PDA

View Full Version : Yoshimura R77



kostaskex
09/04/2010, 02:46
καλησπέρα
νέος στο φόρουμ και απ οτι βλέπω έχετε μαζευτεί πολλοί ληστές.χωράει άλλος ένας?:)
λοιπόν είμαι στο παρατρίχα να πάρω αυτήν εδώ

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YOSHIMURA-R77-R-77-CF-EXHAUST-GSX650F-BANDIT-650-08-09_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem45ee0589abQQitemZ300346083755QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

δεν αντέχω άλλο με το μπαζούκα.έχω που το ψάχνω εδώ και κανένα 2μηνο αλλά εκτός από αυτή δεν έχω βρει κάτι άλλο να μου αρέσει(οπτικά πάντα)
η τιμή πως σας φαίνεται για την συγκεκριμένη εξάτμιση???
την έχετε βρει κάπου αλλού πιο φτηνά???
γιατί εδώ ελλάδα από 490 και πάνω...

manos*gsxr
09/04/2010, 02:50
This listing (300) has been removed, or this item is not available.

Εξατμιση παπα..!Κι αφου εισαι νεος τσακο μια :beer:

kostaskex
09/04/2010, 03:01
άλλο πάλι και αυτό
σε εμένα το εμφανίζει κανονικά το λινκ:look:

edit:
http://www.biohazardcycles.com/servlet/the-3376/YOSHIMURA-R77-R-dsh-77-CF/Detail

manos*gsxr
09/04/2010, 03:33
τωρα μαλιστα......εξατμισαρα η ατιμη!κι εγω αυτη θελω αλλα.....:cry: :cry: :cry:

EGRAS
09/04/2010, 08:53
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ !!!!

ΑΧ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ!!~!
ΑΠΟ ΘΟΡΥΒΟ ΤΙ ΛΕΕΙ???

nickald
09/04/2010, 09:00
Γαματη η γιοσι

βεβαια με τα ιδια λεφτα ερχεται η mivv σε τιτανιο...

Κατι ασχετο

δεν βλεπω να λεει οτι μπαινει στο 1250 ενω λεει οτι κανει για το μικρο

Οτι κανει για το μικρο δεν ταιριαζει και στο μεγαλο?

kyko
09/04/2010, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostaskex
καλησπέρα
νέος στο φόρουμ και απ οτι βλέπω έχετε μαζευτεί πολλοί ληστές.χωράει άλλος ένας?:)
λοιπόν είμαι στο παρατρίχα να πάρω αυτήν εδώ

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YOSHIMURA-R77-R-77-CF-EXHAUST-GSX650F-BANDIT-650-08-09_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem45ee0589abQQitemZ300346083755QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

δεν αντέχω άλλο με το μπαζούκα.έχω που το ψάχνω εδώ και κανένα 2μηνο αλλά εκτός από αυτή δεν έχω βρει κάτι άλλο να μου αρέσει(οπτικά πάντα)
η τιμή πως σας φαίνεται για την συγκεκριμένη εξάτμιση???
την έχετε βρει κάπου αλλού πιο φτηνά???
γιατί εδώ ελλάδα από 490 και πάνω...

μαλλον δεν εχεις δει αυτην εδω --> http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=90435

ειναι φιλου που ειχε bandit650 που το πουλησε...απο ηχο ειναι απλα κ**υλα...racing κ ετσι,εχει κ ταπα βεβαια...κ απο εμφανιση ειναι πανεμορφη αλλα κ παναλαφρη...
η εξατμα ειναι ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ κ η τιμη που την δινει ειναι σκοτωμα στην κυριολεξια :winka: :wave2:

kostaskex
09/04/2010, 11:34
δεν θέλω να βάλω μεταχειρισμένη.αν ήταν καινούρια το σκεφτόμουνα...

η τιμή τι σας λέει παίζει αλλού πιο φτηνά???

είμαι ένα κλικ πριν κάνω την αγορά...
βέβαια μίλησα με το παλικάρι και μου είπα ότι θα βάλει μέσα τιμολόγιο που θα λέει 100$ και θα γράψει ότι είναι δώρο για να μην πληρώσω τελωνείο.

Subtotal: $432.00
Shipping: 89.00 ups
Total: $521.00 =391.85 ευρωπουλα

παίζει κάτι τέτοιο η όταν έρθει ελλάδα θα μου ζητάνε κανένα 150ευρο για εκτελωνισμό
ελλάδα την συγκεκριμένη την βρήκα 490 ευρω
αξίζει το ρίσκο???

nickald
09/04/2010, 11:43
ειναι αναλογα σε τι ανθρωπα θα πεσεις

νομιζω οτι πλεον ολα πληρωνουν ενα μικρο ποσο αλλα αν ο αλλος αποφασισει να σε ξυρισει δεν εχει και πολυ σημασια τι θα γραφει το τιμολογιο του αμερικανου....

ειναι λιγο ρισκο ή πασο η υποθεση


edit

Ειδικα εφοσον στελνει με UPS αν στο σταματισουν στο τελωνειο ετοιμασου για κοντρα ξυρισμα

kostaskex
09/04/2010, 11:50
με ψιλόευνούχισες νίκο.....

με τι να του πω να το στείλει ?????

kyko
09/04/2010, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostaskex
δεν θέλω να βάλω μεταχειρισμένη.αν ήταν καινούρια το σκεφτόμουνα...


απλα σου ξαναλεω οτι η εξατμα ειναι σαν καινουρια..ουτε γρατζουνιες ουτε χτυπηματα ουτε τπτ...
αν τωρα εχεις φαει κολλημα με yoshi πασο :beer:

nickald
09/04/2010, 12:42
Κωστα τι να σου πω φιλε

Ειναι πως θα σου κατσει

Απλα σου λεω το ενδεχομενο να πεσει τετοιο ξυρισμα που να σου βγει ακριβοτερα απο οτι θα την επαιρνες εδω.

Αν μπορεις να την βρεις απο Ε.Ε. θα ηταν καλυτερα.

Συνηθως απο Αμερικα την γλυτωνεις οταν στελνουν με USPS (τα ΕΛΤΑ των αμερικλανων δηλαδη) αλλα και παλι δεν ειναι 100% σιγουρο.

Ακουσα περιπτωση να περασει ολοσωμη ακραπα χωρις προβλημα αλλα εμενα το κρανος μου το σταματησαν και πληρωσα +49ε χαρατσι...

Μετρα τα ρισκα και παρε την αποφαση σου

manos*gsxr
09/04/2010, 14:54
αλλιως ψαξε για ευρωπαιο πωλητη στο ebay.Νομιζω εκει δε θα εχεις προβλημα

kostasmms
09/04/2010, 15:16
Εβαλα την εξάτμιση που θέλεις και εσυ στο δικό μου Bandit1250s και απλά τα σπάει.
Yoshimura R77 Carbon.Την παρήγγειλα απο αμερική και πλήρωσα 92€ τελωνείο

nickald
09/04/2010, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasmms
Εβαλα την εξάτμιση που θέλεις και εσυ στο δικό μου Bandit1250s και απλά τα σπάει.
Yoshimura R77 Carbon.Την παρήγγειλα απο αμερική και πλήρωσα 92€ τελωνείο

οποτε σου βγηκε συνολο λιγο πανω απο 400ε

ειναι οριακα στο να αξιζει τον κοπο να την φερεις απο usa με ολα τα ρισκα του.

kostaskex
09/04/2010, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasmms
Εβαλα την εξάτμιση που θέλεις και εσυ στο δικό μου Bandit1250s και απλά τα σπάει.
Yoshimura R77 Carbon.Την παρήγγειλα απο αμερική και πλήρωσα 92€ τελωνείο

από που την πήρες και πόσο έκανε σύνολο???
με τι ήρθε ελλάδα ???
με ups???

kostasmms
09/04/2010, 18:47
Απο ebay,θα δω και θα σου πω ποιος πωλητής ήταν.Πάντως ήταν μαγαζί.Εκανε 15 μέρες να έρθει,πηγε πρώτα τελωνείο και μετα μου ηρθε σπίτι ταχυδρομικά.Πλήρωσα στο ταχυδρομείο για το τελωνείο τα άλλα τα είχα πληρωσει με paypal

kostaskex
09/04/2010, 18:54
σύνολο δηλαδή πόσο σου βγήκε?

kostaskex
09/04/2010, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
οποτε σου βγηκε συνολο λιγο πανω απο 400ε

ειναι οριακα στο να αξιζει τον κοπο να την φερεις απο usa με ολα τα ρισκα του.

νικο δεν είναι λίγο πάνω από 400...
είναι 480 ευροπουλα $521.00 =391.85 ευροπουλακια +90 τελωνειο

όσο έχει και εδώ δηλαδή....το μαμίσαμε και ψόφησε δηλαδή ....

αν βγαίνει τόσο δεν την παίρνω από εδώ να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο...

αν την βρει κάνεις σε ευρωπαϊκό site ας στείλει ένα λινκ please...

nickald
09/04/2010, 20:02
Εχεις δικιο

Απο την αλλη αν ειναι περιπου ιδια η τιμη με εδω μπορεις να ρισκαρεις (αν πραγματικα την θες) να την παρεις απο εξω και ΙΣΩΣ να την γλυτωσεις με κατι λιγοτερο στο τελωνειο αν σου γραψει αυτος αλλη αξια στο τιμολογιο αγορας

Με μια ματια παντως στο ebay δεν την βρισκω απο Ε.Ε. και μαλλον τελικα θα παρω την mivv GP titan που ελεγα απο την αρχη

kostaskex
09/04/2010, 20:19
θα το ρισκάρω και ο θεός βοηθός...άμα φάει σκάλωμα ο εγκέφαλος....
εσύ για πια mivv λες???πόσα μπικικίνια ????

nickald
10/04/2010, 10:07
http://global.ebay.com/ECHAPPEMENT_MIVV_GP_TITANE_SUZUKI_GSF_1250_BANDIT_2007/180488692281/item


Εγω καταληγω εδω

Αν και ομολογω οτι η R77 ειναι ομορφοτερη αλλα για μενα ειναι υπερβολη να ριξω τοσα λεφτα και να ρισκαρω ξυρισμα τελωνιακου

334 τιτανιο τελικη τιμη και τοποθετηση εμου του ιδιου ειναι πιο κοντα στα γουστα μου :D



edit

στο λινκ μαμιεται το συμπαν

ECHAPPEMENT MIVV GP TITANE SUZUKI GSF 1250 BANDIT 2007

κωδικος αντικειμενου 180488692281

στο ebay

kostaskex
10/04/2010, 10:23
το ρίσκαρα και ότι γίνει έγινε...

και η mivv όμορφη είναι αλλά εγώ ήθελα κάτι σε carbon...

θα σας πω αποτελέσματα μόλις παραλάβω...

το θέμα είναι όμως ότι έβαλα τα λεφτά χτες το βράδυ που σημαίνει ότι εκεί ήταν απόγευμα...
έστειλα μήνυμα στον πωλητή αν πήρε τα χρήματα και δεν μου έχει απαντήσει ακόμα.... λες να φάγαμε καμιά πατάτα...????:eyepop:

nickald
10/04/2010, 10:26
νταξ χαλαρωσε

δωσε λιγο χρονο στην υποθεση

αν πηρες απο το μαγαζι που λες δεν ειναι κανενας τυχαιος.... ειδα καλο feedback

kostaskex
10/04/2010, 10:57
και εγώ σε αυτό επαναπαύομαι....
άντε και με το που έρθει ανεβάζω φώτο...νίκο έκανες παραγγελία???εσένα πάλι καλά είναι από ιταλία...τυχερέ ούτε φόρους ούτε κολοκύθια... :smokin:

nickald
10/04/2010, 11:40
ναι την παρήγγειλα σημερα

θα ανεβασω φωτο οταν μπει

μαζι θα βαλω και νεες μανετες TITAX short

kostaskex
10/04/2010, 14:01
δώσε πληροφορίες για τις μανέτες μη μας αφήνεις έτσι....:lol: :lol: :smokin:

edit:αυτες???
http://cgi.ebay.co.uk/TITAX-ADJ-CLUTCH-LEVER-SUZUKI-BANDIT-1250%2FS---SHORT_W0QQitemZ160414629853QQcmdZViewItemQQimsxq20100320?IMSfp=TL100320122002r19267

nickald
10/04/2010, 21:12
TITAX BLACK SHORT ADJUSTABLE LEVERS SUZUKI BANDIT 1250

Κωδικός αντικειμένου: 350263703265

αυτες..... σε μαυρο......


(γιατι μαμιεται και δεν παιρνει το λινκ δεν μπορω να καταλαβω)

kostaskex
26/04/2010, 00:26
περιμένω και περιμένω....από της 14 έχει φύγει και ακόμα αθήνα δεν έχει φτάσει...πόσες μέρες κάνει από αμερική ρε γμτ???να αρχίσω να αγχώνομαι ?????:eyepop:

Gi_4ce
26/04/2010, 00:37
αν δε σου εχει ερθει στον μηνα πανω, τραβα με το tracking number στο αεροδρομειο (τελωνεια ΕΛΤΑ) για να τη βρεις.

kostaskex
26/04/2010, 01:22
επαρχεία είμαι δυστυχώς....:bigcry:

nickald
26/04/2010, 08:20
υπολογισε οτι τοσες μερες με την τεφρα δεν κινηθηκε τιποτα.

kostaskex
26/04/2010, 22:34
παιδιά sos
λοιπόν μίλησα σήμερα με τελωνείο και μου είπαν ότι τα δέματα με αυτή την ημερομηνία που είχε το δέμα μου έχουν φτάσει και ότι από εκείνη την μέρα περίμεναν 6 σάκους ακόμα (μέσα σε αυτούς και το δικό μου δέμα)και δεν φτάσανε για άγνωστο λόγο...στη σελίδα της usps μου γράφει ότι έχει φύγει από miami στις 18 του μήνα...
να αγχώνομαι...????

nickald
26/04/2010, 22:41
Κωστα οπως σου ειπα και πιο πανω

εγινε ενα ψιλομπαχαλο με την τεφρα. Δωσε λιγο χρονο ακομα και αν δεν δεις κινηση μιλα με το καταστημα.

Αν εχεις πληρωσει με paypal λιγο πριν την ληξη της προθεσμιας κανε dispute αν ακομα δεν εχει ερθει το δεμα σου για να εισαι εξασφαλισμενος.

Ληστης
27/04/2010, 06:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostaskex
παιδιά sos
λοιπόν μίλησα σήμερα με τελωνείο και μου είπαν ότι τα δέματα με αυτή την ημερομηνία που είχε το δέμα μου έχουν φτάσει και ότι από εκείνη την μέρα περίμεναν 6 σάκους ακόμα (μέσα σε αυτούς και το δικό μου δέμα)και δεν φτάσανε για άγνωστο λόγο...στη σελίδα της usps μου γράφει ότι έχει φύγει από miami στις 18 του μήνα...
να αγχώνομαι...????

Μην ανχωνεσε.Αν ειναι με priority mail καθυστερει λιγο η ενημερωση στο tracking. Αν εφτασε Ελλαδα μπορει στο τελωνειο να μεινει καμια 20αρια μερες

kostaskex
28/04/2010, 12:25
μίλησα με τελωνείο και ελτα σήμερα...το δέμα δεν έχει φτάσει ελλάδα ακόμα....πήρα τηλ στη usps και μου είπαν ότι έχει φύγει από τις 18 του μήνα...
με πήρε και τηλέφωνο ο προϊστάμενος από το τελωνείο(ευγενέστατος)και μου είπε ότι λόγω της σκόνης με τα αεροπλάνα έχει γίνει ΑΛΑΛΟΥΜ και ψάχνει πολύς κόσμος τα δέματα του....το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω...

manos*gsxr
28/04/2010, 12:39
Think positive!!!!:wave2: Οταν ερθει ενημερωσε μας και για τα γαμ....τικα του τελωνειου!Αντε με το καλο να σου ερθει!

kostaskex
28/04/2010, 12:45
μίλησα με το παλικάρι που θα εκτελωνίσει...δεν θα έχει γ@...κα μου είπε...άντε να έρθει και ας δώσω και κανένα 50ρικο χαλάλι...

kostaskex
30/04/2010, 07:16
Arrived Abroad, April 30, 2010, GREECE
:a25:
άντε να δούμε πότε θα την πάρω εγώ στα χέρια μου τώρα...

kostaskex
04/05/2010, 20:10
παρέλαβα σήμερα :)

απλά καταπληκτική με ένα μικρο μείον...δεν έχει στο λαιμό το μεταλάκι για να ακουμπάει το διπλό σταντ αλλά πιστεύω ότι θα βρω κανένα καλό μάστορη να μου κάνει τη δουλειά...

μόλις την βάλω ανεβάζω φώτο...

κερατιάτικα στο τελωνείο δεν πλήρωσα παρά μόνο 3 ευρώ στο ελτα...

ας είναι καλά ένα παλικάρι στο τελωνείο θεσ/νικης ...το καρντάση ξηγήθηκε σπέσιαλ :):beer:

nickald
05/05/2010, 08:46
Κι εγω παρελαβα εψες την mivv

δειχνει κ@υλα και μολις βρω χρονο να την περασω φανταζομαι θα ακουγεται και κ@υλα.


Το μονο μειον ειναι οτι το DB killer ειναι fix και οχι με βιδα για κανενα track day. Τιποτα που δεν μπορει να λυθει με ενα ψιλο τριπανι και μια βιδα τιτανιου εκει....

Ολα καλα αντε και εις ανωτερα.......

kostaskex
05/05/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Κι εγω παρελαβα εψες την mivv

δειχνει κ@υλα και μολις βρω χρονο να την περασω φανταζομαι θα ακουγεται και κ@υλα.


Το μονο μειον ειναι οτι το DB killer ειναι fix και οχι με βιδα για κανενα track day. Τιποτα που δεν μπορει να λυθει με ενα ψιλο τριπανι και μια βιδα τιτανιου εκει....

Ολα καλα αντε και εις ανωτερα.......

την έβαλα σήμερα ...απλά μαμάτη!!!με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω βίντεο και φώτο
εμένα έχει βίδα αλλά απ οτι βλέπω δεν θα μου χρειαστεί και πολύ γιατί θα την έχω χωρίς db killer....λέτε να έχω προβλήματα με το νόμο ????

kostasmms
06/05/2010, 17:18
κανένα πρόβλημα με τον νόμο...Εγω το db Killer το χω στο συρτάρι απο τότε που την έβαλα!!!:lol: :lol:

kostaskex
06/05/2010, 20:37
μου κάνει κάτι σκασίματα όταν το ανοίγω σαν να κοχλάζει...ρώτησα σε ένα μάστορα και μου είπε ότι πρέπει να βάλω πρόγραμμα για σωστή ρύθμιση καυσίμου.και ότι υπάρχει και πιθανότητα να μου κάψει μέχρι και εγκέφαλο...
ήθελε να πουλήσει ο μάστορας ή έχει δίκιο ???

Ληστης
07/05/2010, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostaskex
μου κάνει κάτι σκασίματα όταν το ανοίγω σαν να κοχλάζει...ρώτησα σε ένα μάστορα και μου είπε ότι πρέπει να βάλω πρόγραμμα για σωστή ρύθμιση καυσίμου.και ότι υπάρχει και πιθανότητα να μου κάψει μέχρι και εγκέφαλο...
ήθελε να πουλήσει ο μάστορας ή έχει δίκιο ???

Δεν εχει δικιο ο μαστορας.
Αυτο που κανει τα σκασιματα ειναι το PAIR SYSTEM. Ειναι ενα συστημα στην κεφαλη, στις βαλβιδες εξοδου που δινει φρεσκο αερα για να την μειωση των καυσαεριων.
Η λυση ειναι απλη. Απλα φραζεις ενα σωληνακι που παρεχει το αερα απο το κουτι του φιλτρου εισαγωγης.

Edit. Τωρα προσεξα οτι λες σκασιματα στο ΑΝΟΙΓΜΑ του γκαζιου. Αυτο δεν ξερω τι ειναι.
Παντως αν εννοεις σκασιματα οταν κλεινεις το γκαζι υσχυει το παραπανω.

nickald
07/05/2010, 02:33
καποιες φορες στην αλλαγη εξατμισης ισως χρειαζεται ρυθμιση του μιγματος

Αλλα στο bandit ποτε δεν ακουσα κατι τετοιο....

Εξατμιση + φιλτρο αερος ok σιγουρα θελει ρυθμιση αλλα με σκετη εξατμα :confused:

kostaskex
09/05/2010, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Δεν εχει δικιο ο μαστορας.
Αυτο που κανει τα σκασιματα ειναι το PAIR SYSTEM. Ειναι ενα συστημα στην κεφαλη, στις βαλβιδες εξοδου που δινει φρεσκο αερα για να την μειωση των καυσαεριων.
Η λυση ειναι απλη. Απλα φραζεις ενα σωληνακι που παρεχει το αερα απο το κουτι του φιλτρου εισαγωγης.

Edit. Τωρα προσεξα οτι λες σκασιματα στο ΑΝΟΙΓΜΑ του γκαζιου. Αυτο δεν ξερω τι ειναι.
Παντως αν εννοεις σκασιματα οταν κλεινεις το γκαζι υσχυει το παραπανω.

ναι έχεις δίκιο φίλε μου.το έγραψα λάθος.στο κλείσιμο ήθελα να γράψω.αυτό που με απασχολεί είναι να μη γίνει κάποια ζημιά.πιο σωληνάκι είναι αυτό που λες?

ανέβασα ένα βιντεάκι εδώ

http://www.youtube.com/watch?v=MzV_uipfHk4

όλα τα λεφτά το μανάρι

ανεβάζω και φώτο σε λίγο :rotflmao:

kostaskex
09/05/2010, 16:43
το πριν...

http://img9.imageshack.us/i/imag2115w.jpg/

και το μετα...:)

http://img707.imageshack.us/i/imag2117.jpg/

http://img641.imageshack.us/i/imag2124.jpg/

Ληστης
10/05/2010, 01:24
Δες εδω.Πηγαινε εκει που λεει stage1 για το 1250 instalation tips for TFI.

http://www.holeshot.com/

Μικe777
10/05/2010, 05:34
Με γεια! πολυ ομορφη!
Ωραιο το εργαλειο :beer:

kostaskex
16/05/2010, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Δες εδω.Πηγαινε εκει που λεει stage1 για το 1250 instalation tips for TFI.

http://www.holeshot.com/

αν κατάλαβα λες εκεί που λέει πάνω πάνω

Suzuki Bandit 1250 TFI Tuning Box
Installation photo page
(with Stage 1 air box mod)

και πιο κάνω?το στάδιο 1 ???

μαμάτη η εξάτμιση αλλά με πολλά σκασίματα...καταντάει ολίγον τι καγκουρίστικο...

vgrss
16/05/2010, 20:11
[i]

μαμάτη η εξάτμιση αλλά με πολλά σκασίματα...καταντάει ολίγον τι καγκουρίστικο... [/B]

.....καλό μου ακούγεται αυτό :p

Ληστης
17/05/2010, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostaskex
αν κατάλαβα λες εκεί που λέει πάνω πάνω

Suzuki Bandit 1250 TFI Tuning Box
Installation photo page
(with Stage 1 air box mod)

και πιο κάνω?το στάδιο 1 ???

μαμάτη η εξάτμιση αλλά με πολλά σκασίματα...καταντάει ολίγον τι καγκουρίστικο...

Στις φωτογραφιες που δειχνει την τοποθετηση, οι 2 πρωτες αφορουν το ταπωμα του pair system.

kostaskex
17/05/2010, 15:19
χα
έχουμε και λέμε...
ως δια μαγιάς ''έφυγε'' το ένα ελατήριο που κρατάει την εξάτμιση με το λαιμό σε χρόνο 15 λεπτών που την άφησα έξω από το σπίτι να πάρω κάτι πράγματα...
τι να πω ρε πούστη μου...αυτό του έλειπε???
που βρίσκουμε ελατήρια τέτοια οεο????

Ληστης
18/05/2010, 03:11
Φωτο


198125

kostaskex
18/05/2010, 16:02
ληστή όλα οκ.σκασίματα τέλος:) χίλια ευχαριστώ
λες να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα και να πάρω καμιά βαλβίδα στο χέρι???εσύ πόσο καιρό το έχεις έτσι???

Ληστης
18/05/2010, 16:26
Ωραια!
Το ειχα στο 650 και μετα στο 1250 καπου στα 2 χρονια.
Δεν υπαρχει προβλημα ουτε θα δημιουργηθει.
Στην αμερικη το εχουν κανει κατα κορον χωρις προβληματα.

kostaskex
18/05/2010, 16:43
λογικά υπάρχει και άλλο σωληνάκι με αέρα σωστα ???
απλά με το τάπωμα του ενός τον μειώνει λίγο στην εισαγωγή???

kostaskex
29/05/2010, 14:37
όλα καλά αλλά έχω χάσει πολύ σε τελική είμαι για ρύθμιση εγκεφάλου και φιλτράκι λογικά θα πάρω και κανένα άτι παραπάνω ????

έχει κάνει κανείς καμιά τέτοια βελτίωση να μας πει εντυπώσεις ι + και - ???

Ληστης
30/05/2010, 04:03
Η τελικη ειναι ενα περιεργο πραγμα.Ακομα και στο ιδιο σημειο σε διαφορετικες μερες μπορει να δωσει διαφορετικα αποτελεσματα.
Δεν μπορεις να κρινεις απο αυτην τα αποτελεσματα.
Η μονη αληθεια ειναι πανω στο δυναμομετρο.
Αυτο που μπορω να σου πω απο δικη μου εμπειρια στο 650 που ειχα,οταν εβαλα την εξατμιση με τον σιγαστηρα εχασε καπου 1 ιππο.
Ο τεχνικος εδωσε λιγο καυσιμο ψηλα, με οτι περιορισμους εχει ο μαμα εγκεφαλος και τελικα εδωσε 1,5 ιππους παραπανω απο οτι ηταν με την μαμα εξατμιση.
Με δυο λογια ολα επαιξαν σε ενα περιθωριο 2,5 ιππων.
Τωρα με φιλτρο και ξεταπωτη η λογικη λεει οτι θα ειναι χειροτερα αλλα παλι ποτε δεν εισαι σιγουρος
Γνωμη μου αν ενδιαφερεσε για την αποδοση, να αποφασισεις τι θελεις να βαλεις επανω και να πας να κανεις μια δυναμομετρηση- ρυθμιση να ξεπερδευεις.
Απο εκει και περα οτι πειραζεις ποτε δεν ξερεις τι αποτελεσμα θα σου δινει.
Παντως μην περιμενεις οτι μετα απο εξατμιση φιλτρο θα δεις τιποτα τρελα πραγματα, πιο πολυ ειναι ψυχολογικο παρα ουσιαστικο αυτο που κερδιζεις, και 0,1 δευτερολεπτα στα 0 -400μ. :D

kostaskex
30/05/2010, 05:40
καταλαβαίνω τι λες ....
αλλά αφού μπήκα στο χορό αναγκαστικά πρέπει να χορέψω...με την εξάτμιση είδα διαφορά μεγάλη στην τελική(220 με το ζόρι )
όχι ότι θέλω να πηγαίνω με 300 αλλά καταλαβαίνω ότι κάτι δεν δουλεύει σωστά..ίσως με μια ρύθμιση του καυσίμου λυθεί το πρόβλημα...
μίλησα με sutzuki (ο άνθρωπος είναι πρύτανης του είδους και χρόνια στα sutzuki)και μου είπα ότι από τη στιγμή που έκανε σκασίματα θέλει ρύθμιση-χαρτογράφηση-προγραμματισμό-δυναμόμετρο γιατί δεν κάνει σωστή καύση και έχω και μεγαλύτερη κατανάλωση (πράγμα που το διαπίστωσα τώρα τελευταία)
αυτό που θέλω είναι να δουλεύει σωστά...
στα χαμηλά απλά σκοτώνει...στα ψιλά όμως...δεν....
το σάββατο θα κάνω δουλειά και θα ενημερώσω...:)

nickald
30/05/2010, 05:45
Εδω μια φωτο που χρωσταω εδω και μερες :D


Τελικα πρεπει κι εγω να κανω την μοντα με το σωληνακι που ειπε ο Ληστης γιατι μπορει τα σκασιματα να ειναι πώρωση αλλα μετα απο αρκετη ωρα ειναι κουραστικά.


Ερωτησης

1)Αν βαλω και φιλτρο θα πρεπει να ξεταπωθει το σωληνακι του pair παλι ε?

2)Πως ακριβως το ταπωσατε?


199763

kostaskex
30/05/2010, 05:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Εδω μια φωτο που χρωσταω εδω και μερες :D


Τελικα πρεπει κι εγω να κανω την μοντα με το σωληνακι που ειπε ο Ληστης γιατι μπορει τα σκασιματα να ειναι πώρωση αλλα μετα απο αρκετη ωρα ειναι κουραστικά.


Ερωτησης

1)Αν βαλω και φιλτρο θα πρεπει να ξεταπωθει το σωληνακι του pair παλι ε?

2)Πως ακριβως το ταπωσατε?

το πρώτο ήθελα να το ρωτήσω και εγώ στο ληστή αλλά ξέχασα να το γράψω χαχαχα λογικα θα το ξεταπώσω το σωληνάκι όταν το πάω στο μάστορη

το δεύτερο το έκανα με ένα καλό τύλιγμα με μονωτική ταινία για δοκιμή αλλά είδα ότι δεν έλιωσε οπότε το άφησα έτσι :D :D

nickald
30/05/2010, 05:53
χμμ

Τυλιγμα με μονωτικη ε?

κάθεται σωστα η κρέμεται το σωληνακι ομως?

Γιατι πραγματα που κινουνται ελευθερα πανω στη μηχανη δεν ειναι και οτι καλυτερο...


Μην αρχισει να βρωμαει κατι και το ψαχνω σε κανενα βουνο :D :D

kostaskex
30/05/2010, 05:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
χμμ

Τυλιγμα με μονωτικη ε?

κάθεται σωστα η κρέμεται το σωληνακι ομως?

Γιατι πραγματα που κινουνται ελευθερα πανω στη μηχανη δεν ειναι και οτι καλυτερο...


Μην αρχισει να βρωμαει κατι και το ψαχνω σε κανενα βουνο :D :D

βουλώνεις σωληνάκι και μετά το ξαναενώνεις έτσι όπως ήταν

εγώ έτσι το έκανα και σκασίματα τέλος...καλά είναι αλλά μου πήραν τα αυτιά και με κοιτούσαν όλοι σαν τον κάγκουρα...

nickald
30/05/2010, 06:06
τι σαν τον καγκουρα

Τρομαζουν οι θειες στα πεζοδρομια

Φοβαμαι οτι μετα την χτεσινη βολτα θα με κυνηγαει η wwf για διαταραξη της ησυχιας της φυσης στα βουνα της Χαλκιδικης :D

Ληστης
30/05/2010, 09:39
Μην μπερδευετε το φιλτρο αερα με το pair system.Ειναι δυο ανεξαρτητα πραγματα.
Οσο για το "πρυτανη" της suzuki που λες παραπανω θελω να τον δω να σου βαζει εγκεφαλους και οτι αλλο θελει, και μετα πως θα δικαιολογησει τα σκασιματα που θα συνεχισεις να εχεις.
Αν θες να μην εχεις σκασιματα θα πρεπει να εχεις ΠΑΝΤΑ ταπωμενο το pair system.
Δεν επηρεαζει την αποδοση του κινητηρα.

Μικe777
30/05/2010, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostaskex
καταλαβαίνω τι λες ....
αλλά αφού μπήκα στο χορό αναγκαστικά πρέπει να χορέψω...με την εξάτμιση είδα διαφορά μεγάλη στην τελική(220 με το ζόρι )
όχι ότι θέλω να πηγαίνω με 300 αλλά καταλαβαίνω ότι κάτι δεν δουλεύει σωστά..ίσως με μια ρύθμιση του καυσίμου λυθεί το πρόβλημα...
μίλησα με sutzuki (ο άνθρωπος είναι πρύτανης του είδους και χρόνια στα sutzuki)και μου είπα ότι από τη στιγμή που έκανε σκασίματα θέλει ρύθμιση-χαρτογράφηση-προγραμματισμό-δυναμόμετρο γιατί δεν κάνει σωστή καύση και έχω και μεγαλύτερη κατανάλωση (πράγμα που το διαπίστωσα τώρα τελευταία)
αυτό που θέλω είναι να δουλεύει σωστά...
στα χαμηλά απλά σκοτώνει...στα ψιλά όμως...δεν....
το σάββατο θα κάνω δουλειά και θα ενημερώσω...:)

πεταμενα λεφτα ειναι!
Εγω που ειχα βαλει φιλτρο και ειδα τελικη 230
τωρα που το εβγαλα δεν ξαναειδα τετοιο νουμερο
αλλα νομιζω δουλευει καλλυτερα το μοτερ χωρις..
Τεσπα μυθος ειναι ολα!
και αυτο ισχυει και για τις yoshi:wave2:

Ληστης
30/05/2010, 11:12
Θα διαφωνισω μαζι σου.
Με φιλτρο εξατμιση σιγουρα κερδιζεις απο μαμα.
Τωρα αν αξιζει τα χρηματα για να κερδισεις πχ 4-5 μηχανες αποσταση στα 400μ ειναι αλλο.

kostaskex
30/05/2010, 14:23
εμένα αυτό που με καίει είναι να μην έχω πολύ κατανάλωση και να κάνω κανένα χιλιόμετρο παραπάνω γιατί εκεί που έχει πάει η βενζίνη γ@ματα με κεφαλαία γράμματα....τώρα για απόδοση εε θα ήθελα το κάτι παραπάνω αν και απ οτι κατάλαβα δεν θα έχω και την τρελή διαφορά από αυτά που λέτε...

Ληστης
30/05/2010, 15:23
Στην καταναλωση δεν νομιζω να εχεις πολυ παραπανω.
Για την μετατροπη αν εχεις το μικροβιο ... δεν την γλυτωνεις :lol:
Πιστευω για να δεις αξιοσημειωτη διαφορα θα πρεπει να βαλεις ολοσωμη αλλα ανεβαινει και το κοστος.
Βεβαια αν δωσεις 1000 ευρω για εξατμιση-φιλτρο-εγκεφαλο δινεις αλλα 400- 500 και βαζεις ολοσωμη και τοτε θα εισαι το πιο γρηγορο bandit 650 (1250 ειμαι εγω :p ) στην Ελλαδα :rotflmao:

Μικe777
30/05/2010, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Στην καταναλωση δεν νομιζω να εχεις πολυ παραπανω.
Για την μετατροπη αν εχεις το μικροβιο ... δεν την γλυτωνεις :lol:
Πιστευω για να δεις αξιοσημειωτη διαφορα θα πρεπει να βαλεις ολοσωμη αλλα ανεβαινει και το κοστος.
Βεβαια αν δωσεις 1000 ευρω για εξατμιση-φιλτρο-εγκεφαλο δινεις αλλα 400- 500 και βαζεις ολοσωμη και τοτε θα εισαι το πιο γρηγορο bandit 650 (1250 ειμαι εγω :p ) στην Ελλαδα :rotflmao:

Εαν βαλεις ολοσωμη νομιζω παλι πρεπει να τα ρυθμισεις!!
εγω με το φιλτρο ειδα διαφορα και στην ταχυτητα αλλα
και στην καταναλωση(βασικο)
Τωρα με σκετη εξατμιση βλεπω πολυ καλλυτερη καταναλωση
μεγαλυτερη γραμικοτητα και απωλειες ψηλα!:wave2:

kostaskex
31/05/2010, 12:31
έκλεισα για το σάββατο.κόστος περίπου 150 μαζί με φίλτρο κν(μου είπε και για άλλο ένα 10 ευρό πιο ακριβό αλλά δεν θυμάμαι πως το είπε...)και δυναμόμετρο.πως σας ακούγετε η τιμή???

Μικe777
31/05/2010, 17:01
ακριβη μου φαινεται!
και με αμφιβολο αποτελεσμα κατα τη γνωμη μου
επρεπε να τα εχεις μετρησει μαμησια πρωτα
τωρα δεν ξερεις τι αποτελεσμα θα βγει
Ασε που δεν τα χρειαζεται ολα αυτα το bandit
Ασε το μαμα φιλτρο και μην τα πολυψαχνεις!:nono:

fotodimis
28/06/2010, 06:10
ρε παιδιά υπάρχει τέτοια τρυπα η την "απεχτησα" εγώ για τα νερά :eek:

fotodimis
28/06/2010, 06:14
ρε παιδιά υπάρχει τέτοια τρυπα η την "απεχτησα" εγώ για τα νερά


202499

alex14
28/06/2010, 06:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotodimis
ρε παιδιά υπάρχει τέτοια τρυπα η την "απεχτησα" εγώ για τα νερά

Και η δικια μου ετσι ειναι.

:wave2:

fotodimis
28/06/2010, 06:20
oyf λέω και εγώ ευχάριστο
με έφυγε ένα βάρος :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

K5_N
28/06/2010, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotodimis
oyf λέω και εγώ ευχάριστο
με έφυγε ένα βάρος :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: σιγα το βαρος !!!!!!!!! ποσο να ζυγιζε το κομματακι που λειπει απο την εξατμηση??:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

fotodimis
28/06/2010, 17:54
το γαμώτο θα ήτανε να την ξηλώσω
και να την κολλήσω και κωλύεται
με ίνοχ124



περίπου ένα γραμμάριο
:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

nickald
04/07/2010, 17:13
Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον ΛΗΣΤΗΣ

με το κολπακι σου οντως βγαζει τον σκασμο το μηχανακι και ακους μονο την εξατμα και οχι τα γκαου μπιου στο κλεισιμο


Σας μερσω τααμαλα μουσιου ΛΗΣΤΗΣ :D :D

Ληστης
07/07/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον ΛΗΣΤΗΣ

με το κολπακι σου οντως βγαζει τον σκασμο το μηχανακι και ακους μονο την εξατμα και οχι τα γκαου μπιου στο κλεισιμο


Σας μερσω τααμαλα μουσιου ΛΗΣΤΗΣ :D :D

:beer: