PDA

View Full Version : Οδηγοί αυτοκινήτων-οδηγοί θανάτου



XTakias
15/06/2005, 18:24
Κύριοι κυρίες και γενικά όσοι διαβάζετε τούτο το φόρουμ, καλησπέρα. Είχα την ατυχία να έχω ατύχημα. Ένα κουτί βγήκε από βενζινάδικο αριστερά, τον απέφυγα απο τα δεξιά έπειτα έπεσε επάνω μου και χτύπησα. Το Χτάκι μου πάπαλα με μόλις 10.000 χιλιομετρα εγώ με κάτι τραύματα σε γόνατα που ακόμη και τώρα πονούν. Και φτάνουμε στην ώρα των καταθέσεων. Εγώ πήγαινα ευθεία λέει ο τύπος, αυτός(δηλαδή εγώ)έτρεχε σαν τρελός και έπεσε επάνω μου.(με χτύπησε με μπροστινή ρόδα δεξιά στο μαρσπιέ(εκεί που πατάμε τα πόδια)στην αριστερή πλευρά). Τώρα πως φταίω όταν κάποιος πέφτει επάνω μου δεν ξέρω. Ρε παιδιά πως γίνεται να φαντάστηκα πως βγήκε απο βενζινάδικο; Λοιπόν, η ασφαλιστική θέλει να αποδείξω πως βγήκε απο βενζινάδικο(αλλά ο μάρτυρας που λέει ότι τον άκουσε να λέει πως "βγήκα απο το βενζινάδικο δεν πρόλαβα να τρέξω και έπεσε επάνω μου"δεν μετράει.Σιγά επειδή άκουσε τον ίδιο να το λέει τι πάει να πει;). Η ασφαλιστική θέλει να αποδείξω πως βγήκε απο εκεί όταν ο ίδιος λέει πως δεν βγήκε. Το θέμα είναι να γλιτώσεις το δικαστήριο γιατί παίρνει καιρό. Λοιπόν όλοι οι μηχανόβιοι είστε φαντασιοπληκτοι δεν ξέρετε να οδηγάτε, τρέχετε, χτυπάτε αμάξια επειδή τα μισήτε, πέφτετε για να δείτε πως είναι να χτυπάς και γενικά δεν είστε άνθρωποι. Συν τοις άλλοις γιατί παίρνετε μηχανή;Να είχατε αμάξια για να μην χτυπούσατε!!! Μήπως είστε ελέφαντες; Κύριοι αξίζει να τον δείρω τον λακαμά που με χτύπησε και λέει ότι δεν φταίει; αξίζει να θυσιάσω αρκετά χιλιάρικα ευρώ ώστε να πω πως ναι κύριοι φταιω αλλά θα κάνω τουλούμι στο ξύλο τον πελάτη σας και θα τον αφήσω με κουσούρια;(πλην του προβλήματος στον εγκέφαλο που έχει). Πάρε αμαξάκι λένε όλοι για να μην σκοτωθείς. Μα δεν έτρεχα εκείνη την στιγμή(70χαω) όταν πήγαινα για δουλειά.δεν ήμουν σε ΜΟΤΟ GP. αλλά ξέρετε όπως ήδη είπαμε. όλοι οι μηχανόβιοι είναι απρόσεκτοι, χάλια οδηγοί, νευρικοί, αλήτες, κάνουν σούζες δεν προσέχουν στον δρόμο. Ε όχι ρε γαμώτο δεν είμαστε έτσι. επειδή έχουμε μια αγάπη πρέπει να πεθάνουμε για τους άμυαλους που λαδώνουν για διπλώματα; Δεν θέλω αμάξι θέλω μηχανή. Θέλω την ηρεμια μου θέλω κάτι που με εκφράζει. Αλλά αυτούς που τους "εκφράζει" το τουτου και σκοτώνουν κόσμο ποιός θα τους κλείσει φυλακή; :bawl: :bawl:

johnpan
15/06/2005, 18:38
ουδέν σχόλιο φίλε, άψογος. Η καθημερινότητά μας ισοδυναμεί με την αδρεναλίνη τους για μια ολόκληρη ζωή. Δεν φαντάζονται τι γίνεται εκεί έξω...

Γι'αυτό ανοίξτε τα μάτια σε όσους γνωστούς σας μπορείτε με αυτοκίνητα, για το τι γίνεται ...

nimbus
15/06/2005, 18:39
έθιξες φίλε μου επίπονο θέμα:sick:
αρκεί που δεν χτύπησες...δεν λές πάλι καλά:confused:
Υπομονή:look:

CyBeRseXX
15/06/2005, 18:42
vale dikigoro kai min ton afiseis etsi!

