PDA

View Full Version : Suzu-Kawa-Yamaha-κηδες ζητώ την βοήθεια σας!



stako
16/06/2005, 09:47
Suzu-Kawa-Yamaha-κηδες ζητώ την βοήθεια σας!

Έχω ένα φίλο ο οποίος ME EXEI ΠΡΗΞΕΙ με την αξιοπιστία της Honda! Αλλά μιλάμε σε τραγικό σημείο............ Πιστεύει, ότι τα Honda απλά δεν παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ. Συνέχεια μου λέει ότι "καλό το GSXR αλλά περίμενε να το κρατήσεις 3-4 χρόνια να δούμε τι θα βγάλει...". Το σπαστικό δεν είναι ότι μου τη λέει για το δικό μου (αλλά και για ότι άλλο δεν είναι Honda) αλλά ότι πιστεύει ότι όντως τα Honda ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ............

Πρόσφατα μου έδωσε σαν παράδειγμα ότι το δικό του (ένα CB400 2001), ακούγεται ρολόι ο κινητήρας του, σε αντίθεση με ένα R1 που έχει πρόβλημα με την καμπάνα....... Λες και μπορούμε να ξέρουμε τι χρήση έχει γίνει στο R1 ώστε να κρίνουμε........

Για αυτό εδώ ζητάω την βοήθεια σας. Δώστε ότι links έχετε με ιστορίες στο Internet γενικότερα ή στο forum με ζημιές σε Honda για να τον κατακλύσω με links και να δούμε τι θα πει μετά κι αυτός αλλά και όλοι οι Honda-κηδες.....!

Προσοχή, δεν θέλω να δείξω ότι τα Honda είναι πιο ζημιάρικα, ή ότι κάτι άλλο είναι πιο αξιόπιστο, απλά το απολύτως φυσικό.......ότι μηχανικά μέρη έχουν που παθαίνουν ζημιές......!

Στην τελική μπορεί όντως τα Honda να είναι πιο αξιόπιστα, αλλά μην λέμε και βλακείες ότι ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ !!!

Στείλτε ότι έχετε λοιπόν !!!

:wave2: :wave2: :wave2:

AFTER
16/06/2005, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Suzu-Kawa-Yamaha-κηδες ζητώ την βοήθεια σας!

Έχω ένα φίλο ο οποίος ME EXEI ΠΡΗΞΕΙ με την αξιοπιστία της Honda! Αλλά μιλάμε σε τραγικό σημείο............ Πιστεύει, ότι τα Honda απλά δεν παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ. Συνέχεια μου λέει ότι "καλό το GSXR αλλά περίμενε να το κρατήσεις 3-4 χρόνια να δούμε τι θα βγάλει...". Το σπαστικό δεν είναι ότι μου τη λέει για το δικό μου (αλλά και για ότι άλλο δεν είναι Honda) αλλά ότι πιστεύει ότι όντως τα Honda ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ............



Ο κλασικος ο _______ ο Ελληνας!

Στα κενα βαλε ότι λεξη από Μ που επιθυμεις εσυ…
:rolleyes:

div400
16/06/2005, 10:00
ωωωχ παλι καβγας μου μυριζει!
στις διαμαχες!

DUKASII
16/06/2005, 10:08
.. ήμαρτον πια με τα αξιόπιστα μηχανάκια και τις μαλακίες μας...εδώ μένουν αυτοκίνητα στο δρόμο..MERCΕDES KAI BMW KAI HONDA KAI VW KAI OTI ΑΛΛΟ ΣΚΑΤΑ ΘΕΛΕΤΕ..δε θα χαλάνε τα μηχανάκια που είναι εκτεθειμένα??
δηλαδή τα Honda δε χαλάνε??ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..πατε καλά???λοιπόν για να τελειώνουμε με αυτή τη παπαρια πια..ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ...όλα βγάζουνε ζημίες...και όλα γεμίζουνε τα συνεργεία σε όλη τη γη!
Ρε τι κόλλημα και αυτό...με τα αξιόπιστα και τα μη αξιόπιστα...ΡΕ ΠΑΡΤΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ..ΣΑΣ ΚΑΥΛΩΝΟΥΝ..ΚΑΙ σας εξιτάρουν...και αφήστε τις σαχλαμάρες με το ποιο θα με βγάλει 18 χρόνια χωρίς να πάθει τιποτα..και τα λοιπα..κομπλεξικα που το μόνο που σας κάνουν είναι να καταλήγετε να αγοράζετε μηχανές αξιοπιστες..χωρις κάτι άλλο πάνω τους που να σας αρέσει!τι να πω ρε πούστη μου με τις αξιόπιστες πια..εχω μουρλαθεί τελείως..έχω φιλαράκι από το δημοτικό με συνεργείο...στο οποίο μέσα...δε φαντάζεστε ποσά αξιόπιστα μοντέλα βλέπουμε κάθε μέρα με τις πιο κουλές βλάβες!και το άλλο το κόλλημα το ''ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΙΛΕ..ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ..''εγώ γιατί πάλι θέλω να έχω μια μότο που να μην την έχει κανείς άλλος??

gmakris
16/06/2005, 10:10
Ως κατοχος επι σειρα ετων τριων (3) CBR 600 ολα εβγαλαν προβλημα με την καδενα εκεντροφορου και κατι "περιεργους" ηχους στο κιβωτιο (ολα ηταν πρωτο χερι).

Τα Yamaha (R6,R1) με τα διπλα χλμ ακομη ουτε κιχ.....

Αυτο ειναι μια αποψη φυσικα....



:wave2:

stako
16/06/2005, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ημαρτον πια με τα αξιοπιστα μηχανακια και τις μαλακιες μας...

εδω μένουν αυτοκίνητα στο δρομο..MERCΕDES KAI BMW KAI HONDA KAI VW KAI OTI ΑΛΛΟ ΣΚΑΤΑ ΘΕΛΕΤΕ..
δε θα χαλανε τα μηχανακια που ειναι εκτεθιμένα??


δηλαδη τα honda δε χαλανε??
ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..πατε καλα???

λοιπον για να τελειώνουμε με αυτη τη παπαρια πια..ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ...ολα βγάζουνε ζημιες...και ολα γεμίζουνε τα συνεργεια σε ολη τη γη!


ρε τι κολημα και αυτο...με τα αξιοπιστα και τα μη αξιοπιστα...


ΡΕ ΠΑΡΤΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ..ΣΑΣ ΚΑΥΛΩΝΟΥΝ..ΚΑΙ σασ εξιταρουν...

και αφηστε τις σαχλαμαρες με το ποιο θα με βγαλει 18 χρονια χωρις να παθει τιποτα..και τα λοιπα..κομπλεξικα που το μονο που σας κανουν ειναι να καταλήγετε να αγοραζετε μηχανες αξιοπιστες..χωρις κατι αλλο πανω τους που να σας αρέσει!

τι να πω ρε πουστη μου με τις αξιοπιστιες πια..εχω μουρλαθει τελείως..
εχω φιλαρακι απο το δημοτικο με συνεργειο...στο οποιο μεσα...δε φανταζεστε ποσα αξιοπιστα μοντελα βλεπουμε καθε μερα με τις πιο κουλες βλάβες!
και το αλλο το κολημα το ''ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΙΛΕ..ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ..''
εγω γιατι παλι θελω να εχω μια μοτο που να μην την εχει κανεις αλλοσ??

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου! Έτσι ακριβώς είναι!

Άλλα γράψτε ιστορίες, βάλτε link, ότι μπορείτε τέλος πάντων για να έχουμε να δείχνουμε αυτό το post σε όποιες λέει παρόμοιες εξυπνάδες!

Και είπαμε, δεν προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι το ΧΥΨ μηχανάκι είναι πιο αξιόπιστο, οπότε δεν υπάρχει λόγος για διαμάχες........

GST
16/06/2005, 10:17
εγω εχω ενα ιταλικο σαραβαλο χαλαει καθε μερα ...καθε μερα ειμαι στο συνεργειο ...το γυαλιζω καθε μερα η αντιπροσωπια δεν καλυπτει τιποτα .....εχει ασχημη μουρη ...στους περισσοτερους δεν αρεσει και...τελικα γουσταρω τρελα


απο την εταιρια μου προτειναν να γινω ΠΩΛΗΤΗΣ για το συγκεκριμενο μοντελο και το σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξψ επαγγελμα μια που βλεπω οτι οι περισσοτεροι εδω το εχουν κανει ηδη.....:evil: ....αυτα .....μας τα ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

stako
16/06/2005, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
απο την εταιρια μου προτειναν να γινω ΠΩΛΗΤΗΣ για το συγκεκριμενο μοντελο και το σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξψ επαγγελμα μια που βλεπω οτι οι περισσοτεροι εδω το εχουν κανει ηδη.....:evil: ....αυτα .....μας τα ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Έκανα κάτι που δεν έπρεπε???

:confused: :confused: :confused:

idi
16/06/2005, 10:50
Εγω φιλ3 stako δε βαζω κανενα Link.

Πεσ'του : NAI τα μονα αξιόπιστα είναι οντως τα Honda....

ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ, ΘΕΛΩ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤA!

Γι'αυτο πηρα .......................(βαλε οποια μαρκα θες) να ΓΟΥΣΤΑΡΩ !

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :smokin:

GST
16/06/2005, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Έκανα κάτι που δεν έπρεπε???

:confused: :confused: :confused:

οχι ρε φιλε απλα οσο καιρο ειμαι δω βλεπω καποια ατομα που υπερασπιζονται την μηχανη που επελεξαν ως το καλυτερο μηχανακι του κοσμου ...και ειναι καπως αυτο δεν νομιζεις ....

ολα μηχανακια ειναι και ολοι ειμαστε οδηγοι με τις επιλογες του ο καθενας ....δεν χρειαζετε να πεισεις καποιον αλλον για κατι και ειδικα για το συγκεκριμενο θεμα....οπως και στο γηπεδο υπαρχουν οι οπαδοι και οι φιλαθλοι.....και επειδη η μοτοσυκλετα για μενα ειναι ευγενης σπορ.....οι οπαδοι πολλες φορες γινονται εκνευριστοικοι....ο καθενας μπορει να ειναι οτι γουσταρει και οπως την βρισκει για την παρτυ του...χωρις να γινεται ενοχλητικος και για να κλεισω...το συγκεκριμενο θεμα μονο κακο δημιουργει και εχει επαληθευθει αυτο απο τα πολλα ποστ που εχουν γραφει κατα καιρους εδω.....

pissaman
16/06/2005, 10:59
Πες του ότι είναι χαζός!
όλα τα μηχανάκια, βγάζουν ζημιές!
Εκεί που έχει φτάσει η τεχνολογία, κανένα μηχανάκι δεν είναι αναξιόπιστο!
Απλά, άλλο είναι ποιο πουσαρισμένο από κάποιο άλλο και αν το πουσαρισμένο (πχ ΚΤΜ) το πηγαίνεις τάπα, είναι λογικό να σου βγάζει φθορές!
Επίσης, κάθε εταιρία, βγάζει το κάθε μηχανάκι για κάποια χρήση και κάποια συντήρηση, αν εσύ παραβιάζεις την χρήση και τη συντήρηση (πχ χωμάτινο μηχανάκι να το βγάζεις δρόμο για να πας κοντινο ή μακρινό ταξιδάκι και να το σκίζεις κιόλας) είναι λογικό να σου ζητάει περισσότερα!
Πες του φίλου σου, ότι όποιος είναι πορωμένος, λέει βλακείες!
Αλλά να ξέρεις και κάτι άλλο, ότι δεν πρόκειτε να του αλλάξεις γνώμη, άδικα κάθεσε και ασχολείσαι! Ρώτα τον επίσης το cb του, τι θα κάνει, όταν αρχίζει και του κάνει ένα ρετάρισμα στις 5,500 στροφές? (είναι ένα πρόβλημα που βγάζουν τα cb)

Να πω ότι και λόγο δουλειάς, προτιμώ τα ΗΟΝDA, αλλά γουστάρω να λέω και την αλήθεια.
Μηχανάκια όπως το K3-4, r1, r6, fazer 600 & 1000 και άλλα που δεν μου έρχονται τώρα, είναι ΤΕΡΑΤΑ αξιοπιστίας! (ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ)

και το σωστή, ορίζετε διαφορετικά για κάθε μηχανάκι! ;)
:beer:

gdevelek
16/06/2005, 11:36
Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να μεταπείσεις κάποιον που πιστεύει πως τα Honda δεν χαλάνε ποτέ. Αν δεν το καταλαβαίνει μόνος του πως λέει βλακείες, δεν θα το καταλάβει ποτέ.

ruyjin
16/06/2005, 11:40
εγω ειχα souper four και ΟΛΑ τα souper four ειχαν προβλημα στον ανορθωτη!!!

αυτό το ξέρει???????

ruyjin
16/06/2005, 11:43
Σταυρο αν και δε ζητησες απο Ηondakides βοηθεια, εγω προσφερθηκα...

ανωτεροτητα βλεπεις...

προνομιο των Hondakidwn χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

:wave2:

stako
16/06/2005, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
οχι ρε φιλε απλα οσο καιρο ειμαι δω βλεπω καποια ατομα που υπερασπιζονται την μηχανη που επελεξαν ως το καλυτερο μηχανακι του κοσμου ...και ειναι καπως αυτο δεν νομιζεις ....

ολα μηχανακια ειναι και ολοι ειμαστε οδηγοι με τις επιλογες του ο καθενας ....δεν χρειαζετε να πεισεις καποιον αλλον για κατι και ειδικα για το συγκεκριμενο θεμα....οπως και στο γηπεδο υπαρχουν οι οπαδοι και οι φιλαθλοι.....και επειδη η μοτοσυκλετα για μενα ειναι ευγενης σπορ.....οι οπαδοι πολλες φορες γινονται εκνευριστοικοι....ο καθενας μπορει να ειναι οτι γουσταρει και οπως την βρισκει για την παρτυ του...χωρις να γινεται ενοχλητικος και για να κλεισω...το συγκεκριμενο θεμα μονο κακο δημιουργει και εχει επαληθευθει αυτο απο τα πολλα ποστ που εχουν γραφει κατα καιρους εδω.....

GST, καταρχάς να ξαναπώ ότι δεν είναι θέμα ποια εταιρεία είναι πιο αξιόπιστη. Αυτά είναι τρίχες... Το θέμα είναι ότι ο φίλος μου που είναι Χοντάκιας πιστεύει ότι τα "Όλο προσόντα" ΔΕΝ σπάνε με ΤΙΠΟΤΑ. Και νομίζω υπάρχουν και άλλοι Χοντάκηδες που το λένε αυτό. Αντίθετα δεν πρέπει να υπάρχει κάποιος φίλος άλλης εταιρείας που να λέει κάτι τέτοιο. ΔΕΝ προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα και δεν με ενδιαφέρει. Ούτε τον φίλο μου με ενδιαφέρει να πείσω. Απλά να του στείλω να δει 2-3 περιστατικά για να δει και τίποτα πέρα από την πλύση εγκεφάλου που του έχουν κάνει. Ο καθένας παίρνει αυτό που ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ. Ο καθένας για τους δικούς του λόγους. Άλλος γουστάρει άνετα ταξίδια, άλλος να το στίβει σε ορεινές διαδρομές, άλλος σε ευθείες, άλλος σε χώμα, άλλος να το φορτώνει 100 κιλά αποσκευές και να ξεκινάει για την Αφρική, άλλος να πιστεύει ότι έχει το πιο αξιόπιστο! Όλα σεβαστά, και ως γνωστό αν κατεβαίνεις από το μηχανάκι μετά από βόλτα και δεν γελάνε και τα μουστάκια σου τότε μαλακία επιλογή έκανες! Τώρα αν πιστεύεις ότι το θέμα που άνοιξα δημιουργεί κακό τότε τι να πω, its ok, αν θες δεν συμμετέχεις. Πριν να το ανοίξω έκανα ένα search να βρω σχετικά πράματα στο forum, βρήκα κανά 2 και τα κράτησα. Στο forum όμως μπαίνουν συνέχεια και νέοι άνθρωποι που δεν έχουν ξαναμπεί και μπορεί να έχουν κάτι νέο να πουν. Εξάλλου με αυτή τη λογική ας μην γράφουμε τίποτα νέο. Τότε όμως δεν θα ήταν forum αυτό το μέρος, θα ήταν ένα απλό web site με πληροφορίες.

:wave2:

stako
16/06/2005, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Εγω φιλ3 stako δε βαζω κανενα Link.

Πεσ'του : NAI τα μονα αξιόπιστα είναι οντως τα Honda....

ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ, ΘΕΛΩ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤA!

Γι'αυτο πηρα .......................(βαλε οποια μαρκα θες) να ΓΟΥΣΤΑΡΩ !


Σωστόοοοος! Ότι παίρνουμε το παίρνουμε για να γουστάρουμε!

Μηχανικά πράματα είναι, χαλάνε, its ok, τι να κάνουμε....... Αν ήθελα να κάνω επένδυση θα έπαιρνα ακίνητα............

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

stako
16/06/2005, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
Σταυρο αν και δε ζητησες απο Ηondakides βοηθεια, εγω προσφερθηκα...

ανωτεροτητα βλεπεις...

προνομιο των Hondakidwn χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

:wave2:

Βγάζω το καπέλο...! :)

:beer: :beer: :beer:

manos426f
16/06/2005, 13:02
Θα σας πω μια μικρη ιστορια.....

Ο Μπιλυς ειχε αγορασει YAMAHA TTR 600 γιατι....ε,σου λεει yamaha ειναι,δε χαλαει!Μαι αμε,πως το θες??

Του εσπασε το μοτερ στα 6000 χλμ,του εκοψε αλυσιδα,τα ηλεκτρικα σκατενια......ενα ωραιο προβλημα το μηχανακι....!!!

Το σουταρε και ειπε να παρει ΚΤΜ 640 αλλα το φοβοταν γιατι τα ΚΤΜ σπανε,χαλανε,κλανουν κτλ κτλ.....Ετσι δεν λενε ολοι??

Σου λεει λοιπον,θα παρω ΗΟΝDA.Αξιοπιστια!!Πηρε λοιπον το CRE 450.Aπο τοτε οι μηχανικοι και οι ηλεκτρολογοι γινανε ξαδερφια του....

Μπουζι που λαδωνονται συνεχως,Καρμπυρατερ που δε κραταει σωστο ρελαντι,καμμενη πλακετα ηλεκτρικων [=400 ευρω!!],θελετε κι αλλα.....????

Εν τω μεταξυ ενας αλλος Μπιλυς το πηρε το ΚΤΜακι και συμβιωνουν μια χαρα εδω και μηνες.....

Τα συμπερασματα δικα σας........

Και εγω ΥAMAHA εχω αλλα ειπαμε,ολα μηχανηματα ειναι και χαλανε......

Tigas
16/06/2005, 13:48
ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΟΜΟΡΦΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΒΑΛΑΕΙ.

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΜΕ ΣΥΧΝΟΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΒΛΑΒΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΒΛΑΒΩΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΤΣΕΠΗΣ

anco
16/06/2005, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Suzu-Kawa-Yamaha-κηδες ζητώ την βοήθεια σας!

Έχω ένα φίλο ο οποίος ME EXEI ΠΡΗΞΕΙ με την αξιοπιστία της Honda! Αλλά μιλάμε σε τραγικό σημείο............ Πιστεύει, ότι τα Honda απλά δεν παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ. Συνέχεια μου λέει ότι "καλό το GSXR αλλά περίμενε να το κρατήσεις 3-4 χρόνια να δούμε τι θα βγάλει...". Το σπαστικό δεν είναι ότι μου τη λέει για το δικό μου (αλλά και για ότι άλλο δεν είναι Honda) αλλά ότι πιστεύει ότι όντως τα Honda ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ............

