PDA

View Full Version : πρασινα μηχανακια



mourgakos
06/04/2010, 15:23
...αλλα ψαχνοντας σημερα ,επεσα σε αυτο...
http://www.green-motors.gr

ακουω αποψεις...
88 χιλ τελικη,αυτονομια της προκοπης....

menos
06/04/2010, 15:25
Δεν ανοίγει το λίνκ...

Operater
06/04/2010, 19:53
Καλό ακούγεται..
Αλλά δεν είδα κάπου να αναφέρει για αυτονομία,
δηλαδή με μια μπαταρία, πόσα χλμ βγάζει.

mourgakos
07/04/2010, 09:41
Αυτονομία*

up to 60 Km at max speed
up to 100 Km at 45 Km/h

Operater
07/04/2010, 11:30
απο απάντηση σε σχετικό mail που έστειλα:
αυτονομία του e-city & e-sport είναι ίδια, επηρεάζεται απο παράγοντες με βασικότερους το φορτίο, την κλίση του εδάφους και την ταχύτητα που κινούμαστε. Απο την εμπειρία σε πραγματικές συνθήκες Αθήνας, η μεση απόσταση που καλύπτουν με αναβάτη 95 κιλών σε αρκετά ανηφορική περιοχή και πηγαίνοντας συνέχεια με τελική ταχύτητα χωρίς έννοια οικονομίας είναι 45-50 χιλιόμετρα ανα πλήρη φόρτιση. Μετά θέλει 3,5-4 ώρες για πλήρη φόρτιση. Σε δύο ώρες έχει αναπληρώσει άνω του 60% μπαταριών και έχει άλλα 30 χιλιομετρα.Εαν κανεις κινείται ήρεμα με αργές επιταχύνσεις και ταχυτητα μεχρι 50 Km/h η αυτονομία είναι περι τα 100 χιλιόμετρα.

Emden
07/04/2010, 11:53
Ακριβώς τα ίδια είχαμε σε ένα ναυπηγείο στη κίνα για το πήγιανε έλα. Για τέτοιου ίδους δουλείες νομίζω ότι είναι μια χαρά. Δε πηγαίνανε και τρελά κανα 40αρι με 50αρι κ 30 χλμ αυτονομία είχαν τα δικά μας, αλλα είχαν πλακα. + δεν ακούγονται κ μπορείς να φας κανέναν πιο εύκολα. Για μίκρες αποστάσεις και για τα λίγα είναι καλό ντιλ.

mourgakos
12/04/2010, 09:40
εχω κανει και γω ναυτικος,και τα εχω δει,οπως και τα απλα ποδηλατα.
απλα η τιμη τσουζει λιγο,αν και κανεις αποσβεση πολυ γρηγορα,ειδικα εγω που κινουμαι συνεχως σε μικρες πολλες διαδρομες.το μειον ειναι ,που θα φορτιζω,θα πρεπει να βγαζω το πακ και να το πηγαινω μεσα στο σπιτι,στο μαγαζι οκ,το βαζω μεσα...αν εχει βρει κανεις κατι στα ιδια περιπου χαρακτηριστικα ας ποσταρει παιδες.
παντως μεχρι στιγμης,φαινεται οικονομικο στην χρηση,ακριβο στην αποκτηση...