PDA

View Full Version : DB Killers για Akrapovic



rogtek
06/04/2010, 16:56
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Έχω ένα ΚΤΜ 950 με Akrapovic χωρίς τα db killers και ενδιαφέρομαι να τα αγοράσω.

Υπάρχει κανείς που να έχει τα συγκεκριμένα db killers και να ενδιαφέρεται να τα πουλήσει, γιατί στην αντιπροσωπεία είναι πανάκριβα;

KOSTAS-ER6
06/04/2010, 17:16
εχω την εντυπωση πως δεν ειναι ακριβα....
στην ΚΤΜ ρωτησες η στην TECHNOMOTO?

Gandalf dr685sm
06/04/2010, 17:24
Αδερφέ δεν θα τα βρείς πουθενά... έψαχνα και εγώ για το ΧΤΧ και τις δικές μου Akrapovic και η απάντηση ήταν 120 ευρώ περίπου και οι δύο. :eyepop: :eyepop:

Αν είσαι τύχερος, ίσως πετύχεις κάτι σε ebay... διαφορετικά μόνο αντιπροσωπεία.

Gandalf

Orfeus
06/04/2010, 17:56
εχεις φωτο απο τις βαβουριαρικες ακραπες?Εχω σιγαστηρα απο Ακραπα που καθεται...

rogtek
06/04/2010, 18:41
Η ΚΤΜ τις δίνει 120 ? που είναι αρκετά ακριβές για αυτό ψάχνω για μεταχειρισμένες.

Επισύναψα φωτο με τις ακραπες και φωτο των db killers.


194506

Orfeus
06/04/2010, 18:48
ιδια εξατμιση (οβαλ τιτανιου)φοραγε και μενα το μηχανακι,οποτε αν θες τον ενα που εχω στον δινω οσο νομιζεις.μη μιλαμε για τιμες γιατι το αυτοκολλητακι με το σκορπιο το εδινε 30Ε!!:rotflmao:

rogtek
06/04/2010, 18:54
Orfeus με ενδιαφέρει η αγορά του σιγαστήρα αλλά χρειάζομαι δύο. Έχεις καμία ιδέα που θα μπορούσα να βρώ έναν δεύτερο αντίστοιχο με αυτόν που έχεις;

Επισυνάπτω φωτο των σιγαστήρων από άλλο post για να δείς αν ταιριάζουν.


194507

Orfeus
06/04/2010, 19:04
ο σιγαστηρας ειναι παρομοιος με αυτον που επισυναψες,ολιγον διαφορετικος στην ακρη με προθαλαμο ο δικος μου,και χωρις το δευτερο μπλιμπλικι,μαλλον γιατι εχω προθαλαμο.Ειναι ακριβως ο σιγαστηρας που φοραει η εξατμιση σου?Στο ρωταω γιατι κατα γενικη ομολογια οι οβαλ φορανε παρομοιο σιγαστηρα...
Δευτερο σιγαστηρα θα βρεις στον Ιταλο στην Καλλιροης,αλλα και αυτος δαγκωνει...
Διευκρινιστικη ερωτηση:120 η μια ταπα??αν ναι τοτε αντε γεια οι ανθρωποι...
Κ επισημανση.Εμενα ο σιγαστηρας ειναι απο οβαλ Ακραπα που τοποθετουταν στην αριστερη πλευρα της μοτο,στο λεω,αν εχει σημασια το δεξι αριστερα.

KOSTAS-ER6
06/04/2010, 19:04
εγω θα ελεγα να ρωτησεις κ στην Τecnomoto που ειναι ο επισημος εισαγωγεας akrapovic.
τα αυτοκολλητα απο εκει τα πηρακ ειναι πολυ εξυπηρετικοι!

rogtek
06/04/2010, 19:10
Orfeus, όπως μου περιγράφεις τον σιγαστήρα μάλλον δεν κάνει στις δικές μου ακράπες. Είναι ακριβώς όπως φαίνονται στην φωτο με 48mm διάμετρο και δεν έχει σημασία αν μπεί στην δεξιά ή αριστερή εξάτμιση.

Αύριο θα κάνω μία ερώτηση και στην technomoto μπας και βγάλω καμία άκρη.

Orfeus
06/04/2010, 19:24
o Ιταλος ειναι το καταστημα που αντιπροσωπευει τις Ακραπες....και δε νομιζω οτι ειναι οικονομικοι...εξυπηρετικοι(2 κοπελες)ναι...

O σιγαστηρας βγηκε απο το μοντελο slip on που βγαζει η Ακραπα,που προοριζοταν για F800s/st και ειναι αυτο της φωτο.
Αν σου κανει και στο επιβεβαιωσουν τα παιδια απο τον Ιταλο,οκ.Αλλιως συγγνωμη που σε ξεσηκωσα...


194509

Gandalf dr685sm
06/04/2010, 21:42
Εμ... επίσημος αντιπρόσωπος είναι η Tecnomoto και οχι ο "Iταλός". Την αντιπροσωπεία της Tecnomoto έχει ώς επίσημο αντιπρόσωπο στο akrapovic.com.

