PDA

View Full Version : peuzeot_vogue_50cc



george_1988
30/03/2010, 16:01
Hello παιδιά. Να με ξανά. θέλω πάλι την βοηθειά σας . Αυτή την φορά θέλω να αγοράσω ένα μηχανάκι για την μητέρα μου .Το θέμα είναι πως δεν έχει οδηγήσει ποτέ στη ζωή της μηχανάκι , είναι 50 χρονών , και ποδήλατο έμαθε πριν απο 10 χρόνια ( μάλιστα στις αρχές παραλίγο να πέσει σε ένα ποτάμι....).

ΘΕΛΩ
Το μηχανάκι να έχει παρόμοιο στύλ με αυτό του ποδηλάτου , να μην έχει μεγάλη τελική , ούτε έντονο ανέβασμα( δηλαδή να μην έχει γκάζι απότομο) ,αλλά να κρατάει βάρος περίπου 80 κιλά για μια μικρή κλίση του δρόμου , να είναι φθηνό , να έχει υποστήριξει οσον αφορά τα ανταλλακτικά απο την εταιρεία για ένα σεβαστό διάστημα , και να έχει μια καλή ποιότητα .
Πολλά θέλω βέβαια , αλλά τι να κάνω..
Η πρώτη ιδέα που μου ήρθε είναι να της πάρω ένα μοτοποδήλατο ... έψαξα και βρήκα μόνο το peuzeot vogue ( 50 cc).Ικανοποιεί πολλά απο τα κριτήρια που έθεσα παραπάνω , αλλά καθώς εψαχνα στο internet διάβασα πως τα δίχρονα βγάζουν πολύ καπνό. Βγάζει το συγκεκριμένο? Ο μαστοράς μου μου είπε πως φοβάται ότι ίσως να έχει πρόβλημα στο άναμα: μου είπε πως για να ανάψει μπορεί να θέλει να κάνεις πετάλι και συγχρόνως μίζα ( ή κάτι άλλο , δεν θυμάμαι ) και κάτι άλλο (πάλι δεν θυμάμαι) , τα οποία μου είπε πως πως είναι δύσκολο να τα κάνεις όλα μαζί.Επίσης ο έμπορας μου είπε πως ανταλλάκτικά για αυτό το μοτοποδήλατο θα βρίσκω για μια ζωή.
Η τιμή του είναι 900 ευρώ.
Όποιος έχει μια άποψη πάνω στο θέμα , τον παρακαλώ να με βοηθήσει , είτε αφορά αυτό το μοντέλο που προανέφερα ή και να μου προτείνει κάτι άλλο.
Ευχαριστώ σε όποιον βοηθήσει.

blueangel
30/03/2010, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από george_1988
Αυτή την φορά θέλω να αγοράσω ένα μηχανάκι για την μητέρα μου .Το θέμα είναι πως δεν έχει οδηγήσει ποτέ στη ζωή της μηχανάκι , είναι 50 χρονών , και ποδήλατο έμαθε πριν απο 10 χρόνια ( μάλιστα στις αρχές παραλίγο να πέσει σε ένα ποτάμι....).



:a03: :a03: :a53: :a53: :a53: :a027: ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ!!!!:sick: :wave2:

Nostra
30/03/2010, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από george_1988
Hello παιδιά. Να με ξανά. θέλω πάλι την βοηθειά σας . Αυτή την φορά θέλω να αγοράσω ένα μηχανάκι για την μητέρα μου .Το θέμα είναι πως δεν έχει οδηγήσει ποτέ στη ζωή της μηχανάκι , είναι 50 χρονών , και ποδήλατο έμαθε πριν απο 10 χρόνια ( μάλιστα στις αρχές παραλίγο να πέσει σε ένα ποτάμι....).
......
Ευχαριστώ σε όποιον βοηθήσει.

τώρα που οι γονικές παροχές και οι κληρονομιές ξαναφορολογήθηκαν να μην της αγοράσεις μηχανοκίνητο...

πες της να περπατάει όπου θέλει να πηγαίνει που κάνει καλό και για την ηλικία της και για το βάρος της και πάρε και μια λεκάνη για ποδόλουτρα μιας και τώρα που έρχεται καλοκαίρι θα έχει πρόβλημα με το άναμα...

:smilea: :smilea: :wave2: :wave2: :wave2:

george_1988
30/03/2010, 16:40
ΙΔΟΥ TO VOGUE


194007