Πρόσφατα μου έδωσε σαν παράδειγμα ότι το δικό του (ένα CB400 2001), ακούγεται ρολόι ο κινητήρας του, σε αντίθεση με ένα R1 που έχει πρόβλημα με την καμπάνα....... Λες και μπορούμε να ξέρουμε τι χρήση έχει γίνει στο R1 ώστε να κρίνουμε........

Για αυτό εδώ ζητάω την βοήθεια σας. Δώστε ότι links έχετε με ιστορίες στο Internet γενικότερα ή στο forum με ζημιές σε Honda για να τον κατακλύσω με links και να δούμε τι θα πει μετά κι αυτός αλλά και όλοι οι Honda-κηδες.....!

Προσοχή, δεν θέλω να δείξω ότι τα Honda είναι πιο ζημιάρικα, ή ότι κάτι άλλο είναι πιο αξιόπιστο, απλά το απολύτως φυσικό.......ότι μηχανικά μέρη έχουν που παθαίνουν ζημιές......!

Στην τελική μπορεί όντως τα Honda να είναι πιο αξιόπιστα, αλλά μην λέμε και βλακείες ότι ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ !!!

Στείλτε ότι έχετε λοιπόν !!!

:wave2: :wave2: :wave2:

O φιλος σου ειναι μαλακας (ναι ναι) κανενα Suzuki δεν εσπασε ουτε χαλασε, οσο για το Honda του αν ειναι το 600 (τωρα τι να πω) οτι ειναι αδειο μεχρι τις 10.000στροφες.

stako
16/06/2005, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
O φιλος σου ειναι μαλακας (ναι ναι) κανενα Suzuki δεν εσπασε ουτε χαλασε, οσο για το Honda του αν ειναι το 600 (τωρα τι να πω) οτι ειναι αδειο μεχρι τις 10.000στροφες.

Δεν θα τον χαρακτήριζα τόσο σκληρά (!) :) αλλά κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου :)

:wave2:

SF
16/06/2005, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
O φιλος σου ειναι μαλακας (ναι ναι) κανενα Suzuki δεν εσπασε ουτε χαλασε, οσο για το Honda του αν ειναι το 600 (τωρα τι να πω) οτι ειναι αδειο μεχρι τις 10.000στροφες.


Αχ να σε άκουγε ο φίλος μου ο Άρης που το καλοσυντηρημένο SV του, του τα έδωσε όλα στο χέρι μια ωραία εσπέρα... Όμως όλα! Σπασμένο κάρτερ, και αλυσογρανάζι παρέα φυσικά. Μετά το γύρισε σε Γιαμάχα το παιδί, R6, R1. :) ΑΚΟΥΣ GCROOK??? :D:D

Αχ να σε άκουγε κι ο φίλος μου ο Κώστας με το Bandit 400, το οποίο ακόμα απορούμε γιατί φτιάχτηκε και γιατί πουλιέται! :p

...

Κάποτε είχε νόημα η κουβέντα περι αξιοπιστίας των Χόνδα. Θες γιατί ήταν καλύτερη (γενικώς) εταιρεία, θες γιατί αγόραζε από τους ΟΕΜ με 2πλάσιες προδιαγραφές απ'ότι οι άλλοι... whatever. Τώρα είμαστε στο ενδιάμεσο. Αν δεν αλλάξει κάτι, θέλουμε λίγα χρονάκια ακόμα για να σταματήσουμε εντελώς τις συζητήσεις περι αξιοπιστίας.

SF
16/06/2005, 15:43
Και για να μην υπάρχει παρανόηση, στα σημερινά μηχανάκια κι εγώ είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν "διαφορές αξιοπιστίας", τέτοιες ώστε να αρκούν για να χαρακτηρίσεις μια ολόκληρη εταιρία.

hornet
16/06/2005, 15:55
τι να πει κανεις για το μενος των υπολοιπων παντως δεν υπαρχει περιπτωση ...μηχανικα μερη ειναι θα χαλασουνε....απλα αμα θες κατι να ειναι αξιοπιστο...παρε



HONDA

gmakris
16/06/2005, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
τι να πει κανεις για το μενος των υπολοιπων παντως δεν υπαρχει περιπτωση ...μηχανικα μερη ειναι θα χαλασουνε....απλα αμα θες κατι να ειναι αξιοπιστο...παρε



HONDA

και επειδη γρηγορα θα το βαρεθεις....αλλαξε το με μια.....

YAMAHA

pissaman
16/06/2005, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Και για να μην υπάρχει παρανόηση, στα σημερινά μηχανάκια κι εγώ είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν "διαφορές αξιοπιστίας", τέτοιες ώστε να αρκούν για να χαρακτηρίσεις μια ολόκληρη εταιρία.
Εσύ το λες! Ποιος σε ακούει? :rolleyes:

:beer: :smokin:

adam_tsouk
16/06/2005, 18:48
ναι ναι.... Honda.......




























τι κοιτάτε ρε; σήμερα βαριέμαι! :lol: :lol:

pissaman
16/06/2005, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk

τι κοιτάτε ρε; σήμερα βαριέμαι! :lol: :lol:

A! :confused: :eyepop: :uplate: :hypnotize

:beer:

adam_tsouk
16/06/2005, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
A! :confused: :eyepop: :uplate: :hypnotize

:beer: \




ε, τι νόμιζες;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

anco
16/06/2005, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Αχ να σε άκουγε ο φίλος μου ο Άρης που το καλοσυντηρημένο SV του, του τα έδωσε όλα στο χέρι μια ωραία εσπέρα... Όμως όλα! Σπασμένο κάρτερ, και αλυσογρανάζι παρέα φυσικά. Μετά το γύρισε σε Γιαμάχα το παιδί, R6, R1. :) ΑΚΟΥΣ GCROOK??? :D:D

Αχ να σε άκουγε κι ο φίλος μου ο Κώστας με το Bandit 400, το οποίο ακόμα απορούμε γιατί φτιάχτηκε και γιατί πουλιέται! :p

...

Κάποτε είχε νόημα η κουβέντα περι αξιοπιστίας των Χόνδα. Θες γιατί ήταν καλύτερη (γενικώς) εταιρεία, θες γιατί αγόραζε από τους ΟΕΜ με 2πλάσιες προδιαγραφές απ'ότι οι άλλοι... whatever. Τώρα είμαστε στο ενδιάμεσο. Αν δεν αλλάξει κάτι, θέλουμε λίγα χρονάκια ακόμα για να σταματήσουμε εντελώς τις συζητήσεις περι αξιοπιστίας.

Μαλον το εγραψα λαθος....εννοω κανενα GSXR.

pissaman
16/06/2005, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
\




ε, τι νόμιζες;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ότι κόλλησε ο θερμοστάτης και ανέβασε θερμοκρασία το εργαλείο! ;)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gmakris
16/06/2005, 20:29
Μαλιστα......ισοπαλια βλεπω παλι.....

Eχετε να μου προτεινετε καποιο αποτελεσματικο εντομοκτονο ?

pissaman
16/06/2005, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
Μαλον το εγραψα λαθος....εννοω κανενα GSXR.
Εγώ ξέρω ένα Κ3 1000 που έσπασε, αλλά είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια ρε παιδιά, μην τρελαθούμε κιόλας!
Γιατί, δεν ξέρετε κανένα 954 να έχει σπάσει? Ή ΧΧ? Εγώ ξέρω ένα ΧΧ που έχει κόψει 2 φορές στρόφαλο!!!!
Δηλαδή τι πάει να πει? ότι η βάρκα μου, δεν κάνει για υπερατλαντικά?

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΑΠΩΝΕΡΑ!
:lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol: :beer:

gixxerpap
16/06/2005, 22:07
φιλε stako νομιζω οτι αδικα αναλωνεσαι,
για να αντιμετωπισεις τη βλακεια που
δερνει τον φιλο σου......

οι μηχανες φιλε μου, δεν ειναι ψυγεια,
για να διαλεγεις μονο το πιο αξιοπιστο.....
(ακομα και στη περιπτωση που διαλεγεις
ψυγειο βεβαια, παλι ενα ντιζαϊνατο ψυγειο
μπορει να σου κεντρισει το ενδιαφερον
περισσοτερο απο ενα πολυ αξιοπιστο)

οι μηχανες μας πανω απο ολα ειναι η καυλα μας,
και οταν μιλαμε για καυλα, η λογικη δεν χωραει!

τελεια μηχανη δεν υπαρχει, αλλα ακομα
και αν υπηρχε δε θα μπορουσαμε να την αγορασουμε!

η καθε εταιρεια δινει μεγαλυτερο βαρος σε
καποιους τομεις και ''παραμελει'' καποιους αλλους...
...και ο καθενας απο εμας αξιολογει με
διαφορετικα κριτηρια και τελικα διαλεγει
με βαση τις δικες του προτεραιοτητες.

φαντασου για παραδειγμα, να διαλεγαμε γυναικα
με μοναδικο κριτηριο, το ποια ειναι η καλυτερη
νοικοκυρα!!!!!
οι μισες γυναικες πανω σ' αυτον τον πλανητη
θα ητανε παρθενες....

αν ο φιλος σου καυλωνει με την ιδεα οτι εχει
την πιο αξιοπιστη μηχανη, δικαιωμα του

αν παλι θεωρει οτι το πιο καυλωτικο
πραγμα πανω στη μηχανη του ειναι
η αξιοπιστια της, τοτε εχει σοβαρο προβλημα!!!!

προσωπικα, ηδονιζομαι με τον ηχο της μηχανης μου,
και ας λενε οτι δουλευει σαν χαρχαλο...

τρελαινομαι οταν την χαζευω, κι ας λενε οτι
μπροστα στον ανταγωνισμο ειναι μπαουλο....

και για να μην παρεξηγηθω, υπαρχουν
πολλα HONDA που μου αρεσουν,
οχι βεβαια γιατι ειναι τα πιο αξιοπιστα......

gmakris
16/06/2005, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
φιλε stako νομιζω οτι αδικα αναλωνεσαι,
για να αντιμετωπισεις τη βλακεια που
δερνει τον φιλο σου......

οι μηχανες φιλε μου, δεν ειναι ψυγεια,
για να διαλεγεις μονο το πιο αξιοπιστο.....
(ακομα και στη περιπτωση που διαλεγεις
ψυγειο βεβαια, παλι ενα ντιζαϊνατο ψυγειο
μπορει να σου κεντρισει το ενδιαφερον
περισσοτερο απο ενα πολυ αξιοπιστο)

οι μηχανες μας πανω απο ολα ειναι η καυλα μας,
και οταν μιλαμε για καυλα, η λογικη δεν χωραει!

τελεια μηχανη δεν υπαρχει, αλλα ακομα
και αν υπηρχε δε θα μπορουσαμε να την αγορασουμε!

η καθε εταιρεια δινει μεγαλυτερο βαρος σε
καποιους τομεις και ''παραμελει'' καποιους αλλους...
...και ο καθενας απο εμας αξιολογει με
διαφορετικα κριτηρια και τελικα διαλεγει
με βαση τις δικες του προτεραιοτητες.

φαντασου για παραδειγμα, να διαλεγαμε γυναικα
με μοναδικο κριτηριο, το ποια ειναι η καλυτερη
νοικοκυρα!!!!!
οι μισες γυναικες πανω σ' αυτον τον πλανητη
θα ητανε παρθενες....

αν ο φιλος σου καυλωνει με την ιδεα οτι εχει
την πιο αξιοπιστη μηχανη, δικαιωμα του

αν παλι θεωρει οτι το πιο καυλωτικο
πραγμα πανω στη μηχανη του ειναι
η αξιοπιστια της, τοτε εχει σοβαρο προβλημα!!!!

προσωπικα, ηδονιζομαι με τον ηχο της μηχανης μου,
και ας λενε οτι δουλευει σαν χαρχαλο...

τρελαινομαι οταν την χαζευω, κι ας λενε οτι
μπροστα στον ανταγωνισμο ειναι μπαουλο....

και για να μην παρεξηγηθω, υπαρχουν
πολλα HONDA που μου αρεσουν,
οχι βεβαια γιατι ειναι τα πιο αξιοπιστα......

+1000...... bravo man

:wave2:

adam_tsouk
16/06/2005, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
φιλε stako νομιζω οτι αδικα αναλωνεσαι,
για να αντιμετωπισεις τη βλακεια που
δερνει τον φιλο σου......

οι μηχανες φιλε μου, δεν ειναι ψυγεια,
για να διαλεγεις μονο το πιο αξιοπιστο.....
(ακομα και στη περιπτωση που διαλεγεις
ψυγειο βεβαια, παλι ενα ντιζαϊνατο ψυγειο
μπορει να σου κεντρισει το ενδιαφερον
περισσοτερο απο ενα πολυ αξιοπιστο)

οι μηχανες μας πανω απο ολα ειναι η καυλα μας,
και οταν μιλαμε για καυλα, η λογικη δεν χωραει!

τελεια μηχανη δεν υπαρχει, αλλα ακομα
και αν υπηρχε δε θα μπορουσαμε να την αγορασουμε!

η καθε εταιρεια δινει μεγαλυτερο βαρος σε
καποιους τομεις και ''παραμελει'' καποιους αλλους...
...και ο καθενας απο εμας αξιολογει με
διαφορετικα κριτηρια και τελικα διαλεγει
με βαση τις δικες του προτεραιοτητες.

φαντασου για παραδειγμα, να διαλεγαμε γυναικα
με μοναδικο κριτηριο, το ποια ειναι η καλυτερη
νοικοκυρα!!!!!
οι μισες γυναικες πανω σ' αυτον τον πλανητη
θα ητανε παρθενες....

αν ο φιλος σου καυλωνει με την ιδεα οτι εχει
την πιο αξιοπιστη μηχανη, δικαιωμα του

αν παλι θεωρει οτι το πιο καυλωτικο
πραγμα πανω στη μηχανη του ειναι
η αξιοπιστια της, τοτε εχει σοβαρο προβλημα!!!!

προσωπικα, ηδονιζομαι με τον ηχο της μηχανης μου,
και ας λενε οτι δουλευει σαν χαρχαλο...

τρελαινομαι οταν την χαζευω, κι ας λενε οτι
μπροστα στον ανταγωνισμο ειναι μπαουλο....

και για να μην παρεξηγηθω, υπαρχουν
πολλα HONDA που μου αρεσουν,
οχι βεβαια γιατι ειναι τα πιο αξιοπιστα......


καλά, δεν το διάβασα και όλο αλλά σίγουρα συμφωνώ!
:rotflmao: :rotflmao:



:wave2:

pissaman
16/06/2005, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
φιλε stako νομιζω οτι αδικα αναλωνεσαι,
για να αντιμετωπισεις τη βλακεια που
δερνει τον φιλο σου......

οι μηχανες φιλε μου, δεν ειναι ψυγεια,
για να διαλεγεις μονο το πιο αξιοπιστο.....
(ακομα και στη περιπτωση που διαλεγεις
ψυγειο βεβαια, παλι ενα ντιζαϊνατο ψυγειο
μπορει να σου κεντρισει το ενδιαφερον
περισσοτερο απο ενα πολυ αξιοπιστο)

οι μηχανες μας πανω απο ολα ειναι η καυλα μας,
και οταν μιλαμε για καυλα, η λογικη δεν χωραει!

τελεια μηχανη δεν υπαρχει, αλλα ακομα
και αν υπηρχε δε θα μπορουσαμε να την αγορασουμε!

η καθε εταιρεια δινει μεγαλυτερο βαρος σε
καποιους τομεις και ''παραμελει'' καποιους αλλους...
...και ο καθενας απο εμας αξιολογει με
διαφορετικα κριτηρια και τελικα διαλεγει
με βαση τις δικες του προτεραιοτητες.

φαντασου για παραδειγμα, να διαλεγαμε γυναικα
με μοναδικο κριτηριο, το ποια ειναι η καλυτερη
νοικοκυρα!!!!!
οι μισες γυναικες πανω σ' αυτον τον πλανητη
θα ητανε παρθενες....

αν ο φιλος σου καυλωνει με την ιδεα οτι εχει
την πιο αξιοπιστη μηχανη, δικαιωμα του

αν παλι θεωρει οτι το πιο καυλωτικο
πραγμα πανω στη μηχανη του ειναι
η αξιοπιστια της, τοτε εχει σοβαρο προβλημα!!!!

προσωπικα, ηδονιζομαι με τον ηχο της μηχανης μου,
και ας λενε οτι δουλευει σαν χαρχαλο...

τρελαινομαι οταν την χαζευω, κι ας λενε οτι
μπροστα στον ανταγωνισμο ειναι μπαουλο....

και για να μην παρεξηγηθω, υπαρχουν
πολλα HONDA που μου αρεσουν,
οχι βεβαια γιατι ειναι τα πιο αξιοπιστα......
Εγώ, είμαι φανατικός hondakias, αλλά το επόμενο μου μηχανάκι θα είναι R6!
Δεν ξέρω, αλλά το γουστάρω αυτό το μηχανάκι ρε γμτ! Τι πάει να πει honda, yamaha, ducati, kawasaki? Το ωραίο μηχανάκι είναι ωραίο μηχανάκι. ΤΕΛΟΣ!
Μπορεί κανείς να πει ότι τα ducatia είναι άσχημα? Εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ... δυστηχώς δεν τα σηκώνει η τσέπη μου!

gixxerpap
16/06/2005, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
+1000...... bravo man

:wave2:

εσυ ασε τα μπραβο, και σηκωσε το τηλεφωνο σου, να μου πεις πως θα παρω το βιντεακι απο τη ναυπακτο, να θαυμασω το κορυφαιο, το πιο ομορφο, το δυνατοτεροτερο, και πιο αξιοπιστο μηχανακι στον κοσμο....................ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!:rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gmakris
16/06/2005, 22:28
Aαααα! εσυ ησουν?? καλα το εχω ετοιμο λεμε!! :D :D

:wave2:

GTZ750
16/06/2005, 22:46
να σας πω και εγω την ταπεινη μου αποψη.....
πιστευω ολα τα περιστατικα που ακουμε κατα καιρους μπορει να ειναι τυχαια ή και να αποτελουν μεμονομενα περιστατικα!!σιγουρα ολα τα μηχανακια (οπως και καθε μηχανημα) θα βγαλει καποια προβληματα.Αλλα στην περιπτωση τον μονοκυλινδρων πιστευω οτι ειναι πιο συχνα τα προβληματα σε σχεση με τα τετρακυλινδρα.και αυτο γιατι δεν ειναι ιδιο να εχεις ενα τεραστιο πιστονι να σου κανει ολη την δουλεια και απο την αλλη στα τετρακυλιδρα να υπαρχουν τεσσερα που να μοιραζονται το ιδιο εργο!(γιαυτο και χρειαζονται και πιο συχνα σερβις)!!απο την αλλη ειναι και η σωστη χρηση!!εγω δει κατα καιρους και πιστευω και εσεις, πολλους με το που βαζουν μπρος την μηχανη τους να την πηγαινουν τερμα γκαζι!!λογικο δεν ειναι να βγαλει προβληματα μετα το μηχανακι?:rolleyes:
εγω παντως πιστευω οτι αμα χρησιμοποιεις σωστα το μηχανακι και του κανεις ολες τους προληπτικους ελεγχουσ και σερβις δυσκολα θα σου βγαλει ζημια και ειναι και kawasaki και honda και ducati και suzuki και οτι αλλο θελει!!!:wave2:

adam_tsouk
16/06/2005, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
εγω παντως πιστευω οτι αμα χρησιμοποιεις σωστα το μηχανακι και του κανεις ολες τους προληπτικους ελεγχουσ και σερβις δυσκολα θα σου βγαλει ζημια και ειναι και kawasaki και honda και ducati και suzuki και οτι αλλο θελει!!!:wave2:



μμμμμ... όχι όλα....... :winka: :winka:




Αλλά σε γενικές γραμμές συμφωνώ.... :beer:

siokatas
16/06/2005, 23:01
:wave2:



παρεπιπτοντας και γω honda εχω καινουργιο μολις 4 μηνων με 1650χλμ και απο τα 200 χλμ κανει ενα παραξενο ηχο οταν παταω συμπλεκτη :confused: και ιδιως οταν ειναι κρυο.....ολα το ιδιο ειναι ολα μηχανικα μερη εχουν ολα παρουσιαζουν βλαβες.......OXI ομως τοσο τα honda:winka:


(αν ξερει κανει για το προβλημα μου ας μου πει γιατι με εχουν σπασει τα νευρα και απο τον ηχο αλλα και απο το συνεργειο που λενε οτι ολα τα transalp ετσι κανουν..)

αλλα HONDA ΚΑΙ ΠΑΛΙ HONDA ............:beer::

pissaman
16/06/2005, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
:wave2:



παρεπιπτοντας και γω honda εχω καινουργιο μολις 4 μηνων με 1650χλμ και απο τα 200 χλμ κανει ενα παραξενο ηχο οταν παταω συμπλεκτη :confused: και ιδιως οταν ειναι κρυο.....ολα το ιδιο ειναι ολα μηχανικα μερη εχουν ολα παρουσιαζουν βλαβες.......


(αν ξερει κανει για το προβλημα μου ας μου πει γιατι με εχουν σπασει τα νευρα και απο τον ηχο αλλα και απο το συνεργειο που λενε οτι ολα τα transalp ετσι κανουν..)

αλλα HONDA ΚΑΙ ΠΑΛΙ HONDA ............:beer:
Αυτό είναι φυσιολογικό, είναι η καδένα της αντλίας του λαδιού !
Αν θες λεπτομέρειες, πμ ! ;)

siokatas
16/06/2005, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Αυτό είναι φυσιολογικό, είναι η καδένα της αντλίας του λαδιού !
Αν θες λεπτομέρειες, πμ ! ;)



οκ στειλε.... τι φυσιολογικο δηλαδη:confused:

siokatas
17/06/2005, 00:09
τις ευχαριστιες μου στον pissaman για τις πολυτιμες πληροφοριες που μου εδωσε παρα το ακαταλληλο τις ωρας.................


:beer: :beer:

gcrook
17/06/2005, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Αχ να σε άκουγε ο φίλος μου ο Άρης που το καλοσυντηρημένο SV του, του τα έδωσε όλα στο χέρι μια ωραία εσπέρα... Όμως όλα! Σπασμένο κάρτερ, και αλυσογρανάζι παρέα φυσικά. Μετά το γύρισε σε Γιαμάχα το παιδί, R6, R1. :) ΑΚΟΥΣ GCROOK??? :D:D



How about a nice warm cup of....:beer:

Θα το δεις ρε απο Ιουλιο και θα τραβας τα βυζια σου.
Και ας σπαει,....εμενα ετσι μου αρεσει.:lol:

pissaman
17/06/2005, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Και ας σπαει,....εμενα ετσι μου αρεσει.:lol:
Σαν την AMSTEL! ;)
siokatas: anytime :beer:

stako
17/06/2005, 08:33
gixxerpap νομίζω τα έγραψες όλα και θα συμφωνήσω μαζί σου. Και πάνω από όλα με το εξής:

" οι μηχανες μας πανω απο ολα ειναι η καυλα μας,
και οταν μιλαμε για καυλα, η λογικη δεν χωραει! "

:)

Επίσης να πω ότι και εμένα μου αρέσουν πολλά Honda, πχ το VTR SP2 και το 954.... Και πολύ μάλιστα. Αλλά θεώρησα καλύτερη επιλογή πριν 8 μήνες (για καινούργιο) το μωρό μου και τελικά πολύ καλά έκανα. Όπως λες γιατί αυτό γούσταρα για χψζ λόγους.... Άλλος θα διάλεγε άλλο και θα είχε και δίκιο από τη μεριά του.

(Πάντως μετά από αυτά που έχω καταλάβει αυτούς τους 8 μήνες, πάλι σε GSXR θα καταλήξω στην επόμενη αγορά (αργεί πολύ, έχει πολύυυ μέλλον το 600 μου, αλλά μάλλον σε κανά 2 χρόνια θα πάω για το 750). Αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.....;) )

Και τέλος είναι αυτό που λες, να την έχεις πλύνει, γυαλίσει, περάσεις κεριά κτλ και να κάθεσαι να την κοιτάς και να γουστάρεις! Όλα τα άλλα είναι τρίχες..........! :)

Απλά η εμμονή του φίλου ήταν άκρως εκνευριστική........και ήθελα στα πλαίσια του πειράγματος να του στείλω 2-3 τέτοιες περιπτώσεις όλο προσόντα.....:)

:wave2: :wave2: :wave2:

stako
17/06/2005, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
να σας πω και εγω την ταπεινη μου αποψη.....
πιστευω ολα τα περιστατικα που ακουμε κατα καιρους μπορει να ειναι τυχαια ή και να αποτελουν μεμονομενα περιστατικα!!σιγουρα ολα τα μηχανακια (οπως και καθε μηχανημα) θα βγαλει καποια προβληματα.Αλλα στην περιπτωση τον μονοκυλινδρων πιστευω οτι ειναι πιο συχνα τα προβληματα σε σχεση με τα τετρακυλινδρα.και αυτο γιατι δεν ειναι ιδιο να εχεις ενα τεραστιο πιστονι να σου κανει ολη την δουλεια και απο την αλλη στα τετρακυλιδρα να υπαρχουν τεσσερα που να μοιραζονται το ιδιο εργο!(γιαυτο και χρειαζονται και πιο συχνα σερβις)!!απο την αλλη ειναι και η σωστη χρηση!!εγω δει κατα καιρους και πιστευω και εσεις, πολλους με το που βαζουν μπρος την μηχανη τους να την πηγαινουν τερμα γκαζι!!λογικο δεν ειναι να βγαλει προβληματα μετα το μηχανακι?:rolleyes:
εγω παντως πιστευω οτι αμα χρησιμοποιεις σωστα το μηχανακι και του κανεις ολες τους προληπτικους ελεγχουσ και σερβις δυσκολα θα σου βγαλει ζημια και ειναι και kawasaki και honda και ducati και suzuki και οτι αλλο θελει!!!:wave2:

Συνυπογράφω! Όλα τα σύγχρονα μηχανάκια μια χαρά είναι, πάρτε ότι σας γυαλίζει ΤΟ μάτι! ;)

:beer: :beer: :beer:

downhill
17/06/2005, 08:50
Τις ίδιες βλακείες τις λένε και για αμάξια."Οι Alpha Romeo εχουν προβλήματα στα ηλεκτρικά" "Τα Renault είναι αναξιόπιστα και ζημιάρικα" "Πάρε Γερμανικό να σου αντέξει"!!!Ο ξαδερφός μου έχει αλλάξει 6 αμάξια και ολα Alpha Romeo κανένα δεν του έχει βγάλει ζημιά.Ένας φίλος μου αγόρασε ένα Renault laguna και τελάθηκαι απο τις επισκέψεις στα συνεργεία.Μια φίλη μου έχει ένα Renault 5Gt turbo απο το 1990.ήταν του πατέρα της το πήρε ο αδερφός της και τώρα αυτή και το μόνο που ζήτησε ήταν ένα δυναμό και μια καδένα εκκεντροφόρου.Όλα χαλάνε.Αν τα προσέχεις και είσαι τυχερός να μην έχει ελάττωμα απο το εργοστάσιο θα σου κρατήσει πολύ.Αρκει να το συντηρείς σωστά και να του φέρεσαι με τρυφερότητα και προδερμ!!!Απο ανθρώπους για ανθρώπους δημιουργούνται.Όχι απο το Θεό...

SF
17/06/2005, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
How about a nice warm cup of....:beer:

Θα το δεις ρε απο Ιουλιο και θα τραβας τα βυζια σου.
Και ας σπαει,....εμενα ετσι μου αρεσει.:lol:


Τι να πω κι εγώ που είμαι Χοντάκιας, και οδηγάω το μεγαλύτερο Σουζούκι!!!!! :eek: :eek: :D :D

hornet
17/06/2005, 11:32
αυτο ειναι καταντια!!!

gdevelek
17/06/2005, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Τι να πω κι εγώ που είμαι Χοντάκιας, και οδηγάω το μεγαλύτερο Σουζούκι!!!!! :eek: :eek: :D :D

Δεν πειράζει, αρκεί που μας υποσχέθηκες πως σύντομα θα πουλήσεις τη μπουγιαμπέσα και θα πάρεις SF1300.

pissaman
17/06/2005, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Τι να πω κι εγώ που είμαι Χοντάκιας, και οδηγάω το μεγαλύτερο Σουζούκι!!!!! :eek: :eek: :D :D
-"Γιατρέ μου, είμαι πολύ χάλια?"
:lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol:

anco
17/06/2005, 15:51
δεν συμψωνω οτι ολες οι μοτο πλεον ειναι αξιοπιστες.

Kawasaki παντα σπανε......ιδικα οι κεφαλες τους ειναι χαλια (βαλβιδες καρφωμενες , καμενες) (σπανε για την πλακα τους)

Honda τα μεταλα ειναι παρα πολυ καλα (π.χ το 600rr με 130 αλογα στον τροχο ειναι αξιπιστο, ενω Kawasaki + Suzuki παιζετε, πιο πολυ για την πρωτη) (σπανε....ποτε)

Suzuki καλα μεταλα αλλα προβληματα με τα σασμαν (σπανε σπανια)

Υamaha δεν ξερω δεν ειχα ποτε αλλα ειναι στην κατηγορια Suzuki.

Τελος ο καθενας λεει πως το μηχανακι του ειναι κορυφαιο και και και...........

Εχω ακουσει και διαφορα τρελα π.χ GSXR 750 2001 με 150 στην ροδα στριβει καλητερα απο το Κ3 Κ4.....και δεν σπαει κιολας.

adam_tsouk
17/06/2005, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Τι να πω κι εγώ που είμαι Χοντάκιας, και οδηγάω το μεγαλύτερο Σουζούκι!!!!! :eek: :eek: :D :D



Εσύ είσια λάθος της φύσης!:lol: :lol:



Ένα σωστό πράγμα πήγες να κάνεις και τα σκάτωσες!


:rotflmao: :rotflmao:


:beer:




:wave2:

gixxerpap
17/06/2005, 19:11
............Εχω ακουσει και διαφορα τρελα π.χ GSXR 750 2001 με 150 στην ροδα στριβει καλητερα απο το Κ3 Κ4.....και δεν σπαει κιολας. [/B][/QUOTE]

.....ε.....δε μας ειπες, με ποιον συζητουσες για τη μηχανη μου??????:confused: :eyepop: :smokin:

Alx 84
18/06/2005, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Εγώ, είμαι φανατικός hondakias, αλλά το επόμενο μου μηχανάκι θα είναι R6!
Δεν ξέρω, αλλά το γουστάρω αυτό το μηχανάκι ρε γμτ! Τι πάει να πει honda, yamaha, ducati, kawasaki? Το ωραίο μηχανάκι είναι ωραίο μηχανάκι. ΤΕΛΟΣ!
Μπορεί κανείς να πει ότι τα ducatia είναι άσχημα? Εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ... δυστηχώς δεν τα σηκώνει η τσέπη μου!

swstos. Pairneis oti goustareis kai oxi oti 8a sou kratisei 752 xronia. A! kai kati allo. exei skeftei kaneis oti den paei na einai kawasukiyamahonda 1000RRR (auto to pira apo to 0-300) , etsi kai peseis se problimatiko montelo tin ekanes!! posoi exoun ta idia montela kai ta men einai asteria, enw ta de einai gia ta mpaza(tigka sta problimata)??

Ante loipon pouliste ta mprikia sas kai parte Honda!!!:beer: :beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

Wx! 8a tis faw! tin blepw!!:lol:

gmakris
18/06/2005, 06:45
Ενταξει το ειπαμε για να τελειωνουμε ::hypnotize :hypnotize

ολα τα Ιαπωνικα ειναι ιδια, το Ιταλικα ειναι ολα ιδια, τα Γερμανικα επισης, κ.ο.κ.......

anco
18/06/2005, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
............Εχω ακουσει και διαφορα τρελα π.χ GSXR 750 2001 με 150 στην ροδα στριβει καλητερα απο το Κ3 Κ4.....και δεν σπαει κιολας.

.....ε.....δε μας ειπες, με ποιον συζητουσες για τη μηχανη μου??????:confused: :eyepop: :smokin: [/B][/QUOTE]

κανεις ονειρα.......


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: