PDA

View Full Version : Τρακαρισμενη Μηχανη



suzukimaniac
02/04/2010, 18:28
Καλησπερα.Ευχομαι Καλο ΠΑσχα, Καλη Ανασταση σε ολους και προσοχη στους δρομους.Ιδιαιτερη προσοχη(τα λεμε και τα ξαναλεμε...αλλα....) μιας και οι κακοτυχιες μας περιμενουν στην γωνια....Το λεω μιας και επεσα θυμα τροχαιου, Μεγαλη Τριτη μεσημερι, στην οδο Πειραιως στο υψος του Πρακτικερ.Δεν θα μπω σε λεπτομερειες για το τροχαιο μιας και ψυχολογικα δεν ειμαι καλα...Δεν εφταιγα και σιγουρα μπορει και να μην ημουν εδω αυτη την στιγμη να σας γραφω αυτα τα λογια.
Ισως αναφερθω καποια αλλη στιγμη....Ο απολογισμος ολης αυτης της καταστασης ηταν κακωση δεξιας κνημης και αρκετες εκδορες και καψιματα τριβης...Αυτο που με ενδιαφερει και θα ηθελα να ρωτησω μετα απο αυτο τον προλογο ειναι σχετικα με την μηχανη.Δεν εχω πληρη εικονα και απολογισμο του τι εχει παθει...Ομως, γνωριζει κανεις τι θα μπορουσα να την κανω σε περιπτωση ολικης καταστροφης?Να την προωθησω προς πωληση οπως ειναι για καποιον που θελει ανταλλακτικα, να την διαλυσω και να αρχιζω να πουλαω μερη της, η μηπως υπαρχει κανενα κεντρο-μαντρα-μαγαζι που αγοραζει τρακαρισμενες μηχανες οπως γινεται στα αυτοκινητα...?
Θα ηθελα την γνωμη σας....Ευχαριστω πολυ.Να ειστε ολοι καλα.Και με το καλο να περασετε το Πασχα.

DrBig
02/04/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από suzukimaniac
να την διαλυσω και να αρχιζω να πουλαω μερη της

Αν εχεις χωρο, χρονο και ορεξη, αυτη ειναι η πιο συμφερουσα λυση, ειδικα αν ειναι μοντελο που κυκλοφορει πολυ. Κατα τ'αλλα καλα την γλυτωσες και καλη αναρωση :wave2:

koulis19
02/04/2010, 18:41
Κατσε ξεκουρασου τωρα και βλεπεις αργοτερα τι θα κανεις με την μηχανη.ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ:beer: :beer:

blackbusa
02/04/2010, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από suzukimaniac
Καλησπερα.Ευχομαι Καλο ΠΑσχα, Καλη Ανασταση σε ολους και προσοχη στους δρομους.Ιδιαιτερη προσοχη(τα λεμε και τα ξαναλεμε...αλλα....) μιας και οι κακοτυχιες μας περιμενουν στην γωνια....Το λεω μιας και επεσα θυμα τροχαιου, Μεγαλη Τριτη μεσημερι, στην οδο Πειραιως στο υψος του Πρακτικερ.Δεν θα μπω σε λεπτομερειες για το τροχαιο μιας και ψυχολογικα δεν ειμαι καλα...Δεν εφταιγα και σιγουρα μπορει και να μην ημουν εδω αυτη την στιγμη να σας γραφω αυτα τα λογια.
Ισως αναφερθω καποια αλλη στιγμη....Ο απολογισμος ολης αυτης της καταστασης ηταν κακωση δεξιας κνημης και αρκετες εκδορες και καψιματα τριβης...Αυτο που με ενδιαφερει και θα ηθελα να ρωτησω μετα απο αυτο τον προλογο ειναι σχετικα με την μηχανη.Δεν εχω πληρη εικονα και απολογισμο του τι εχει παθει...Ομως, γνωριζει κανεις τι θα μπορουσα να την κανω σε περιπτωση ολικης καταστροφης?Να την προωθησω προς πωληση οπως ειναι για καποιον που θελει ανταλλακτικα, να την διαλυσω και να αρχιζω να πουλαω μερη της, η μηπως υπαρχει κανενα κεντρο-μαντρα-μαγαζι που αγοραζει τρακαρισμενες μηχανες οπως γινεται στα αυτοκινητα...?
Θα ηθελα την γνωμη σας....Ευχαριστω πολυ.Να ειστε ολοι καλα.Και με το καλο να περασετε το Πασχα.

δεν θα πληρωθεις απο την ασφαλεια του αλλου???

georgio
02/04/2010, 20:22
:(

Περαστικά σου φίλε! Έξω από τη Shell; Έχει ένα κόψιμο εκεί η νησίδα και γίνεται χαμός: αναστροφές κάνουν παπιά, αυτοκίνητα, νταλίκες (!), κόβουν κάθετα την άνοδο όσοι βγαίνουν από πετράλωνα για να κατέβουν την Πειραιώς... κάθε φορά περνάω με κλειστό γκάζι, το δάχτυλο στην κόρνα, έτοιμος για φρένα και κοιτάζοντας πίσω αν χρειαστεί ελιγμός. Και με αμάξι και με μηχανή.

Πέρασα από εκεί γύρω στη μια και είχε ασθενοφόρο και το ανακριτικό. Δεν είδα μηχανή ή τι είχε γίνει, αλλά είδα τον αστυνομικό στο διάζωμα και του είπα ότι είναι επικίνδυνο το κόψιμο και να το κλείσουν, και με κοίταζε όπως κοιτάζει η αγελάδα το τρένο... τεσπα

Γύριζα με τον πατέρα μου από κάτι θεραπείες που κάνει μιας και τον μάζεψε μια το Νοέμβριο και είναι ακόμα με πατερίτσες... Από ό,τι κατάλαβα δεν πρέπει να έχεις χτυπήσει πολύ άσχημα οπότε προσπάθησε να το δεις θετικά. Και για το μηχανάκι αφού είσαι εσύ καλά βλέπεις τι θα κάνεις. Δεν έχεις να βιαστείς για κάτι.

Α και εννοείται ότι μιλάς με δικηγόρο για να δεις τι θα κάνεις ε;

Και πάλι περαστικά σου και καλές γιορτές και σε σένα! :beer:

ego_o_idios
03/04/2010, 14:27
filaraki kita na sinel8is apo to sok
min paris kamia apofasi akoma mpori na ise fortismenos ke na kanis la8i ase ligo ke ro na perasi ke vlepis ti kanis mpori na min exi tipota sovaro

to sovaro ine na parakolou8isis tin ekseliksi tis igias sou na kseperasis ke to sok opos ipa pio prin ke ta ipolipa asta gia meta


perastika sou:wave2:

BLACKGAS
03/04/2010, 18:04
Φίλε περαστικά και αγύριστα
Νομίζω ότι αν πας σε μαντρά θα θέλει να στην πάρει τσάμπα. Το "στρώμα" είναι η πιο εμπορική μηχανή και νομίζω ότι σε συμφέρει να την πουλήσεις ως ανταλλακτικά. Γιατί δεν κάνεις μια προσπάθεια μέσα από το site?