Και τιμή 120, έχουν και οι δύο τάπες ζευγάρι όπως είπε και ο φίλος. Δεν θα τις βρείς αδερφέ εύκολα. Ψάχνω εδώ και πάρα πολύ καιρό για ακριβώς τις ίδιες που κοιτάς και δεν υπάρχουν πουθενά.

Gandalf

KOSTAS-ER6
06/04/2010, 22:56
εγω που ειμαι κ επαρχια, μου στειλαν 3 αυτοκολητα για εξατμηση με 9ε το ενα .... ζητησα μπρελοκ κ ειπα να μου βαλει τουλαχιστον 5 για να δωσω σε φιλους (μου εβαλε 6), τα στειλανε αντ/λη με ΕΛΤΑ αυθημερον!!!κ βαλανε κ 2 καρτελες με διαφορα απλα αυτ/τα της akrapovic.

τους συνηστω ανεπιφυλακτα....σε αλλη συζητηση νομιζω πως καποιος ειχε αναφερει για 30ε το σετ δεν ειμαι σιγουρος 100%.

Orfeus
07/04/2010, 04:15
Η Τεκνομοτο Καλλιροης δεν ειναι?Διπλα σε ενα ζανταδικο,στριπτιτζαδικο?Ο Ιταλος που ειναι???:confused: Συγγνωμη αλλα φτηνοι εμενα δε μου φανηκαν...30ευρα για ενα γ@μωαυτοκολλητο...
Ερωτηση:Τα μηχανακια ξεταπωτα τα πηρατε?Ο προηγουμενος ιδιοκτητης?

Black Mamba
07/04/2010, 07:25
Για ριξε μια ματια σε αυτο το threadακι...:wave2:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96628

KOSTAS-ER6
07/04/2010, 08:45
ρωτα κ αν σου πουνε πολλα, να ρωτησω ενα φιλο τορναδορο για να φτιαξει απο τεφλον!
θα ειναι μονο η ταπα στο τελος χωρις το σωληνα που μπαινει μεσα,πιστευω θα κοψει θορυβο....με τη θερμοκρασια δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα γιατι αντεχει το υλικο οι ακραπες δεν ζεσταινονται πολυ πισω!

emix24
07/04/2010, 09:37
Εγω που ρωτησα την ΚΤΜ γιατι μου ειπαν 30ευρω η καθεμια;

Εκτος αν ειναι αλλο πραγμα τα db killers κι αλλο αυτο που εχουν μεσα οι εξατμισεις οταν αγοραζουμε καινουργιες τις εξατμισεις.

rogtek
07/04/2010, 16:01
Καλησπέρα σε όλους!

Τα νεότερα έχουν ως εξής:

Η ΚΤΜ πουλάει τις συγκεκριμένες τάπες 40 ευρώ η μία.

Η Technomoto δεν πουλάει για akrapovic που μπαίνουν σε ΚΤΜ (λόγω ειδικής συμφωνίας ΚΤΜ και akrapovic), αλλά μου είπαν ότι μπορώ να αγοράσω από akrapovic σε άλλες μηχανές.

Πήγα σήμερα και δοκίμασα από TDM και ταιριάζουν απόλυτα. Η τιμή όμως είναι 50 ευρώ η μία!

Πολύ ακριβά για δύο τάπες!!!

emix24
07/04/2010, 17:26
Αυτα γνωριζω και γω που εγραψε ο rogtek.

Αρα καταληγουμε οτι με 40ευρω η μια εχουμε db killers για ΚΤΜ.

Vegeta
07/04/2010, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Εγω που ρωτησα την ΚΤΜ γιατι μου ειπαν 30ευρω η καθεμια;

Εκτος αν ειναι αλλο πραγμα τα db killers κι αλλο αυτο που εχουν μεσα οι εξατμισεις οταν αγοραζουμε καινουργιες τις εξατμισεις.


.... ..... ......


Αυτα γνωριζω και γω που εγραψε ο rogtek.

Αρα καταληγουμε οτι με 40ευρω η μια εχουμε db killers για ΚΤΜ.

:confused: :confused: :confused: :cry: :cry: :cry: :bawl: :bawl: :bawl: :a018: :a018: :a018:

emix24
07/04/2010, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vegeta
:confused: :confused: :confused: :cry: :cry: :cry: :bawl: :bawl: :bawl: :a018: :a018: :a018:

Δεν καταλαβα που ειναι ο προβληματισμος σου;

Εξεφρασα μια απορια, μηπως λεμε το ιδιο πραγμα με ισως διαφορετικες εννοιες;
Τελικα ομως μιλαμε για το ιδιο.

Vegeta
07/04/2010, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Δεν καταλαβα που ειναι ο προβληματισμος σου;

Εξεφρασα μια απορια, μηπως λεμε το ιδιο πραγμα με ισως διαφορετικες εννοιες;
Τελικα ομως μιλαμε για το ιδιο.


Ο προβληματισμός μου είναι, αν διαβάζεις αυτά που γράφεις. Αλλά έχεις δίκιο, δεν θα έπρεπε να προβληματίζομαι... Μια μπύρα κερασμένη από ‘μένα λοιπόν...:beer:

Προβληματισμένος δεν θα είναι από εδώ και πέρα και ο φίλος rogtek, καθώς η μηχανή του είναι κατά κάτι db πιο ήσυχη πλέον!! :smilea: