PDA

View Full Version : suzuki gsr 600 vs hornet



address
08/04/2010, 20:46
paides kalispera.
neos xrhsths kai sxetika neos motoshkletisths. 8a h8ela th voi8eia sas mhpws kai vrw akrh...
eimai metaksu tou gsr 600 kai tou hornet. epanalavvanw eimai neos motoshklethsths opote paizei shmantiko rolo to panw se poia mhxanh 8a ma8w kalutera....
euxaristw ek twn proterwn...:)

catmaster
08/04/2010, 21:00
Και τα δύο είναι καλά μηχανάκια και έχουν ελαστικό κινητήρα (περισσότερο το Hornet) που θεωρείται πλεονέκτημα για κάποιον αρχάριο , από την άλλη το gsr υπερτερεί σε τιμή και καλό είναι να προτιμήσεις το μοντέλο με Abs ...


Κάνε βόλτα και τα δύο και όποιο σου κάτσει καλύτερα πάρτο πάντως είναι και τα δύο καλά για ξεκίνημα ...


:wave2:

address
09/04/2010, 09:57
oso afora thn katanalwsh exoun megalh diafora? ypo normal sun8hkes odhghshs kai me arketa hremo to deksi mou xeri..epishs ap oti exw akousei einai kapws avola gia to sunepivath..isxuei ontws kati tetoio?

Νίκοσσσ!!!
12/04/2010, 13:10
Καλησπερα φιλε. Εγω εχω GSR , πρωτη μου μηχανη και εμενα. Και τα δυο μηχανακια ειναι πολυ καλα για νεους οδηγους. Απο συνεπιβατες δεν εχω ακουσει κανενα ιδιαιτερο παραπονο. Ειναι πολυ καλυτερα απο GSXR και χειροτερα απο VSTROM αν με εννοεις. Για τον συνοδηγο παντα. Η καταναλωση αν δεν κανω λαθος ειναι μεγαλυτερη του GSR αλλα με νορμαλ οδηγηση δεν νομιζω να υπαρχει ιδιαιτερη διαφορα. Μετα τις 9.000 rpm γλεντας με το GSR, οπως γλενταει και ο βενζινας βεβαια:smilea: . Δεν ξερω αν ψαχνεις για καινουριο η μεταχ/νο αλλα ηυπαρχει διαφορα στην τιμη,με το GSR να υπερτερει και στις δυο περιπτωσεις. Το δικο μου μηχανακι στο συνιστο ανεπιφυλακτα.Εγω το εχω 8μηνες και νιωθω τοσο καλα μαζι του που εχω παει απο εκδρομη 700χλμ σε μια ημερα μεχρι και που μπηκα στην πιστα των μεγαρων! Κανε τα και ενα τεστ αν μπορεις και με το καλο να παρεις το GSR και να ερθεις στο κλαμπ μας:smilea: !

PetranGR
05/10/2011, 12:52
αν δεν κάνω λάθος το Hornet απλά χάνει στο κινητήρα,δηλαδή πως το εννοώ ? Οτι τo GSR είναι πιο νευρικό λόγω του κινητήρα απο το GSX-R.

PetranGR
05/10/2011, 13:31
αυτό δεν το γνώριζα,το έμαθα τώρα :) :D

BLiTzER
05/10/2011, 13:45
Και τα 2 χρησιμοποιούν detuned εκδόσεις των SS κινητήρων, οπότε άδικα χαίρεστε :P

Aggelos_SV
05/10/2011, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
Οτι τo GSR είναι πιο νευρικό λόγω του κινητήρα απο το GSX-R.



Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Κ το hornet ειναι νευρικο λογω του κινητηρα απο το cbr (που τρεχει κ στο moto2)


Οπότε φίλε,όποιο και να πάρεις ρίχνε κάνα λεξοτανίλ στο ρεζερβουάρ που και που για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

manhunter
05/10/2011, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Οπότε φίλε,όποιο και να πάρεις ρίχνε κάνα λεξοτανίλ στο ρεζερβουάρ που και που για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

eagleye101
07/11/2011, 17:42
Τι πηρες τελικα;:confused:

hornettrela
17/03/2014, 21:14
απο που βγαινει οτι το gsr ειναι πιο νευρικο?
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_gsr600_b-king%20ABS.htm

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_cb600_hornet%2009.htm

motomaniac
18/03/2014, 07:49
γιατι θελεις να το κανεις αυτο στον εαυτο σου? τοσα μηχανακια ειναι εκει εξω? τι σε τραβηξε στο gladius?

το nickname κι η ημερομηνια εγγραφης δεν σου κινουν την περιεργεια? αυτοι που βγαζουν πιο γρηγορο το σουτζουκι τα εχουν οδηγησει και τα δυο? εχω την εντυπωση πως το χορνετ δεν το βλεπουν πουθενα τ'αλλα γιαπωνεζικα γυμνα λοιγω στησιματος. ετσι εχω ακουσει...

harris_x
18/03/2014, 08:57
Για το Gladius εδω... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=140273)

sniper35mk
19/03/2014, 03:13
Προσωπικα ειμαι νέος στο φόρουμ κ νέος σε μέγαλες μηχανές. Εχω οδηγήσει διάφορες αλλά δεν μπορούσα οικονομικά να πάρω κάποια γιαυτό ειχα μεινει με το Ybr. Οπότε σκέφτηκα να πάρω γνωμες