PDA

View Full Version : Μην αφήνετε τίποτα στο αμάξι!!!



LiakosVstrom
09/04/2010, 10:00
Πριν από μερικές μέρες είχαμε πάει Θησείο με συτοκίνητο. Επειδή ήμασταν 3 άτομα άφησα τη μηχανή και μας πήρε ένας φίλος με το αμάξι της κοπέλας του. Ένα Ford Ka καινούριο.

Το αφήσαμε στην Ασωμάτων κοντά στο σταθμό του Θησείου. Και μας το ανοίξανε.

Το θέμα είναι πως αν δεν βρίσκαμε το ντουλαπάκι του συνοδηγού ανοιχτό και δεν βρίσκαμε κάτι αλουμινόχαρτα με φυλαχτά ανοιγμένα στο κάθισμα δεν θα πέρναμε χαμπάρι τι είχε γίνει. απλά θα νομίζαμε πως το είχαμε ξεχάσει ξεκλείδωτο. το κλεφτρόνι το είχε ανοίξει βγάζοντας ελαφρώς, με κατσαβίδι, τον αφαλό της κλειδαριάς στην πόρτα του συνοδηγού. και ούτε που φαινόταν!

και να πεις πως υπήρχε κάτι στο αμάξι... τίποτα! ούτε πράγματα στις ποδιές της πόρτας.. ούτε τσαντάκια, ούτε τίποτα.
τσάμπα το ανοίξανε. :rolleyes:

Εχετλαίος
09/04/2010, 10:11
Aυτό δεν είναι πράμα...
Εμάς μας "μετακομίσανε" ολόκληρο το δυάρι από το 2ο όροφο μέσα στο δύωρο που λείψαμε και άθρωπος δεν κατάλαβε πράμα! Και τση πρίζες και τα σώβρακα και ούλα! Έψαχνα Κυριακάτικα συνοικιακό παντοπωλείο να αγοράσω κάνα σώβρακο και δεν έβρισκα!


(Αφού δεν σασε πήρανε και το αμάξι άλλο κακό...)

TassosK
09/04/2010, 12:05
μολις γυρισα απο ιντερσαλονικα για θραυση κρυσταλλων. μας ανοιξανε το πολακι και πηραν το cd player

η φαση ειναι οτι οταν το ειχαμε δανεισει πριν μερικα χρονια σε οικογενιακο φιλο το ειχαν ξανασπασει και φαγαν το ραδιοκασσετοφωνο

Εχετλαίος
09/04/2010, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από TassosK
και φαγαν το ραδιοκασσετοφωνο

Καλά, πόσο χρόνων είναι το πολάκι; :confused:

castoras
09/04/2010, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
Πριν από μερικές μέρες είχαμε πάει Θησείο με συτοκίνητο. Επειδή ήμασταν 3 άτομα άφησα τη μηχανή και μας πήρε ένας φίλος με το αμάξι της κοπέλας του. Ένα Ford Ka καινούριο.

Το αφήσαμε στην Ασωμάτων κοντά στο σταθμό του Θησείου. Και μας το ανοίξανε.

Το θέμα είναι πως αν δεν βρίσκαμε το ντουλαπάκι του συνοδηγού ανοιχτό και δεν βρίσκαμε κάτι αλουμινόχαρτα με φυλαχτά ανοιγμένα στο κάθισμα δεν θα πέρναμε χαμπάρι τι είχε γίνει. απλά θα νομίζαμε πως το είχαμε ξεχάσει ξεκλείδωτο. το κλεφτρόνι το είχε ανοίξει βγάζοντας ελαφρώς, με κατσαβίδι, τον αφαλό της κλειδαριάς στην πόρτα του συνοδηγού. και ούτε που φαινόταν!

και να πεις πως υπήρχε κάτι στο αμάξι... τίποτα! ούτε πράγματα στις ποδιές της πόρτας.. ούτε τσαντάκια, ούτε τίποτα.
τσάμπα το ανοίξανε. :rolleyes:

Στο Θησείο μου το έχουν ανοίξει κι εμένα με τον ίδιο τρόπο πιο παλιά και άδειασαν ότι είχα στο πορτ μπσγκαζ.....και έτυχε εκείνη τη μέρα να έχω πράγματα :sad:

idi
09/04/2010, 16:57
σε αλλο φορουμ που ειμαι μελος ενας ατυχος συνφορουμιτης ειχε αφησει ενα saxo στο κεντρο και το πρωι που το ειδε του ειχαν κλεψει ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ, ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ, την εταζερα και ....ενα κασκολ απο το ντουλαπακι :confused: ... και ολα αυτα ανοιγοντας το αμαξι με το κλασικο τροπο "τραβαω το επανω μερος της πορτας προς τα εξω" ...

pocahondas
09/04/2010, 19:04
χαμός γίνεται.. η κατάσταση έχει ξεφύγει εκτός ελέγχου..

argy_kap
09/04/2010, 19:22
Ρε Liako με τόσες καταχωρήσεις στο Σε Ειδα και με κάτι τέτοια post κανείς δεν θα σε κάνει παρέα!
:D

Με αγχώνουν τα post σου :)






























Να είσαι πάντα καλα!

:wave2: :wave2: :beer:

TassosK
10/04/2010, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Καλά, πόσο χρόνων είναι το πολάκι; :confused:
99 μοντελο

chico82
10/04/2010, 19:04
Πριν κανα μηνα μου ανοιξαν και το δικο μου αυτοκινητο, ενα saxo.
Το cd player που το ειχα ξεχασει δεν το πηραν.
Πρεζακια ειναι που ψαχνουν για ρευστο
Στο τμημα που πηγα να δηλωσω κλοπη, ειμασταν καμια 15νταρα ατομα με σπασμενα αυτοκινητα.
Ειναι καθημερινο το ''φαινομενο''
Σιγουρα, ολοι εχουμε γνωστο που την εχει παθει στο Θησειο, Γκαζι, και Μοναστηρακι