Dyo erotiseis:

1. H tota irthe na kanei ekthesi i den diloses traumatismo?
2. Forouses kranos?

evvou
15/06/2005, 18:48
ως οδηγος "κουτιου" (μη κραζετε ρε παιδια) θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου φιλε μου...οι οδηγοι αυτοκινητων για καποιο λογο δε παρατηρουν τι γινεται γυρο τους οσο αφορα της μηχανες :( πανε λες και ειναι εντελος μονοι στο δρομο

το πιο απλο ρε παιδια....(για οσους εχουν αμαξι)
ΔEN APKEI μια γρηγορη ματια στον καθρεφτη....εχουμε blind spots στα οποια ΔEN ΦAINONTAI τα παιδια που καβαλανε μηχανες..γυρνα λιγο το κεφαλι σου ρε φιλε να δεις τι παιζει γυρο σου...

λιγο περισσοτερη προσοχη απο ολους εμας μπορει να σωσει πολλες ζωες!

XTakias
15/06/2005, 19:17
φορούσα Κράνος Μπουφάν μπότες πλην παντελονιού. Η αξία τους μεγάλη αλλά χαλάλι τους και θα ξαναδώσω και άλλα τόσα. Το κράνος μου ΕΣΩΣΕ το κεφάλι(δόξα σοι ο Θεός) το μπουφάν με κράτησε και δεν χτύπησα στο σώμα) και δεν έσπασα αστράγαλο η πόδι απο τις μπότες όσο περίεργο και αν ακούγεται. ΠΑΝΑΤ ΚΡΑΝΟΣ!!!! Οδηγώ αμάξι τώρα γιατί δεν έχω μηχανή και πραγματικά πρώτα βλέπω φώτα μηχανής και μετά τα αμάξια. Προσοχή κύριοι σε όλους!!!!

XTakias
15/06/2005, 19:20
η αστυνομία ήρθε μετά το τροχαίο αφού πήγα δηλαδή νοσοκομείο. Στην δικογραφία δεν ζωγράφισε το βενζινάδικο.εκει κολλάει η ασφαλιστική!!!!!!ΝΑΙ καλά διαβάσατε!!!!

evvou
15/06/2005, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTakias
η αστυνομία ήρθε μετά το τροχαίο αφού πήγα δηλαδή νοσοκομείο. Στην δικογραφία δεν ζωγράφισε το βενζινάδικο.εκει κολλάει η ασφαλιστική!!!!!!ΝΑΙ καλά διαβάσατε!!!!


ελεος ρε συ....απιστευτο:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Rezeguet
15/06/2005, 19:51
λοιπον καταρχας να πω οτι εισαι τυχερος που δεν επαθες τιποτα. Και γω ειχα παρομοιο (λιγο χειροτερο) ατυχημα με παρομοιες συνθηκες και τραυματισμους με σενα. Και μενα μεταφερανε σε νοσοκομειο και ΔΕΝ μου πηρανε καταθεση, αλλα μονο απο τον κουτακια(!!!!). Η ασφαλιστικη ειχε σαν στοιχεια αυτα που δηλωσε ο αλλος και φυσικα δηλωσε συνυπαιτιοτητα και πληρωσε μονο 50% της ζημιας. Αν εσυ παθεις το ιδιο μονο με δικηγορο γινεται να βρεις το δικιο σου και με πολυ ζορι. Εχω και δικο μου δικηγορο (συγγενης) ειδικο για τροχαια με μηχανες ο οποιος καθαρισε λιγο την φαση και με αποζημιωσε ετσι. Τωρα για την περιπτωση σου πρεπει να βρεις μαρτυρα η να αποδειξεις μεσω τροχαιας οτι εγινε το σκηνικο οπως τα λες. Αμα δεν εχεις καταθεσει, καταθεσε οσο πιο συντομα μπορεις στη τροχαια που κατεγραψε το ατυχημα. Αν παντως πηγες νοσοκομειο γινεται αυταπαγγελτη μηνυση απο εισαγγελεα οποτε το δικαστηριο δεν το γλυτωνεις, εκτος κι αν γινει φιλικη δηλωση (που μαλον δεν εγινε) αλλα ακομα και τοτε πιθανως να μην γλυτωσεις δικαστηριο. Λεφτα μην περιμενεις να παρεις συντομα, αλλοι περιμενουν μηνες μεχρι να ξεπληρωθουν. Αμα ψαξεις λιγο στο φορουμ τα παιδια εχουν γραψει διαφορα περι ατυχηματων και ισως αμα τους ρωτησεις να ξαναπαντησουν. :wave2:

Αυτα, και περαστικα στη μηχανη και σε σενα :wave2: και μην ξεχνας, η αποψη σου ειναι απολυτα σωστη. Μην σε αποπαιρνουν τετοιες καταστασεις, η μηχανη ειναι τροπος ζωης :wave2: :beer:

