PDA

View Full Version : ελαιων



chris_honda
03/04/2010, 19:37
Επειδή τα Αγγλικά δεν τα χω, (Μόνο τα βασικά για να συννενοούμε στο Φαληράκι), και επειδή το θέμα του λιπαντικού έχει λυθεί (:beer: rein) ακούω απόψεις για :

α) brake fluid της torco (κοίταξα αλλα δεν ξέρω αν βγάζει).
β) liqkuid qoolant (αντιψυκτικο) της torco,(κοίταξα αλλα δεν ξέρω αν βγάζει).
γ) Για μπουκάλες βρήκα.

Το μηχανάκι είναι cbr 600 rr 2008.

:wave2: :wave2:

camen
05/04/2010, 13:48
1)Για brake fluid εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το CASTROL SRF(η καπως ετσι:blush: ).Θελει συχνα αλλαγμα ομως λογω του οτι ειναι "αγωνιστικο" υγρο και δεν τα παει καλα με την Ελληνικη υγρασια...:winka:Aλλα αν δεν εισαι παγκοσμιος οποιοδηποτε 5.1 ειναι κομπλε,αρκει να το αλλαζεις τουλαχιστον μια φορα το χρονο γτ επισης το καταστρεφει η υγρασια...

2)Ψυκτικο εγω στο ΚΤΜ χρησιμοποιω της MOTOREX.Φιλος μηχανικος μου το εχει συστησει και συμφωνα με τα λεγομενα του ειναι απο τα καλυτερα και πιο αβλαβη(καποια μηχανακια θελουν συγκεκριμενο υγρο:winka: ).


Για λαδια ειπαμε,T O R C O...:winka: :beer: :beer: :beer:

reinmeister
05/04/2010, 14:04
αν το κυνηγας το Motul rbf 600 ειναι το καλυτερο...αντεχει τρελλο punishment απο οτιδηποτε ειδους συστημα φρενων διατηρωντας τα χαρακτηριστικα του αναλλοιωτα...απλως το πετας συχνοτερα (μια φορα το χρονο)...

απο πλευρας αντιπηκτικων το καλυτερο ειναι το valeo protective 112 (ροζ), το οποιο αναμιγνυεις με αποσταγμενο νερο απο 30-70(νερο) εως 50-50...

chris_honda
05/04/2010, 17:59
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: