PDA

View Full Version : Δίκτυο Bmw : Παράπονα στην εξυπηρετηση



mrlzd
09/04/2010, 22:43
Για μας τους κατόχους BMW πιστεύω σημαντικό είναι και η ποιότητα της εξυπηρέτησης. Σε αυτό τον μίτο μπορούμε να γράφουμε τις εντυπώσεις μας για τους εμπόρους και τα συνεργεία της BMW.

Αφορμή για να ανοίξω αυτή την συζήτηση στάθηκε μια άσχημη εμπειρία που είχα πρόσφατα.

…………………………………………………………………

Εμπειρία από Β****** αρνητική.
Η χείριστη εντύπωση στο συνεργείο στη Βουλιαγμένης.

Θα πρότεινα να απευθυνθείτε σε άλλον αντιπρόσωπο.

Έχω πάει σε όλα τα συνεργεία και έχω αγοράσει από όλους του δικτύου BMW.
Αυτό που με περίμενε στο συνεργείο Β****** στην Βουλιαγμένης δεν θα το ξεχάσω ποτέ.

Πήγα μετά από χτύπημα. Μου ζήτησε προκαταβολή το μισό εκτιμούμενο κόστος προκαταβολικά, και στην συνέχεια άρχισε να μου βγάζει την μια ζημιά μετά την άλλη.
Έχασα το έλεγχο.
Σε μια στιγμή ένοιωσα εγκλωβισμένη. Δεν ήξερα τι να κάνω. Κυρίως για το δούλεμα.
Εκεί θα βρείτε έναν τύπο ****** (ξυρισμένο κεφάλι). Απίστευτη εμπειρία. Ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας. Τι να πω ;

Να το αποφύγετε.
Μίλησα με τα κεντρικά της BMW αλλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Μου πρότειναν να πάω στα δικαστήρια. Βέβαια ποτέ το όνειρό μου δεν ήταν να τρέχω στην Ευελπίδων. Αλλά όσο σκέφτομαι ότι έχει στα χέρια του την μηχανή μου… καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.

Ελπίζω το post μου να βοηθήσει κάποιους.

Tpap
09/04/2010, 23:01
Πάρε το μηχανάκι σου από κεί κ πήγενέ το στον Παναγιωτόπουλο...αν θές να το ξανακαβαλήσεις.:wave2: :beer:

DrBig
09/04/2010, 23:17
Νομιζω το 0-300 μετα απο γραμμα αναγνωστη με αναλογα παραπονα για το συγκεκριμενο μαγαζι και κατοπιν μακρας αλληλογραφιας, σταματησε να δημοσιευει στις σελιδες του διαφημισεις του B. Οποτε σιγουρα, δεν εισαι η μονη.

macrozan
10/04/2010, 00:55
Τράβα στον Παναγιωτόπουλο και ... ξεκουράσουουουου :wave2:

Konti
10/04/2010, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από mrlzd
.
Εκεί θα βρείτε έναν τύπο ****** (ξυρισμένο κεφάλι). Απίστευτη εμπειρία. Ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας. Τι να πω ;

Καλά ο συγκεκριμένος είναι ότι νά 'ναι.... με τα φεγγάρια του... :( :sad: :yuck: αστα!!!! :sad:

Νομίζω πρέπει να μιλήσεις με τον ****** (ο ψηλός- γεροδεμένος) είναι εντάξει παιδί και θα βγάλεις κάποια άκρη! :yuck:

caesarsk
10/04/2010, 18:52
Ολα καλα και όλα ωραία και δεν έχω κανένα λόγο να σε αμφισβητίσω...


...ΑΛΛΑ...




όταν δίνεις επώνυμα μια επιχείρηση και χαρακτηρίζεις επώνυμα κάποιον αρνητικά ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΟΝΟΜΑΤΑΚΙ????...





....λέω έγω τώρα....



αλλιώς ο καθένας βάζει ένα ψευδόνυμο και γράφει ότι θέλει για όποιον θελει!!!

postman
10/04/2010, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Ολα καλα και όλα ωραία και δεν έχω κανένα λόγο να σε αμφισβητίσω...


...ΑΛΛΑ...




όταν δίνεις επώνυμα μια επιχείρηση και χαρακτηρίζεις επώνυμα κάποιον αρνητικά ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΟΝΟΜΑΤΑΚΙ????...





....λέω έγω τώρα....



αλλιώς ο καθένας βάζει ένα ψευδόνυμο και γράφει ότι θέλει για όποιον θελει!!!
Φιλε εισαι προπετης. Το ονομα της φαινεται στο προφιλ της και μπορουν να το δουν ολοι!!!

MikeG
10/04/2010, 19:10
Cool αγόρια..

Moto.Gr Moderation Team

Kotsis23
10/04/2010, 19:12
Γιαυτο εβαλα και το εμοτικον..αλλα και να μην ητανε..αντε και σου λεγε οτι με λενε Μαρια Παλαμη τι αλλαζει?Εδω μιλανε για γνωστο θεματακι.

MikeG
10/04/2010, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
Γιαυτο εβαλα και το εμοτικον..αλλα και να μην ητανε..αντε και σου λεγε οτι με λενε Μαρια Παλαμη τι αλλαζει?Εδω μιλανε για γνωστο θεματακι.


Σαφώς, αλλά πρέπει να κρατάμε και τα προσχήματα όπως και να το κάνουμε.

:wave2:

caesarsk
10/04/2010, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
Φιλε εισαι προπετης. Το ονομα της φαινεται στο προφιλ της και μπορουν να το δουν ολοι!!!


Μπορει μεν και να ειμαι προπέτης....Μπορει και να φαίνεται στο προφίλη της εφόσον κάποιος το ψάξει...αλλά...προσωπικα εγώ σαν Σοφιανός αν κάνω καταγγελία σε κάποιον προτιμώ να την υπογράφω κιόλας από κάτω...


Μπορει να της έχουν συμβεί τα χειρότερα εκεί μέσα, μπορεί να της χρωστάνε λεφτά...μπορεί να ζει το δράμα της ζωής της.....ΔΩΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΩΝΥΜΑ την καταγγελία σου και εδώ για να έχει ΑΚΟΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΒΑΡΥΤΗΤΑ!!!

caesarsk
10/04/2010, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Cool αγόρια..

Moto.Gr Moderation Team



ντου νοτ γουορυ

postman
10/04/2010, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Μπορει μεν και να ειμαι προπέτης....Μπορει και να φαίνεται στο προφίλη της εφόσον κάποιος το ψάξει...αλλά...προσωπικα εγώ σαν Σοφιανός αν κάνω καταγγελία σε κάποιον προτιμώ να την υπογράφω κιόλας από κάτω...


Μπορει να της έχουν συμβεί τα χειρότερα εκεί μέσα, μπορεί να της χρωστάνε λεφτά...μπορεί να ζει το δράμα της ζωής της.....ΔΩΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΩΝΥΜΑ την καταγγελία σου και εδώ για να έχει ΑΚΟΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΒΑΡΥΤΗΤΑ!!!
Νομιζω πως τονιζεται προπετής στο ή . Εμενα παντος προπετή με ειχαν αποκαλεσει...

caesarsk
10/04/2010, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
Νομιζω πως τονιζεται προπετής στο ή .

Μπορεί να είμαι προπετής λοιπόν (εφόσον τονίζεται στο Η).....κάτι άλλο?

caesarsk
10/04/2010, 19:25
Επίθετο

προπετής, -ής, -ές

αναιδής (ΕΙΜΑΙ) , θρασύς (ΕΙΜΑΙ) , ιταμός (ΕΙΜΑΙ)

βιαστικός (ΕΙΜΑΙ) , απερίσκεπτος(ΕΙΜΑΙ)


σε περίπτωση που υπάρχουν απόριες από κάποιον

postman
10/04/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Μπορεί να είμαι προπετής λοιπόν (εφόσον τονίζεται στο Η).....κάτι άλλο?
Μη χαλιεσαι, εγω πρωτοδεσμητης ειμαι, με τα αρχαια ποτε δεν τα πηγαινα καλα!

caesarsk
10/04/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
Μη χαλιεσαι, εγω πρωτοδεσμητης ειμαι, με τα αρχαια ποτε δεν τα πηγαινα καλα!



ΣΥΝΑΑΑΑΑΔΕΛΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.........

DrBig
10/04/2010, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
αναιδής (ΕΙΜΑΙ) , θρασύς (ΕΙΜΑΙ) , ιταμός (ΕΙΜΑΙ)

βιαστικός (ΕΙΜΑΙ) , απερίσκεπτος(ΕΙΜΑΙ)



Να προσεχεις με το μοτοσακο φιλε μου!


[εγω μαζι σου σε αυτο που ειπες για να μπει το ονομα, απλα το εκανες να φαινεται (η τουλαχιστο φανηκε σε μας ετσι) οτι δεν το εβαλε η κοπελα εσκεμμενα, ενω μαλλον δεν σκεφτηκε να το βαλει. :beer: ]

caesarsk
10/04/2010, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Να προσεχεις με το μοτοσακο φιλε μου!


[εγω μαζι σου σε αυτο που ειπες για να μπει το ονομα, απλα το εκανες να φαινεται (η τουλαχιστο φανηκε σε μας ετσι) οτι δεν το εβαλε η κοπελα εσκεμμενα, ενω μαλλον δεν σκεφτηκε να το βαλει. :beer: ]

στο μοτοσακο φίλε μου δεν ειμαι DimChios.....ειμαι υπό την επίρρεια Βάλιουμ...


...αλλωστε μην ξεχναμε ότι ειμαι ο μονος εδω μεσα που δηλώνει ΚΟΥΛΟΣ, και ΑΡΓΟΣ

Gia
10/04/2010, 19:48
Καλησπέρα και απο εδώ..

Γιά σοβαρά θέματα στη μηχανή μόνο Παναγιωτόπουλο..Για λάδια κλπ όπου βολεύει.

:wave2: :beer:

maniatiakos
10/04/2010, 20:25
Γερακας συμφωνω αλλα φαρμακειο....πολυ καλος μαστορας ειναι και ο Καφετζακης κοντα στο γηπεδο της Νηαρ Ηστ(παλια ηταν στη Φορμιωνος) και πολυ πιο οικονομικος.
Για μενα παντως τα boxer οι πιο ευκολοι κινητηρες για καποιον μηχανικο με γνωσεις....

Gia
11/04/2010, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από maniatiakos
Γερακας συμφωνω αλλα φαρμακειο....πολυ καλος μαστορας ειναι και ο Καφετζακης κοντα στο γηπεδο της Νηαρ Ηστ(παλια ηταν στη Φορμιωνος) και πολυ πιο οικονομικος.
Για μενα παντως τα boxer οι πιο ευκολοι κινητηρες για καποιον μηχανικο με γνωσεις....

Ευκαιρία να τον τσεκάρω, έχω λάδια τωρα κοντά.. Διεύθυνση φίλε μου μήπως;;

AUFGEBRACHT
11/04/2010, 17:45
Σόρρυ που επεμβαίνω αλλά νομίζω πως η διεύθυνση είναι Ξυπετής 16 στην Καισαριανή...αν λέμε τον ίδιο

dirtbird
12/04/2010, 05:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
... Ξυπετής .... ή ξυπέτης? :lol: :lol: :lol:

soter3gm
12/04/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Σόρρυ που επεμβαίνω αλλά νομίζω πως η διεύθυνση είναι Ξυπετής 16 στην Καισαριανή...αν λέμε τον ίδιο

:lol: :lol: "Ξεπέτας" 16 στη Καισαριανή είναι :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
12/04/2010, 13:43
Δεν εχω και την καλυτερη αποψη για τον Καφετζάκη...

:wave2:

Αλλαγή αλυσιδογραναζων, τοποθέτηση τροχού στραβα με αποτέλεσμα να μου βγει στην Ε.Ο. στην ευθεία των μεγάρων πηγαινοντας να προλάβω το 0-300 RS...

Ευτυχώς δε σκαλωσε πουθενα να μπλοκάρει η ρόδα... :sick:

Απο τότε μακρια :wave2:

Tpap
12/04/2010, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αλλαγή αλυσιδογραναζων, τοποθέτηση τροχού στραβα με αποτέλεσμα να μου βγει στην Ε.Ο. στην ευθεία των μεγάρων πηγαινοντας να προλάβω το 0-300 RS...


:eyepop: :eyepop:

:mad: :a011:

πότε έγινε αυτό ρεεεε...???!!! και δεν του το έκλεισες...?

Cpt. Haddock
12/04/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
:eyepop: :eyepop:

:mad: :a011:

πότε έγινε αυτό ρεεεε...???!!!

Ανοιξη (Μαρτιος νομίζω) του 2006... :sick:

Express Service (διπλα είναι :lol: ) φόρτωμα και εκτοτε (και για όσο είχα το bmw) Κώστας Φλέτσας στη Μιχαλακοπούλου

:beer:

AUFGEBRACHT
12/04/2010, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ανοιξη (Μαρτιος νομίζω) του 2006... :sick:

Express Service (διπλα είναι :lol: ) φόρτωμα και εκτοτε (και για όσο είχα το bmw) Κώστας Φλέτσας στη Μιχαλακοπούλου

:beer:

Πλέτσας εννοείς,δίπλα στον Καλφαρέντζο(πριν κλείσει)...εκεί πηγαίνω κι εγώ.

Cpt. Haddock
12/04/2010, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Πλέτσας εννοείς,δίπλα στον Καλφαρέντζο(πριν κλείσει)...εκεί πηγαίνω κι εγώ.

Σωστα :beer:

Leonebmw
13/04/2010, 09:04
Καλημέρα, εγω πάλι απο το συνεργείο στη βουλιαγμένης, οπου και παω τα τελευταία 5 χρόνια είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Νομίζω οτι το να έχεις προσωπικό παράπονο απο κάποιον και να αρχίσεις να κατηγορείς γενικά και να χτυπιέσαι "μην ξαναπάτε στον έτσι και στον αλλιώς" είναι καθαρά υποκειμενικό και λάθος.

Ιznogood
13/04/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leonebmw
...Νομίζω οτι το να έχεις προσωπικό παράπονο απο κάποιον και να αρχίσεις να κατηγορείς γενικά και να χτυπιέσαι "μην ξαναπάτε στον έτσι και στον αλλιώς" είναι καθαρά υποκειμενικό και λάθος.
+1

vthn
13/04/2010, 19:27
Από το συνεργείο στη Βουλιαγμένης έχω μικρή αλλά θετική εμπειρία. Έκανα εκεί την τοποθέτηση του συναγερμού, γιατί ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τον είχε βγάλει εντελώς. Ότι ακριβώς μου είχε πει (κ. Ελλάδιος) σε αντίθεση με την αντιπροσωπεία του συναγερμού που άλλα μου είπε στο τηλέφωνο και άλλα όταν πήγα από κοντά.

Από service κλπ ακόμη δεν χρειάστηκα.

DrEvil
13/04/2010, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Επίθετο

προπετής, -ής, -ές

αναιδής (ΕΙΜΑΙ) , θρασύς (ΕΙΜΑΙ) , ιταμός (ΕΙΜΑΙ)

βιαστικός (ΕΙΜΑΙ) , απερίσκεπτος(ΕΙΜΑΙ)


σε περίπτωση που υπάρχουν απόριες από κάποιον

[σπαμ ον]:
Να κάνω μια διόρθωση:

προπετής = επιρρεπής. Επίθετο προπετής που παράγεται από το πρό + πίπτω = σκύβω προς τα εμπρός, και σημαίνει: πρόθυμος, επιρρεπής (Αρχαία σημασία)

προπέτης = αυθάδης, θρασύς (Νεοελληνική σημασία)

Μόλις το είδα, και συγγνώμη για το σπαμ, απλά και μόνο για να μην δημιουργούνται απορίες.

[σπαμ οφ]

DrBig
14/04/2010, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Degree0
[σπαμ ον]:
Να κάνω μια διόρθωση:

προπετής = επιρρεπής. Επίθετο προπετής που παράγεται από το πρό + πίπτω = σκύβω προς τα εμπρός, και σημαίνει: πρόθυμος, επιρρεπής (Αρχαία σημασία)

προπέτης = αυθάδης, θρασύς (Νεοελληνική σημασία)

Μόλις το είδα, και συγγνώμη για το σπαμ, απλά και μόνο για να μην δημιουργούνται απορίες.

[σπαμ οφ]

Να κανω και εγω μια συμπληρωση στην διορθωση.
Στην αρχαια σημασια του 'προπετής' συμπεριλαμβανεται και η νεοελληνικη του προπέτης, δηλαδη αυθαδης, προτρεχων, ιταμος, θρασυς, κλπ

DrBig
14/04/2010, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leonebmw
Καλημέρα, εγω πάλι απο το συνεργείο στη βουλιαγμένης, οπου και παω τα τελευταία 5 χρόνια είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Νομίζω οτι το να έχεις προσωπικό παράπονο απο κάποιον και να αρχίσεις να κατηγορείς γενικά και να χτυπιέσαι "μην ξαναπάτε στον έτσι και στον αλλιώς" είναι καθαρά υποκειμενικό και λάθος.

Εγω, απο την αλλη νομιζω οτι και εστω ΜΙΑ κακη εμπειρια απο ενα συνεργειο αρκει για να βγαλει κανεις συμπερασμα για το ποιον του.

Orfeus
14/04/2010, 10:59
Προσθεστε αλλον ενα δυσαρεστημενο απο την αντιπροσωπεια του στην Αμφιθεας οπου ειχα την ατυχια να εξυπηρετηθω απο τον ιδιο.
@Σοφιανος ειναι γνωστο στους κατοχους BMW οτι ειναι καπως ιδιορρυθμος ο εν λογω κυριος.
Απο τα μέλη του συνεργειου του κανενα παραπονο.Κ μενα σε ατυχημα,οπου πληρωνε η ασφαλιστικη του αλλου,μου ζητησε να του προκαταβαλω το 50%,ενω σε αλλα συνεργεια δεν υφισταται...
Εγω εκτοτε επισκεφτομαι το Γερακα και δεν εχω μετανιωσει καθολου...

Leonebmw
14/04/2010, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Εγω, απο την αλλη νομιζω οτι και εστω ΜΙΑ κακη εμπειρια απο ενα συνεργειο αρκει για να βγαλει κανεις συμπερασμα για το ποιον του.

ΜΙΑ=ΚΑΜΜΙΑ, αλλιως θα έπρεπε όλοι μας να βγάλουμε δίπλωμα μηχανικού και να φτιάχνουμε τις μηχανές μας μόνοι μας. Μην μου πεις οτι υπάρχει συνεργείο χωρίς ΜΙΑ κακή εμπειρία...

OldMan
14/04/2010, 12:21
Κάποτε - που λέτε παιδάκια - τα BMW είχαν ένα πολύ @ρχιδάτο moderator ....!!! :smokin:

Cpt. Haddock
14/04/2010, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κάποτε - που λέτε παιδάκια - τα BMW είχαν ένα πολύ @ρχιδάτο moderator ....!!! :smokin:

Εποχές κι εκείνες :smokin:

OldMan
14/04/2010, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εποχές κι εκείνες :smokin:
Και μας την έκανε και η Βανέσσα, τελικά ... :smokin:

Cpt. Haddock
14/04/2010, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και μας την έκανε και η Βανέσσα, τελικά ... :smokin:

Οποτε δεν ειχε νοημα το μοντερέισιον πλέον :smokin:

(είχαν πεσει και ωραια μαλιοτραβηγματα τοτε :lol: )

soter3gm
14/04/2010, 12:56
Σε όλες της εταιρίες θα βρούμε "καλούς" και "κακούς" μάστορες στη BMW το κακό είναι πως όλοι και όλοι στην Αττική είναι 6- 7 ? εξουσιοδοτημένοι και μερικοί "ξεκάρφωτοι".

ΕΝΑΣ λέει μακριά από το Γέρακα γιατί έχει δουλειά και δεν δίνει προσοχή στην εξυπηρέτηση.
Ο άλλος πίνει νερό στο όνομά του και λέει πως ο ίδιος τα κάνει έλεγχο.
Ο τάδε :στη Βουλιαγμένης του έκανε σκατά δουλειά και από την άλλη ο δείνα : οι μηχανικοί στη Βουλιαγμένης είναι σαΐνια
Δεν βγάζουμε άκρη

Είναι λογικό ο κάθε ιδιοκτήτης να έχει της ιδιομορφίες του όπου σε άλλους "κάθετε" και σε άλλους όχι.και λογικό είναι να μαθαίνονται όλα τους τα στραβά εφόσον υπάρχει το ίντερνετ. Αλλά αυτό δεν έχει μεγάλη σημασία,παράδειγμα
Αυτό που έχει σημασία είναι οι ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (1) να είναι σωστοί και να μην είναι με τα φεγγάρια τους,(2) να έχουν την ίδια αντιμετώπιση σε όλους (3)να βάζουν όλα τα ανταλλακτικά στα μηχανάκια και (4) να είναι άρτια τεχνικά καταρτισμένοι .

DrBig
14/04/2010, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leonebmw
ΜΙΑ=ΚΑΜΜΙΑ, αλλιως θα έπρεπε όλοι μας να βγάλουμε δίπλωμα μηχανικού και να φτιάχνουμε τις μηχανές μας μόνοι μας. Μην μου πεις οτι υπάρχει συνεργείο χωρίς ΜΙΑ κακή εμπειρία...

Τι σχεση εχει τωρα αυτο? Επειδη δηλαδη ενδεχεται να μην υπαρχει συνεργειο χωρις κακη εμπειρια, θα πρεπει να αναθεωρησουμε την λογικη για του τι ειναι καλο και τι κακο συνεργειο?

Ενας μηχανικος που κανει ενα λαθος και το παραδεχεται δεν ειναι κατα την γνωμη μου κακος μηχανικος, αλλα ενας μηχανικος που ταλαιπωρει ενα πελατη του, ειναι αθλιος, ασχετα αν εχει εξυπηρετησει καλα αλλους 30. Για τον συγκεκριμενο μαλιστα, δεν μιλαμε για ΕΝΑ παραπονο αλλα ΠΟΛΛΑ.

Ο καθενας βεβαια εχει διαφορετικες απαιτησεις και πολλοι θεωρουνε οτι οι μηχανικοι τους κανουνε εξυπηρετηση αν καταδεχτουν να ακουμπισουν τις μηχανες τους.

MikeG
14/04/2010, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κάποτε - που λέτε παιδάκια - τα BMW είχαν ένα πολύ @ρχιδάτο moderator ....!!! :smokin:

Μια endurada δε μπορούμε να πάμε ρε φούστη μου...



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αγόρια..... :evil:

Cpt. Haddock
14/04/2010, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αγόρια..... :evil:

ελα, καλέ :blush:

BUSA MAKIS
14/04/2010, 13:16
Πήγα στη Βουλιαγμένης με πρόβλημα το μικρό F650GS γιατί μεταξύ 3-4000 στροφές σταθερό γκάζι κάνει ψιλοδιακοπές το injection.
Τους πήγα τη μηχανή και αφού την κράτησαν 2 μέρες και αλλάξανε ένα φιλτρο αέρος και μια μπουζόπιπα 110ε, μου είπαν πως είναι εντάξει.
Το πήρα και μετά από μια μέρα πάλι τα ίδια. Δεν πήγα πάλι από εκεί γιατί δεν είχα χρόνο και το άφησα και έμαθα να ζω με αυτό.

Μάλλον προτιμούν να κάνουν service και να τσεπώνουν για 30 λεπτά δουλειάς. 150 ευρώ από το να κάτσουν να ψάξουν για να λύσουν κάποιο πρόβλημα.

caesarsk
15/04/2010, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
....
@Σοφιανος ειναι γνωστο στους κατοχους BMW οτι ειναι καπως ιδιορρυθμος ο εν λογω κυριος.
...



και εμενα τι με νοιάζει ή γιατι θα έπρεπε να με νοιάζει???


Εμενα το αρχικό μου σχόλιο ήταν σχετικά με τις καταγγελίες στα φόρουμ. Να τις κάνουμε...φυσικά και να τις κάνουμε. Οσο περισσότερες τόσο καλύτερα, γιατί μαθαίνουν και άλλοι να προστατεύονται!


ΑΛΛΑ ΕΠΩΝΥΜΑ....εκεί ήταν το θέμα μου!