XTakias
15/06/2005, 20:04
έδωσα κατάθεση τόσο εγώ όσο και ο μάρτυρας. Αλλά σιγά μετράνε δύο απόψεις; συν τοις άλλοις ο μάρτυρας ήρθε ελαχιστα μετά το ατύχημα. δεν ήταν εκείνη την ώρα που έπεφτα μπροστά. η στραβά είναι ο γυαλός η τα φασόλια κάηκαν στην βεράντα!!!!(χίλια συγνώμη ρε παιδιά αλλά όταν μπλέκουμε με τρελούς γίνεται να τους μιλάμε λογικά;Δεν λέω για εσάς αλλά για αυτόν που με χτύπησε!:bigcry:

superbikes
15/06/2005, 20:37
Γιατι δεν πας στο βενζιναδικο να δεις μηπως εχουν καμμια καμερα που να εχει το κουτι να βαζει βενζινα. Ισως χρησιμοποιησε πιστωτικη καρτα, ή να υπαρχει καποια αλλη καμερα σε κοντινη ακτινα απο το σημειο του ατυχηματος. Οσες φορες με εχουν χτυπησει και δεν εχω χασει αισθησεις, πρωτα απο ολα βουταω απο τον λαιμο τον υπαιτιο κανω πολυ φασαρια και μαζευω πολυ κοσμο. Οδηγω και μοτο και κουτια χρονια, μερικες φορες ειναι δυσκολο να δει κανεις τις μοτο ειδικα εαν δεν εχουν τα φωτα on!
Σαν μηχανοβιος το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να εισαι παντα οσο πιο προσεκτικος γινεται. Σου ευχομαι να ειναι το τελευταιο ατυχημα και καλη αναρρωση..........

ixnilatis
15/06/2005, 20:52
Ρε φούστη μου ΧΤακια δε θέλω να σε πριζώσω περισσότερο ούτε να ρίξω το επίπεδο της συζήτησης....αλλά εγώ θα του έβαζα το κεφάλι σε ένα κουβά με τσιμέντο ταχύας πήξεως και θα τον άφηνα έτσι τον μουνοπανά...
Είναι αδιανόητο το πως οδηγάνε έτσι οι περισσότεροι.
Σήμερα πούλησα το Χ9 και παράγγειλα τη Varadero και έμεινα με το Golf.Πραγματικά σου μιλάω έπαθα ότι και εσύ σχεδόν.
Η ματιά μου πρώτα πέφτει στις μοτοσυκλέτες και στα ποδήλατα και μετά στα αυτοκίνητα.
Επιστρέφοντας στο σπίτι στον δρόμο που είναι τα ΚΤΕΛ Χαλκιδικής (Βυζάντιο-Καλαμαριά) είναι ένας τύπος με ένα Ibiza (άσχετο άλλα οι περισσότεροι κάτοχοι Ibiza νομίζουνε ότι είναι κλώνοι του Mίκαελ Σουμάχερ).
Άκου λοιπόν τη συνέχεια.
Ο Ibizakias για άγνωστη αιτία σταματάει μέσα στη μέση του δρόμου (χωρίς αλάρμ, χωρίς τίποτα) και ανοίγει τη πόρτα του για να κατέβει από το κουτάκι και να αρχίζει και ρίχνει μπινελίκια σε ένα άλλο αυτοκίνητο....
.....έλα μάγκα μου όμως που εκείνη τη στιγμή που άνοιγε το κωλάρχιδο την κωλοπόρτα του ερχόταν πίσω από το Ibiza ένα Transalp.....
Ευτυχώς πρόλαβε και έκοψε αρκετά ο τύπος και ακούμπησε ελαφρά ο μπροστινός τροχός της μηχανής την κωλοπόρτα.

ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ PARTY!!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Ο οδηγός της Transalp κατεβάζει πλαϊνό stand και κατεβαίνει με το full face κράνος στο κεφάλι! (πολύ έξυπνη κίνηση).
Είναι πάνω από 120 κιλά και 1,90 (το κατάλαβα γιατί κάπου εκεί παίζει και ο δικός μου σωματότυπος)

Ο οδηγός του Ibiza γύρω στα 20κάτι χλεχλές και με την γκόμενα στο κάθισμα του συνοδηγού.

Για να μην σε κουράζω κιόλας.....τον έκανε Α Σ Η Κ Ω Τ Ο από τις γρήγορες και του σκάει και μια κλωτσιά στην πόρτα!!!


Ο τύπος δεν μάσαγε τ'αρχίδια του. Δεν του είπε τίποτα. Απλά τον έκανε μπλαβί από το ξύλο.
Ανέβηκε στο Transalp και έφυγε σαν κύριος σαν να μην έχει συμβεί πριν από λίγο τίποτα απολύτως.
Η μηχανή είχε πινακίδα (αν και νόμιζα αρχικά ότι δεν θα είχε για να κάνει τέτοια μαγκιά)
Εγώ στο πλαϊ του δρόμου χάζευα και μετά πέθανα στα γέλια φίλε μου.
Ο Ibizakias με ρώτησε ''....τον είδες....πινακίδα είδες.....; ''

Του σκάω ένα χαμόγελο περιφρόνησης και πατάω γκάζι για να φύγω!
Αυτάαααα!!!!!

