PDA

View Full Version : ο καλος που εχεις ειναι οσο και τα κυβικα της μηχανης σου?



chico82
08/04/2010, 18:52
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

Σχολαω σημερα στισ 15.45

Βαζω το μπουφαν με προστασιες σε πλατη, ωμο, αγκωνες
κρανος shoei xr1000
το τζιν που φοραγα απο το πρωι
μποτακι ασφαλειας για εργοταξια
και καβαλαω τα 135 κυβικα (crypton x)

Με πιανει το φαναρι και ακριβως διπλα μου σταματαει, ΜΑΛΛΟΝ, ο πιο γαματος οδηγος που εχω συναντησει με ενα Ζ750. κοιταει μια εμενα μια το παπι

μακακας-> Πρεπει να πιανει πολλα το παπι!? (ειρωνικο υφακι)

εγω-> παπι ειναι ρε φιλε, 120 με 125 χλμ

μακακας->σε ειδα ετσι τουμπανο και λεω θα πιανει πολλα (ειρωνικο υφακι)

εγω-. το εχω στο στρωσιμο ακομα (ειρωνικο υφακι)

Με στραβοκοιταει, τον στραβοκοιταω. Τις παιξαμε σκεφτηκα.

Αναβει πρασινο και φευγει με τις παντες. Λες να με φοβηθηκε??????

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ: Ποσοι αρχιμακακες μπορει να κυκλοφορουν??

granazi
08/04/2010, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

Σχολαω σημερα στισ 15.45

Βαζω το μπουφαν με προστασιες σε πλατη, ωμο, αγκωνες
κρανος shoei xr1000
το τζιν που φοραγα απο το πρωι
μποτακι ασφαλειας για εργοταξια
και καβαλαω τα 135 κυβικα (crypton x)

Με πιανει το φαναρι και ακριβως διπλα μου σταματαει, ΜΑΛΛΟΝ, ο πιο γαματος οδηγος που εχω συναντησει με ενα Ζ750. κοιταει μια εμενα μια το παπι

μακακας-> Πρεπει να πιανει πολλα το παπι!? (ειρωνικο υφακι)

εγω-> παπι ειναι ρε φιλε, 120 με 125 χλμ

μακακας->σε ειδα ετσι τουμπανο και λεω θα πιανει πολλα (ειρωνικο υφακι)

εγω-. το εχω στο στρωσιμο ακομα (ειρωνικο υφακι)

Με στραβοκοιταει, τον στραβοκοιταω. Τις παιξαμε σκεφτηκα.

Αναβει πρασινο και φευγει με τις παντες. Λες να με φοβηθηκε??????

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ: Ποσοι αρχιμακακες μπορει να κυκλοφορουν??


α ωραια πανω που ειπα να παρω ενα παπι για την πολη
θα πεφτει κουβεντουλα στα φαναρια :rotflmao:

chico82
08/04/2010, 19:04
το καφεδακι μην ξεχασεις:rotflmao:

p@nos
08/04/2010, 19:43
ρε φιλε αμα εισαι με την παπια με το ΧΡ1000 και το πετσινο του πρωταθλητη,ε καζουρα θα τη φας, μη περιμενεις διαφορετικη αντιδραση


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

chico82
08/04/2010, 19:56
θα σου απαντησω φιλε μου χωρις να θελω να στην πω ουτε και να σε ειρωνευτω.
το κρανος το βρηκα σε παρα πολυ καλη τιμη και το αγορασα.
δεν καβαλαω μονο το παπι
οπως για το κατω κεφαλι θελω τα καλυτερα το ιδιο ισχυει και για το πανω κεφαλι

οσο για το μπουφαν, ενα cordura φοραω

αυτο που μου την εδωσε στην ολη φαση ειναι το υφος του μαλακα που χωρις καμια αφορμη μου κανει καζουρα για κατι που θα επρεπε να το εχει ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΙ πολυ περισσοτερο απο εμενα.
Για την ιστορια μου εκανε καζουρα ξεκρανωτος και με ALLSTAR παπουτσακι

Tpap
08/04/2010, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ: Ποσοι αρχιμακακες μπορει να κυκλοφορουν??

Όσοι χρειάζονται. Και λίγοι περισσότεροι.:wave2:

PQC
08/04/2010, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε φιλε αμα εισαι με την παπια με το ΧΡ1000 και το πετσινο του πρωταθλητη,ε καζουρα θα τη φας, μη περιμενεις διαφορετικη αντιδραση


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Γιατί ρε αδερφέ όσοι οδηγουν πάπια δεν εχουν δικαίωμα σε ένδυση που τους προσφέρει ασφάλεια? και στην τελική δεν ξέρεις οτι οι περισσότεροι έχουν παπί και την busa στο γκαράζ?τι να κάνουν να αγοράσουν διαφορετικό εξοπλισμό για κ'αθε μέσο?

koulis19
08/04/2010, 20:12
Καλα ρε παιδες και εγω παπι οδηγαω και εχω ολο τον απαραιτητο εξοπλισμο.Πιστευω δεν εχει να κανει με το τι οδηγας.Για την ασφαλεια της ζωης σου φορας τουλαχιστον τα απαραιτητα.

0ldb0y
08/04/2010, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
ο καλος που εχεις ειναι οσο και τα κυβικα της μηχανης σου?

Βάζε και κανένα τόνο ρε φιλαράκι!:p

Όταν διάβασα τον τίτλο προσπαθούσα να καταλάβω τί εννοείς! :D

chico82
08/04/2010, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από 0ldb0y
Βάζε και κανένα τόνο ρε φιλαράκι!:p

Όταν διάβασα τον τίτλο προσπαθούσα να καταλάβω τί εννοείς! :D



Σωστή η παρατήρηση

makis206
08/04/2010, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε φιλε αμα εισαι με την παπια με το ΧΡ1000 και το πετσινο του πρωταθλητη,ε καζουρα θα τη φας, μη περιμενεις διαφορετικη αντιδραση
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θα τη φάει Πάνο, απ'τους μαλάκες που θα βρεθούν στον δόμο του..:winka:

makis206
08/04/2010, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
δόμο

:dizzy:

δρόμο :lol:

Tpap
08/04/2010, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
δόμο του


:rotflmao: :bigcry:


194690

makis206
08/04/2010, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap

:lol:

Με διαόλισε ο Καβασάκιας μωρέ..!:o

:ninja:

p@nos
08/04/2010, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
θα σου απαντησω φιλε μου χωρις να θελω να στην πω ουτε και να σε ειρωνευτω.
το κρανος το βρηκα σε παρα πολυ καλη τιμη και το αγορασα.
δεν καβαλαω μονο το παπι
οπως για το κατω κεφαλι θελω τα καλυτερα το ιδιο ισχυει και για το πανω κεφαλι

οσο για το μπουφαν, ενα cordura φοραω

αυτο που μου την εδωσε στην ολη φαση ειναι το υφος του μαλακα που χωρις καμια αφορμη μου κανει καζουρα για κατι που θα επρεπε να το εχει ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΙ πολυ περισσοτερο απο εμενα.
Για την ιστορια μου εκανε καζουρα ξεκρανωτος και με ALLSTAR παπουτσακι


δεν εχει να κανει με το οτι αν εχεις παπι δε φορας κρανος, εξοπλισμο...

εχει να κανει με το ''ειδος'' του εξοπλισμου...

ας πουμε, το χρ1000, ειναι ενα κρανος, που θα σε προστατεψει το ιδιο με ενα κρανος των 200? με προδιαγραφες...η διαφορα του χρ ειναι η αρετες που θα τις δειξει σε συνθηκες που δε θα εχουν πολη...δηλαδη ταξιδι και υψηλες ταχυτητες...κατι που φυσικα δε μπορει να κανει η παπια

το ιδιο και το δερματινο
ο λογος που τα δερματα ειναι τσιτα(και ταυτισμενα με χρηση στριτ μηχανων)δεν ειναι για να φαινεσαι ποσο γυμναζεσαι και τι πλαταρες εχεις...τσιτα ειναι για να μη παιζει το μπουφαν, στις επισης μεγαλες ταχυτητες...(νταξει ειναι κι αλλα)

οποτε επισης βαραει καπως το να δεις καποιον με παπι και δερματα και κραναρα κλπ...

σε καμια περιπτωση δε λεω πως δε πρεπει να φορας, απλα να φορας τα αναλογα, αλλιως η καζουρα ειναι δεδομενη...

πχ, ενα καλο που βλεπω, ειναι πως οι περισσοτεροι διανομεις ειναι πλεον πληρως εξοπλισμενοι με κρανος μπουφαν μποτες...(σε αντιθεση με καποια χρονια πριν που ηταν αμανικοι ακρανωτοι με το τσιγαρο στο στομα)





Αρχικά δημιουργήθηκε από PQC
Γιατί ρε αδερφέ όσοι οδηγουν πάπια δεν εχουν δικαίωμα σε ένδυση που τους προσφέρει ασφάλεια? και στην τελική δεν ξέρεις οτι οι περισσότεροι έχουν παπί και την busa στο γκαράζ?τι να κάνουν να αγοράσουν διαφορετικό εξοπλισμό για κ'αθε μέσο?


δηλαδη ρε φιλε αμα ενας εχει μια ολοσωμη, καθε φορα που θα καβαλαει την παπια θα βαζει την ολοσωμη να παει βολτα?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

υπαρχουν αντιστοιχα ρουχα αναλογα την περισταση...προσωπικα με το σκουτερ δε βαζω το δερματινο γιατι ειμαι σα καραγκιοζης:lol: :lol: :lol: εχω και αλλο μπουφανακι, σαφως πιο ανετο απο το δερματινο(και πολυ πιο φτηνο, αμα εχεις δερματινο δε μπορεις να λες οτι δε σου περισσευουν για μια κορντουρα)...

:wave2:

castoras
08/04/2010, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

Σχολαω σημερα στισ 15.45

Βαζω το μπουφαν με προστασιες σε πλατη, ωμο, αγκωνες
κρανος shoei xr1000
το τζιν που φοραγα απο το πρωι
μποτακι ασφαλειας για εργοταξια
και καβαλαω τα 135 κυβικα (crypton x)

Με πιανει το φαναρι και ακριβως διπλα μου σταματαει, ΜΑΛΛΟΝ, ο πιο γαματος οδηγος που εχω συναντησει με ενα Ζ750. κοιταει μια εμενα μια το παπι

μακακας-> Πρεπει να πιανει πολλα το παπι!? (ειρωνικο υφακι)

εγω-> παπι ειναι ρε φιλε, 120 με 125 χλμ

μακακας->σε ειδα ετσι τουμπανο και λεω θα πιανει πολλα (ειρωνικο υφακι)

εγω-. το εχω στο στρωσιμο ακομα (ειρωνικο υφακι)

Με στραβοκοιταει, τον στραβοκοιταω. Τις παιξαμε σκεφτηκα.

Αναβει πρασινο και φευγει με τις παντες. Λες να με φοβηθηκε??????

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ: Ποσοι αρχιμακακες μπορει να κυκλοφορουν??


Και που να έβλεπες πως κοίταζαν εμένα (με crypton r) με επιπλέον μπότες και παντελόνι!!
Περίμενα πως και πως κάποιον ξεκράνωτο να μου την πει!!!:lol:

chico82
08/04/2010, 20:37
εγώ να την φάω την καζούρα και την ειρωνία, στα π@π@ρι@ μου

αυτός όταν θα φάει κάτι άλλο, που δεν το εύχομαι, να δώ τι καζούρα θα κάνει στον ευτό του και πόσο γρήγορος θα είναι στο να καταλάβει ότι δεν έχει σημασία τι κυβικά καβαλάς αλλά πόσες ρόδες.

chico82
08/04/2010, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
δεν εχει να κανει με το οτι αν εχεις παπι δε φορας κρανος, εξοπλισμο...

εχει να κανει με το ''ειδος'' του εξοπλισμου...

ας πουμε, το χρ1000, ειναι ενα κρανος, που θα σε προστατεψει το ιδιο με ενα κρανος των 200? με προδιαγραφες...η διαφορα του χρ ειναι η αρετες που θα τις δειξει σε συνθηκες που δε θα εχουν πολη...δηλαδη ταξιδι και υψηλες ταχυτητες...κατι που φυσικα δε μπορει να κανει η παπια

το ιδιο και το δερματινο
ο λογος που τα δερματα ειναι τσιτα(και ταυτισμενα με χρηση στριτ μηχανων)δεν ειναι για να φαινεσαι ποσο γυμναζεσαι και τι πλαταρες εχεις...τσιτα ειναι για να μη παιζει το μπουφαν, στις επισης μεγαλες ταχυτητες...(νταξει ειναι κι αλλα)

οποτε επισης βαραει καπως το να δεις καποιον με παπι και δερματα και κραναρα κλπ...

σε καμια περιπτωση δε λεω πως δε πρεπει να φορας, απλα να φορας τα αναλογα, αλλιως η καζουρα ειναι δεδομενη...

πχ, ενα καλο που βλεπω, ειναι πως οι περισσοτεροι διανομεις ειναι πλεον πληρως εξοπλισμενοι με κρανος μπουφαν μποτες...(σε αντιθεση με καποια χρονια πριν που ηταν αμανικοι ακρανωτοι με το τσιγαρο στο στομα)







δηλαδη ρε φιλε αμα ενας εχει μια ολοσωμη, καθε φορα που θα καβαλαει την παπια θα βαζει την ολοσωμη να παει βολτα?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

υπαρχουν αντιστοιχα ρουχα αναλογα την περισταση...προσωπικα με το σκουτερ δε βαζω το δερματινο γιατι ειμαι σα καραγκιοζης:lol: :lol: :lol: εχω και αλλο μπουφανακι, σαφως πιο ανετο απο το δερματινο(και πολυ πιο φτηνο, αμα εχεις δερματινο δε μπορεις να λες οτι δε σου περισσευουν για μια κορντουρα)...

:wave2:




το κράνος το αγόρασα 240 ευρώ από αγγελία μέσα στο moto.gr
το μπουφάν είναι cordura

makis206
08/04/2010, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
δεν εχει να κανει με το οτι αν εχεις παπι δε φορας κρανος, εξοπλισμο...
εχει να κανει με το ''ειδος'' του εξοπλισμου...

Εν μέρει συμφωνώ αλλά δεν θα κράξω ποτέ τον -για το μάτι μου και μόνο- υπερβολικό.

Αστακός; Αστακός και μπράβο του μάλιστα, στο φινάλε ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να έχει περάσει στο παρελθόν ο άλλος ή τις φοβίες που μπορεί να κρύβει κάτω απ'τον εξοπλισμό του. Ξαφνικά θυμήθηκα τον NikosKazer, αλήθεια που είναι αυτό το παιδί;:look:

Για τον Νίκο λοιπόν αρκούσε ένα ατύχημα που είχε με το παπί, στο οποίο ένα αυτοκίνητο που πέρασε το STOP έκανε το πόδι του σμπαράλια. Από τότε σαν να καβαλάει SS (με τζηνάκι:p)..σίγουρα μπορείς να πεις κάτι θεωρώντας το υπερβολή αλλά όχι και να κράξεις γιατί τότε φίλε μου, ε είσαι μαλάκας. Πόσο μάλλον όταν έχεις Ζ750 και νομίζεις ότι έχεις και μηχανάκι..:lol: :evil:

:beer:

chico82
08/04/2010, 20:47
προτιμώ να με πείτε υπερβολικό παρά ''ΕΘΕΛΟΝΤΗ''

Operater
08/04/2010, 20:49
που να δείτε και το Trooper στο παπί ...

:p

Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
προτιμώ να με πείτε υπερβολικό παρά ''ΕΘΕΛΟΝΤΗ''

:beer: :beer: :beer:

catmaster
08/04/2010, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
το κράνος το αγόρασα 240 ευρώ από αγγελία μέσα στο moto.gr
το μπουφάν είναι cordura


Φόρα ότι έχεις και γράψε τους μαλάκες με τα φανελάκια και τις παντόφλες στα παπάρια σου .... όσο πιάνουν οι ζέστες τόσο περισσότερους θα βλέπεις ... εσύ θα κοιτάς την πάρτη σου για την δική σου ασφάλεια ανεξάρτητα τι οδηγείς ...

makis206
08/04/2010, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
προτιμώ να με πείτε υπερβολικό παρά ''ΕΘΕΛΟΝΤΗ''

Άαααμαναγειάσου! Έπρεπε να τ'ακούσει κι ο "φαναράκιας" αυτό αλλά ποιος τον προλαβαίνει τον άπιαστο να του το μεταφέρει..:lol:

:beer:

Operater
08/04/2010, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άαααμαναγειάσου! Έπρεπε να τ'ακούσει κι ο "φαναράκιας" αυτό αλλά ποιος τον προλαβαίνει τον άπιαστο να του το μεταφέρει..:lol:

:beer:

Μόνο όποιος έχει παπί 135άρι... και ειναι και Kawa...

:D :D :D

σ'εφτιαξα πάλι......

makis206
08/04/2010, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μόνο όποιος έχει παπί 135άρι... και ειναι και Kawa...
:D :D :D
σ'εφτιαξα πάλι......

Κι έχω και το γρήγορο το καμπιέ, μια 3η τον έχω :lol:


edit: 2α sorry, έχει μόνο τέσσερεις :lol:

p@nos
08/04/2010, 21:06
καλα το να κοροιδευεις ειναι χαζομαρα στον εγκεφαλο...ετσι κι αλλιως κυκλοφορουν πολλοι με παπιες, και καλα κρανη ειτε μπουφαν, και παντα υποθετω πως εχουν και μεγαλη μηχανη...


προσοχη θελει τωρα απλα, που βγαινουν οι ''εποχιακοι'', γιατι νομιζουν πως ο δρομος τους ανηκει και οδηγανε οπως να ναι
ειναι εποχιακο το φαινομενο και κορυφωνεται τον ιουνιο με ασπρο αμανικο φανελακι ασπρο γυαλι και ζελε:alien: :alien: :alien:

nickmonstro
08/04/2010, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
που να δείτε και το Trooper στο παπί ...

:p


:beer: :beer: :beer:

Να τον δωσω????Θα τον δωσω.....τον πετυχα καλοκαιρινο πρωινο και φορουσε κοντομανικο μακο μπλουζακι!:lol:

Βεβαια.....και εγω φορουσα κοντομανικο αλλα το δικο μου ειχε το λογοτυπο του moto.gr αρα δεν πιανεται!!!:p

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

drspeed
08/04/2010, 22:11
Δηλαδή άμα δει τον ξάδερφο που κατεβαίνει με το C1 φορώντας ολόσωμη, με το x-spirit στο κεφάλι, αγωνιστικές μπότες γάντια κλπ όταν έρχεται να πάρει το Ζ1000 από το σπίτι μου για τη βόλτα του κάθε ΣΚ γιατί δεν έχει γκαράζ τι θα πει ο καγκουρόβλακας???
Τι βλάκες κυκλοφορούν Θεέ μου.

gixxerpap
08/04/2010, 22:25
μη μασάς με την άγνοια του καθένα...
προσωπικά, ότι και να καβαλάω, φοράω ακριβό κράνος, την ακριβότερη κορντούρα (απλά γιατί δε με βολεύει το δερμάτινο και μποτούλες! προσπαθώ να καθιερώσω και τις επιγονατίδες, αλλά δε μου βγαίνει...

για την ιστορία, δύο φορές μου χρειαστήκανε, μια σε ορεινό στροφιλίκι, που απο την γκ@υλα τα έβλεπα όλα ισάδι και μια μια με παπί και 15 χλμ/ωρα...στη δευτερη περίπτωση, οι επιγονατίδες που δε φορούσα, μου κοστίσανε 3 μηνες ακινησία, πολύ πόνο, μερικές βίδες και μια εξωτερική οστεο-σύνθεση σα σκαλωσιά οικοδομής:lol:

στην αρχή, εκνευριζόμουν και γω με τέτοια τυπάκια, τώρα απλά λυπάμαι όταν τους βλέπω ....ή το αντίθετο...

EVI
08/04/2010, 22:39
ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ XR-1000 ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ

ΕΠΙΣΕΙΣ ΦΟΡΑΩ ΜΠΟΤΕΣ SIDI ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΦΟΡΕΣΑ ΚΑΚΟΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

ΚΑΙ ΓΑΝΤΙΑ ΜΕ ΑΝΘΡΑΚΩΜΑΤΙΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ

ΚΑΙ ΟΠΟΙΟ ΚΟΥΛΑΔΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ
ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ... ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΩ....
:smokin:

koulis19
08/04/2010, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI




ΚΑΙ ΟΠΟΙΟ ΚΟΥΛΑΔΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ
ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ... ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΩ....
:smokin: Εισαι υπερβολικη....................Οχι Ευη μην νευριασεις πλακα κανω.Δεν θελω να σε προκαλεσω.:beer: :beer: :beer:

koulis19
08/04/2010, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos


με κρανος μπουφαν μποτες...(σε αντιθεση με καποια χρονια πριν που ηταν αμανικοι ακρανωτοι με το τσιγαρο στο στομα) Αυτοι που λες ειναι οι οικοδομοι.

EVI
08/04/2010, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
Εισαι υπερβολικη....................Οχι Ευη μην νευριασεις πλακα κανω.Δεν θελω να σε προκαλεσω.:beer: :beer: :beer:


αναλογος αν εισαι κουλαδι η οχι :rotflmao: :lol:

koulis19
08/04/2010, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αναλογος αν εισαι κουλαδι η οχι :rotflmao: :lol: Κουλη με λενε αρα και κουλαδι το δευτερο μου ονομα.:lol: :lol:

idi
08/04/2010, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε φιλε αμα εισαι με την παπια με το ΧΡ1000 και το πετσινο του πρωταθλητη,ε καζουρα θα τη φας, μη περιμενεις διαφορετικη αντιδραση


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δεν ηξερα οτι πρεπει να πουλησω το shoei μου και να παρω nova για να καβαλησω παπι....

παλι καλα που διαβασα τα ποστ σου και εμαθα οτι πρεπει να περιμενω καζουρα απο ΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΜΠΑΛΟΥΣ οταν με βλεπουν πανω σε παπι με τον ιδιο εξολισμο που φοραω και οταν καβαλαω μια απο τις μηχανες μου...

koulis19
08/04/2010, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi


οταν καβαλαω μια απο τις μηχανες μου... Εχεις πολλες?

p@nos
08/04/2010, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δεν ηξερα οτι πρεπει να πουλησω το shoei μου και να παρω nova για να καβαλησω παπι....

παλι καλα που διαβασα τα ποστ σου και εμαθα οτι πρεπει να περιμενω καζουρα απο ΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΜΠΑΛΟΥΣ οταν με βλεπουν πανω σε παπι με τον ιδιο εξολισμο που φοραω και οταν καβαλαω μια απο τις μηχανες μου...



den eipa οτι πρεπει να βαλεις νοβα...

η του υψους η του βαθους ειστε εδω μεσα...

εδω μεσα ειστε η rx7 gp ακομα και οταν κανετε στατικο ποδηλατο στο σπιτι, αλλιως κρανος πρακτικερ για παντου...ελεος

ημουν ξεκαθαρος...αν οδηγας την παπια μονο, και εχεις ενα κρανος χρ1000, πανε χαμενες οι αρετες του, ενω με τα μισα λεφτα μπορεις να εχεις ενα αξιοπρεπες κρανος, που θα σε προστατεψει το ιδιο...

το ιδιο και για το δερματινο


αντε ψαχνεστε να αρπαχτειτε ολοι με το παραμικρο...τετοια εποχη η ιδια συζητηση γινεται καθε χρονο...


και εχουν και αλλοι πολλες μηχανες, δεν εισαι ο μονος...

:wave2:

idi
08/04/2010, 23:20
μα δε τα εβαλα μαζι σου... εσυ δε κανεις καζουρα σε καποιον που φοραει arai με το παπι του, φανταζομαι, γιατι αλλιως δεν θα υπήρχε λογος να εισαι σε αυτο το φορουμ ... το θεμα ειναι οτι πρωτη φορα διαβαζω οτι καποιος συμφωνει με αυτη την λογικη τεσπα... τσακο μια μπυρα :beer:

p@nos
08/04/2010, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μα δε τα εβαλα μαζι σου... εσυ δε κανεις καζουρα σε καποιον που φοραει arai με το παπι του, φανταζομαι, γιατι αλλιως δεν θα υπήρχε λογος να εισαι σε αυτο το φορουμ ... το θεμα ειναι οτι πρωτη φορα διαβαζω οτι καποιος συμφωνει με αυτη την λογικη τεσπα... τσακο μια μπυρα :beer:


ρε δεν ειπα οτι συμφωνω με αυτη τη λογικη :lol: :lol: :lol:


απλα ειπα, πως ειναι πολυ πιθανο να βρεθει καποιος να ριξει καζουρα


καζουρα στο δρομο δε κανω σε κανεναν, ειτε ειναι σαν αστακος, ειτε ειναι με ολοσωμη, ειτε με φανελακι αμανικο ασπρο και λαδωμενο μαλλι


:beer:

EVI
08/04/2010, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ειτε με φανελακι αμανικο ασπρο και λαδωμενο μαλλι


:beer: [/B]

Ετσι ειναι ο τρουπερ οταν κατεβαινει απο τη μηχανη :rotflmao:

EVI
08/04/2010, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μα δε τα εβαλα μαζι σου... εσυ δε κανεις καζουρα σε καποιον που φοραει arai με το παπι του, φανταζομαι, γιατι αλλιως δεν θα υπήρχε λογος να εισαι σε αυτο το φορουμ ... το θεμα ειναι οτι πρωτη φορα διαβαζω οτι καποιος συμφωνει με αυτη την λογικη τεσπα... τσακο μια μπυρα :beer:

καποιος γραφει με το νικναμε του ιντι πρεπει να τον παρω τηλ να του το πω :eyepop: :look: :rotflmao:

Allst@rf
08/04/2010, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ XR-1000 ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ

ΕΠΙΣΕΙΣ ΦΟΡΑΩ ΜΠΟΤΕΣ SIDI ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΦΟΡΕΣΑ ΚΑΚΟΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

ΚΑΙ ΓΑΝΤΙΑ ΜΕ ΑΝΘΡΑΚΩΜΑΤΙΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ

ΚΑΙ ΟΠΟΙΟ ΚΟΥΛΑΔΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ
ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ... ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΩ....
:smokin:

και εκεί που είσαι στο φανάρι με το σκούτερ ,αρμάτωμενη με όλα τα καλά σου-σκάει τύπας με ΤDΜ αρμάτωμενος με φανέλακι,παντόφλα,ζελέ,δίπλα σου και με ειρωνικό υφακι σου πετάει το άλλο "κολλημα":
-κοίτα ρε που καβάλαν και τα κοριτσάκια ρόδα και το παίζουν μούρη με τα σκούτερ...
:lol: :rotflmao: :bigcry: :eek:

granazi
08/04/2010, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και εκεί που είσαι στο φανάρι με το σκούτερ ,αρμάτωμενη με όλα τα καλά σου-σκάει τύπας με ΤDΜ αρμάτωμενος με φανέλακι,παντόφλα,ζελέ,δίπλα σου και με ειρωνικό υφακι σου πετάει το άλλο "κολλημα":
-κοίτα ρε που καβάλαν και τα κοριτσάκια ρόδα και το παίζουν μούρη με τα σκούτερ...
:lol: :rotflmao: :bigcry: :eek:


:a014:

EVI
08/04/2010, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και εκεί που είσαι στο φανάρι με το σκούτερ ,αρμάτωμενη με όλα τα καλά σου-σκάει τύπας με ΤDΜ αρμάτωμενος με φανέλακι,παντόφλα,ζελέ,δίπλα σου και με ειρωνικό υφακι σου πετάει το άλλο "κολλημα":
-κοίτα ρε που καβάλαν και τα κοριτσάκια ρόδα και το παίζουν μούρη με τα σκούτερ...
:lol: :rotflmao: :bigcry: :eek:

αμαν!!!! μου το εχουν πει :sad: και αλλα κουλα σαν και αυτο και σαν αυτα που γραφει το αρχικο ποστ του θρεντ
με τη μηχανη ποτε δεν μου εχουν πει τπτ....αλλα να μου πεις δεν προλαβαινουν κιολας :smokin: :rotflmao: :lol: :bigcry:

επισεις αν και κυκλοφορω ολη μερα σε αθηνα και πειραια κανεις δεν με εχει γραψει στο ΣΕ ΕΙΔΑ οπωτε μαλλον ουτε με το
ταιφουν με προλαβαινουν :smokin: χαχαχαχαχχαχΧΑΧΑΧ

sniper
08/04/2010, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
....οπωτε μαλλον ουτε με το
ταιφουν με προλαβαινουν :smokin: χαχαχαχαχχαχΧΑΧΑΧ


Μένουν μακρυά απο την μποχα του σαράβαλου....

granazi
08/04/2010, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μένουν μακρυά απο την μποχα του σαράβαλου....










:a014: :a014:

Allst@rf
08/04/2010, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
:a014:

έχασες μάστορα ,το κορίτσι έχει χιούμορ...

granazi
08/04/2010, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
έχασες μάστορα ,το κορίτσι έχει χιούμορ...



:a014: :a014: :a014:

δε βαριεσαι τουλαχιστον εφαγα

EVI
08/04/2010, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μένουν μακρυά απο την μποχα του σαράβαλου....

:bigcry: και που να δεις με το RSτο απριλια πως πολεμαγαν να φυγουν μακρυα στην αρχη νομιζα οτι ολοι μου καναν κοντρα
μεχρι που ενας με καμπριο σε ενα φαναρι αρχισε τα ευλογισον γυρισα να δω τη μαπα του αλλα δεν εβλεπα τπτ απο το καπνο
:rotflmao: :rotflmao: το οτι ηταν καμπριο το καταλαβα απο ενα ακανονιστο σχημα μεσα στην ομιχλη :rotflmao:

Allst@rf
08/04/2010, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
:a014: :a014: :a014:

δε βαριεσαι τουλαχιστον εφαγα

τι έφαγες; τη μπόχα από το Τyphoon;

granazi
08/04/2010, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
τι έφαγες; τη μπόχα από το Τyphoon;
τα ποπ κορνια μ :smokin:
κ μιας κ αυριο ρεπαρω ας παω καμια βολτα :beer:






και αν με δειτε :nono: μην το πειτε

EVI
08/04/2010, 23:58
ρε λιγα λεμε με το τυφωνα :a29:

BLiTzER
09/04/2010, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
με ενα Ζ750

Γιατί δεν τον ρώτησες πως το ξεχωρίζει έξω από τις καφετέριες?

EVI
09/04/2010, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Γιατί δεν τον ρώτησες πως το ξεχωρίζει έξω από τις καφετέριες?


ειναι το μοναδικο που δεν γραφει στο πλαι GSX-R Η CBR

:smokin:

BLiTzER
09/04/2010, 00:14
Βλέπεις πολλά cbr στις καφετέριες εσύ? :P

EVI
09/04/2010, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Βλέπεις πολλά cbr στις καφετέριες εσύ? :P

οχι ρε προς θεου :p :rotflmao: :lol: η αληθεια ειναι λιγοτερα απο τζιξερ :lol:

Allst@rf
09/04/2010, 00:16
Granazi ,πιασε τώρα τα ποπ κορν...:rotflmao:

BLiTzER
09/04/2010, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
Granazi ,πιασε τώρα τα ποπ κορν...:rotflmao:

Χαχα έχω χάρισμα σε αυτά ;)

ermiss
09/04/2010, 01:06
χοχοχο

θυμήθηκα όταν φιλαράκι ερχόταν από Επίδαυρο μετά απο βόλτα στο stork φουλ αρματωμένος και του έκανε διακοπές στον Ισθμό, οπότε το άφησε στο συνεργείο και ήρθε στο μαγαζί μας με το όχημα του μηχανικού.
Φορώντας στολή, μπότα, γάντια,κράνος και καβαλώντας ένα ideal...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

PortisHead
09/04/2010, 08:15
Εμενα μου κανει εντυπωση που ξαφνιαστηκες με το γεγονος οτι σε μια χωρα κομπλεξικων ,βρεθηκε ενας διπλα σου στο φαναρι.Σιγα το πραμα.

:wave2:

Kepler Fun
09/04/2010, 08:27
Παρόμοια λογική έχουν αρκετοί πωλητές σε καταστήματα εξοπλισμού (συνήθως ακριβά).

Όταν ζητήσεις να δεις κάτι ρωτάνε "τι μηχανάκι έχουμε?" και αρχίζουν τις θεωρίες.

Η επιλογή των μέσων ατομικής προστασίας νομίζω έχει να κάνει αποκλειστικά με το επίπεδο ασφάλειας που επιθυμεί ο καθένας για τον εαυτό του και τα χρήματα που μπορεί να διαθέσει.

Ο τύπος στο φανάρι που χλευάζει το παπί με το Shoei δεν με πειράζει τόσο όσο ο πωλητής που στο κάτω κάτω πάω να του δώσω δουλειά και χωρίς να με ξέρει κάνει τον έξυπνο.

argy_kap
09/04/2010, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εμενα μου κανει εντυπωση που ξαφνιαστηκες με το γεγονος οτι σε μια χωρα κομπλεξικων ,βρεθηκε ενας διπλα σου στο φαναρι.Σιγα το πραμα.

:wave2:

+1051 :beer: :beer:

super_toto
09/04/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

Σχολαω σημερα στισ 15.45

Βαζω το μπουφαν με προστασιες σε πλατη, ωμο, αγκωνες
κρανος shoei xr1000
το τζιν που φοραγα απο το πρωι
μποτακι ασφαλειας για εργοταξια
και καβαλαω τα 135 κυβικα (crypton x)

Με πιανει το φαναρι και ακριβως διπλα μου σταματαει, ΜΑΛΛΟΝ, ο πιο γαματος οδηγος που εχω συναντησει με ενα Ζ750. κοιταει μια εμενα μια το παπι

μακακας-> Πρεπει να πιανει πολλα το παπι!? (ειρωνικο υφακι)

εγω-> παπι ειναι ρε φιλε, 120 με 125 χλμ

μακακας->σε ειδα ετσι τουμπανο και λεω θα πιανει πολλα (ειρωνικο υφακι)

εγω-. το εχω στο στρωσιμο ακομα (ειρωνικο υφακι)

Με στραβοκοιταει, τον στραβοκοιταω. Τις παιξαμε σκεφτηκα.

Αναβει πρασινο και φευγει με τις παντες. Λες να με φοβηθηκε??????

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ: Ποσοι αρχιμακακες μπορει να κυκλοφορουν??

Εντάξει μη δίνεις σημασία. Καλά του απάντησες και γράψ ΄ τον στ αρχίδια σου. Από όργια άλλο τίποτα σε αυτή τη χώρα.
Γνώμη μου είναι, ασχέτως δικύκλου που οδηγεί κανείς να φοράει τον καλύτερο δυνατό εξοπλισμό. Και άσε τους μάγκες να δείχνουν τη μαγκιά τους στο ΚΑΤ.

LogOutGoRide
09/04/2010, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Φόρα ότι έχεις και γράψε τους μαλάκες με τα φανελάκια και τις παντόφλες στα παπάρια σου .... όσο πιάνουν οι ζέστες τόσο περισσότερους θα βλέπεις ... εσύ θα κοιτάς την πάρτη σου για την δική σου ασφάλεια ανεξάρτητα τι οδηγείς ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εμενα μου κανει εντυπωση που ξαφνιαστηκες με το γεγονος οτι σε μια χωρα κομπλεξικων ,βρεθηκε ενας διπλα σου στο φαναρι.Σιγα το πραμα.

:wave2:


:beer:

p@nos
09/04/2010, 10:52
ρε παιδια και πολυ το παιδεψαμε...

καθε χρονο, τετοια εποχη που ξεφυτρωνουν οι καγκουρες πρεπει να ανοιγεται και ενα θρεντ(ti ena, polla)


ειδα καγκουρα με αμανικο που κοροιδευε...

ειδα καγκουρα με ΣΜ που εκανε σουζα ξεκρανωτος/ξεβρακωτος

καγκουρας με βαραντερο που κοιταζε γκομενες με κουστουμι και ρειμπαν γυαλι στο κολονακι


ενταξει, ολοι τους ξερουμε οτι υπαρχουν...εγω προσωπικα που ειμαι ντυμενος σωστα ουτε ανωτερος νιωθω απο αυτους, ουτε θα κατσω να ασχοληθω να τους πω οτιδηποτε...

οταν ο αλλος ειναι 30 χρονων και εχει διπλωμα, εχει μια μηχανη 250 κιλων η 100+ αλογων, προφανως και ξερει τι θα συμβει στην περιπτωση που κατι παει στραβα...


πιο πολυ με ενοχλουν οι καγκουρες δημοσιογραφοι που μας κοροιδευουν μεσα στα μουτρα, οι καγκουρες πολιτικοι που μας εχουν μαμησει πατοκορφα και την ''και καλα'' οικονομικη κριση, ενω παιρνουν 7κ το μηνα και αλλα 17κ παρανομα απο τις τσεπες μας, παρα ο καγκουρας με το tdm που θα βαραει ξερογκαζιες με τις ακραπες να ακουει και να κανει το κεφι του...

idi
09/04/2010, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Γιατί δεν τον ρώτησες πως το ξεχωρίζει έξω από τις καφετέριες?

ειναι ευκολο... εχει akrapovic και bagster





































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
09/04/2010, 17:17
btw
η έκπληξη της εποχης ειναι οτι το no1 καγκουροοχημα τείνει να γινει το triumph tiger...

με σταθερα βηματα τραβαει προς τη δοξα και κοντραρεται στα ισα με τα tdm900, z750, gsxr1000 και xt600
:smokin:

Akatanomastos
09/04/2010, 17:20
εμενα ο καλός μου

ειναι "μικροτερος" απο τα κυβικα της μηχανης μου


αλλα και παλι αρκετος:wacko:


εξ αλλου η τεχνικη μετραει:sun:

Gandalf dr685sm
09/04/2010, 17:28
η έκπληξη της εποχης ειναι οτι το no1 καγκουροοχημα τείνει να γινει το triumph tiger...

Μπαααα.... τσούζει πολύ η τιμή αγοράς του συγκριτικά με τα άλλα , όπως και κάθε είδους "μοντίφες" που μπορεί να δοκιμάσει κάποιος. Περισσοτερο θα έλεγα οτι είναι στόχος αγοράς για εκείνους που έχουν ενα "άλφα" ποσό και θεωρούν την κτήση μηχανής ώς επίδειξη κοινωνικο-οικονομικού status.

Δεν ισχύει πάντως για όλους... αλλιώς θα μας βαρέσει και ο καπ(ι)τάνιος.


Gandalf

idi
09/04/2010, 17:35
μπααα κανε μια βολτα στο πειραια και δες με τα ματια σου τα tiger και τους αναβατες τους... θα αναθεωρησεις... τα tiger ειναι τα νεα "tdm"...

BLiTzER
09/04/2010, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
τα tiger ειναι τα νεα "tdm"...

Οι ίδιοι τύποι τα αγοράζουν. Ή απλά διαθέτουν τα τελευταία και έχουν οργασμούς με τα πρώτα.

nickmonstro
09/04/2010, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μπααα κανε μια βολτα στο πειραια και δες με τα ματια σου τα tiger και τους αναβατες τους... θα αναθεωρησεις... τα tiger ειναι τα νεα "tdm"...

Το εχω παρατηρησει και εγω αυτο....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

route 66
09/04/2010, 17:50
και γω.και τα πιο πολλα TDM με τους πιο ξεκρανωτους αναβατες.
μια ερωτηση(ρητορικη)γιατι οι τυποι με τα TDM εινα συνηθως χωρις κρανος και συνηθως καραφλοι?:confused:
και κατι. αλλο δεν βαζω σε ενα σακι ολους τους tigerακιδες ουτε ολους τους tdmακιδες
απλα να,οπως παλια το transalp και το africa πηγαινε με καπελακι και timperland το βαραντερο με σκουφακι και σκαρπινι καπως ετσι και τα αλλα TDM κλπ

nio.nik
18/05/2010, 06:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

Σχολαω σημερα στισ 15.45

Βαζω το μπουφαν με προστασιες σε πλατη, ωμο, αγκωνες
κρανος shoei xr1000
το τζιν που φοραγα απο το πρωι
μποτακι ασφαλειας για εργοταξια
και καβαλαω τα 135 κυβικα (crypton x)

Με πιανει το φαναρι και ακριβως διπλα μου σταματαει, ΜΑΛΛΟΝ, ο πιο γαματος οδηγος που εχω συναντησει με ενα Ζ750. κοιταει μια εμενα μια το παπι

μακακας-> Πρεπει να πιανει πολλα το παπι!? (ειρωνικο υφακι)

εγω-> παπι ειναι ρε φιλε, 120 με 125 χλμ

μακακας->σε ειδα ετσι τουμπανο και λεω θα πιανει πολλα (ειρωνικο υφακι)

εγω-. το εχω στο στρωσιμο ακομα (ειρωνικο υφακι)

Με στραβοκοιταει, τον στραβοκοιταω. Τις παιξαμε σκεφτηκα.

Αναβει πρασινο και φευγει με τις παντες. Λες να με φοβηθηκε??????

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ: Ποσοι αρχιμακακες μπορει να κυκλοφορουν??

Φιλαράκι μην δίνεις σημασια. και εγω μια φορα αφησα το ΚΤΜ σε ενα φιλο και πηρα το παπακι του οπως ημουν ντυμενος...(μπουφαν νταινιζ,κρανος ΧΡ1000 και γαντια,παντελονι οχι ακομα στο αμεσο μελλον) και σε ενα φαναρι μου την ειπε ενας TDMας βλακας (χωρις παρεξηγηση προς τους TDMαδες :beer: ) ξεκρανωτος,με μια απλη μπλουζα και ενα σορτακι και αφου μου την ειπε την εκανε γραφοντας...
αποτελεσμα: λιγο πιο κατω ειχε μπλοκο επεσε σε κ@υλομπ@τσο του εραψε μια ολωσωμη στα μετρα του για ενα καρο πραγματα(κρανος,αξατμιση,καθρεπτες για την οδηγηση του κτλ).εμενα δεν με σταματησαν αλλα αραξα σε μια μερια και γελαγα με το κλαψιαρικο υφος που ειχε παρει.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:
για αυτο σου λεω μην σε νοιαζει για το τι θα λενε...
πρωτα η ασφαλεια σου απο ατυχηματα,μετα η ασφαλεια σου απο κ@υλομπ@τσους και μετα να σκευτεσε την καζουρα που θα σου κανουν.

Φιλικά Νίκος
:beer: :beer: :beer:

Hiro
18/05/2010, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

Σχολαω σημερα στισ 15.45

Βαζω το μπουφαν με προστασιες σε πλατη, ωμο, αγκωνες
κρανος shoei xr1000
το τζιν που φοραγα απο το πρωι
μποτακι ασφαλειας για εργοταξια
και καβαλαω τα 135 κυβικα (crypton x)

Με πιανει το φαναρι και ακριβως διπλα μου σταματαει, ΜΑΛΛΟΝ, ο πιο γαματος οδηγος που εχω συναντησει με ενα Ζ750. κοιταει μια εμενα μια το παπι

μακακας-> Πρεπει να πιανει πολλα το παπι!? (ειρωνικο υφακι)

εγω-> παπι ειναι ρε φιλε, 120 με 125 χλμ

μακακας->σε ειδα ετσι τουμπανο και λεω θα πιανει πολλα (ειρωνικο υφακι)

εγω-. το εχω στο στρωσιμο ακομα (ειρωνικο υφακι)

Με στραβοκοιταει, τον στραβοκοιταω. Τις παιξαμε σκεφτηκα.

Αναβει πρασινο και φευγει με τις παντες. Λες να με φοβηθηκε??????

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ: Ποσοι αρχιμακακες μπορει να κυκλοφορουν?? Φιλαράκι να πω και 'γω κάτι?
Νωρίς σχολάς.

ariona
18/05/2010, 18:32
Πιστεύω έτυχες σε βλάκα....γιατί τόσα χρονια που κυκλοφορώ και με το παπί με δερμάτινο μπουφάν κράνος (καλο) και μπότες αφού τα έχω και λόγο μεγαλύτερης μηχανής γιατί να μη τα φοράω και όλας, αλλα κανεις ποτε δεν μου την έχει πει....μονο μερικές φορες που φοράω την ολόσωμη για ταξίδια η πιστα ας πούμε, και χρησιμοποιώ το παπί για να παο μέχρι το parking με κοιτάνε κάπως περίεργα αλλα ok! ακόμα και εγώ γελάω εκεί....:rotflmao:

Arael
19/05/2010, 00:39
Φιλαράκο και γω ομοιοπαθής είμαι. Γράψε το βλάκα στα @@ σου πολύ απλά.

Είμαι καθηγητής και θεωρώ πέρα από τις γνώσεις που πρέπει να μεταφέρω στα μαθητάρια μου πρέπει να τους μάθω και μερικά άλλα πραγματάκια όπως ασφάλεια.

Και γώ πριν πάρω τη μηχανή είχα πάρει σιγά σιγά σχεδόν όλο τον εξοπλισμό μου με αποτέλεσμα πάνω σε Aprilia Sportcity να φοράω Shoei XR-1100, Dainese D Dry μπουφάν, γάντια Swift και δε συμμαζεύεται.

Πολλές φορές είχα ακούσει σχόλια από παπόβιους, μηχανόβιους, λοιπούς κάγκουρες ανεξαρτήτου ηλικίας για το τι φοράω, αλλά τους την έλεγα κατευθείαν και τους έγραφα.

Τώρα που πήρα τη μηχανή κανείς δεν μου λέει τίποτα πια.

Μήπως ρε παιδιά αν φύγει κάποιος με καμια 100αρα ( μια ταχύτητα που πιάνουν όλα τα 100αρια 125αρια παπιά και αυτόματα) θα ρωτήσει ο δρόμος τι καβάλαγες και αναλόγως θα σου τι δώσει;


Έλεος με τους βλάκες.

NDIAKAK
24/06/2011, 16:44
file sostos eisai to ntysimo den metraei to ti kavalas pano apo ola h asfaleia eite papi legete ayto eite megalh mhxanh eimai pauon kai an den foroysa ayta poy foroysa kai ego tora den tha soy egrafa apo to internet ala apo ton alo kosmo

Lupo
24/06/2011, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
δεν εχει να κανει με το οτι αν εχεις παπι δε φορας κρανος, εξοπλισμο...

εχει να κανει με το ''ειδος'' του εξοπλισμου...

ας πουμε, το χρ1000, ειναι ενα κρανος, που θα σε προστατεψει το ιδιο με ενα κρανος των 200? με προδιαγραφες...η διαφορα του χρ ειναι η αρετες που θα τις δειξει σε συνθηκες που δε θα εχουν πολη...δηλαδη ταξιδι και υψηλες ταχυτητες...κατι που φυσικα δε μπορει να κανει η παπια

το ιδιο και το δερματινο
ο λογος που τα δερματα ειναι τσιτα(και ταυτισμενα με χρηση στριτ μηχανων)δεν ειναι για να φαινεσαι ποσο γυμναζεσαι και τι πλαταρες εχεις...τσιτα ειναι για να μη παιζει το μπουφαν, στις επισης μεγαλες ταχυτητες...(νταξει ειναι κι αλλα)

οποτε επισης βαραει καπως το να δεις καποιον με παπι και δερματα και κραναρα κλπ...

σε καμια περιπτωση δε λεω πως δε πρεπει να φορας, απλα να φορας τα αναλογα, αλλιως η καζουρα ειναι δεδομενη...

πχ, ενα καλο που βλεπω, ειναι πως οι περισσοτεροι διανομεις ειναι πλεον πληρως εξοπλισμενοι με κρανος μπουφαν μποτες...(σε αντιθεση με καποια χρονια πριν που ηταν αμανικοι ακρανωτοι με το τσιγαρο στο στομα)







δηλαδη ρε φιλε αμα ενας εχει μια ολοσωμη, καθε φορα που θα καβαλαει την παπια θα βαζει την ολοσωμη να παει βολτα?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

υπαρχουν αντιστοιχα ρουχα αναλογα την περισταση...προσωπικα με το σκουτερ δε βαζω το δερματινο γιατι ειμαι σα καραγκιοζης:lol: :lol: :lol: εχω και αλλο μπουφανακι, σαφως πιο ανετο απο το δερματινο(και πολυ πιο φτηνο, αμα εχεις δερματινο δε μπορεις να λες οτι δε σου περισσευουν για μια κορντουρα)...

:wave2:
Κι εγώ τρώω καζούρα με το δερμάτινο και τους 40 βαθμούς κελσίου, αλλά την βλέπω στα μάτια των άλλων γιατί έχω και την δικαιολογία της "μεγάλης" ε?

Μπορεί να έχεις δίκιο Πάνο, αλλά δεν πειράζει. Φαντάζομαι το πόσο καραγκιόζης θα φαίνομαι με ασφαλτο-τσουρουφλισμένο δέρμα, και παρηγοριέμαι.
Είτε σκούτερ , είτε μηχανή. Ή μήπως τότε θα λένε ότι είμαι μάχιμος και όχι φλώρος?:rolleyes:

sernodas2
24/06/2011, 23:57
dld ama kabalhsw to moto k paw 20xil dromo gia mpanaki apla me to kranos moy kapri tzin mplouza k kleisto papoytsi se dromo eparxiako poy xerv san tin palamh moy,poy xerw apo poy mporei na bgei ti, mexri k poios se kapoia simia, me taxhthtes ante 100max k me pernan ta papakia k me dei kapoios apo edw mesa ti tha pei????????
""eida ena malaka re filara...xwris mpoyfan o tupos re malaka"""""????
etsi me perase shmera san stamatimeno enas motosikletistis korkodilos me ss toumpano mesa se koithkhmenh perioxh me kamia 120aria+ xilimetrakia.....e??????sostos mixanobios autos!!!exei ergalio k exoplizmo k gami k derni!!!sostos!!!
?????

xekolate paides!!!


ntax...den lew sthn athina kala kanete k ta forate ta dermatina me 40C.
einai zoygla ekei exete dikio,alla ellada den einai mono h athina k ama feygete apo kei min tin koybalate mazi sas,alloste gi ayto feygete

a k poyse en gnosh moy den bazw dermatino gia mpanio,xerw tis sinepies................k ta pososta atiximatos

sineti adoighsh sostes apofaseis k myalo sto kefali!!!!na exeis mia eikona otan mpeneis tapa sthn strofh to ti mporei na breis mprosta k me ti apotelezmata......(baze to xeirotero na eisai masa)
O DROMOS DEN EINAI PISTA OYTE ARENA


ANTE GeiA MAS:beer: :beer: :beer: :beer: :) :) :) :) :sun: :sun: :sun:

πάντα όρθιοι. :sun:

Lioulios
25/06/2011, 00:05
Πού πάνε και τα ξεθάβουν αυτά !!

Lupo
25/06/2011, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sernodas2


ntax...den lew sthn athina kala kanete k ta forate ta dermatina me 40C.
einai zoygla ekei exete dikio,alla ellada den einai mono h athina k ama feygete apo kei min tin koybalate mazi sas,alloste gi ayto feygete


Δεν κυκλοφορώ Αθήνα. :wave2:


Τα είπαμε. Ότι καταλαβαίνει ο καθένας, κάνει. :wave2:

alexk
25/06/2011, 10:07
Εγώ να ούμε έχω μηχανάκι 1000αρι και πάω χωρίς κράνος, γιατί είμαι και πολύ μάγκας !
Είστε g@y όλοι με τα κράνη στα παπάκια :wave2: :wave2: :wave2:





























Θα τσιμπήσει κανείς ?

Φίλε με το μηχανάκι σου (για εμένα όλα μηχανάκια είναι) μην μασάς καθόλου.
Απλά χαμογέλα :beer:
Που να με δεις εμένα με αμφίεση Ρόσι, κράνος, μπουφάν, γάντια, αγωνιστικές μπότες καβάλα σε aprilia 50αρι σκουτεράκι, δανεικό από το συνεργείο !
ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, άσε τους ξεκράνωτους και κολλημένους να λένε τις πίπες τους, εσύ κάνε αυτό που γουστάρεις... που μάλιστα είναι και το σωστό !
:beer:

harris_x
25/06/2011, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Φίλε με το μηχανάκι σου (για εμένα όλα μηχανάκια είναι) μην μασάς καθόλου.
Απλά χαμογέλα :beer:
Που να με δεις εμένα με αμφίεση Ρόσι, κράνος, μπουφάν, γάντια, αγωνιστικές μπότες καβάλα σε aprilia 50αρι σκουτεράκι, δανεικό από το συνεργείο !
ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, άσε τους ξεκράνωτους και κολλημένους να λένε τις πίπες τους, εσύ κάνε αυτό που γουστάρεις... που μάλιστα είναι και το σωστό !
:beer:
+675

Dalt0n
11/04/2015, 21:48
ρε φιλε αμα εισαι με την παπια με το ΧΡ1000 και το πετσινο του πρωταθλητη,ε καζουρα θα τη φας, μη περιμενεις διαφορετικη αντιδραση


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

κλαιω :bawl:

S705
12/04/2015, 10:19
Η τύπισσα που έσκασε περισσή πάνω μου και μου τσαρτσαλασε το πόδι δεν με ρώτησε αν οδηγώ μηχανή ή παπί.
Εάν φόραγα όμως τις μπότες μου , και ας φαίνονται υπερβολικές για παπί , δεν θα πάθαινα πιθανών τίποτα.

Δείτε και αυτό. Ωραιότατο σπάσιμο φίλου με παπί παρά ότι φορούσε μπότα, για αν μην φόραγε!!.

Εμείς ντυνόμαστε και οι άλλοι κράζουν , δεν πειράζει εμείς το καλοκαίρι θα κάνουμε τα μπάνια μας ενώ αυτοί θα κοιτούν τις εκδορές τους.

Άντε καλές μασες
333868