαλες ταχυτητες δεν ξερω γτ λογο αυχενικου ταξιδευω με 120-130max...:sad:


Οπωσδηποτε παντως,με τα γυμνα πρεπει να κανεις καποιους συμβιβασμους...:winka: :wave2:

iosif
01/04/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μια και παντα ειχα γυμνά, το tank bag βοηθάει απλά για να ακουμπας πάνω, δεν κόβει τίποτα φυσικά, αλλά μεχρι τα 150 δεν εχεις πρόβλημα ετσι κι αλλιώς.
Με ενα σωστό τζαμάκι πας με 180 για καμμια 500ρια+ χιλιόμετρα αν εισαι και λίγο προπονημένος.
Στα 120 εμένα θα μα παρει ο υπνος... :lol:

:wave2:

ταξιδευα με 160-170 αλλα μετα απο "τεστ" διαπιστωσα οτι με χαλαρο ρυθμο στα 130 (120 εχω μονο για θερμοπυλες και κει τριγυρω) φτανω στον πτοορισμο μου πιο ξεκουραστος και συντομοτερα αφου γλυτωνω μια σταση για ξεκουραση
:beer:

dimr1
01/04/2010, 11:39
Bλέπεις και διαφορά στην κατανάλωση όταν ρίξεις την ταχύτητα από 160-170 στα 130 αλλά ο χρόνος δεν περνάει εύκολα :ZZZ:

ttooulos23
18/06/2010, 05:12
είμαι και εγώ fan της συγκεκριμένης μηχανής..με 3-4 αλλαγές (συγκεκριμένη εξάτμιση) γίνεται κουκλί! ! !


201692