Έτσι μου φαίνεται θέλουν οι περισσότεροι (όχι όλοι) από τον καιρό της ''ειρήνης''.
Δεν χρειάστηκε να χτυπήσει ο ίδιος ή η μηχανή του για να κάνει τσαμπουκά!
ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
15/06/2005, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
Ρε φούστη μου ΧΤακια δε θέλω να σε πριζώσω περισσότερο ούτε να ρίξω το επίπεδο της συζήτησης....αλλά εγώ θα του έβαζα το κεφάλι σε ένα κουβά με τσιμέντο ταχύας πήξεως και θα τον άφηνα έτσι τον μουνοπανά...
Είναι αδιανόητο το πως οδηγάνε έτσι οι περισσότεροι.
Σήμερα πούλησα το Χ9 και παράγγειλα τη Varadero και έμεινα με το Golf.Πραγματικά σου μιλάω έπαθα ότι και εσύ σχεδόν.
Η ματιά μου πρώτα πέφτει στις μοτοσυκλέτες και στα ποδήλατα και μετά στα αυτοκίνητα.
Επιστρέφοντας στο σπίτι στον δρόμο που είναι τα ΚΤΕΛ Χαλκιδικής (Βυζάντιο-Καλαμαριά) είναι ένας τύπος με ένα Ibiza (άσχετο άλλα οι περισσότεροι κάτοχοι Ibiza νομίζουνε ότι είναι κλώνοι του Mίκαελ Σουμάχερ).
Άκου λοιπόν τη συνέχεια.
Ο Ibizakias για άγνωστη αιτία σταματάει μέσα στη μέση του δρόμου (χωρίς αλάρμ, χωρίς τίποτα) και ανοίγει τη πόρτα του για να κατέβει από το κουτάκι και να αρχίζει και ρίχνει μπινελίκια σε ένα άλλο αυτοκίνητο....
.....έλα μάγκα μου όμως που εκείνη τη στιγμή που άνοιγε το κωλάρχιδο την κωλοπόρτα του ερχόταν πίσω από το Ibiza ένα Transalp.....
Ευτυχώς πρόλαβε και έκοψε αρκετά ο τύπος και ακούμπησε ελαφρά ο μπροστινός τροχός της μηχανής την κωλοπόρτα.

ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ PARTY!!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Ο οδηγός της Transalp κατεβάζει πλαϊνό stand και κατεβαίνει με το full face κράνος στο κεφάλι! (πολύ έξυπνη κίνηση).
Είναι πάνω από 120 κιλά και 1,90 (το κατάλαβα γιατί κάπου εκεί παίζω και ο δικός μου σωματότυπος)

Ο οδηγός του Ibiza γύρω στα 20κάτι χλεχλές και με την γκόμενα στο κάθισμα του συνοδηγού.

Για να μην σε κουράζω κιόλας.....τον έκανε Α Σ Η Κ Ω Τ Ο από τις γρήγορες και του σκάει και μια κλωτσιά στην πόρτα!!!


Ο τύπος δεν μάσαγε τ'αρχίδια του. Δεν του είπε τίποτα. Απλά τον έκανε μπλαβί από το ξύλο.
Ανέβηκε στο Transalp και έφυγε σαν κύριος σαν να μην έχει συμβεί πριν από λίγο τίποτα απολύτως.
Η μηχανή είχε πινακίδα (αν και νόμιζα αρχικά ότι δεν θα είχε για να κάνει τέτοια μαγκιά)
Εγώ στο πλαϊ του δρόμου χάζευα και μετά πέθανα στα γέλια φίλε μου.
Ο Ibizakias με ρώτησε ''....τον είδες....πινακίδα είδες.....; ''

Του σκάω ένα χαμόγελο περιφρόνησης και πατάω γκάζι για να φύγω!
Αυτάαααα!!!!!

Έτσι μου φαίνεται θέλουν οι περισσότεροι (όχι όλοι) από τον καιρό της ''ειρήνης''.
Δεν χρειάστηκε να χτυπήσει ο ίδιος ή η μηχανή του για να κάνει τσαμπουκά!
ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κοιτα,αν και ειμαι κατα της βιας οταν αυτη πράττεται κατα εμενα(...),μερικοι δυστυχως καταλαβαινουν μονο ετσι!
Δεν ξερω τι θα εκανε παντως ο τυπος με το translap αν και ο αλλος ηταν 2.10 και 150 κιλα,αλλα υπαρχει και αλλος τροπος να πονεσουν και συνηθως ποναει πιο πολυ και για περισσοτερο καιρο!
Ασε δε που δεν περναει μονος του...

Λεγεται ''νομικος''

;)

pissaman
15/06/2005, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Κοιτα,αν και ειμαι κατα της βιας οταν αυτη πράττεται κατα εμενα(...),μερικοι δυστυχως καταλαβαινουν μονο ετσι!
Δεν ξερω τι θα εκανε παντως ο τυπος με το translap αν και ο αλλος ηταν 2.10 και 150 κιλα,αλλα υπαρχει και αλλος τροπος να πονεσουν και συνηθως ποναει πιο πολυ και για περισσοτερο καιρο!
Ασε δε που δεν περναει μονος του...

Λεγεται ''νομικος''

;)
Αυτά ισχύουν στις χώρες που σέβονται όλους τους πολίτες!
Στο ελλάντα, δεν παίζει ο νόμος! ;)
:wave2:

AFTER
15/06/2005, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Αυτά ισχύουν στις χώρες που σέβονται όλους τους πολίτες!
Στο ελλάντα, δεν παίζει ο νόμος! ;)
:wave2:

Αυτα που εγραψα πιο πανω βγαινουν απο καποιον(εμενα) που στο παραμικρο που γινεται στο δρομο του ερχεται να κανει κοκορετσι τα αντερα αυτου που το προκαλεσε,αλλα οταν ειμαι σε συνθηκες γαλληνης το βλεπω καπως ετσι!

Παντως σε καθε περιπτωση,ο υπαιτιος πρεπει να τιμωρείται,ωχαδελφησμοι δεν χωρανε εδω!

Ακομα και ενας σπασμενος καθρεπτης,θα βαλει σε σκεψη την επομενη φορα που θα θελησει να πεταχτει απο το στοπ!

Και πανω που τα λεμε αυτα,πριν καμια ωρα,αν δεν ηξερα οτι απο ενα συγκεκριμενο φαναρι πεταγονται συνεχεια με κοκκινο(λ.πεντελης οδος πολυδροσου γωνια),θα ειχε γινει σμπαραλια το αυτοκινητο,αλλα εχε χαρη που δεν ημουν με το παλιο να πεσω επανω του και να με πληρωνει υστερα...

Το εχω πει,καποια μερα θα αγορασω κανα αρχαιο audi 80 και θα βγω παγανια για ''θυματα''

:evil:

XTakias
15/06/2005, 21:41
Στο ελλάντακι μας κύριοι παίζει ο νόμος του μέρφι ο νόμος της βαρύτητας πάντως νόμος υπέρ μας δεν βλέπω να παίζει. Μπορείτε να αποδείξετε πως η μηχανή σας έχει δύο ρόδες και όχι οχτώ; Θα τον τσάκωνα πολύ εύκολα(δεν το παίζω νταής)όταν είδα το καινούργιο μου ΧΤάκι(660Χ) να φέρνει τούμπες αλλά έπρεπε να σηκωθώ και να σταθώ όρθιος.λίγο δύσκολο όταν έχουν και τα δύο γόνατα γίνει διπλάσια και δεν μπορώ να πατήσω. Όταν με το καλό αποζημιωθώ τότε θα μαζευτούμε όλοι σε κάποια εκδήλωση και θα κεράσω μπίρες!(θα σκάσω με τουτου γιατί η μάνα μου αν δει μηχανή θα πάθει 15καρδιακά και 42 εγκεφαλικά)του χρόνου όμως ελπιζω να χει ξεχαστεί γιατί δεν θα αντέξουμε χωρίς μηχανή!!!Σωστό αυτό με το βενζινάδικο.θα το κοιτάξω αν και δεν νομίζω να έχει κάμερες.
Τσιμέντο ταχείας πήξεως ε;;;Μα γιατί να ρίξω μπετό στο κεφάλι του μπετού; Κύριοι ειλικρινά. Μπορούμε πιστεύω όλοι να πιάσουμε συζήτηση ακόμη και με το πάτωμα και να πάρουμε απάντηση. Μπορούμε να συζητήσουμε ακόμα και με ένα σκυλάκι. Με τον τύπο που με έριξε απλά δεν γίνεται!!!I.Q χαμηλότερο του ραδικιού, αν και αδικούμε το ραδίκι γιατί μπροστά του θεωρείται Αινστάιν. Τον παίρνω τηλ και του λέω. "Ρε παληκάρι μου έχεις απαιτήσεις απο μένα; Όχι. τότε γιατί δεν λες πως πράγματα βγηκες απο το βενζινάδικο; Μα δεν βγήκα μου λέει. ΑΓΓΓΓΚΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥ. Τριαλαλό τριαλαλί. :alien: The truth is out there.

AFTER
15/06/2005, 21:52
Μαλιστα,
οποτε ο κυριος συνεχιζει να κυκλοφορει ανενοχλητος και να σπερνει τον φονο παντου,σαν να μην εγινε τιποτα

Για δωσε καμια διευθυνση(δεν μπορω την αδικια ρε φουστη μου)

:mad:

johnpagr
16/06/2005, 00:31
Perastika, sou efxwme kai pali kala pou den epa8es tipota to sovaro..
Evge pou fwrouses eksoplismo kai glytwses apo xeirotera ..

Kala kseberdemata kai me tis asfaleistikes gia thn mhxanh sou..

:( :(

:wave2:

cityfly
16/06/2005, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTakias
!I.Q χαμηλότερο του ραδικιού, αν και αδικούμε το ραδίκι γιατί μπροστά του θεωρείται Αινστάιν. Τον παίρνω τηλ και του λέω. "Ρε παληκάρι μου έχεις απαιτήσεις απο μένα; Όχι. τότε γιατί δεν λες πως πράγματα βγηκες απο το βενζινάδικο; Μα δεν βγήκα μου λέει. ΑΓΓΓΓΚΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥ. Τριαλαλό τριαλαλί. :alien: The truth is out there.


εμένα μια φορά βγήκε τύπος από στοπ
(ευτυχώς στοπ σε μέρος που ήξερα - στο κολωνάκι κατέβαινα την πλουτάρχου και αυτός έβγαινε από δεξιά με στοπ από την καρνεάδου, αναγκαστικά στρίβεις αριστερά στην καρνεάδου γιατί πιο κάτω είναι κλειστός ο δρόμος προσωρινά εδώ καί 2-3 χρόνια λόγω αγγλικής πρεσβείας από όταν τον κλείσανε κανείς δεν σταματάει στο στοπ - τεσπα

επειδή το ήξερα φρόντισα να πάω όσο χρειάζεται για να σταματήσω άνετα και να του πω του τύπου "δεν βλέπεις το στοπ;"
και αφού με κοίταξε και γύρισε και κοίταξε πίσω του τι μου λέει:

"αυτό δεν είναι στοπ"

ε άντε βγάλε άκρη, απλά έφυγα


όπως και να χει περαστικά και ελπίζω εσύ να βγάλεις άρκη

XTakias
16/06/2005, 14:36
Κύριοι...μετά απο ατελείωτες βόλτες στην τροχαία αλλά και πολλές ώρες συνομιλίας με την ασφαλιστική μου βγάλανε πως η ευθύνη δεν είναι του αυτοκινήτου 100% αλλά 50-50%. Ναι ΄κύριοι φταίω και εγώ που δεν το είδα να πέφτει επάνω μου. (ΝΑΙ το άκουσα) τώρα πως μπορώ να δω να πέφτει κάτι επάνω μου και να φταίω δεν ξέρω. Η λύση μου είπαν 60-40 και πληρώνεσαι(δηλαδή το 60% αυτών που ζητάς). Αλλά εγώ βρήκα την λύση!!!!Οθωμανικό Δίκαιο. Κάποιος που οδηγάει σκοτώνοντας κόσμο δεν θα μπορέει να ξαναπάει τουαλέτα χωρίς να ματώσει ο ποπος του!Η αλλιώς θα αποκτήσει καινούργια τρύπα...σαν του όζοντος!Καλησπέρα σας!!!
Παιδιά πραγματικά προσέξτε. Φοράτε πάντα κράνος τουλάχιστον.
:alien: όπως είπαμε The truth is out there!!!!

bugsbunny
16/06/2005, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTakias
Κύριοι...μετά απο ατελείωτες βόλτες στην τροχαία αλλά και πολλές ώρες συνομιλίας με την ασφαλιστική μου βγάλανε πως η ευθύνη δεν είναι του αυτοκινήτου 100% αλλά 50-50%. Ναι ΄κύριοι φταίω και εγώ που δεν το είδα να πέφτει επάνω μου. (ΝΑΙ το άκουσα) τώρα πως μπορώ να δω να πέφτει κάτι επάνω μου και να φταίω δεν ξέρω. Η λύση μου είπαν 60-40 και πληρώνεσαι(δηλαδή το 60% αυτών που ζητάς). Αλλά εγώ βρήκα την λύση!!!!Οθωμανικό Δίκαιο. Κάποιος που οδηγάει σκοτώνοντας κόσμο δεν θα μπορέει να ξαναπάει τουαλέτα χωρίς να ματώσει ο ποπος του!Η αλλιώς θα αποκτήσει καινούργια τρύπα...σαν του όζοντος!Καλησπέρα σας!!!
Παιδιά πραγματικά προσέξτε. Φοράτε πάντα κράνος τουλάχιστον.
:alien: όπως είπαμε The truth is out there!!!!



Φίλε ΧTaκia,
Το 60-40 το θεωρώ άδικο. Τους “απείλησες” ότι θα πάς δικαστικώς?? Συνήθως οι ασφαλιστικές εκεί ποντάρουν. Η δική σου ασφαλιστική σου παρέχει Νομική Προστασία?? Δεν νομίζω, έτσι όπως μας περιέγραψες ότι έγινε το ατύχημα, να χάσεις στο δικαστήριο. Αν λοιπόν μπορείς να περιμένεις 2 χρόνια μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση, κάντο!! άσε που θα πάρεις αρκετά περισσότερα αν ο δικηγόρος σου, ζητήσει στην αγωγή χρήματα για “μείωση εμπορικής αξίας”, “καταστροφή εξοπλισμού”, “ψυχολογικό σοκ” και ένα σωρό άλλα δικηγορίστικα κόλπα….
Λάβε υπ’ όψιν σου ότι μιλάω με προσωπική εμπειρία στο θέμα….

XTakias
16/06/2005, 15:29
Κατά 99% θα πάω δικαστικώς. Ας περιμένω και δύο χρόνια και τρία. το δίκιο με πνίγει. μετά θα τους βάλω να μου δώσουν Ρ1 και πολλλλλλλλά χιλιάδες ευρώ!
Μηχανόβιοι είμαστε όχι λακαμάδες!

mbjp
16/06/2005, 19:28
δυστυχως η μαλακια των οδηγων αυτοκινητων στο δρομο αυξανεται με γεωμετρικη προοδο...νομιζω οτι ειναι αναλογη των διαφημισεων για αυτοκινητα που προβαλλονται στην TV..

Η ολη φαση με αυτους τους οδηγους "τουτου" δεν ειναι οτι αδιαφορουν εαν θα χτυπησουν καποιον με δικυκλο (αλλιμονο εαν υπαρχει κοσμος εκει εξω που ξυπναει το πρωι με το σκεπτικο να σακατεψει καποιον συνειδητα), αλλα το οτι ειναι πολυ ηλιθιοι για να οδηγησουν..Λες και θα βαλουν τον αυτοματο και ολα θα λειτουργουν ρολοι, σαν το τραινακι του λουνα παρκ. Ζωα.

εγω παντως ακομα και οταν οδηγω τ'αμαξι δε βασιζομαι ποτε μονο στους καθρεφτες αλλα ριχνω παντα μια τελευταια ματια σε αυτα τα γαμημενα νεκρα σημεια.

Αληθεια, ποσων χρονων ειναι ο τυπος και με τι αυτοκινητο εγινε το συμβαν;
τελος παντων μην ανησυχεις για τη μηχανη εσυ να εισαι καλα. Σκαστα σε εναν καλο δικηγορο και πιες του το αιμα..

Ghostwalker
19/06/2005, 03:47
Πω ρε φίλε. Και πάλι καλά να λες. Τουλάχιστον η μηχανή επισκευάζεται. Τον τύπο κυνήγησε τον μέχρι τελευταία ρινίδα του αίματος του να πούμε.

Μαλάκες κανονίκα. Σήμερα παραλίγο να σκοτωθούμε με ένα φιλάρακι (δικάβαλο) επειδή ένας βλάλας κοκκάλωσε το αμάξι επιτόπου στα 4 μέτρα. Φρενάρισμα πανικού από τα 80 χαω και η μπροστινή ρόδα να εχει σταματίσει χιλιοστά απο τον πίσω προφυλακτήρα του ζώου. Όλα αυτά σε ένα δρόμο ευ8εία και στην αριστερή λωρίδα μας να περνάνε σφαίρα με 120 και βάλε (γνωστή ευ8εία). Και όλο αυτο το σταματήμα που απο το τπτ 8α μας πετούσε στον θεό αν καρφωνομάσταν για να με βρίσει για τα φώτα μου που στο κάτω κάτω ήταν μεσαία σκάλα και δεν σβήνουν στο CBR (Και γιατί να κυκλοφορείς χωρίς φώτα άλλο 8εμα αυτό)΄.

Ο τύπος κατεβαίνει με υφάκι για να πουλήσει μούρη στην γκόμενα λογικά δίπλα ενώ έχει κλείσει την λώριδα και από δίπλα φυσικά συνεχίζουν να περνάνε σφαίρα. Και κατεβαίνει να ζητήσει και τα ρέστα και να πουλήσει τσαμπουκα μιας και είδε νέο πρόσωπο. Αμ δε. Κράνος rules. Το παλικάρι πισω μου να είναι με την ψυχή στην κούλουρη απο το παρατρίχα.

Και ρωτάω. Αν τους σαπίζουμε στο ξύλο με την πρώτη ευκαιρία 8α βάλουν μυαλό? θα προλαβαινουμε να πληρώνουμε τις μηνήσεις? θα νιώθουμε τουλάχιστον δικαιωμένοι?

Ghostwalker
19/06/2005, 03:51
Ουφ. Το κέρατο τους βραδιάτικα. Τα'πα και ξελάφρωσα. :o

AFTER
19/06/2005, 04:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ghostwalker
Ουφ. Το κέρατο τους βραδιάτικα. Τα'πα και ξελάφρωσα. :o

Δεν μας ειπες την συνεχεια ομως! :confused:

Ghostwalker
19/06/2005, 04:46
Μετά το σκυλοβρίσημο και το μπινελίκι? Σηκώ8ηκα και εφύγα. Δεν είχα ορεξή να πλακώθω στην μέση του δρόμου. Δεν είχα όρεξή να περάσω και το βράδυ στο τμήμα. Βιάζομουν και να φύγω. Αλλά δεν νομίζω ότι θα τον έπαιρνε να την πέσει σε δύο τύπους. Πόσο μάλλον όταν ο ένας ήταν με κράνος και full-protection leather.:smokin:

Μετά βέβαια μού πέρασε απο το μυαλό να πάρω καμμιά πινακίδα αλλά με τους ώραίους μπάτσους εδώ περα τζάμπα θα φώναζα πάλι.

