PDA

View Full Version : προσοχη στην βεζινη!!!



vasilislo
31/03/2010, 13:33
δεν ξερω αν φταιει η κρηση αλλα υπαρχει μεγαλη αυξηση στη νοθευση της βενζινης. προσοπηκα μου ετυχε ενα περιστατικο και ηθελα να το αναφερω για να υποψιασω οσους το διαβασουν. πριν 3 μερες πηγα να γεμησω σε ενα βεζιναδικο ζητοντας τη συνηθησμενη αμολιβδη βενζινη. την επομενη μερα που πηγα να το βαλω μπροστα κατι δεν πηγενε καλα. επιτα απο ταματα και προσευχες εξακολουθουσε να μην περνει μπροστα. οταν το πηγα στο μαστορα και το κοιταξαμε διαπιστοσαμε οτι αντι για βενζινη το ρεζερβουαρ περιειχε πετρελαιο θερμανσης με αποτελεσμα να κολισει η αντλια και να βουλοσουν τα φιλτρα. αρχικα δεν το διεκρινες γιατι ηταν αναμεμιγμενο με την βενζινη αλλα το ντεποζιτο και η αντλια ειχαν ενα κοκκινο χρωμμα. προφανως τα εχασα. και ρωτω τη μπορουμε να κανουμε για να σοσουμε και τα οχηματα μας και την στεπη μας. το μονο που σκευτικα ειναι να γινω ο καλητερος πελατης στο βενζιναδικο της γειτονιας μου και να μην γεμιζω απο οπου να ναι. αυτη ηταν η εμπιρια μου παιδια και την πληρωσα ακρηβα ! προσοχη !

ego_o_idios
31/03/2010, 13:40
ksero ksero evala stin evia venzini sta 18 litra ena mpetoni nero...
to ksernage to mpouri apo piso

ala ti na sou kano pou varieme na ksana pao eki na ton valo na to pioi o poustis ke na tou viaso ke to skili....
:rotflmao: :rotflmao:

camen
31/03/2010, 13:41
Κ που να σου χαλαει το μπεκ απο 3.35 λογω μαλακισμενης βενζινης...:mad: :mad: :mad:
2000Ε μπαγιοκο λογω του αρχιδα βενζινα...:evil: :cry:

notakos600
31/03/2010, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
ksero ksero evala stin evia venzini sta 18 litra ena mpetoni nero...
to ksernage to mpouri apo piso

ala ti na sou kano pou varieme na ksana pao eki na ton valo na to pioi o poustis ke na tou viaso ke to skili....
:rotflmao: :rotflmao:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BELZEBOYLIS
31/03/2010, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
ksero ksero evala stin evia venzini sta 18 litra ena mpetoni nero...
to ksernage to mpouri apo piso

ala ti na sou kano pou varieme na ksana pao eki na ton valo na to pioi o poustis ke na tou viaso ke to skili....
:rotflmao: :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μην γελάς καθόλου , μια χαρά τα λέει !!!! Γιατί αν γ@@σεις τον ίδιο μπορεί και να του αρέσει.....:wave2:

MAG/FMX
31/03/2010, 15:59
Καντε κ καμια καταγγελια ομως ρε παληκαρια αλλιως δε γινεται δουλεια .........

koulis19
31/03/2010, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Καντε κ καμια καταγγελια ομως ρε παληκαρια αλλιως δε γινεται δουλεια ......... Να κανει καταγγελια σωστα τα λες.Τι θα κερδισει ομως?Αλλα απο το να μην κανει τιποτα κατι ειναι και αυτο:beer:

SVX
31/03/2010, 16:11
παλιοτερα ρε μαγκιτες ακουγοταν η νοθεια ηταν κατα κυριο λογω στην "100αρα" γιατι το περιθωριο κερδους ηταν μεγαλυτερο και στην απλη λεγαν δεν αξιζε τον κοπο ....



Ρε μηπως φουλαρω απτον νερουλα και δεν το ξερω? !? ! :mad:

MAG/FMX
31/03/2010, 16:18
Το θεμα ειναι , οτι ενα οχημα τουρπματο π.χ , που βαζει 100αρα , θα βγαλει ευκολα προβλημα κ θα καταλαβει , τι παιζει ......... οποτε δεν μου στεκει καλα αυτο.........

MAG/FMX
31/03/2010, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Να κανει καταγγελια σωστα τα λες.Τι θα κερδισει ομως?Αλλα απο το να μην κανει τιποτα κατι ειναι και αυτο:beer:

Αμα καποιος εχει καταγγελιες κ μαλιστα πολλες , καποια στιγμη θα τον ελενξουν ...........

Banana hammock*
31/03/2010, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Να κανει καταγγελια σωστα τα λες.Τι θα κερδισει ομως?Αλλα απο το να μην κανει τιποτα κατι ειναι και αυτο:beer:

Τι τι θα κερδίσει ρε, σοβαρά μιλάς τώρα; Δηλαδή εσύ καταγγέλεις μόνο αν είναι να αποκομίσεις προσωπικό όφελος;
Όχι! Να μην κάνεις καταγγελία! Αφήστε τους να μας γαμάνε κανονικά κι αυτοί και τα σκυλιά τους και να γουστάρουμε! Τέτοιοι είμαστε, τέτοιοι μας αξίζουν! :mad:

SVX
31/03/2010, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*

Αφήστε τους να μας γαμάνε κανονικά κι αυτοί και τα σκυλιά τους και να γουστάρουμε!


:rolleyes: AFro + Bananas στο ίδιο thread... ! ;


η κτηνοβασια ειναι το λιγοτερο που μπορεις να συναντησεις..... :cry: :alien:

MAG/FMX
31/03/2010, 17:09
Ναι καταγγειλετε ......... το να πεις , δεν ξαναβαζω απο αγνωστο κ παω στον δικο μου δεν ειναι η πιο σωστη λυση , επισης να καταβαζετε κ καμια τζαμαρια , βαζει τον αλλο σε σκεψεις........ Επισης γιαυτο βαζουν πακιστανια , κ καλα φταιει ο υπαλληλος κ ψαξε βρες τον πακιστανο , επισης να κοιτατε την τιμη στην αντλια κ οχι στην ταμπελα { την οποια κ καλα δεν προλαβε να αλαξει}

koulis19
31/03/2010, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
Τι τι θα κερδίσει ρε, σοβαρά μιλάς τώρα; Δηλαδή εσύ καταγγέλεις μόνο αν είναι να αποκομίσεις προσωπικό όφελος;
Όχι! Να μην κάνεις καταγγελία! Αφήστε τους να μας γαμάνε κανονικά κι αυτοί και τα σκυλιά τους και να γουστάρουμε! Τέτοιοι είμαστε, τέτοιοι μας αξίζουν! :mad: Αμα αυτο καταλαβες με αυτο που ειπα τι να πω.Διαβασε το καμια 5αρια φορες ξανα και μετα απαντα.Και φυσικα ειμαι υπερ του να κανει καταγγελια.ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ.:beer: :beer:

MAG/FMX
31/03/2010, 17:33
E δεν εισουν κ πολυ υπερ , λιγο ως πολυ υποβηβασες το θεμα καταγγελια , τωρα το κρατος ψοφαει για κανα προστιμο , θα τον ελενξουν σου λεω , βαρανε απο 30.000ε κ 100.000ε , εγω παντως οπου δω βενζινα μο porche , makria .......... :a5:

Banana hammock*
31/03/2010, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Αμα αυτο καταλαβες με αυτο που ειπα τι να πω.Διαβασε το καμια 5αρια φορες ξανα και μετα απαντα.Και φυσικα ειμαι υπερ του να κανει καταγγελια.ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ.:beer: :beer:

Έχεις δίκιο! Στο τέλος είπες απ' το ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα! Με συγχωρείς που σε αμφισβήτησα, ω δισμέγιστε σύγχρονε λόγιε. Ίσως να ζαλίστηκα και να μπέρδεψα και ο βαθυστόχαστος, φιλοσοφικός και σύνθετος τρόπος σκέψης σου, σε συνδυασμό με τη γραφή σου ("5αριά", "απάντα" :rotflmao: ), με οδήγησε σε λάθος συμπεράσματα.

koulis19
31/03/2010, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
Έχεις δίκιο! Στο τέλος είπες απ' το ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα! Με συγχωρείς που σε αμφισβήτησα, ω δισμέγιστε σύγχρονε λόγιε. Ίσως να ζαλίστηκα και να μπέρδεψα και ο βαθυστόχαστος, φιλοσοφικός και σύνθετος τρόπος σκέψης σου, σε συνδυασμό με τη γραφή σου ("5αριά", "απάντα" :rotflmao: ), με οδήγησε σε λάθος συμπεράσματα. Κοιτα φιλε μου αυτα τα στοιχεια τα εχω οντως.Τι να κανω.Δεν μπορουν να με καταλαβαινουν ολοι.ΕΙΜΑΙ Ο ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΓΚΟΥΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ.:beer:

Banana hammock*
31/03/2010, 17:51
:wave2: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :rotflmao:

menos
31/03/2010, 17:56
Βγάλτε σε φωτοτυπία το παρακάτω φυλλάδιο για να έχετε τουλάχιστον μερικά πρατήρια (161 πανελλαδικά) προς αποφυγή....

http://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm

ego_o_idios
31/03/2010, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Βγάλτε σε φωτοτυπία το παρακάτω φυλλάδιο για να έχετε τουλάχιστον μερικά πρατήρια (161 πανελλαδικά) προς αποφυγή....

http://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm

evala tin o8oni sto fototipiko ala den vgeni tipota mia asprila...
na min to tiposo kalitera?
:confused: :confused: :confused:

chris_honda
31/03/2010, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Βγάλτε σε φωτοτυπία το παρακάτω φυλλάδιο για να έχετε τουλάχιστον μερικά πρατήρια (161 πανελλαδικά) προς αποφυγή....

http://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm


:a19:

Banana hammock*
01/04/2010, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
evala tin o8oni sto fototipiko ala den vgeni tipota mia asprila...
na min to tiposo kalitera?
:confused: :confused: :confused:

Βάλε ένα ριζόχαρτο πάνω στην οθόνη, πάρε ένα μολύβι και άρχισε να πηγαινοφέρνεις πάνω-κάτω στο ριζόχαρτο, για να αποτυπωθεί επάνω του αυτό που δείχνει η οθόνη! Εκτυπωτές και μαλακίες.. :rolleyes: