PDA

View Full Version : Σχολη οδηγων - Μηχανη



MAG/FMX
07/04/2010, 13:25
Γεια σας , εκμερος φιλου , 1} αν ξερετε καμια καλη σχολη οδηγων στη Νικαια για να μαθει κ να παρει το διπλωμα ..................
2} αν η μηχανη MT-03 που του προτεινα ειναι οκ η υπαρχει κατι αλλο κ μου ξεφυγε........????
:wave2:

mikes
08/04/2010, 17:24
στο λαζαριδη στη λαμπρακη!! (καπου κοντα στο φαναρι με την αταλειας!!)
τωρα για την μηχανη, αν ειναι πρωταρης ας δει και το ερ6! οσοι πρωταρηδες την καβαλησαν εχουν πει οτι ειναι πολυ ευκολη!
επισης παιζει και το ντιβερσιον! (εγω αυτες σκεφτομαι για αργοτερα)

BLiTzER
08/04/2010, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
στο λαζαριδη στη λαμπρακη!! (καπου κοντα στο φαναρι με την αταλειας!!)


Ανεπιφύλακτα. Εκεί έκανα μαθήματα για αυτοκίνητο και μηχανάκι. Καταπληκτικός δάσκαλος ο Κώστας και πολύ καλές γνωριμίες ;)

MAG/FMX
08/04/2010, 17:48
Τι εγινε ........ ολοι αυτον μου πρωτεινουν .......... μπραβο ......... Εχω κ τον φιλο μου που με πρηζει μια βδομαδα ............ να του απαντησω , αν θα σκοτωθει αν παρει μηχανη.......... Τι να του πω πια....?

giannis113
08/04/2010, 17:56
να παρει κατι με abs kai oxi poly grigoro.. πχ ενα er6..

MAG/FMX
08/04/2010, 17:59
Τωρα με 5300 το μτ .... δεν εχει αντιπαλο σε τιμη ....... κ του ειπα να μην παρει σκουτερ στα ιδια λεφτα...........

tadi
08/04/2010, 20:21
Eπειδη ειμαι ενας απο τους λιγους κατοχους (δεν πουλησε καθολου) μπορω με σιγουρια να σου πω οτι δεν ειναι το καταληλο μηχανακι για αρχαριο. Εγω εχω ενα busa και το mt για τη δουλεια.
Το προβλημα δεν ειναι το πολυ γκαζι (δεν εχει) αλλα οτι εχει συχνα σβησιματα. Επισης σαν μονοκυλινδρο τραβαει λιγο αποτομα πραγμα οχι καλο για ενα καινουριο οδηγο.
Εγω θα προτειναι το fazer 600 που χαμηλα ειναι αδυναμο και πολυ ευκολο και αν αργοτερα θελησει να βγει εθνικη εχει αρκετο γκαζι ωστε να μην σερνεται και κινδυνευει. Το mt εχει τελικη 170 αλλα σε ταξιδακι δεν μπορεις να πηγαινεις συνεχεια τελικες οποτε κρατας μια ταχυτητα γυρω στα 130-140χλμ.
Για το er6 που λενε τα αλλα παιδια δεν γνωριζω να σου πω αλλα βλεπω αρκετα στο δρομο και επειδη φαινονται νεοι οδηγοι νομιζω οτι ειναι επισης μια καλη προταση.

:smilea:

MAG/FMX
08/04/2010, 20:36
Καλα τα λες αλλα ειναι τα 5300 στη μεση που ειναι το μαξιμου , που θα διαθεσει και μονο καινουργιο ......... εχω κ κατι αλλους φιλους που του λενε οτι δεν παει βημα κ τετοιες μαμακιες ........... φαντασου κ ο ενας εχει 426wr k o αλλος bmw800 .......... εγω του λεω οτι εχει πολυ γκαζι για σενα ...... η μονη του εμπειρια , ειναι νοικιασμενα παπια κ 2 λεπτα με ενα μονκευ που ειχα κ επεσε ο λαλακας κ μου το πηραν ..........