PDA

View Full Version : Κάγκελα Bandit από Suzuki



Ichigo
31/03/2010, 23:32
Πρόσφατα έβαλα κάγκελα από τη Suzuki στο εργαλείο με το σκεπτικό ότι μιας και είναι της αντιπροσωπίας θα είναι ζυγισμένα σωστά και επίσης θα προστατεύσουν και σωστά σε περίπτωση πτώσης. Αυτό που με προβληματισε όμως είναι ότι ενώ από τη δεξία πλευρά προστατεύουν τον κινητήρα, από την αριστερή μεριά που βρίσκεται το καπάκι η τοποθέτηση τους δε με πείθει από την άποψη ότι η προστασία που θα παράσχουν στο καπάκι θα είναι μάλλον οριακή. :confused:
Τα έχει βάλει κανείς σας; Πως σας φαίνονται;
Σύντομα θα ποστάρω και φωτό για να σας εξηγήσω τι εννοώ.

K5_N
31/03/2010, 23:50
εγω εχω της givi 3 χρονια και ειναι πολυ καλα. πριν αυτα ειχα 2 πτωσεις και πληρωσα 2 καπακια απο δεξια. απο αριστερα ειχα αλλες 2 με τα καγκελα και πληρωσα μονο τη μανετα του συμπλεκτη.

μηπως ειναι ωρα να παρω και βοηθητικες?:lol: :lol: :lol:

amyroukai
01/04/2010, 10:00
Τα μαμά τα δοκίμασε ο Degree0 δυστυχώς σε πτώση από δεξιά και δεν έπαθε τίποτα η μηχανή... Αλλά δεν πρόσεξα αν είναι "ασύμμετρα" από αριστερά. Για ανέβασε τη φωτό να καταλάβουμε!


Αρχικά δημιουργήθηκε από K5_N
μηπως ειναι ωρα να παρω και βοηθητικες?
Ή μήπως είναι ώρα να πας ένα σχολείο;

PortisHead
01/04/2010, 10:56
Τα καγκελα ποσο εχουν ?
Κανα κατοσταρικο ?
Το καπακι (τουλαχιστον το αριστερο που ρωτησα) κοστιζει 80+ΦΠΑ καινουργιο :lol:

Προτιμαω να πληρωσω αυτο παρα να βαλω καγκελα στη μηχανη (για αισθητικους λογους)

Εξαλλου...ποσο συχνα πεφτεις και σπας καπακια ? ? ?

DrEvil
01/04/2010, 11:20
Καλό μήνα!

Λοιπόοοον:
Τα καγκελα δεν είναι ακριβώς ασύμμετρα, απλά 'δένουν' με διαφορετικό τρόπο από κάθε πλευρά κ αυτό ξενίζει λίγο, αλήθεια είναι.
Για το πόσο θα προστατεύσουν το μοτέρ, έχω να πω ότι αφού εξέχουν αυτού έστω και για λίγο την δουλειά τους θα την κάνουν κ την κάνουν πολύ καλά!


Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Τα καγκελα ποσο εχουν ?
Κανα κατοσταρικο ?
Το καπακι (τουλαχιστον το αριστερο που ρωτησα) κοστιζει 80+ΦΠΑ καινουργιο :lol:

Προτιμαω να πληρωσω αυτο παρα να βαλω καγκελα στη μηχανη (για αισθητικους λογους)

Εξαλλου...ποσο συχνα πεφτεις και σπας καπακια ? ? ?

Δεν θέλω να σκεφτώ τι άλλο θα χρειαζόμουν εκτός από το καπάκι του μοτέρ....

έντιτ: Άσε που το 'μπράτσο' που έχουν και δένουν πίσω, δεν άφησε το μηχανάκι να γυρίσει και με την συμβολή του αντίβαρου την γλύτωσε κ το ρεζερβουάρ/σκελετός.


194217

fotodimis
01/04/2010, 13:16
καλο μηνα και χρονια πολλά καλο πάσχα

Ichigo
01/04/2010, 17:20
Ορίστε τι εννοώ! :confused:

1

Από το πλάϊ


194258

Ichigo
01/04/2010, 17:21
2

Από μπροστά


194259

Ichigo
01/04/2010, 17:21
3

Από πίσω


194260

Ichigo
01/04/2010, 17:23
Δεν με πολυπείθει η εφαρμογή τους πάντως!:sick:

amyroukai
01/04/2010, 19:09
Μια που το καπάκι εξέχει στο θεό, φαντάσου άλλους 4 πόντους παραέξω το κάγκελο... Σαν BMW Boxer θα ήταν! :) Που να τα βάλουν οι χριστιανοί...


Επίσης... ΔΗΜΗΤΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ρε φίλε..... ΚΑΓΚΕΛΑ λέει το thread.... TO ΚΡΑΝΟΣ το τιμημένο, ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ;;;;;;;; Μην ποστάρεις άσχετα... Γιέ του Δημήτρη που παίζεις με το ίντερνετ, και για εσένα λέω! :wave2:

K5_N
01/04/2010, 20:19
Ή μήπως είναι ώρα να πας ένα σχολείο; [/B][/QUOTE]

παλι σχολειο? εδω ειπα αμαν να το τελειωσω. ασε που σε τετοια ηλικια μονο σε νυχτερινο μπορω να παω αλλα και παλι την ωρα που σχολαω κοντευουν να ταλειωσουν.
αν εννοεις για τις πτωσεις μου βεβαια σε θεμα οδηγησης στις 3 δεν εφταιγα εγω στην αλλη ειχα ξεχασει να ανοιξω το σταντ και ξαπλωθηκα που νομιζεις? στο λιμανι του πειραια. ρομπα τελειως. :lol: :lol: :lol: :lol:

K5_N
01/04/2010, 20:22
ετσι που το βλεπω το καγκελο μια χαρα ειναι.

dim40
03/04/2010, 18:13
τα καγκελα της givi τα ειχα πριν . σε μια πτωση αριστερα δ ε προστατεψαν τα καπακι. οχι οτι τρυπησε αλλα το αλλαξα. κι αυτο γιατι δε κατεβαινουν απο κατω οπως της φωτο να ακγαλιασουν το καπακι. βεβαια ακομη και ετσι η ζημια ηταν μικρη. αν δε τα ειχα θα ηταν πολυ μεγαλυτερη.
και εγω εβαλα της suzuki τωρα και πιστευω οτι ειναι καλυτερα απο τα προηγουμενα και δε εχουν και μεγαλη διαφορα στη τιμη

kostaskex
10/04/2010, 14:12
τιμή για τα μαμά ξέρουμε???

mitsospatras
24/07/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
3

Από πίσω Εδω υπαρχη προβλημα.....μου επεσε απο το σταντ και το καπακι γδαρθικε

Ichigo
24/07/2010, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsospatras
Εδω υπαρχη προβλημα.....μου επεσε απο το σταντ και το καπακι γδαρθικε

Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Με έριξαν με σχεδόν μηδενικη ταχυτητα και το καπάκι γέμισε γρατζουνιές. Δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει αμα πέσει με ποιο πολλά χιλιόμετρα. Και δε με ενδιαφέρει να γεμίσει γρατζουνιές αλλά να είναι λειτουργικό και να μπορέσω να συνεχίσω. Δε μπορώ να φανταστώ πχ ότι είμαι σε διακοπές και ξαφνικά ύστερα από πτώση να ψάχνω για καπάκια. :sick:

tzrypvs
25/07/2010, 05:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Με έριξαν με σχεδόν μηδενικη ταχυτητα και το καπάκι γέμισε γρατζουνιές. Δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει αμα πέσει με ποιο πολλά χιλιόμετρα. Και δε με ενδιαφέρει να γεμίσει γρατζουνιές αλλά να είναι λειτουργικό και να μπορέσω να συνεχίσω. Δε μπορώ να φανταστώ πχ ότι είμαι σε διακοπές και ξαφνικά ύστερα από πτώση να ψάχνω για καπάκια. :sick:

το καπάκι είναι πολύ ανθεκτικό. δες πως έγινε από πτώση με 40km/h και συνέχισα το ταξίδι έτσι χωρίς κανένα πρόβλημα.

http://img7.imageshack.us/img7/6128/cimg3744t.jpg


ps. ακόμα έτσι το έχω αφήσει,στο επόμενο σέρβις θα το αλλάξω:D :D :D