Μακάρι να είμουν κανένας εκατομύριουχος. Όχι τπτ άλλο,δεν θα σκεφτόμουν πως θα πληρώσω την μήνυση μετα :rolleyes:

downhill
19/06/2005, 08:50
Παιδιά πρέπει να έχουμε τα φώτα ανοιχτά ακόμα και την ημέρα.Πολλές φορές ακόμα και με μηχανή έχω γλυτώσει ατύχημα με άλλη μηχανή λόγω των φώτων.Το ZXR 250 που είχα,λόγω των Ιαπωνικών προδιαγραφών είχε μονίμως τα φώτα ανοιχτά,και με είχε γλυτώσει 3 φορές απο τρακάρισμα.

XTakias
19/06/2005, 18:59
το καινούργιο ΧΤ660Χ έχει και αυτό μονίμως τα φώτα ανοιχτά. Αλλά ο λακαμάς που με έριξε αμφιβάλω αν βλέπει ακόμη και προβολείς αεροπλάνου. Βρε παιδιά είναι απλά θέμα αντίληψης. Οδηγάς πρέπει να εφαρμόσεις κάποια απλά πραγματάκια. Κοιτάμε αν έρχεται κανείς. Ποδήλατο μηχανή νταλίκα. Προσέχουμε να μην γινόμαστε επικίνδυνοι να μην βάζουμε την ζωή των άλλων σε κίνδυνο. Άμα δεν μάθεις απο μικρός να οδηγείς να σου δείχνει ο μπαμπάς, θείος πως πρέπει να οδηγάς και να σέβεσαι κάποια πράγματα θα γίνει κωλόπαιδαράς στον δρόμο. Συν τοις άλλοις άμα θες να κάνεις λακαμία μπες σε μια αλάνα και λιώσε ότι έχεις. Εκεί τουλάχιστον θα χάσεις μόνο την δική σου ζωή. Δεν θα πάρεις στον λαιμό σου και άλλους, οι οποίοι μπορεί να έχουν ακόμη και οικογένειες. έχω να πω ένα πράγμα. Δώστε προτεραιότητα σε πολλές περιπτώσεις. Αφήστε τους να περάσουν όταν βγάζουν φλας κτλ κτλ. Ίσως δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον κόσμο αλλά μπορούμε σίγουρα να τον καλυτερευσουμε. Θα δειτε αντιδράσεις. άπαντες θα παραξενευτούνε και ΙΣΩΣ δώσουν και αυτή στην συνέχεια. (μονο οι ταρίφες αποτελούν εξαιρεση.οτι και να κάνεις θα παραμείνουν άσχετοι)
Αδερφέ με το CBR. Μην χαλάς φαιά ουσία στο να τσακώνεσαι. Του λες δεν πειράζει τον αφήνεις να ξεκινήσει και έπειτα πολύ απλά και όμορφα απλώνεις το πόδι σου εντοπίζεις καθρεφτη και τον σπας αν έβαια δεν έχεις πάθει τίποτα. (οι καινούργιοι καθρεφτες κοστίζουν περίπου 60.000)Ε κάποιος όταν αναγκαστεί να πληρώσει πολλές φορές το σεβαστό αυτό ποσό θα σκεφτεί να κάνει μαλακία σε μηχανή.
Μακάρι να μην τσανακάνουμε τέτοια συζήτηση. Μακάρι να μαζευτούμε καμιά μέρα να πάμε για μπάνιο. Να συζητούμε για μηχανές γυναίκες μπάλα και ότι άλλο μας έρθει. Μακάρι κανείς ποτέ να μην χτυπήσει. :) :) :) :smokin: :smokin:

XTakias
19/06/2005, 19:20
Πάντως η καλύτερη ατάκα που έχω ακούσει σχετικά με μηχανές προέρχεται απο ένα άνθρωπο με παιδεία. ο συγκεκριμένος ήταν αγγλία πολλά χρόνια, έκανε ποδήλατο (είχε αμάξι) πήγαινε στην δουλειά του με ποδήλατο. Μου λέει λοιπόν σε μια συζήτηση.

"Κοίτα θαυμάζω όσους οδηγούν μηχανή στην Ελλάδα. Είναι πολύ επικίνδυνο και γι αυτό τους θαυμάζω που βρίσκουν το θάρρος να οδηγούν στην ζούγκλα της Αθήνας. Όλοι είναι στατιστικά, δηλαδή κάποια στιγμή θα πέσουν(ελπίζω να μην πάθουν τίποτα) αλλά είναι δεδομένο. Γι αυτό και εγώ όταν οδηγώ τους παραχωρώ πάντα προτεραιότητα.Τους αφήνω να με περάσουν και να κάνουν ότι θέλουν γιατί πολύ απλά τους θαυμάζω".
Τώρα τι μπορούσα να του απαντήσω;;;
(φυσικά ευχύθηκε εκατομμύρια φορές μπροστά μου να μην πάθουμε τίποτα).
:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate: