PDA

View Full Version : απολυθηκα!!!



mikes
31/03/2010, 16:30
απο σημερα που πεσαν οι υπογραφες ειμαι και επισημως ανεργος!!
μετρατε μερες!! απο την τριτη που θα ξαναρχισω ψαξιμο μεχρι να
ανακοινωσω οτι βρηκα νεα δουλεια, 15 μερες δεν θα εχουν περασει!!!

SVX
31/03/2010, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
απο σημερα που πεσαν οι υπογραφες ειμαι και επισημως ανεργος!!
μετρατε μερες!! απο την τριτη που θα ξαναρχισω ψαξιμο μεχρι να
ανακοινωσω οτι βρηκα νεα δουλεια, 15 μερες δεν θα εχουν περασει!!!

αρχισαν οι μαλακιες...


μη μασας ρε φιλε...υγεια να χουμε να παιδευομαστε... μην ψυχοπλακωνεσαι.... ειναι δυσκολη φαση.... αλλα μολις την "πηδηξεις" θα εξατμιστει.....

Shaolin Monk
31/03/2010, 16:46
Καλη υπομονη... Σου ευχομαι να περασει γρηγορα η φαση αυτη και μετα να το ξεχασεις σαν να μην εγινε τιποτα...

DrEvil
31/03/2010, 16:50
Μαλακία!
Μου αρέσει πολύ όμως η στάση σου!:a18:
Με το καλό λοιπόν για τα επόμενα!

Banana hammock*
31/03/2010, 16:53
Μακάρι να βρεις μια καλύτερη δουλειά! Σου το εύχομαι ολόψυχα! Κατά τη διάρκεια της αναζήτησής σου, μην υποτιμήσεις τον εαυτό σου και μη δεχτείς να σε κλωτσήσουν τώρα που είσαι πεσμένος κάτω.

mikes
31/03/2010, 16:55
για να πω την αληθεια ηταν κατι που ηθελα να γινει! εδω και πολυ καιρο ημασταν
σε κοντρα και προσπαθουσε να μου σπασει τα νευρα για να φυγω μονος μου! αλλα
εγω την χαρη δεν θα του την εκανα με την καμια! αφου δεν του εκανα ας με εδιωχνε!
και ο λογος που βρηκε να με διωξει ρε παιδια ειναι εντελως αστειος! παντως εγω σημερα
του ειπα οτι μου εκλασε μια μαντρα αρχ... και οτι εγω βγηκα νικητης απο αυτη τη κοντρα
ετσι για να μη νομιζει οτι κατι μου εκανε!

950dim
31/03/2010, 17:29
Καλα το ξεκινησες,ωραιο να νιωθεις σιγουρος,ευχομαι συντομα μια καλυτερη εργασια και μπραβο σου!!!
Αλλα τα υπολοιπα νομιζω ειναι περιττα,δεν εχουν νοημα οι αντιπαραθεσεις μονο και μονο για τον εγωισμο σου!!!
Πες μας νεα συντομα!:winka:

lspiros
31/03/2010, 17:59
καθε εμποδιο για καλο.ολα γινονται για καποιο λογο και συνηθως ειναι για καλο:wave2:

mikes
31/03/2010, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Καλα το ξεκινησες,ωραιο να νιωθεις σιγουρος,ευχομαι συντομα μια καλυτερη εργασια και μπραβο σου!!!
Αλλα τα υπολοιπα νομιζω ειναι περιττα,δεν εχουν νοημα οι αντιπαραθεσεις μονο και μονο για τον εγωισμο σου!!!
Πες μας νεα συντομα!:winka: εχω φυγει απο ενα σωρο μαγαζια! σε ολα παω και πινω ουζακι/τσιπουρακι/καφε/μπυριτσα
με τα πρωην αφεντικα μου γιατι απλα ηταν ανθρωποι! οι λογοι που σταματησα ηταν διοτι
αναζητουσα κατι καλυτερο!
ειναι ομως και κατι αφεντικα σκαταδες που αξιζει να τους πηδηξεις για να μην νομιζουν οτι
κρεμομαστε απο τα παπαρια τους! να καταλαβουν επιτελους οτι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ
ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΖΩΑ ο εν λογω κυριος στις κορες του δεν θα
τολμουσε να συμπεριφερθει με αυτον τον τροπο! (τον εχω ακουσει πως τους μιλουσε)!!
δεν μπορεις κυριε να με κανεις ξεφτιλα εμενα επειδη δεν καθαρισα καλα τα τζαμια, ενω το
αντικειμενο εργασιας μου ειναι να τοποθετω λαστιχα!!

Georgaras
31/03/2010, 19:04
Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, σε λίγες μέρες κλείνω 1 χρόνο Ανεργίας... Δύσκολα τα πράγματα φιλαράκι.

Στην κυριολεξία έχω μοιράσει Βιογραφικά ΠΑΝΤΟΥ, έχω ζητήσει δουλειά από ΠΑΝΤΟΥ. Αλλά τίποτα... :cry: :cry: :cry:


Αν δεν βρω δουλειά μέχρι τον Μάιο , δεν ξέρω πως θα ζήσω... Τα οικονομικά μου αντέχουν στην κυριολεξία μέχρι Μάιο.



Κουράγιο Φιλαράκι και ψαχτο όσο μπορείς. Σου εύχομαι να βρεις αμέσως και να μην χρειαστεί ποτέ να έρθεις στην θέση την δικιά μου

DAYMAN
31/03/2010, 19:13
Εύχομαι γρήγορη επαγγελματική αποκατάσταση σε οσους βρίσκονται σε αυτη την θέση.

spyro
31/03/2010, 19:22
:sick:

τις καλυτερες ευχές και απο μένα ρε παιδες

nionio$
31/03/2010, 19:26
περασα κ εγω απ αυτη τη φαση...τωρα πλεον ολα οκ το ιδιο ευχομαι κ σε σενα φιλαρακι μου..:beer:

ktmakis
31/03/2010, 20:30
Ρε παιδιά τόσοι νοματαίοι είμαστε.
Για ανοίχτε ένα τοπικ με ανθρώπους που ψάχνουν δουλειά.
Μπορεί κάποιος να χρειάζεται χέρια και να ψάχνει αλλού.

Εύχομαι καλύτερο αύριο

chris_honda
31/03/2010, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Ρε παιδιά τόσοι νοματαίοι είμαστε.
Για ανοίχτε ένα τοπικ με ανθρώπους που ψάχνουν δουλειά.
Μπορεί κάποιος να χρειάζεται χέρια και να ψάχνει αλλού.

Εύχομαι καλύτερο αύριο


+ 600, :beer: :beer:

Greg_950 S
31/03/2010, 20:44
Καλό κουράγιο παιδιά και μην απογοητεύεστε γιατί η κρίση δεν κάνει εξαιρέσεις !!!
Δυστυχώς τώρα, πέρα από τα προσόντα, τις γνώσεις/πτυχία, εμπειρία, περισσότερο χρειάζονται οι "άκρες"/γνωριμίες και η θεά τύχη . :wave2:

harris_x
31/03/2010, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
απο σημερα που πεσαν οι υπογραφες ειμαι και επισημως ανεργος!!
μετρατε μερες!! απο την τριτη που θα ξαναρχισω ψαξιμο μεχρι να
ανακοινωσω οτι βρηκα νεα δουλεια, 15 μερες δεν θα εχουν περασει!!!
Με υπομονή και επιμονή θα βρεις σίγουρα κάτι καλό.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και όσο ποιο σύντομα!

:beer: :beer: :beer:

TROOPER
31/03/2010, 21:44
μιχαλιο ευχομαι να ξεπερασεις τη δυσκολια γρηγορα και ανωδυνα!!!

:beer:

DrBig
31/03/2010, 21:47
Απλα και ταπεινα να υπενθυμισω οτι υπαρχουν κι αλλες χωρες εκτος απο το 'καφενειο η Ελλας'...:wave2:

mikes
31/03/2010, 22:04
παιδια σας ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση! το καλο ειναι οτι τον κλαδο τον δικο μας
δεν τον εχει αγγιξει καλα καλα ακομα η κριση! οπως τοσες αλλες φορες ετσι και τωρα πιστευω
οτι θα βρω δουλεια αμεσα! ποτε δεν εχω μεινει χωρις δουλεια για πανω απο 10 μερες!

Georgaras
31/03/2010, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Ρε παιδιά τόσοι νοματαίοι είμαστε.
Για ανοίχτε ένα τοπικ με ανθρώπους που ψάχνουν δουλειά.
Μπορεί κάποιος να χρειάζεται χέρια και να ψάχνει αλλού.

Εύχομαι καλύτερο αύριο




Μακάρι ρε παίδες... μπας και γίνει κάτι......

jimmis5
31/03/2010, 22:33
Δεν λεω κουραγιο δεν λεω υπομονη γιατι ηταν επιλογη και λεω μονο μπραβο για αυτο, ελπιζω συντομα με κατι καλυτερο στα χερια σου :beer: :wave2:

Georgaras
31/03/2010, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
παιδια σας ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση! το καλο ειναι οτι τον κλαδο τον δικο μας
δεν τον εχει αγγιξει καλα καλα ακομα η κριση! οπως τοσες αλλες φορες ετσι και τωρα πιστευω
οτι θα βρω δουλεια αμεσα! ποτε δεν εχω μεινει χωρις δουλεια για πανω απο 10 μερες!


Είσαι από τους τυχερούς μέσα στην ατυχία σου.

Εμένα ο τομέας μου, η πληροφορική είναι αδύνατο να βρει κάποιος δουλειά αν δεν έχει γνωστούς.

Για αυτό τον λόγο εδώ και 10 χρόνια δούλευα στις πωλήσεις. Από Γερμανό , Vodafone , Wind, Eurobank μέχρι και σερβιτόρος, η DJ η Συμβασιούχος 4 μηνος Ταχυδρόμος.....


Πραγματικά εγώ απογοητευθεί από την ζωή και πάνω από όλα ντρέπομαι που ζω σε μια χώρα που κανένας π*υστης πολιτικός και κανένα Μπουρδ$λοκόμμα δεν ενδιαφέρεται για την μοίρα χιλιάδων ανέργων.

johnpan
31/03/2010, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras
Είσαι από τους τυχερούς μέσα στην ατυχία σου.

Εμένα ο τομέας μου, η πληροφορική είναι αδύνατο να βρει κάποιος δουλειά αν δεν έχει γνωστούς.

Για αυτό τον λόγο εδώ και 10 χρόνια δούλευα στις πωλήσεις. Από Γερμανό , Vodafone , Wind, Eurobank μέχρι και σερβιτόρος, η DJ η Συμβασιούχος 4 μηνος Ταχυδρόμος.....


Πραγματικά εγώ απογοητευθεί από την ζωή και πάνω από όλα ντρέπομαι που ζω σε μια χώρα που κανένας π*υστης πολιτικός και κανένα Μπουρδ$λοκόμμα δεν ενδιαφέρεται για την μοίρα χιλιάδων ανέργων.

Σουηδία φίλε μου. Εγώ είμαι προγραμματιστής. Το σκέφτομαι πολύ... Εδώ είναι η απόλυτη απαξίωση του κλάδου...

Georgaras
31/03/2010, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Σουηδία φίλε μου. Εγώ είμαι προγραμματιστής. Το σκέφτομαι πολύ... Εδώ είναι η απόλυτη απαξίωση του κλάδου...


Ρε φίλε μια κουβέντα είναι να φύγεις... Και για να το κάνεις αυτό πρέπει να έχεις και αρκετά χρήματα μαζεμένα για τα πρώτα εξοδα και κάποιον γνωστό σου εκει για να σε κατατοπίσει.

Αν μπορείς πάντως καντο και φυγε μακρια απο αυτο το μπάχαλο που ζούμε τώρα...

Πάντως εχεις απόλυτο δίκιο εδω στην Ελλάδα τον έχουν ξεφτιλίσει τον τομέα μας, ειμαι 30 χρονων και πραγματικά δεν ξέρω πως θα ζήσω.... όσο κουράγιο να παίρνω απο την κοπέλα που είμαστε μαζι, είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα...

TROOPER
31/03/2010, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Σουηδία φίλε μου....

καλα μια μερα μας βλεπω να φτιαχνουμε σκανδιναβικο κλιμακιο !!!!!!!!!

:beer: :beer:

DrBig
31/03/2010, 23:39
Παιδες, η αγγλια ειναι πολυ ευκολη χωρα για ενα ξενο να προσαρμοστει και να ζησει, ισως η ευκολοτερη της ευρωπης.

Εχετλαίος
01/04/2010, 05:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Παιδες, η αγγλια ειναι πολυ ευκολη χωρα για ενα ξενο να προσαρμοστει και να ζησει, ισως η ευκολοτερη της ευρωπης.

Θα συμφωνήσω. Βέβαια, τελευταία, το μόνο που βλέπω στις ειδήσεις τους είναι αυτό παρακάτω, αλλά σε γενικές γραμμές είναι μια καλή επιλογή...


194208

granazi
01/04/2010, 06:45
ολα θα πανε καλα :sun:

atom_smasher
01/04/2010, 11:01
Σκανδιναβικο κλιμακιο...μονο που εδω οι μοτοσυκλετες ειναι πολυ ακριβες γαμωτο...:cry:

2stroker
01/04/2010, 16:00
καλο κουραγιο φιλε
παντως τα πραγματα ειναι πολυυυυυυ δυσκολα.ειμαι ανεργος απο τον ιουλιο και μεχρι σημερα τιποτα,στελνω βιογραφικα και δεν με παιρνουν καν τηλεφωνο,οι μεγαλες εταιρειες εχουν σταματησει τισ προσληψεις για να μη διωξουν και αλλους και οι μικρες με το ζορι τα βγαζουν περα.ασε που και μενα τα λεφτα τελειωνουν μαζι και το ταμειο και αν δεν εχω βρει δουλεια το πολυ μεχρι τελος ιουνιου δε με βλεπω καλα.

harvester
01/04/2010, 16:44
πες και τι δουλεια κανεις ρε φιλε να ξερουμε να ψαξουμε δουλεια και εμεις

mikes
01/04/2010, 16:48
μα καλα ποσοι ανεργοι ειμαστε στο φορουμ??
εγω ρε παιδια ζαντολαστιχας ειμαι!! δεν νομιζω να ειναι ιδιετερα δυσκολο
να βρω δουλεια!

Georgaras
01/04/2010, 17:02
Δύστυχος είμαστε πάρα πολλοί άνεργοι.... :sad: Και όσο πάνε και δυσκολεύουν τα πράγματα.... :sad:

sakoulakis
02/04/2010, 10:54
welcome to club :rolleyes: :rolleyes: :cry: :cry:
αλλα τι να κανουμε :smilea: :smilea:
να ειμαστε καλα

jimmy10
02/04/2010, 20:48
τα 'χω πει εγωωω

προταση (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=97845)

Εχετλαίος
03/04/2010, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
μα καλα ποσοι ανεργοι ειμαστε στο φορουμ??
εγω ρε παιδια ζαντολαστιχας ειμαι!! δεν νομιζω να ειναι ιδιετερα δυσκολο
να βρω δουλεια!

Για ένα μικρό μαγαζί δικό σου; Το έχεις σκεφτεί; Eπισκευή ελαστικών αρχικά και μετά το βλέπεις...Σίγουρα πολλοί απέπαέ μέσα θα σε στηρίξουν!

:wave2:

mikes
03/04/2010, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Για ένα μικρό μαγαζί δικό σου; Το έχεις σκεφτεί; Eπισκευή ελαστικών αρχικά και μετά το βλέπεις...Σίγουρα πολλοί απέπαέ μέσα θα σε στηρίξουν!

:wave2: εκτως του οτι δεν εχω λεφτα να ξεκινησω κατι τετοιο, (και θελω καμποσα), εχω παρατηρησει οτι εδω τα νεα μαγαζια δεν κρατανε πανω απο χρονο? οποτε ειδικα αυτην την εποχη εχω και το φοβο μην ξεκινησω και στο τελος βρεθω καταχρεωμενος!!

notakos600
03/04/2010, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
εκτως του οτι δεν εχω λεφτα να ξεκινησω κατι τετοιο, (και θελω καμποσα), εχω παρατηρησει οτι εδω τα νεα μαγαζια δεν κρατανε πανω απο χρονο? οποτε ειδικα αυτην την εποχη εχω και το φοβο μην ξεκινησω και στο τελος βρεθω καταχρεωμενος!!



+1000

Έχω μαγαζί χρωμάτων-σιδηρικών εδώ και έξι χρόνια σε ιδιόκτητο χώρο και από το 2008 με έχει γονατίσει στη κυριολεξία, ενώ το ίδιο συμβαίνει και με τα υπόλοιπα μαγαζιά κάθε είδους.
Πραγματικά είναι πολύ δύσκολα, ειδικά αυτή τη περίοδο.
Υπομονή στα παιδιά που βιώνουν την ανεργία και εύχομαι ότι καλύτερο.
Όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε μάγκες.

orizontas
16/04/2010, 01:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
απο σημερα που πεσαν οι υπογραφες ειμαι και επισημως ανεργος!!
μετρατε μερες!! απο την τριτη που θα ξαναρχισω ψαξιμο μεχρι να
ανακοινωσω οτι βρηκα νεα δουλεια, 15 μερες δεν θα εχουν περασει!!!




αφου ΘΑ βρεις και αφου βρηκες γιατι μας πριζεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

















αντε με το καλο να στεριωσεις

:beer: :beer:

Kaloston
16/04/2010, 02:57
Ποσα παιρνεις σαν ζαντολαστιχας που δουλευεις? Ασχολεισαι και με αλαγη αναρτησεων - ευθυγραμησεις ή μονο ζανταρισμα - ξεζανταρισμα. τι ωραριο δουλευεις?

ktm640lc4
20/04/2010, 20:49
Καταρχην να πω κουραγιο σε οσους δεν εχουν. Μαζι και εγω εδω και ενα χρονο περιπου.

Ειναι δυσκολα τα πραγματα και δεν βλεπω να γινεται τιποτα. Και απο γραφιστας το γυρισα σε οδηγος Γ' επαγγελματικο. Και τωρα ψαχνω μπας και...

Ισως ειναι λιγο μαλακια αυτο που κανω, αλλα αν ξερει κανεις κατι ας ριξει κανα pm. :confused:

ftsmf
21/04/2010, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
+1000

Έχω μαγαζί χρωμάτων-σιδηρικών εδώ και έξι χρόνια σε ιδιόκτητο χώρο και από το 2008 με έχει γονατίσει στη κυριολεξία, ενώ το ίδιο συμβαίνει και με τα υπόλοιπα μαγαζιά κάθε είδους.
Πραγματικά είναι πολύ δύσκολα, ειδικά αυτή τη περίοδο.
Υπομονή στα παιδιά που βιώνουν την ανεργία και εύχομαι ότι καλύτερο.
Όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε μάγκες.


παιδια καλη δυναμη τωρα με την ανεργια και ολο και κατι θα βρεθει... απλα να εχουμε ολοι υποψιν μας οτι καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη...και το λεω αυτο γιατι συνηθως οι ελληνες εχουΜε αυτη την μ@λ@κι@ στον εγκεφαλο και θελουμε αυτο που θελουμε οπως το θελουμε και να ειμαστε και ολοι διευθυντες... :rotflmao: αλλα επειδη δεν γινεται δουλεια να'ναι κι οτι να'ναι... :beer: :beer:

Υ.Γ.μιας και δουλευεις με χρωματα και μολις το ειδα εχεις κι ενα πμ να σε ρωτησω κατι σχετικο(με χρωματα οχι με την ανεργια)....