PDA

View Full Version : ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ!!!!!!



stefanos80
09/04/2010, 17:09
ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ,ΜΟΛΙΣ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ......ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΗΧΑΝΗ ΞΑΝΑ(ΕΙΧΑ TDM 900)ΑΛΛΑ ΛΟΓΟΥ ΥΨΟΥΣ(1,68)ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΑΛΛΑ ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CBF600ABS '08 KAI TO V-STROM 650ABS '08 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ TDM ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!!!!

dimr1
12/04/2010, 08:46
Kαι το V strom θα σε κουράσει για συχνές μετακινήσεις γιατί είναι λίγο ψηλό, νομίζω βγαίνει το Transalp σε έκδοση με χαμηλότερη σέλα. Ωστόσο CBF, Fαzer S2, κτλ θα είναι πιο βολικά για σένα. :beer:

SVX
12/04/2010, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos80
ΑΛΛΑ ΛΟΓΟΥ ΥΨΟΥΣ(1,68)ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ


Versys 650 !! :wave2:

stefanos80
12/04/2010, 09:14
καλημερα παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!σιγα-σιγα το ξεδιαλυνω το μυαλο μου,το v-strom το βγαζω απο την μαχη,το versus φιλε δυστηχως δεν με τραβαει οσο για το fazer θελω να μαθω για την καλυψει που προσφερει με το φερινγκ και με ζελατινα γιατι θα κανω Αθηνα-Θεσ/νικη συχνα και διπλος λογω καταγωγης!!!!!

drspeed
12/04/2010, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos80
καλημερα παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!σιγα-σιγα το ξεδιαλυνω το μυαλο μου,το v-strom το βγαζω απο την μαχη,το versus φιλε δυστηχως δεν με τραβαει οσο για το fazer θελω να μαθω για την καλυψει που προσφερει με το φερινγκ και με ζελατινα γιατι θα κανω Αθηνα-Θεσ/νικη συχνα και διπλος λογω καταγωγης!!!!!
Βάζεις μία λίγο ψηλότερη ζελατίνα και δεν έχει κανένα πρόβλημα.Έχω κάνει αρκετά χιλιόμετρα διπλός επάνω στο Fazer και δεν μπορώ να πώ ότι με κούρασε ιδιαίτερα.Για τον πίσω είναι λιγότερο βολικό αλλά δεν θα διαμαρτυρηθεί αν κάθε 2 ώρες προγραμματίζεις μία μικρή στάση για τσιγάρο....

stefanos80
12/04/2010, 09:40
μου φαινετε θα εχω καινουργια κοντρα στο μυαλο μου το θολο!!!!!cbf600abs η' fazer;;;;;;;;:confused:

harris_x
12/04/2010, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos80
μου φαινετε θα εχω καινουργια κοντρα στο μυαλο μου το θολο!!!!!cbf600abs η' fazer;;;;;;;;:confused:
Πρόσφατα έκανα ταξιδάκι με το FZ6 S2 του αδερφού μου (Πάτρα – Αθήνα) και απογοητέυτηκα από τις επιδώσεις του όταν το στροφόμετρο είναι κάτω από τις ~10.000rmp.
Αν δεν είσαι ο τύπος που θα το δουλεύει ψιλά, καλύτερα προτίμησε το CBF.
:beer: :beer: :beer:

drspeed
12/04/2010, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos80
μου φαινετε θα εχω καινουργια κοντρα στο μυαλο μου το θολο!!!!!cbf600abs η' fazer;;;;;;;;:confused:
Για τον αέρα καλύτερο είναι το CBF , για το χαμόγελο στο χείλη καλύτερο είναι το fazer.
Καμία σχέση στο στήσιμό τους αυτά τα 2.

stefanos80
12/04/2010, 09:59
ειμαι easy rider χωρις να πιεζω μηχανη και καταστασεις,θελω να απολαμβανω την βολτα μονος μου η' με παρεα,ναι θα το πλαγιασω αλλα οχι σε σημειο να ακουμπεισει μαρσιπιες!!!!

Cpt. Haddock
12/04/2010, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos80
ειμαι easy rider χωρις να πιεζω μηχανη και καταστασεις,θελω να απολαμβανω την βολτα μονος μου η' με παρεα,ναι θα το πλαγιασω αλλα οχι σε σημειο να ακουμπεισει μαρσιπιες!!!!

CBF :wave2: :beer:

drspeed
12/04/2010, 10:07
Καλά κάπου τα έχω ξανα ακούσει αυτά....Fazer θα πάρεις και ούτε που θα το καταλάβεις.
Η διαφορά είναι ότι με το fazer μπορείς να ξύσεις μαρσπιέδες και μετά να συνεχίσεις.Με το CBF μία που θα ξύσεις μαρσπιέδες και μία που θα ξύσεις το κράνος στην άσφαλτο.

harris_x
12/04/2010, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Με το CBF μία που θα ξύσεις μαρσπιέδες και μία που θα ξύσεις το κράνος στην άσφαλτο.
:nono:

drspeed
12/04/2010, 10:30
Καλά δεν λέω ότι είναι χρέπι το CBF αλλά δεν έχει σπορ στήσιμο όπως το fazer που στις στροφές θυμίζει περισσότερο SS παρά τουριστικό 600άρι.

harris_x
12/04/2010, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Καλά δεν λέω ότι είναι χρέπι το CBF αλλά δεν έχει σπορ στήσιμο όπως το fazer που στις στροφές θυμίζει περισσότερο SS παρά τουριστικό 600άρι.
Αυτό το δέχομαι!

Αλλά, λόγω αυτού:

Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
Για τον αέρα καλύτερο είναι το CBF
αυτού:

Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos80
...θα κανω Αθηνα-Θεσ/νικη συχνα και διπλος λογω καταγωγης!!!!!
και αυτού:

Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos80
ειμαι easy rider χωρις να πιεζω μηχανη και καταστασεις,θελω να απολαμβανω την βολτα μονος μου η' με παρεα,ναι θα το πλαγιασω αλλα οχι σε σημειο να ακουμπεισει μαρσιπιες!!!!
Προτείνω στον φίλο το CBF.

:beer: :beer: :beer:

harris_x
12/04/2010, 10:43
Πάντως και σε πολύ γρήγορες καταστάσεις το CBF μια χαρά τα πάει, αρκεί να το λέν’ τα χέρια σου και η ψυχούλα σου... :winka:












μα καλά, που είναι ο npat....



Νίκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο...

stefanos80
12/04/2010, 10:53
παιδες σας ευχαριστω αλλα μαλλον μετα απο σκεψη και με την βοηθεια την δικη σας θα καταλειξω στο cbf!Μολις μιλησα με καποιον για καινουργιο ο οποιος ηταν ατυχος γιατι μολις παρειγγηλε και πληρωσε το μηχανακι μεχρι να του ερθει του ανακοινωνει η γυναικα του οτι τους επισκεφτηκε ο πελαργος(γερη βεβαια να ειναι)!!!!!!!και ετσι σκοτωνει το μηχανακι!:sun:

harris_x
12/04/2010, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos80
παιδες σας ευχαριστω αλλα μαλλον μετα απο σκεψη και με την βοηθεια την δικη σας θα καταλειξω στο cbf!Μολις μιλησα με καποιον για καινουργιο ο οποιος ηταν ατυχος γιατι μολις παρειγγηλε και πληρωσε το μηχανακι μεχρι να του ερθει του ανακοινωνει η γυναικα του οτι τους επισκεφτηκε ο πελαργος(γερη βεβαια να ειναι)!!!!!!!και ετσι σκοτωνει το μηχανακι!:sun:
Περιμένουμε photos!

:beer: :beer: :beer:

stefanos80
12/04/2010, 11:03
την Πεμπτη θα ανεβω και μαλλον θα γινει η δουλεια!!Μολις την παρω στα χερια μου σιγουρα θα ανεβασω φωτογ......!!!!!:beer: