PDA

View Full Version : Διαδρομή λιμανάκια-βάρκιζα



Tigas
16/06/2005, 08:38
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΞΗΣ ΛΟΓΟΥΣ.

1.ΤΑ ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΔΙΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΄΄ΕΓΚΑΒΛΟΙ΄΄ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΜΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

2.ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟISLAND
ΠΑΡΚΑΡΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ.

ΕΧΘΕΣ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙΝΑ ΣΤΑ ΛΙΜΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΦΤΑΝΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΜΕΡΙΕΣ ΕΤΣΙ, ΔΗΛΑΔΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑΜΙΣΗ ΛΩΡΙΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΙΑ.
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΚΩΝΟΥΣ ΜΕΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΚΑΤΟΜΠΑΤΣΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΛΑΜΑΞΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙ ΧΕΡΙ ΣΤΟΥΣ ΕΞΥΠΝΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ, ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΚΡΑΝΟΣ Η ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΘΟΡΥΒΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ.

ΑΙ ΧΑΘΗΤΕ ΟΛΟΙ ΠΑΛΙΟΧΑΜΕΝΟΙ
MONEY RULEZ :mad: :mad: :sick: :sad:

AFTER
16/06/2005, 08:52
Φιλε μου για τα λιμανακια εχω μιλησει και εγω στο παρελθον!
Για οτι αφορα το νυχτερινο μαγαζι δεν βγαζεις ακρη διοτι ειναι μπλεγμενοι πολλοι και πληρωνουν πολλα!

Βεβαια αν μαζευτουν 100 μοτο απο εξω οπως και τοτε στο privileage που ειχαν μαζευτει μετα απο ενα rock festival(οχι μοτο) θα δεις τι εχει να γινει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...

gmakris
16/06/2005, 10:04
Λεγεται οτι ισως πεφτουν "πακετα" απο τους ιδιοκτητες γι'αυτο και τα "οργανα" περνουν σφυριζοντας αδιάφορα......:mad:

Ευκαιρια να μας διαψευσουν.....

free rider
16/06/2005, 10:07
επιτέλους μερικά πράγματα να λέγονται με το ονομά τους...

:evil: :evil: :evil:

SF
16/06/2005, 10:13
Έτσι είναι εδώ και 10 χρόνια ρε παιδιά! Από ποιόν πλανήτη ήρθατε??? :D

Κι αν αυτό είναι κουλό, που να βλέπατε παλιότερα μέσα στο ίδιο το Κολωνάκι, δε θυμάμαι πιο μαγαζί, αλλά να έχει κάνει πάρκινκ (με κώνους κανονικά) ΟΛΟ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ του πεζοδρομίου της Πατρ. Ιωακείμ.

Ρε παιδιά, σε όποια γωνιά της Αθήνας και να πέσει το μάτι σου, δεν υπάρχει τίποτα κανονικό και νόμιμο. Κυριολεκτικά δηλαδή, ούτε μισό στρέμα νομιμότητας δεν υπάρχει. Είναι τόσο απίστευτο, που το μυαλό απλά το προσπερνά.

ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ

Αν αποφασίσετε να ζήσετε στην Αθήνα για 1-2 χρόνια εντελώς ΠΕΖΟΙ, θα καταλάβετε πολύ περισσότερα.

AFTER
16/06/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Λεγεται οτι ισως πεφτουν "πακετα" απο τους ιδιοκτητες γι'αυτο και τα "οργανα" περνουν σφυριζοντας αδιάφορα......:mad:

Ευκαιρια να μας διαψευσουν.....

Ισως?

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

Το αλλο με τον τοτο το ξερεις?

:rotflmao:

pissaman
16/06/2005, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Έτσι είναι εδώ και 10 χρόνια ρε παιδιά! Από ποιόν πλανήτη ήρθατε??? :D

Κι αν αυτό είναι κουλό, που να βλέπατε παλιότερα μέσα στο ίδιο το Κολωνάκι, δε θυμάμαι πιο μαγαζί, αλλά να έχει κάνει πάρκινκ (με κώνους κανονικά) ΟΛΟ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ του πεζοδρομίου της Πατρ. Ιωακείμ.

Ρε παιδιά, σε όποια γωνιά της Αθήνας και να πέσει το μάτι σου, δεν υπάρχει τίποτα κανονικό και νόμιμο. Κυριολεκτικά δηλαδή, ούτε μισό στρέμα νομιμότητας δεν υπάρχει. Είναι τόσο απίστευτο, που το μυαλό απλά το προσπερνά.

ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ

Αν αποφασίσετε να ζήσετε στην Αθήνα για 1-2 χρόνια εντελώς ΠΕΖΟΙ, θα καταλάβετε πολύ περισσότερα.

Μόνο αν θα τα βγάλουμε στις ειδήσεις, μπορεί μερικοί να πουν: "Λες? Μπα δε νομίζω!"

Ο κόσμος το χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι!
Λες να τα σκάνε και οι νταβατζηδες και δεν τους πιάνουνε? ΜΠΑ! ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ
:lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol: :lol:

gmakris
16/06/2005, 10:59
[i]Αρχικά δημιουργήθηκε από SF


Αν αποφασίσετε να ζήσετε στην Αθήνα για 1-2 χρόνια εντελώς ΠΕΖΟΙ, θα καταλάβετε πολύ περισσότερα.

Eχεις απολυτο δικιο σε αυτο Κωστα - εδω και 18 μηνες εχω σταματησει να κανω χρηση moto & auto στην Αθηνα και εχει αλλαξει εντελως η αντιληψη μου για μερικα πραγματα - πραγματικα ειναι απιστευτο τι γινεται με το παρκαρισμα και ποσο μ@λ@κες ειμαστε (το ιδιο εκανα και εγω καποτε)
Απο τοτε ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να παρκαρω (τις ελαχιστες φορες που οδηγω κεντρο) σε σημειο που θα εμποδιζω - parking για να εχω το κεφαλι μου ησυχο......

pissaman
16/06/2005, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ισως?

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

Το αλλο με τον τοτο το ξερεις?

:rotflmao:
όχι για πες το....
:confused: :smokin: :beer: :lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol:

AFTER
16/06/2005, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
όχι για πες το....
:confused: :smokin: :beer: :lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol:

Ηταν ο τοτος και μπηκε μεσα στο μπανιο και ειδε την μανα του γυμνη!
Της λεει ''μαμα τι ειναι αυτο αναμεσα στα ποδια σου?''
Λεει η μαμα ντροπιασμενη ''τιποτα παιδι μου,γατουλα ειναι''
Και λεει ο τοτος:
''A γατουλα ειναι?....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ε ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΣΟΥ ΓΡΑΤΖΟΥΝΗΣΕΙ ΤΟ Μ@#$@!!!!

:rotflmao: :lol:

pissaman
16/06/2005, 14:56
:lol: :lol: :lol: :bawl: :beer: :lol: :lol: :lol:

pissaman
16/06/2005, 14:57
after, αυτό που λέει η υπογραφούλα σου,
τσάκο το, αν δεν το χεις!
χαρρυ κλυν files (http://212.205.81.2/motopissaris/souper/%f7%e1%f1%f1%f5%20%ea%eb%f5%ed/)

AFTER
16/06/2005, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
after, αυτό που λέει η υπογραφούλα σου,
τσάκο το, αν δεν το χεις!
χαρρυ κλυν files (http://212.205.81.2/motopissaris/souper/%f7%e1%f1%f1%f5%20%ea%eb%f5%ed/)

:beer: :beer: :wave2:

rsp
16/06/2005, 18:10
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
[B]Έτσι είναι εδώ και 10 χρόνια ρε παιδιά! Από ποιόν πλανήτη ήρθατε??? :D

Κι αν αυτό είναι κουλό, που να βλέπατε παλιότερα μέσα στο ίδιο το Κολωνάκι, δε θυμάμαι πιο μαγαζί, αλλά να έχει κάνει πάρκινκ (με κώνους κανονικά) ΟΛΟ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ του πεζοδρομίου της Πατρ. Ιωακείμ.

Να αφησεις το Papagayo ησυχο παλιο αλητη, λες και σε πειραζε να περπατησεις και λιγο στο δρομο...Αχ Βασιλη ανοιξε το μαγαζι ξανα...!!!!:beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
16/06/2005, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
[QUOTE][i]
Να αφησεις το Papagayo ησυχο παλιο αλητη, λες και σε πειραζε να περπατησεις και λιγο στο δρομο...Αχ Βασιλη ανοιξε το μαγαζι ξανα...!!!!:beer: :beer: :beer:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Μήπως είναι μια καλή ιδέα να μην παλκωνόμαστε στα λιμανάκια;
Λέω εγώ τώρα..... :rolleyes:

rsp
16/06/2005, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Μήπως είναι μια καλή ιδέα να μην παλκωνόμαστε στα λιμανάκια;
Λέω εγώ τώρα..... :rolleyes:

Ναι δεν διαφωνω αλλα τη σχεση εχει με το Papagayo αυτο??? Μιλαω για το παλιο μαγαζι που ηταν στο Κολωνακι....

SF
17/06/2005, 10:02
Μιλώντας για λιμανάκια, πέρασα χτες βράδυ απο εκεί. Το πάρκινγκ στο πρώτο λιμανάκι (τα "πιτς") ήταν κλειστο με ταινία της αστυνομίας, ενώ ήταν και 2 περιπολικά αραγμένα με αναμένους φάρους.

Για ποιό λόγο δεν κατάλαβα, αφού κάθε λίγο και λιγάκι περνούσαν κάθε λογής "παγκόσμιοι", δίτροχοι και τετράτροχοι. (Ημουν κάτω στο μπαράκι και άκουγα τα πάντα).

Φεύγοντας μάλιστα πέρασε ένας κλειστός σχηματισμός από 3 super-racing-competition-pro-rally-turbo-gt 106, τέζες για τέζες...

Κι εγώ είμαι με 30 εντελώς δεξιά με την ψυχή στο στόμα, με ρωτά η συνοδός "καλα, η αστυνομία γιατί δε τους σταματάει?" :rotflmao:

...

For the record, η απάντηση ήταν "Τι, έχουμε αστυνομία???" :D

SF
17/06/2005, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ναι δεν διαφωνω αλλα τη σχεση εχει με το Papagayo αυτο??? Μιλαω για το παλιο μαγαζι που ηταν στο Κολωνακι....


Τι έχεις πιεί πρωί πρωί και σε έχει χαλάσει αγόρι μου?!?!!?! :lol: :lol: :lol:

ΒΑΛΕ ΑΜΙΤΑ!!!!

latris mixanis
17/06/2005, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Μιλώντας για λιμανάκια, πέρασα χτες βράδυ απο εκεί. Το πάρκινγκ στο πρώτο λιμανάκι (τα "πιτς") ήταν κλειστο με ταινία της αστυνομίας, ενώ ήταν και 2 περιπολικά αραγμένα με αναμένους φάρους.

Για ποιό λόγο δεν κατάλαβα, αφού κάθε λίγο και λιγάκι περνούσαν κάθε λογής "παγκόσμιοι", δίτροχοι και τετράτροχοι. (Ημουν κάτω στο μπαράκι και άκουγα τα πάντα).

Φεύγοντας μάλιστα πέρασε ένας κλειστός σχηματισμός από 3 super-racing-competition-pro-rally-turbo-gt 106, τέζες για τέζες...

Κι εγώ είμαι με 30 εντελώς δεξιά με την ψυχή στο στόμα, με ρωτά η συνοδός "καλα, η αστυνομία γιατί δε τους σταματάει?" :rotflmao:

...

For the record, η απάντηση ήταν "Τι, έχουμε αστυνομία???" :D

ΣΥΝΟΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

johnpagr
18/06/2005, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
ΣΥΝΟΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


AEROsynodos!!!

:beer: :beer: :wave2:

Lupo
18/06/2005, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Μιλώντας για λιμανάκια, πέρασα χτες βράδυ απο εκεί. Το πάρκινγκ στο πρώτο λιμανάκι (τα "πιτς") ήταν κλειστο με ταινία της αστυνομίας, ενώ ήταν και 2 περιπολικά αραγμένα με αναμένους φάρους.

Για ποιό λόγο δεν κατάλαβα, αφού κάθε λίγο και λιγάκι περνούσαν κάθε λογής "παγκόσμιοι", δίτροχοι και τετράτροχοι. (Ημουν κάτω στο μπαράκι και άκουγα τα πάντα).

Φεύγοντας μάλιστα πέρασε ένας κλειστός σχηματισμός από 3 super-racing-competition-pro-rally-turbo-gt 106, τέζες για τέζες...

Κι εγώ είμαι με 30 εντελώς δεξιά με την ψυχή στο στόμα, με ρωτά η συνοδός "καλα, η αστυνομία γιατί δε τους σταματάει?" :rotflmao:

...

For the record, η απάντηση ήταν "Τι, έχουμε αστυνομία???" :D


Κι εσύ κάνεις σαν να μην ξέρεις!
Επιτρέπεται να πηγαίνεις λιμανάκια, πέμπτη βράδυ????
:confused: :confused: :confused:

Αφού κάθε πέμπτη είναι των αυτοκινήτων. Γι αυτό και έβαλαν ταινίες τα στρουμφάκια. Άλλοι βλάκες κι αυτοί! Ωραία λύση βρήκαν!


Καλά, την συνοδό μόνο πέμπτη μπορούσες να την βγάλεις έξω?
Και μόνο εκεί μπορούσες να την πάς?



Ρομαντικέ αλήτη μηχανόβιε!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: