PDA

View Full Version : Μαυρο χρωμα του 2005?



sallako
14/06/2005, 21:57
Σας χαιρετω ολους.
Διαβαζοντας μου εχετε λυσει ηδη αρκετες ερωτησεις αλλα ενα βημα πριν την παρω εχω να σας κανω μια ερωτηση γιατι με εχουνε τρελανει.
Η μηχανη βγαινει και σε μαυρο χρωμα.Ελα ομως που μου λενε (αρκετα μαγαζια)οτι του 2005 εχει βαμενα μαυρα και τα μηχανικα μερη,δηλαδη μιλαμε για μαυριλα κατσε καλα (την ειδα και προσωπικα δε μου αρεσε) και οτι αυτη με το μαυρο ασημι ειναι του 2004.Στην σελιδα της αντιπροσωπιας την εχει σε μαυρο ασημι.
Ξερει κανενας τελικα τον συνδιασμο του 2005?
Σας ευχαριστω.

maverick26
15/06/2005, 10:33
Φίλε καλημέρα,

Το 2005dl650 ειναι μαυρη μαυριλα πλακωσε .δηλαδη μαύρο σκελετό ,μαύρα ψαλιδια ολα μαυρα δηλαδη .ευτυχωσ που δεν εβαψαν μαυρο το τελικο της εξατμισης .αυτο δεν ειναι v-strom ειναι black sabbath.

Το 2005 εχει ασημι χρωμα στο σκελετο και στα πισω μηχανικα μερη.

Η Δικια μου DL 1000 ΕΥΤΥΧΩΣ ειναι 2004 γιατι το 2005 με αυτα τα χρωματα δεν μου αρεσει στα 1000 ολα τα πισω φτερα ειναι μαυρα .

mama suzuki:beer: :)

sallako
15/06/2005, 14:53
Παντως πολυ θα ηθελα να μαθω την λογικη της εταιρειας(σιγουρα θα υπαρχει).
και αν θα βρει υποστιρικτες αυτο το χρωμα.Τεσπα, προσωπικα γουστα ειναι αυτα και σεβαστα.Αλλωστε θα παω να την ξαναδω και μπορει με την δευτερη ματια να μου κανει και εμενα κλικ.

makaronachis
15/06/2005, 15:57
Sallako,το v-strom είναι μηχανή που την αγοράζεις με κλειστά μάτια....Οπότε μην σε ανησυχεί,στην αρχή δεν θα το δεις!

sallako
15/06/2005, 19:47
Αυτο σιγουρα.
Οπως σιγουρο ειναι οτι σε ταξιδι αμα βαλουμε και μαυρα δερματινα δε θα μας βλεπει κανεις:lol:
Ισως παρω και κανα ρολοι στο BLADE 4 ή στο μπατμαν.

makaronachis πλακα κανω φυσικα.Δε διαφωνω με την αποψη σου οτι ειναι εργαλειο.

Grammarios
20/06/2005, 11:45
ΑΠΛΑ ΤΟ 2005 ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΕΒΑΨΑΝ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ.:wave2:

sallako
20/06/2005, 21:40
Το κλικ μου το εκανε και την πηρα.
Τελικα μου αρεσει............. ΠΟΛΥΥΥΥΥ:rotflmao:

Grammarios
20/06/2005, 23:50
ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!

makaronachis
20/06/2005, 23:52
Καλορίζικη και καλοτάξιδη!

gollum
22/06/2005, 09:25
Με γειες!!!! Με γειες!!!

Και εμενα το κολληταρι μου παραλαμβανει το μαυρο DL1000 την αλλη εβδομαδα...

sallako
22/06/2005, 10:21
Να ειστε καλα ,ευχαριστω.
Ολα κυλανε ρολοι.
Το μονο που με εκνευριζει,αρκετα θαλεγα ειναι οτι με την παραμικρη λακουβιτσα,ατελεια δρομου ,δε μπορω να κρατησω σταθερο γκαζι ,σκορτσαρει συνεχεια.Πολυ χαλαρο ρε παιδι μου.Θα το συνηθισω που θα παει.

Grammarios
22/06/2005, 14:29
ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΙΕΣΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ;

sallako
22/06/2005, 21:24
Απο αλλου το ξεκινησαμε αλλου το πηγαμε(πηγα).Μηπως να καναμε αλλο τοπικ? Τεσπα.
Η πιεση ειναι εργοστασιακη 33μπροστα 41 πισω.Τις αναρτησεις μου ειπαν να μην τις πειραζω και δεν τις πειραξα.
Αμ το αλλο θεμα ειναι οτι, πες βαζω 2α και 4000 στροφες.ΕΕεε δεν μπορω να κρατησω σταθερη ταχυτητα?με τιποτα .Με 3η το ιδιο.Σκορτσαρει γενικα γκρ γρκργκρ.

Grammarios
22/06/2005, 22:09
41 ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΥΚΑΒΑΛΟ.ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΠΕΙΡΑΞΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝΣΤΟ ΣΤΥΛ ΣΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ.

makaronachis
23/06/2005, 01:35
Σκορτσάρει;Χιχιχιχιχιχιιχιχ.Sorry ρε φίλε αλλά μάλλον δεν έχεις οδηγήσει BMW funduro 650 του 95 για να δεις τι σημαίνει σκορτσάρισμα.Οτί δεν έχει και την καλύτερη ροπή χαμηλά ναι.Αλλά όχι οτί σκορτσάρει.

ksoup
23/06/2005, 02:11
προφανως εννοει ο φιλος οτι ο ψεκασμος εχει αμεση αποκριση και του κανει αποτομα τιναγματα.Το γκαζι θελει...μικρομετρικες κινησεις του καρπου για να οδηγηθει στρωτα το μηχανακι κατι που θα πετυχεις μολις γραψεις καποια χμ,θεμα συνηθειας ειναι.Σκορτσαρισμα ειναι οταν με μια σχεση μεγαλυτερη συνηθως απο την κανονικη ανοιγεις το γκαζι απο χαμηλες στροφες και το μηχανακι κομπιαζει μεχρι να φτασει κοντα στις ροπες του, φαινομενο που δεν εμφανιζει η συγκεκριμενη μοτο σε καμια περιπτωση κα8ως απο τις 1500 στροφες ακομη τραβαει θετικα!!!
Καλοριζικη και καλα χμ,ειμαι σιγουρος οτι 8α την ευχαριστηθεις οπως και εγω.

makaronachis
23/06/2005, 14:53
Ksoup,έχεις δίκιο.Προφανώς με τη λέξη "σκορτσάρισμα" δεν ενοεί σκορτσάρισμα.Αφού το μηχανάκι δεν σκορτσάρει.

sallako
23/06/2005, 21:33
Παιδια μαλλον σας εχω μπερδεψει και δικαιολογημενα αφου μαλλον ηταν ατυχης ο ορος που χρησιμοποιησα(σκορτσαρησμα) και σας ζητω συγνωμη.Εχει δικιο ο Ksoup.
Αυτο που εννουσα ειναι οτι με την παραμικρη ,μη ομαλοτητα του δρομου ενω εχω σταθερη ταχυτητα,αυτη αυξομειωνετε σε βαθμο εκνευριστικο,μπρος πισω μπρος πισω,με το παραμικρο εμποδιακι.Με λιγα λογια δε μπρορω να κρατησω σταθερη ταχυτητα περνωντας ας πουμε πανω απο το πιο ομαλο, πχ σαμαρακι που θα βρω.Ισως θελει λιγο χαλαρωμα το throtle του γκαζιου?
Και η αλλα περιπτωση ειναι οτι δε μπορω να κρατησω μια σταθερη παλι ταχυτητα.Ας πουμε 40 χμ ,αλλα σταθερα.Και εδω ενω εχω σταθερο το throtle(ή ετσι νομιζω εγω)η ταχυτητα αυξιμειωνετε παλι.
Ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβατε.
Ισως παλι δινω πολυ σημασια.Οποτε ας την ευχαριστηθουμε.

ksoup
24/06/2005, 13:52
εχεις τσεκαρει αν η γκαζιερα σου εχει τα προβλεπομενα χιλιοστα μποσικο; μπορει να χρειαζεται καποια ρυθμιση εκει. παντως θεωρω οτι ειναι θεμα συνηθειας και εγω αλλωστε αρχικα ειχα παραξενευτει με το συγκεκριμενο φαινομενο που οντως υφισταται.

Grammarios
24/06/2005, 14:24
ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΘΑ ΤΗ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΦΙΚΤΟΣ, ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΚΟΒΕΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΤΟΜΑ ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΓΚΑΖΙ.