PDA

View Full Version : Η ανθρωπιά δεν ξέρει απο φυλές και έθνη...



Gandalf dr685sm
31/03/2010, 12:18
Πολλές φορές στο παρελθόν έχουν κατηγορηθεί για την εγκληματικότητα , για το οτι είναι χαμηλού επιπέδου, για το οτι δεν αγαπούν την Ελλάδα και δεν ξέρω τι άλλο....

Να όμως που υπάρχουν που ζούν και εργάζονται εδώ και τελικά σέβονται πιο πολύ την χώρα την φύση και την ζωή απο κάποιους Ελληναράδες...

παραθέτω....


Ένα ζαρκάδι, προφανώς κυνηγημένο, έφτασε στο οικισμό και μπήκε, για να κρυφτεί, στην αποθήκη ενός σπιτιού σ’ ένα χωριό του Δήμου Σώστη στη Ροδόπη, πριν από μερικές μέρες. Με το που το αντιλήφθηκε ο ιδιοκτήτης της αποθήκης, έσπευσε παρέα με τους φίλους του να το σκοτώσει, χρησιμοποιώντας κυνηγετικά όπλα. Τη σκηνή αντιλήφθηκαν δύο Αλβανοί εργαζόμενοι στο χωριό, οι οποίοι αμέσως αντέδρασαν.

Μπήκαν μπροστά τους, λέγοντας ότι το ζώο πρέπει να προστατευθεί και να αφεθεί ελεύθερο. Απείλησαν, μάλιστα, ότι θα ειδοποιήσουν την Αστυνομία και τη Θηροφυλακή, εάν δεν αφήσουν το ζαρκάδι να γυρίσει στο δάσος. Το ζαρκάδι, όπως μας μεταφέρθηκε, έκλαιγε σαν άνθρωπος. Θέλουμε να ελπίζουμε ότι κατάφερε να φτάσει στο δάσος στην ορεινή Ροδόπη, εκεί που ζουν όλα τα προστατευόμενα θηράματα, αφού στην επιτηρούμενη στρατιωτική περιοχή δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στους κυνηγούς.



Ρίσκαραν την ζωή τους δηλαδή για ενα ζώο χωρίς άμυνα απέναντι σε κάφρους με όπλα... το έχω ξαναπεί οτι η ανθρωπιά και ο πολιτισμός δε βρίσκεται σε φυλές και έθνη.. βρίσκεται σε κάθε άνθρωπο.

Gandalf

XJR_Billy
31/03/2010, 12:21
+10000000000000000000000

:beer: :beer: :beer:

DrEvil
31/03/2010, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
το έχω ξαναπεί οτι η ανθρωπιά και ο πολιτισμός δε βρίσκεται σε φυλές και έθνη.. βρίσκεται σε κάθε άνθρωπο.

Gandalf

+1

BELZEBOYLIS
31/03/2010, 12:31
ξεψάρωσαν και οι Αλβανοί ? Κάτσε να το μάθει ο Μπουμπούκος ,ο Καρατζαφύρερ και το ασκέρι του και θα σου πω εγώ μετά !! Θα ζητήσουν απέλαση για αυτούς και το ζαρκάδι !!!:lol:

Hillbilly
31/03/2010, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
ξεψάρωσαν και οι Αλβανοί ? Κάτσε να το μάθει ο Μπουμπούκος ,ο Καρατζαφύρερ και το ασκέρι του και θα σου πω εγώ μετά !! Θα ζητήσουν απέλαση για αυτούς και το ζαρκάδι !!!:lol:

μα σε παρακαλω δικο του ηταν το ζαρκαδι και ηθελε να το σωσει?αμα εχει προβλημα να παρει να βογαλακια του και να παει στην χωρα του και να κανει απο κει κρητικη στους ΕΛΛΗΝΕΣ που στο κατω κατω ειναι χωρα τους και τα ζαρκαδια δικα τους και μπορουν να τα κανουν οτι θελουν

-φασιστας speaking -


μπραβο στα παιδια που λιγη σημασια εχει αν ειναι αλβανοι η οχι σημασια εχει οτι υπαρχουν απομειναρια ανθρωνων στην ελλαδα και σε καθε ελλαδα εκει εξω.:beer:

sober
31/03/2010, 12:39
Μπραβο τους!! :beer: :beer: :beer:

golis
31/03/2010, 12:58
Δάκρυσα....:bawl:

el_hymador
31/03/2010, 12:59
:beer: respect...

οπως το γραφει ο μαγος...δεν εχει σημασια τι φυλη, ρατσα η θρησκεια εχεις...αρχει να εισαι ανθρωπος!

ego_o_idios
31/03/2010, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Πολλές φορές στο παρελθόν έχουν κατηγορηθεί για την εγκληματικότητα , για το οτι είναι χαμηλού επιπέδου, για το οτι δεν αγαπούν την Ελλάδα και δεν ξέρω τι άλλο....

Να όμως που υπάρχουν που ζούν και εργάζονται εδώ και τελικά σέβονται πιο πολύ την χώρα την φύση και την ζωή απο κάποιους Ελληναράδες...

παραθέτω....





Ρίσκαραν την ζωή τους δηλαδή για ενα ζώο χωρίς άμυνα απέναντι σε κάφρους με όπλα... το έχω ξαναπεί οτι η ανθρωπιά και ο πολιτισμός δε βρίσκεται σε φυλές και έθνη.. βρίσκεται σε κάθε άνθρωπο.

Gandalf


ase re to piasan pio kato afti ke to kanane sta karvouna gia malakes tous exis?
me tsampouka den to pernane me tipota.....


vougiouklaki e vougiouklaki:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: