PDA

View Full Version : Μεταχειρισμένο!!!!!



nikoskkk
15/06/2005, 14:37
Μεταχειρισμένο ψάχνω.

1200gs.

Με τα εισαγωγής τη γίνετε με την εγγύηση????
:confused: :confused:

Έχω βρει ένα από καβάλα , το έχει πάρει από Γερμανία , το έχει 5 μήνες αλλά δεν ξέρω τη παίζει με την εγγύηση. Αυτός ισχυρίζεται ότι ισχύει αλλά από εδώ (Αθήνα) αντιπροσωπία μου είπαν ότι τα εισαγωγής δεν έχουν εγγύηση!!!:confused: :confused:

OldMan
15/06/2005, 15:00
:wave2: :wave2: :wave2:

Νίκο, εκτός από τις μ@λ@κίες που σου λένε στην (κάθε) αντιπροσωπεία, οι εγγυήσεις είναι του Κατασκευαστή (εργοστασίου) και ΔΕΝ αφορούν στο παραμικρό το που και πως βρέθηκε το μηχανάκι στα χέρια σου.

Ισχύουν ΟΛΑ περί εγγύησης από την ημερομηνία έκδοσης της πρώτης άδειας κυκλοφορίας.

Από την στιγμή που το μηχανάκι θα περάσει από την αντιπροσωπεία (ή τον "εξουσιοδοτημένο") της κάθε χώρας - αρκεί μια απλή γνωστοποίηση με FAX της άδειας κυκλοφορίας - αυτός είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να το εντάξει στην αντίστοιχη λίστα (με όλες τις υποχρεώσεις για εγγυήσεις, ανακλήσεις, αντικαταστάσεις κ.λ.π.).

Στους "δύσκολους", μια απάντηση μέσω e-mail της κατασκευάστριας εταιρείας (ή της εντολοδόχου της εάν η ίδια δεν έχει έδρα σε χώρα της Ε.Ε.) συνήθως αρκεί για να αρχίσουν οι "γλύκες" .....

Υ.Γ.

Ερώτηση: Αξίζει η διαφορά τιμής σε 1200 GS μεταξύ μεταχειρισμένου και καινούριου ??

:wave2: :beer: :wave2:

Spike
15/06/2005, 17:12
Tha symfoniso me ton OldMan kai stis 2 periptoseis. H diki mou Niko einai eisagogis apo germania kai 2 fores pou xreistika tin eggyisi me kalypse o Panagiotopoulos 100%. Tin pira apo ton Kosta sto Pagrati (Imported Bikes).
Oso gia tin timi exei enas dealer edo sta Melissia mia kai tin dinei 13.500 me 20.000 xlm... Mipos rotiseis kai ton Kosta an exei kamia ypopsin tou (til 210 7525690)

nikoskkk
15/06/2005, 20:35
Την έχει όπως είπα 5 μήνες και έχει 5000 χλμ.
Έχει και τις τρις βαλίτσες κάγκελα και tank-bag
Την πουλαει 13700.
:rolleyes:

Spike
15/06/2005, 23:41
Kala mou akougetai...:beer:

OldMan
16/06/2005, 12:25
:wave2: :wave2: :wave2:

Καλά ρε Νίκο....

και μετά ΤΙ υπογραφή θα βάζεις ??

:lol: :rotflmao: :lol:

nikoskkk
16/06/2005, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:wave2: :wave2: :wave2:

Καλά ρε Νίκο....

και μετά ΤΙ υπογραφή θα βάζεις ??

:lol: :rotflmao: :lol:

ΤΗΝ ΙΔΙΑ…………………




:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Ο αδερφός μου ψάχνει , εγώ θα καθυστερήσω λίγο!!
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: